Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

PayPal: труднощі перекладу

фото: Inmagine.com

У 2006 році росіяни отримали можливість користуватися низкою сервісів найбільшої в світі платіжної електронної платіжної системи PayPal. Новоявлені користувачі, так-сяк володіють англійською мовою, з азартом взялися за інтернет-шопінг, в тому числі і за активну участь в роботі найбільшого в світі онлайнового аукціону eBay. Але, не дивлячись на те що в 2008 році у PayPal з'явився російськомовний інтерфейс, у наших користувачів до цих пір виникає маса питань. Навіть, скоріше, не до PayPal або до eBay, а до російських банків, через карти яких проводиться інтернет-оплата.

В незрозумілі ситуації з PayPal потрапляє чимало росіян, в тому числі і відвідувачів порталу Банкі.ру, які розповідають про свої пригоди на форумі. Хоча, здавалося б, зареєструватися в цій платіжній системі, зробити вибір і оплатити покупку елементарно. За запитом «як зареєструватися в PayPal» Яндекс видає 513 тис. Сторінок. Але, очевидно, цього все-таки недостатньо для наших користувачів. Та й банки далеко не завжди надають зрозумілу і докладну інформацію.

«Правильна» карта

«Карта Visa Classic від Москомприватбанку. При спробі верифікації в системі PayPal зробити процес не вдається. Фактично скористатися придбаної для цієї мети картою в повному обсязі я не можу », - пише в форумі користувач під ніком NickDD.

Це дійсно так - далеко не кожну карту можна прив'язувати до «палиці», як любовно охрестили російські користувачі цю платіжну систему. Ніяких шансів на це немає у власників карт Visa Electron і Maestro: ці карти не оснащені кодом CVV2 (Card Verification Value для Visa) або CVC2 (Card Validation Code для MasterCard), який надрукований на «пластику» і підтверджує те, що той, хто здійснює оплату, фізично володіє картою. Тому найпростіші і дешеві в обслуговуванні карти для доступу до скарбів онлайнових магазинів і аукціонів не годяться: у них такого коду немає.

Однак трапляється й так, що карти більш високого класу (починаючи з Visa Classic або MasterCard Standard) не дозволяють оплачувати покупки в Інтернеті - про що, власне, і писав користувач NickDD. Причина цього - перестраховка банку, який свідомо блокує можливість оплати своїми картами через Інтернет. Робиться це виключно з благих намірів: уберегти гроші клієнтів від посягання на них всюдисущих хакерів і кардерів. І тим, хто вчасно не поставив в банку потрібних питань, простіше, попередньо проконсультувавшись, оформити «правильну» карту в інший кредитної організації. Як повідомили в ряді великих банків, спеціально на прохання клієнта знімати інтернет-блокування не будуть.

Деякі кредитні організації пропонують своїм клієнтам оформити спеціальну карту для розрахунків в Інтернеті. У ВТБ 24 це Visa Ec @ rd або MasterCard Virtual (вартість річного обслуговування - 60 рублів, незнижуваний залишок - 300, максимальний місячний видатковий ліміт - 60 тис.). «Кожен раз вносите на неї рівно ту суму, яка необхідна для оплати покупки, і не більше, - радять на сайті банку. - Це убезпечить вас від великих втрат. При оплаті товарів через Інтернет потрібен спеціальний тризначний код CVV2 / CVC2. Чи не повідомляйте його стороннім і навіть родичам ».

Альфа-Банк пропонує своїм клієнтам MasterCard Virtual. «MasterCard Virtual не призначена для оплати покупок в звичайних магазинах і зняття готівки в банкоматах», - попереджають на сайті банку. При оформленні картки в рамках пакету послуг «Він Лайф» в офісі банку за її випуск стягується 199 рублів. Обслуговування і випуск в рамках інших пакетів - безкоштовно.

Разом з тим у багатьох банках заявляють, що випускаються ними картами (починаючи від Visa Classic або MasterCard Standard) можна без проблем розплачуватися в Мережі. Судячи з численних відгуків на інтернет-форумах, таку можливість надає власникам своїх карт Сбербанк. Принади онлайнових покупок доступні власникам карток Бінбанку, Інвестторгбанка, Нордеа Банку, Московського Кредитного Банку, Абсолют Банку та багатьох інших.

Код - всьому голова

Зареєструвати в системі PayPal свою карту для російського користувача - до сих пір привід для радості, оскільки кілька років тому карти банків країн СНД і Росії системою не приймалися. Не було у зарубіжного інтернет-спільноти довіри ні до російським кредитним організаціям, ні до російських держателям карток - всі їхні спроби опинитися в світі світової інтернет-торгівлі в свій час системою блокувалися.

Але ті, кому сьогодні вдалося верифікувати свою карту в PayPal або ще в який-небудь інший подібній системі, все одно стикаються з труднощами. Ось приклад найпоширенішою проблеми: карту вдалося зареєструвати в системі, але коли справа дійшла до першої жаданої покупки - платіж не проходить. Причому платіжна система повідомляє, що саме банк не дає дозволу на трансакцію. В чому справа?

«Проблеми з оплатою через PayPal можуть виникати за картками, для яких при оплаті в Інтернеті встановлено обмеження у вигляді обов'язкового введення CVC2», - говорить начальник управління пластикових карт ВТБ 24 Олена Гусєва.

Дійсно, вся справа в тих самих кодах - CVV2 і CVC2. В PayPal при верифікації карти система ці коди запитує. А ось потім, при здійсненні покупок - вже немає, в силу тих же самих міркувань безпеки. Але наші банки, прагнучи вберегти клієнтів (а заодно і самих себе) від шахраїв, просто не дозволяють трансакції, які не підтверджені цими чарівними кодами. А немає коду - відповідно, немає трансакції і покупки.

Тому перед тим як оформляти картку в банку, необхідно уточнити і це питання - чи можливо проводити оплату без її авторизації через CVV2 і CVC2.

Долар «на пробу»

PayPal при верифікації карти відразу ж намагається перевірити її платоспроможність, заблокувавши символічну суму в 1,95 долара. Це цілком поширена практика: пару доларів в таких випадках тимчасово блокують багато інших інтернет-магазини, готелі при бронюванні номерів і так далі. Гроші невеликі, їх автоматичне розблокування відбувається протягом 32 днів.

Перетерпіти місяць, поки стануть доступними 1-2 долари - це ще нічого. Але Інтернет - річ непередбачувана. І випадково (за допомогою елементарних комп'ютерних «глюків» або помилок в системі) може бути заблокована і велика сума. Наприклад, можна два рази оплатити один і той же товар.

«Не розумію ніяк позицію банку щодо розблокування зарезервованих і незатребуваних сум, - пише в форумі Банкі.ру користувач під ніком Keletin. - Поясню: це коли магазин для перевірки карти знімає з рахунку 1 долар або помилково блокує подвійну вартість замовлення (робить 2 трансакції на одну суму, але з різними кодами авторизації, потім тільки по одній з них приходять платіжні документи і знімаються гроші з рахунку один раз). У мене на рахунку вже більше місяця заблоковані (зарезервовані) і недоступні три великі суми і вже майже півроку висить купа всякої дріб'язку (запити по 1 долару від магазинів і PayPal) ».

За словами банкірів, за помилковим трансакцій розблокування повинна здійснюється в зазначені терміни - до 32 днів. У той же час, за словами начальника департаменту платіжних систем і електронної комерції Нордеа Банку Людмили Дерягин, в окремих випадках при зверненні клієнта банк може піти назустріч і розблокувати суму достроково. Але якщо банк не знімає блокування навіть після закінчення зазначеного терміну, фахівці радять пред'явити кредитної організації письмову претензію або написати скаргу в територіальне управління Банку Росії. До речі, на інтернет-сайті ЦБ є можливість написати своє звернення, як то кажуть, в онлайні.

Іноді вони повертаються

Важливим питанням є і повернення на карту грошових коштів. Найчастіше буває, що на інтернет-аукціоні продавець відправив покупцеві неякісний товар або взагалі його не відправив. Тоді потрібно вимагати повернення грошей. А справа платіжної системи - забезпечити це повернення.

«Я якось вирішив придбати на eBay гарнітуру Bluetooth в подарунок, - розповідає один з користувачів PayPal. - Зробив оплату через карту. А з аукціону мені прийшов лист про те, що продавець підозрюється в шахрайстві і його аккаунт заблокований. Я почав хвилюватися з приводу своїх грошей - але, як з'ясувалося, вони не були доставлені продавцю і залишилися в системі PayPal. Я написав в систему, і гроші мені дуже швидко повернули - прямо на карту ».

Крім того, у PayPal є спеціальна програма захисту покупців, в рамках якої жертва аукціонних шахраїв може отримати страховку в розмірі до 2 тис. Доларів. Разом з тим, за відгуками багатьох користувачів, для покупців з країн СНД і Росії максимальний розмір страховки від платіжної системи складає лише 200 доларів. Ті покупці, які придбали товар на суму, що перевищує зазначену суму, можуть написати заяву в свій банк, через карту якого проводилася оплата. У претензії клієнту потрібно вказати, що він став жертвою інтернет-шахраїв, і зажадати відшкодувати втрачені гроші.

PayPal: «особливо небезпечний»

Іноді банки-емітенти підносять любителям інтернет-покупок несподівані й малоприємні сюрпризи.

«У серпні цього року у нас по карті American Express пройшло в один день в одну годину поспіль відразу три несанкціонованих зняття, причому в несподіваною для нас валюті - британських фунтах стерлінгів на загальну суму приблизно 9 500 рублів ... Дізналися ми про це через SMS, які повалилися на мобільник, - пише на форумі Банкі.ру користувач під ніком krish. - Ми з чоловіком тут же кинулися в банк - заява написали, картку заблокували, поспілкувалися з представником служби безпеки банку, нам сказали, що на розслідування даного інциденту піде в середньому 3 тижні ... Через якийсь час було встановлено, що гроші були зняті в якихось супермаркетах в Лондоні, але ми ж в цей час сиділи в банку перед начальником їх служби безпеки і з картою в руках ... в результаті сьогодні нам дзвонять і кажуть, що, мовляв, повертати нічого не будуть, оскільки це наш прямий вина, бо ми не маємо карта зарегистрир вана в системі PayPal, а в банку РС ця система в списках підвищеної небезпеки ... і нас нібито зламали хакери і т. д. ».

В «Русском Стандарті» так прокоментували цю ситуацію: «У даному випадку фінансова відповідальність за коректність проведення подібних операцій (в т. Ч. Коректність і наслідки надання третій стороні приватних реквізитів карти: PIN, CVV2, CVC2, Expiry Date) повністю лежить на клієнті ».

В інших банках заявляють, що будь-яких списків інтернет-систем «підвищеної небезпеки» у них не існує.

«У нас таких списків немає, - каже Гусєва з ВТБ 24. - Можливо, в подібні списки деяких банків PayPal потрапляє в зв'язку з тим, що високо кількість оспорюваних трансакцій через інтенсивне використання клієнтами».

«Нордеа Банк не виділяє конкретні платіжні системи в якості небезпечних, так як ризики користування подібними системами схожі, - додає Дерягина. - Разом з тим клієнт інформується про існування таких ризиків ». За її словами, з метою їх мінімізації клієнту пропонується оформити карту з окремим рахунком для використання при розрахунках тільки в Інтернеті. «На рахунку такої карти можна обмежити доступний залишок грошових коштів, які не розміщуючи великі суми без необхідності», - уточнює вона.

За словами начальника управління роздрібних продуктів і маркетингу Московського Кредитного Банку Заліна Слановой, при оформленні карти менеджери обов'язково розповідають клієнту про особливості оплати через Інтернет - на що варто в першу чергу звертати увагу при проведенні оплати.

Заперечують наявність подібних «чорних списків» і в Абсолют Банку. У Бинбанке повідомили, що інформація про механізм роботи банків в частині протидії шахрайським операціям є закритою. Проте в банку запевняють, що власники карток інформуються про порядок здійснення операцій в інтернет-середовищі з метою мінімізації ризиків шахрайських операцій.

Береженого банк береже

Щоб покупки в Інтернеті приносили тільки позитивні емоції і не було приводу писати претензійні листи в банк, співробітники кредитних організацій в один голос радять оформити для шопінгу в Мережі окрему карту з окремим рахунком і розміщувати на ньому кошти в розмірі, достатньому для проведення платежу, але не більше.

«Основні проблеми, які можуть виникнути, пов'язані з використанням для оплати незахищеного каналу - небезпечного Wi-Fi-з'єднання, також впливають неуважне прочитання умов угоди і неперевірені продавці», - вважає Ірина Мокрушина.

В «Русском Стандарті» рекомендують звертати увагу на показники безпеки сайту: значок секретності в рядку стану браузера або наявність https на початку адреси сайту (s позначає secure - безпечний). Продавець повинен бути сертифікований на проведення торгових операцій в Мережі, на що також повинен вказувати відповідний значок. Встановіть на комп'ютер якісну систему антивірусного захисту. Вона буде перешкоджати відстеженню ваших дій в Інтернеті. Зберігайте всю документацію по оплаті (підтвердження замовлення, документи по доставці, оплаті і т. Д.) В друкованому вигляді. Для отримання актуальної інформації про всі операції, скоєних за допомогою вашої карти, підключіть послугу SMS-інформування.

Заліна Сланова уточнює, що для доступу в PayPal необхідно використовувати складні паролі з поєднанням цифр і букв, звертати увагу на всю кореспонденцію і повідомлення, які приходять користувачам від цієї системи. «Система PayPal не присилає клієнтам файли для завантаження на комп'ютер для подальшої активації будь-яких послуг», - вказує вона.

Людмила Дерягина з Нордеа Банку справедливо зазначає, що всі ці заходи, звичайно, не можуть захистити клієнта від недобросовісних дій з боку інтернет-магазину і від низької якості придбаних в подібних системах товарів. «Власникам карток необхідно зважено ставитися до надмірно вигідних пропозицій в Інтернеті і враховувати всі ризики, які можуть виникнути при здійсненні трансакції в Мережі», - вважає вона.

Тетяна Тернівська, Banki.ru

В чому справа?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно