Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Перекласти одиниці: міліграмів [мг] <-> грам [г] • Популярні конвертери одиниць • Конвертер маси • Компактний калькулятор

 1. Загальні відомості
 2. Маса і вага
 3. гравітаційна маса
 4. інертна маса
 5. Маса і теорія відносності
 6. одиниці
 7. електронвольт
 8. Атомна одиниця маси
 9. складаючи
 10. сонячна маса
 11. карат
 12. Гран
 13. Інші одиниці маси

Цифрові ваги з лляними насінням

Загальні відомості

Маса і вага

гравітаційна маса

інертна маса

Маса і теорія відносності

одиниці

кілограм

електронвольт

Атомна одиниця маси

складаючи

сонячна маса

карат

Гран

Інші одиниці маси

Загальні відомості

Маса - це властивість фізичних тіл протистояти прискоренню. Маса, на відміну від ваги, не змінюється в залежності від навколишнього середовища і не залежить від сили тяжіння планети, на якій знаходиться це тіло. Масу m визначають за допомогою другого закону Ньютона, за формулою: F = m a, де F - це сила, а a - прискорення.

Маса і вага

У побуті часто використовується слово «вага», коду говорять про масу. У фізиці ж вагу, на відміну від маси - це сила, що діє на тіло завдяки тяжінню між тілами і планетами. Вага також можна обчислити за другим законом Ньютона: P = m g, де m - це маса, а g - прискорення вільного падіння. Це прискорення виникає завдяки силі тяжіння планети, поблизу якої знаходиться тіло, і його величина також залежить від цієї сили. Прискорення вільного падіння на Землі одно 9,80665 метра в секунду, а на Місяці - приблизно в шість разів менше - 1,63 метра в секунду. Так, тіло масою в один кілограм важить 9,8 ньютона на Землі і 1,63 ньютона на Місяці.

Маса Місяця 7,3477 × 10²² кг

гравітаційна маса

Гравітаційна маса показує яка гравітаційна сила діє на тіло (пасивна маса) і з якою гравітаційної силою тіло діє на інші тіла (активна маса). При збільшенні активної гравітаційної маси тіла його сила тяжіння також збільшується. Саме ця сила керує рухом і розташуванням зірок, планет і інших астрономічних об'єктів у Всесвіті. Припливи і відливи також викликані гравітаційними силами Землі і Місяця.

Зі збільшенням пасивної гравітаційної маси збільшується і сила, з якою гравітаційні поля інших тіл діють на це тіло.

інертна маса

Інертна маса - це властивість тіла протистояти руху. Саме внаслідок того, що тіло має масу, потрібно прикладати певну силу, щоб зрушити тіло з місця або змінити напрямок або швидкість його руху. Чим більше інертна маса, тим більшу силу потрібно для цього докласти. Маса в другому законі Ньютона - саме інертна маса. За величиною гравітаційна і інертна маси рівні.

Маса і теорія відносності

Відповідно до теорії відносності, гравитирующих маса змінює кривизну просторово-часового континууму. Чим більше така маса тіла, тим сильніше це викривлення навколо цього тіла, тому поблизу тел великої маси, таких як зірки, траєкторія світлових променів викривляється. цей ефект в астрономії носить назву гравітаційних лінз. Навпаки, далеко від великих астрономічних об'єктів (масивні зірки або їх скупчення, звані галактиками) рух світлових променів прямолінійно.
Основним постулатом теорії відносності є постулат про кінцівки швидкості поширення світла. З цього випливає кілька цікавих наслідків. По-перше, можна уявити собі існування об'єктів з настільки великою масою, що друга космічна швидкість такого тіла буде дорівнює швидкості світла, тобто ніяка інформація від цього об'єкта не зможе потрапити до зовнішнього світу. Такі космічні об'єкти в загальній теорії відносності називають «чорними дірами» і їх існування було експериментально доведено вченими. По-друге, при рух об'єкта зі швидкістю, близькою його інертна маса настільки зростає, що, локальне час всередині об'єкта сповільнюється в порівнянні з часом. вимірюваним стаціонарним годинником на Землі. Цей парадокс відомий як «парадокс близнюків»: один з них відправляється в космічний політ зі швидкістю, близькою, інший залишається на Землі. Після повернення з польоту через двадцять років, з'ясовується, що космонавт-близнюк біологічно молодше свого брата!

одиниці

кілограм

В системі СІ маса змінюється в кілограмах. Кілограм визначається виходячи з точного чисельного значення постійної Планка h, що дорівнює 6,62607015 × 10⁻³⁴, вираженої в Дж с, що дорівнює кг м² с⁻¹, причому секунда і метр визначаються по точних значень c і Δ ν Cs. Масу одного літра води можна приблизно вважати рівною одному кілограму. Похідні кілограма, грам (1/1000 кілограма) і тонна (1000 кілограмів) не є одиницями СІ, але широко використовуються.

електронвольт

Електронвольт - одиниця для вимірювання енергії. Зазвичай її використовують в теорії відносності, а енергію розраховують за формулою E = mc ², де E - це енергія, m - маса, а c - швидкість світла. Відповідно до принципу еквівалентності маси і енергії, електронвольт - також і одиниця маси в системі природних одиниць, де c дорівнює одиниці, а значить, маса дорівнює енергії. В основному електронвольт використовують в ядерній і атомній фізиці.

Атомна одиниця маси

Атомна одиниця маси (а. Е. М.) Призначена для мас молекул, атомів, і інших частинок. Одна а. е. м. дорівнює 1/12 маси атома нукліда вуглецю, ¹²C. Це приблизно 1,66 × 10 ⁻²⁷ кілограма.

складаючи

Складаючи використовуються в основному в британській імперській системі заходів в Великобританії і деяких інших країнах. Один складаючи дорівнює масі тіла, яке рухається з прискоренням один фут в секунду за секунду, коли до нього прикладена сила в один фунт-силу. Це приблизно 14,59 кілограма.

Маса Сонця дорівнює 1.9884 × 1030 кг

сонячна маса

Сонячна маса - міра маси, прийнята в астрономії для вимірювання зірок, планет і галактик. Одна сонячна маса дорівнює масі Сонця, тобто, 2 × 10³⁰ кілограмів. Маса Землі приблизно в 333 000 рази менше.

карат

У каратах вимірюють масу дорогоцінного каміння та металів в ювелірній справі. Один карат дорівнює 200 мілілітрах. Назва та сама величина пов'язані з насінням ріжкового дерева (по-англійськи: carob, вимовляється «Кароб»). Один карат раніше дорівнював вазі насіння цього дерева, і покупці носили з собою свої насіння, щоб перевірити, чи не обдурили їх продавці дорогоцінних металів і каменів. Вага золотої монети в Стародавньому Римі дорівнював 24 насінню ріжкового дерева, і тому карати стали застосовуватися для позначення кількості золота в сплаві. 24 карата - чисте золото, 12 каратів - сплав наполовину із золота, і так далі.

Маркування ваги в «м'якої метричної» системі на продуктах харчування в Канаді

Гран

Гран використовувався як міра ваги в багатьох країнах до епохи Відродження. Він ґрунтувався на вазі зерен, в основному ячменю, і інших популярних в той час культур. Один гран дорівнює близько 65 міліграмам. Це трохи більше чверті карата. Поки карати не набули широкого поширення, в ювелірній справі використовувалися грани. Ця міра ваги використовується і до цього дня для вимірювання маси пороху, куль, стріл, а також золотої фольги в стоматології.

Інші одиниці маси

У країнах, де не прийнято метричну систему, використовують заходи маси британської імперської системи. Наприклад, у Великій Британії, США та Канаді широко застосовуються фунти, Стоун і унції. Один фунт дорівнює 453,6 грама. Стоун використовуються в основному тільки для вимірювання маси тіла людини. Один стоун - це приблизно 6,35 кілограма або рівно 14 фунтів. Унції в основному використовують в кулінарних рецептах, особливо для продуктів в малих дозах. Одна унція це 1/16 фунта, або приблизно 28,35 грама. У Канаді, яка формально перейшла на метричну систему в 1970-х роках, багато продуктів продаються в упаковці, розрахованій на округлені британські одиниці, наприклад, один фунт або 14 рідких унцій, проте на них вказана вага або об'єм в метричних одиницях. По-англійськи таку систему називають «м'якою метричної» (англ. Soft metric), на відміну від «жорсткої метричної» системи (англ. Hard metric), в якій на упаковці вказують округлений вага в метричних одиницях. На цьому знімку показані «м'які метричні» упаковки продуктів харчування із зазначенням ваги тільки в метричних одиницях і обсягу як в метричних, так і в імперських одиницях.

Список літератури

Автор статті: Kateryna Yuri

Ви маєте труднощі в перекладі одиниці виміру з однієї мови на іншу? Колеги готові вам допомогти. Опублікуйте питання в TCTerms і протягом декількох хвилин ви отримаєте відповідь.

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно