Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Past Perfect (Паст Перфект) - минуле досконале час в англійському

 1. Що таке Past Perfect
 2. Як утворюється Past Perfect (формули + приклади)
 3. Слова-маркери Past Perfect
 4. Випадки вживання Past Perfect:
 5. Освіта Past Perfect Passive
 6. Present Perfect vs Past Perfect
 7. висновок

Як ми знаємо, англійці люблять порядок у всьому, і англійська мова - не виняток. На їхню думку, у кожного дії повинен бути свій порядок. У російській мові для вираження всіх минулих дій ми використовуємо свій час. Ми перераховуємо кілька подій, потім повертаємося до іншої події, яка сталася до всіх інших. Англієць же в своїй промові ніколи не потерпить такого «хаосу». Якщо він забув про важливу подію, яка сталася до всіх інших, то він повідомить про нього в спеціально відведеному для цього часу під назвою Past Perfect. Про нього сьогодні і піде мова. C'mon!

Зміст статті:

Що таке Past Perfect

Past Perfect Tense - це минуле досконале час . Його ми зазвичай використовуємо, щоб сказати про дії, яке закінчилося до або до якогось моменту в минулому.

Яке дію було першим? Спочатку він прочитав книгу, а потім ліг спати. Тобто на той час, як він пішов спати, він вже прочитав книгу. Щоб показати, що перша дія закінчилося до того, як стався другий, в першій частині пропозиції потрібно використовувати Past Perfect - «When he had read the book, he went to bed» .Інші словами, ми використовуємо Past Perfect, щоб показати черговість дій, тобто, що одна дія в минулому сталося перед іншим.

Інші словами, ми використовуємо Past Perfect, щоб показати черговість дій, тобто, що одна дія в минулому сталося перед іншим

Як утворюється Past Perfect (формули + приклади)

 • Затвердження. Присудок в Past Perfect складається з двох частин: допоміжного дієслова «had» і третьої форми основного дієслова (до правильного дієслова додаємо закінчення «- ed», а форму неправильного беремо з третьої колонки таблиці неправильних дієслів).

I / He / She / It / We / You / They + had + 3-тя форма дієслова I had come. - Я прийшов.
He had done. - Він зробив.
She had read. - Вона прочитала.
It had fallen. - Воно впало. We had seen. - Ми бачили.
You had finished. - Ви закінчили.
They had gone. - Вони пішли.

 • Заперечення. У негативному реченні між допоміжним дієсловом «had» і основним дієсловом з'являється частка «not».

I / He / She / It / We / You / They + had not + 3-тя форма дієслова I had not come. - Я не прийшов.
He had not done. - Він не зробив.
She had not read. - Вона не прочитала.
It had had fallen. - Воно не впало. We had not seen. - Ми не бачили.
You had not finished. - Ви не закінчили.
They had not gone. - Вони не пішли.

Як і в багатьох інших часах, в Past Perfect є скорочені форми, які використовуються в розмовній мові. У позитивному реченні «had» об'єднується з займенником, в негативному - з часткою «not». наприклад:

 • Питання. Питальне речення починається з допоміжного дієслова «had», за яким слід підмет і основний дієслово.

Had + I / He / She / It / We / You / They + 3-тя форма дієслова Had I come? - Я прийшов?
Had he done? - Він зробив?
Had she read? - Вона прочитала?
Had it fallen? - Воно впало? Had we seen? - Ми бачили?
Had you finished? - Ви закінчили?
Had they gone? - Вони пішли?

Слова-маркери Past Perfect

Якщо в реченні є такі слова, то воно відноситься до Past Perfect Tense:

Таблиця маркерів Past Perfect Маркер Приклад Переклад by Unfortunately, most of audience had not stayed by the end of the play . На жаль, до кінця вистави велика частина аудиторії пішла. hardly ... when Hardly had they crossed the road when the accident happened . Ледве вони перейшли дорогу, як трапилася аварія. no sooner ... than No sooner than he had came in he heard congratulations and his friends gathered around him . Як тільки він увійшов, він почув поздоровлення і друзі зібралися навколо нього. after After boy had done his hometask he went out to play football with his friends . Після того як хлопчик зробив домашнє завдання, він пішов гуляти. earlier She knew how to cook a cake because she had made it earlier . Вона знала, як спекти торт, тому що робила його раніше. before James easily won this game because he had played it many times before . Джеймс легко зіграв в цю гру, так як до цього грав в неї багато разів. first First we had taken all our bags, then understood that we forgot our tickets on the table . Спершу ми забрали речі, а потім зрозуміли, що забули квитки на столі. when John had sat to work when his boss called for him . Джон сів за стіл попрацювати, коли начальник покликав його. just I just had sat to have lunch when my friend called me . Я тільки сів пообідати як мій друг подзвонив мені. already We had already bought a cake when Jill called us and told that she bought a cake too . Ми вже купили торт коли Джилл подзвонила нам і сказала, що теж купила торт. yet I had not served the table yet when the guests came . Я ще не накрила на стіл, коли прийшли гості.

Я ще не накрила на стіл, коли прийшли гості

Випадки вживання Past Perfect:

 • Past Perfect показує дію, що відбулася раніше іншої дії або певного моменту в минулому. Деякі інші дії в минулому найчастіше позначається Past Simple, при цьому можуть використовуватися спеціальні слова: «by» (до якогось часу / моменту), «after» (після того як), «before» (перед тим як, до того як ), «when» (коли), «earlier» (раніше), «first» (спершу, спочатку).

Nota bene: якщо дії поставлені в хронологічному порядку, то потрібно використовувати Past Simple:

 • Past Perfect пояснює причину: ми хочемо показати, що дія, виражене Past Perfect, стало причиною того, що сталося інше дію.
 • Past Perfect використовується після «if» в умовних пропозиціях третього типу (third conditional). Цей тип умовних показує жаль про минуле. Ми могли б щось зробити в минулому, якби виконали умову, але в цьому ми вже не можемо змінити ситуацію.
 • Past Perfect використовується в конструкціях «hardly ... when» і «no sooner ... than». Ці конструкції показують, що одна дія сталося відразу за іншим. Особливість в тому, що в них використовується зворотний порядок слів, як в питанні. На російську мову такі пропозиції переводяться за допомогою слів «як тільки ...», «не встиг я ...», «тільки-но я ...».
 • Перерахування дій в минулому, що відбулися до часу розповіді в цілому:

Перерахування дій в минулому, що відбулися до часу розповіді в цілому:

Освіта Past Perfect Passive

Як і більшість часів, Past Perfect має пасивну конструкцію .

 • Затвердження: підмет + had been + дієслово 3 форми + [by об'єкт].

Заперечення: підмет + had + not + been + дієслово 3 форми + [by об'єкт].

Питання: had + підмет + been + дієслово 3 форми + [by об'єкт]?

Питання: had + підмет + been + дієслово 3 форми + [by об'єкт]

Present Perfect vs Past Perfect

Дуже часто при перекладі з російської на англійську можна заплутатися у виборі вірного часу, адже вони обидва імєєют схожі риси. Давайте розглянемо таблицю, щоб позбутися від сумнівів в чому відмінності між Present Perfect і Past Perfect.

Різниця між Present Perfect і Past Perfect Вказує на те, що дія, виражена часом Present Perfect, завершилося на цей момент або в період теперішнього часу:
The shopping center has just opened. - Торговий центр тільки що відкрився. Вказує на те, що дія, виражене часом Past Perfect, відбулося раніше іншого дії або певного моменту в минулому:
We came to the office, but the administrator had already gone away. - Ми прийшли в офіс, а адміністратор вже пішов. Показує, що дія відбулася в минулому, невідомо і неважливо коли саме, але результат його видно в сьогоденні:
He knows her name. They have already met. - Він знає її ім'я. Вони вже зустрічалися. Показує, що дія відбулася в минулому і стало причиною, призвело до того, що сталося інше дію в минулому:
My brother felt hungry. He had not eaten since yesterday. - Мій брат був голодний. Він не їв з учорашнього дня.

Nota bene: Рекомендуємо ще раз прочитати невелику теорію і виконати завдання в нашому онлайн тренажері , Щоб у вас більше ніколи не виникало сумнівів з приводу використання Past Perfect.

висновок

Отже, сьогодні ми розглянули форми освіту стверджувальних, негативних і питальних речень в Past Perfect, як в активному, так і в пасивному стані. Згадали на які маркери варто звертати увагу, і розібралися як не переплутати між собою Present Perfect і Past Perfect. Але найголовніше, що слід запам'ятати - поруч з Past Perfect має бути ще одна дія в минулому.

Пропонуємо ознайомитися з іншими порами англійської мови

Learn English easy and get skillful!

Велика і дружна сім'я EnglishDom

Яке дію було першим?
Had + I / He / She / It / We / You / They + 3-тя форма дієслова Had I come?
Я прийшов?
Had he done?
Він зробив?
Had she read?
Вона прочитала?
Had it fallen?
Воно впало?
Had we seen?

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Суши доставка меню
В последние годы японская кухня стала очень популярной в нашей стране. И найти современного человека, который бы никогда не пробовал суши и роллы очень сложно. Но как правильно кушать суши палочками

Обеденные группы для маленькой кухни
Любой дом начинается с кухонной комнаты, а хороший дом - с уютной кухни. Уютной назвать кухню можно, если все в ней гармонично подобрано в соответствии с вашими вкусами и в едином стиле. Многие люди