Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

PayPal: труднощі перекладу

фото: Inmagine.com

У 2006 році росіяни отримали можливість користуватися низкою сервісів найбільшої в світі платіжної електронної платіжної системи PayPal. Новоявлені користувачі, так-сяк володіють англійською мовою, з азартом взялися за інтернет-шопінг, в тому числі і за активну участь в роботі найбільшого в світі онлайнового аукціону eBay. Але, не дивлячись на те що в 2008 році у PayPal з'явився російськомовний інтерфейс, у наших користувачів до цих пір виникає маса питань. Навіть, скоріше, не до PayPal або до eBay, а до російських банків, через карти яких проводиться інтернет-оплата.

В незрозумілі ситуації з PayPal потрапляє чимало росіян, в тому числі і відвідувачів порталу Банкі.ру, які розповідають про свої пригоди на форумі. Хоча, здавалося б, зареєструватися в цій платіжній системі, зробити вибір і оплатити покупку елементарно. За запитом «як зареєструватися в PayPal» Яндекс видає 513 тис. Сторінок. Але, очевидно, цього все-таки недостатньо для наших користувачів. Та й банки далеко не завжди надають зрозумілу і докладну інформацію.

«Правильна» карта

«Карта Visa Classic від Москомприватбанку. При спробі верифікації в системі PayPal зробити процес не вдається. Фактично скористатися придбаної для цієї мети картою в повному обсязі я не можу », - пише в форумі користувач під ніком NickDD.

Це дійсно так - далеко не кожну карту можна прив'язувати до «палиці», як любовно охрестили російські користувачі цю платіжну систему. Ніяких шансів на це немає у власників карт Visa Electron і Maestro: ці карти не оснащені кодом CVV2 (Card Verification Value для Visa) або CVC2 (Card Validation Code для MasterCard), який надрукований на «пластику» і підтверджує те, що той, хто здійснює оплату, фізично володіє картою. Тому найпростіші і дешеві в обслуговуванні карти для доступу до скарбів онлайнових магазинів і аукціонів не годяться: у них такого коду немає.

Однак трапляється й так, що карти більш високого класу (починаючи з Visa Classic або MasterCard Standard) не дозволяють оплачувати покупки в Інтернеті - про що, власне, і писав користувач NickDD. Причина цього - перестраховка банку, який свідомо блокує можливість оплати своїми картами через Інтернет. Робиться це виключно з благих намірів: уберегти гроші клієнтів від посягання на них всюдисущих хакерів і кардерів. І тим, хто вчасно не поставив в банку потрібних питань, простіше, попередньо проконсультувавшись, оформити «правильну» карту в інший кредитної організації. Як повідомили в ряді великих банків, спеціально на прохання клієнта знімати інтернет-блокування не будуть.

Деякі кредитні організації пропонують своїм клієнтам оформити спеціальну карту для розрахунків в Інтернеті. У ВТБ 24 це Visa Ec @ rd або MasterCard Virtual (вартість річного обслуговування - 60 рублів, незнижуваний залишок - 300, максимальний місячний видатковий ліміт - 60 тис.). «Кожен раз вносите на неї рівно ту суму, яка необхідна для оплати покупки, і не більше, - радять на сайті банку. - Це убезпечить вас від великих втрат. При оплаті товарів через Інтернет потрібен спеціальний тризначний код CVV2 / CVC2. Чи не повідомляйте його стороннім і навіть родичам ».

Альфа-Банк пропонує своїм клієнтам MasterCard Virtual. «MasterCard Virtual не призначена для оплати покупок в звичайних магазинах і зняття готівки в банкоматах», - попереджають на сайті банку. При оформленні картки в рамках пакету послуг «Він Лайф» в офісі банку за її випуск стягується 199 рублів. Обслуговування і випуск в рамках інших пакетів - безкоштовно.

Разом з тим у багатьох банках заявляють, що випускаються ними картами (починаючи від Visa Classic або MasterCard Standard) можна без проблем розплачуватися в Мережі. Судячи з численних відгуків на інтернет-форумах, таку можливість надає власникам своїх карт Сбербанк. Принади онлайнових покупок доступні власникам карток Бінбанку, Інвестторгбанка, Нордеа Банку, Московського Кредитного Банку, Абсолют Банку та багатьох інших.

Код - всьому голова

Зареєструвати в системі PayPal свою карту для російського користувача - до сих пір привід для радості, оскільки кілька років тому карти банків країн СНД і Росії системою не приймалися. Не було у зарубіжного інтернет-спільноти довіри ні до російським кредитним організаціям, ні до російських держателям карток - всі їхні спроби опинитися в світі світової інтернет-торгівлі в свій час системою блокувалися.

Але ті, кому сьогодні вдалося верифікувати свою карту в PayPal або ще в який-небудь інший подібній системі, все одно стикаються з труднощами. Ось приклад найпоширенішою проблеми: карту вдалося зареєструвати в системі, але коли справа дійшла до першої жаданої покупки - платіж не проходить. Причому платіжна система повідомляє, що саме банк не дає дозволу на трансакцію. В чому справа?

«Проблеми з оплатою через PayPal можуть виникати за картками, для яких при оплаті в Інтернеті встановлено обмеження у вигляді обов'язкового введення CVC2», - говорить начальник управління пластикових карт ВТБ 24 Олена Гусєва.

Дійсно, вся справа в тих самих кодах - CVV2 і CVC2. В PayPal при верифікації карти система ці коди запитує. А ось потім, при здійсненні покупок - вже немає, в силу тих же самих міркувань безпеки. Але наші банки, прагнучи вберегти клієнтів (а заодно і самих себе) від шахраїв, просто не дозволяють трансакції, які не підтверджені цими чарівними кодами. А немає коду - відповідно, немає трансакції і покупки.

Тому перед тим як оформляти картку в банку, необхідно уточнити і це питання - чи можливо проводити оплату без її авторизації через CVV2 і CVC2.

Долар «на пробу»

PayPal при верифікації карти відразу ж намагається перевірити її платоспроможність, заблокувавши символічну суму в 1,95 долара. Це цілком поширена практика: пару доларів в таких випадках тимчасово блокують багато інших інтернет-магазини, готелі при бронюванні номерів і так далі. Гроші невеликі, їх автоматичне розблокування відбувається протягом 32 днів.

Перетерпіти місяць, поки стануть доступними 1-2 долари - це ще нічого. Але Інтернет - річ непередбачувана. І випадково (за допомогою елементарних комп'ютерних «глюків» або помилок в системі) може бути заблокована і велика сума. Наприклад, можна два рази оплатити один і той же товар.

«Не розумію ніяк позицію банку щодо розблокування зарезервованих і незатребуваних сум, - пише в форумі Банкі.ру користувач під ніком Keletin. - Поясню: це коли магазин для перевірки карти знімає з рахунку 1 долар або помилково блокує подвійну вартість замовлення (робить 2 трансакції на одну суму, але з різними кодами авторизації, потім тільки по одній з них приходять платіжні документи і знімаються гроші з рахунку один раз). У мене на рахунку вже більше місяця заблоковані (зарезервовані) і недоступні три великі суми і вже майже півроку висить купа всякої дріб'язку (запити по 1 долару від магазинів і PayPal) ».

За словами банкірів, за помилковим трансакцій розблокування повинна здійснюється в зазначені терміни - до 32 днів. У той же час, за словами начальника департаменту платіжних систем і електронної комерції Нордеа Банку Людмили Дерягин, в окремих випадках при зверненні клієнта банк може піти назустріч і розблокувати суму достроково. Але якщо банк не знімає блокування навіть після закінчення зазначеного терміну, фахівці радять пред'явити кредитної організації письмову претензію або написати скаргу в територіальне управління Банку Росії. До речі, на інтернет-сайті ЦБ є можливість написати своє звернення, як то кажуть, в онлайні.

Іноді вони повертаються

Важливим питанням є і повернення на карту грошових коштів. Найчастіше буває, що на інтернет-аукціоні продавець відправив покупцеві неякісний товар або взагалі його не відправив. Тоді потрібно вимагати повернення грошей. А справа платіжної системи - забезпечити це повернення.

«Я якось вирішив придбати на eBay гарнітуру Bluetooth в подарунок, - розповідає один з користувачів PayPal. - Зробив оплату через карту. А з аукціону мені прийшов лист про те, що продавець підозрюється в шахрайстві і його аккаунт заблокований. Я почав хвилюватися з приводу своїх грошей - але, як з'ясувалося, вони не були доставлені продавцю і залишилися в системі PayPal. Я написав в систему, і гроші мені дуже швидко повернули - прямо на карту ».

Крім того, у PayPal є спеціальна програма захисту покупців, в рамках якої жертва аукціонних шахраїв може отримати страховку в розмірі до 2 тис. Доларів. Разом з тим, за відгуками багатьох користувачів, для покупців з країн СНД і Росії максимальний розмір страховки від платіжної системи складає лише 200 доларів. Ті покупці, які придбали товар на суму, що перевищує зазначену суму, можуть написати заяву в свій банк, через карту якого проводилася оплата. У претензії клієнту потрібно вказати, що він став жертвою інтернет-шахраїв, і зажадати відшкодувати втрачені гроші.

PayPal: «особливо небезпечний»

Іноді банки-емітенти підносять любителям інтернет-покупок несподівані й малоприємні сюрпризи.

«У серпні цього року у нас по карті American Express пройшло в один день в одну годину поспіль відразу три несанкціонованих зняття, причому в несподіваною для нас валюті - британських фунтах стерлінгів на загальну суму приблизно 9 500 рублів ... Дізналися ми про це через SMS, які повалилися на мобільник, - пише на форумі Банкі.ру користувач під ніком krish. - Ми з чоловіком тут же кинулися в банк - заява написали, картку заблокували, поспілкувалися з представником служби безпеки банку, нам сказали, що на розслідування даного інциденту піде в середньому 3 тижні ... Через якийсь час було встановлено, що гроші були зняті в якихось супермаркетах в Лондоні, але ми ж в цей час сиділи в банку перед начальником їх служби безпеки і з картою в руках ... в результаті сьогодні нам дзвонять і кажуть, що, мовляв, повертати нічого не будуть, оскільки це наш прямий вина, бо ми не маємо карта зарегистрир вана в системі PayPal, а в банку РС ця система в списках підвищеної небезпеки ... і нас нібито зламали хакери і т. д. ».

В «Русском Стандарті» так прокоментували цю ситуацію: «У даному випадку фінансова відповідальність за коректність проведення подібних операцій (в т. Ч. Коректність і наслідки надання третій стороні приватних реквізитів карти: PIN, CVV2, CVC2, Expiry Date) повністю лежить на клієнті ».

В інших банках заявляють, що будь-яких списків інтернет-систем «підвищеної небезпеки» у них не існує.

«У нас таких списків немає, - каже Гусєва з ВТБ 24. - Можливо, в подібні списки деяких банків PayPal потрапляє в зв'язку з тим, що високо кількість оспорюваних трансакцій через інтенсивне використання клієнтами».

«Нордеа Банк не виділяє конкретні платіжні системи в якості небезпечних, так як ризики користування подібними системами схожі, - додає Дерягина. - Разом з тим клієнт інформується про існування таких ризиків ». За її словами, з метою їх мінімізації клієнту пропонується оформити карту з окремим рахунком для використання при розрахунках тільки в Інтернеті. «На рахунку такої карти можна обмежити доступний залишок грошових коштів, які не розміщуючи великі суми без необхідності», - уточнює вона.

За словами начальника управління роздрібних продуктів і маркетингу Московського Кредитного Банку Заліна Слановой, при оформленні карти менеджери обов'язково розповідають клієнту про особливості оплати через Інтернет - на що варто в першу чергу звертати увагу при проведенні оплати.

Заперечують наявність подібних «чорних списків» і в Абсолют Банку. У Бинбанке повідомили, що інформація про механізм роботи банків в частині протидії шахрайським операціям є закритою. Проте в банку запевняють, що власники карток інформуються про порядок здійснення операцій в інтернет-середовищі з метою мінімізації ризиків шахрайських операцій.

Береженого банк береже

Щоб покупки в Інтернеті приносили тільки позитивні емоції і не було приводу писати претензійні листи в банк, співробітники кредитних організацій в один голос радять оформити для шопінгу в Мережі окрему карту з окремим рахунком і розміщувати на ньому кошти в розмірі, достатньому для проведення платежу, але не більше.

«Основні проблеми, які можуть виникнути, пов'язані з використанням для оплати незахищеного каналу - небезпечного Wi-Fi-з'єднання, також впливають неуважне прочитання умов угоди і неперевірені продавці», - вважає Ірина Мокрушина.

В «Русском Стандарті» рекомендують звертати увагу на показники безпеки сайту: значок секретності в рядку стану браузера або наявність https на початку адреси сайту (s позначає secure - безпечний). Продавець повинен бути сертифікований на проведення торгових операцій в Мережі, на що також повинен вказувати відповідний значок. Встановіть на комп'ютер якісну систему антивірусного захисту. Вона буде перешкоджати відстеженню ваших дій в Інтернеті. Зберігайте всю документацію по оплаті (підтвердження замовлення, документи по доставці, оплаті і т. Д.) В друкованому вигляді. Для отримання актуальної інформації про всі операції, скоєних за допомогою вашої карти, підключіть послугу SMS-інформування.

Заліна Сланова уточнює, що для доступу в PayPal необхідно використовувати складні паролі з поєднанням цифр і букв, звертати увагу на всю кореспонденцію і повідомлення, які приходять користувачам від цієї системи. «Система PayPal не присилає клієнтам файли для завантаження на комп'ютер для подальшої активації будь-яких послуг», - вказує вона.

Людмила Дерягина з Нордеа Банку справедливо зазначає, що всі ці заходи, звичайно, не можуть захистити клієнта від недобросовісних дій з боку інтернет-магазину і від низької якості придбаних в подібних системах товарів. «Власникам карток необхідно зважено ставитися до надмірно вигідних пропозицій в Інтернеті і враховувати всі ризики, які можуть виникнути при здійсненні трансакції в Мережі», - вважає вона.

Тетяна Тернівська, Banki.ru

В чому справа?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают