Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Паспорт на заміну: Держдума спрощує отримання російського громадянства для українців

  1. Колишніх громадян не буває
  2. Дати слово
  3. Позбавляти громадянства терористів
  4. Утримати будь-якими способами
  5. тернистий шлях

Українці зможуть отримувати російське громадянство і вид на проживання за спрощеною процедурою. Відповідний законопроект був прийнятий в третьому читанні Держдумою. Якщо документ буде схвалений Совфед і підписаний Володимиром Путіним, українцям буде достатньо відправити в міграційну службу Росії копію заяви про відмову від українського громадянства. За словами депутатів, на такі заходи вони пішли, оскільки київська влада створюють бюрократичні перешкоди для громадян, які вирішили стати росіянами.

Депутати Держдуми прийняли в остаточному, третьому читанні законопроект, що полегшує українцям процедуру отримання російського громадянства і посвідки на проживання. Зокрема, тепер від них буде вимагатися лише заяву про відмову від українського паспорта, яке повинно бути завірено нотаріально і відправлено в компетентні органи країни і міграційну службу Росії.

«Відмова від наявного громадянства України здійснюється шляхом направлення заяви про відмову від громадянства в повноважний орган цієї держави. Документом, що підтверджує відмову громадянина України від наявного у нього громадянства, є нотаріально завірена копія заяви », - йдеться в законі.

Подібний захід, за словами голови комітету Держдуми з державного будівництва і законодавства Павла Крашеніннікова, була прийнята у зв'язку з тим, що в українців, наважуються на зміну громадянства, виникають складнощі з отриманням необхідних документів у відомствах своєї країни.

«Прийняті зміни дозволять врегулювати правовий статус сотень тисяч громадян України, які бажають отримати посвідку на проживання в Росії або стати росіянами з усіма правами громадянина Російської Федерації, але мають труднощі з наданням доказів відмови від українського громадянства з незалежних від них причин», - заявив Крашенинников.

При цьому наголошується, що особлива процедура буде діяти тільки для громадян України, визнаних носіями російської мови.

Колишніх громадян не буває

Позитивно оцінив нововведення судовий юрист української діаспори в Москві Леонід Козак. Однак він зазначив, що, незважаючи на наявність формального заяви про відмову від громадянства, українська влада продовжує вважати таких людей своїми підданими.

Також по темі

Українці зможуть отримувати російське громадянство і вид на проживання за спрощеною процедурою «Хтось каже, а Росія допомагає»: жителі Донбасу відповіли на заяву ООН про паспортах

В ООН прокоментували визнання Росією паспортів ДНР і ЛНР. На думку верховного комісара Філіппо Гранді, «у людей повинні бути ...

«Безумовно, українцям, які бажають отримати російське громадянство, буде це простіше зробити, так як не потрібно збирати довідки, що підтверджують вихід з громадянства України. Але на Україні досить жорстка позиція - там продовжать вважати своїми підданими людей, які написали ці заяви. І по суті у всіх осіб, які отримуватимуть таким чином російське громадянство, буде подвійне громадянство », - пояснив RT Козак.

При цьому він підкреслив, що навіть такий стан речей буде сприяти зміцненню зв'язків двох народів.

«Для обох країн подвійне громадянство - це можливість взаімоінтегріроваться, підтримувати дійсно братські і дружні відносини на рівні народів. Для Росії це несе в собі можливість отримання цінних кадрів, робочої сили », - сказав юрист.

Дати слово

Крім цього в прийнятому законопроекті обмовляється і новий обов'язок для тих, хто має намір отримати російське громадянство. Вони повинні для цього принести присягу, текст якої розробила група депутатів.

«Я, (ПІБ), добровільно і усвідомлено приймаючи громадянство РФ, клянусь дотримуватися Конституції і законодавство РФ, права і свободи її громадян, виконувати обов'язки громадянина РФ на благо держави і суспільства, захищати свободу і незалежність РФ, бути вірним Росії, поважати її культуру , історію і традиції », - йдеться в ній.

Відзначається, що відмова від принесення присяги може послужити підставою для скасування рішення про прийняття до громадянства. Від цієї процедури звільняються лише неповнолітні, недієздатні і нездатні за станом здоров'я прочитати, вимовити або власноруч підписати текст присяги.

Позбавляти громадянства терористів

Рішення про скасування надання громадянства може бути винесено, якщо зацікавлений в його отриманні раніше порушував російське законодавство або планує скоїти злочин проти конституційного ладу Росії. Під останньою розуміють приготування, замах або вчинення терористичних актів та екстремістських дій. Ці факти стануть підставою для перегляду рішення про надання громадянства, якщо є відповідний вступив в силу вирок суду.

Також по темі

Студент і громадянин: Держдумі пропонують спростити для іноземних студентів отримання паспорта за успіхи в навчанні

У Державну думу надійшла пропозиція спростити процес отримання громадянства іноземними студентами російських вузів, які ...

«Прийнятий закон встановлює, що якщо метою отримання громадянства була діяльність, яка становить загрозу основам конституційного ладу Російської Федерації, і особа порушила обов'язок дотримуватися російське законодавство, скоївши злочин терористичної або екстремістської спрямованості, то це сприймається як подання завідомо неправдивих відомостей щодо вищезгаданої обов'язки. Закон, що вступив в силу вирок суду за вказані злочини буде підставою для скасування рішення про прийняття до громадянства Російської Федерації », - повідомив Крашенинников.

Він також уточнив, що відмова у громадянстві не поширюватиметься на дітей і чоловіка / дружину злочинця, якщо вони не є співучасниками.

Прийнятий Держдумою законопроект повинен тепер отримати схвалення в Раді Федерації, а потім відправитися на підпис до президента. У разі його схвалення російським лідером, закон вступить в силу з 1 вересня 2017 року.

Утримати будь-якими способами

Тим часом українська влада не тільки вкрай неохоче приймають заяви жителів країни про відмову від громадянства, а й створюють пересічним українцям перешкоди для відвідування Криму. Так, багато жителів країни, які вирішили провести відпустку на півострові, зіткнулися з великими труднощами при проходженні прикордонного контролю з української сторони. На прикордонних пунктах вишикувалися кілометрові черги, йдеться в заяві кримського прикордонного управління ФСБ. Відзначається, що час очікування в останні дні перед пропускним пунктом Чонгар в середньому становило 13 годин.

За словами тих, хто відстояв чергу, українські прикордонники ставлять багато запитань, а огляд речей може затягнутися на півгодини. При цьому самі співробітники українських КПП вважають, що оформлення проходить в штатному режимі, а черги створюються через наплив відпочиваючих.

Тим часом голова Державного комітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Республіки Крим Заур Смирнов, посилаючись на джерела в Держприкордонслужбі України, заявив ЗМІ, що київська влада намагаються перешкодити поїздкам українських туристів на кримські курорти, створюючи штучні перешкоди при перетині кордону з півостровом.

тернистий шлях

Тим часом Київ створює складності не тільки для своїх громадян, що виїжджають до Росії, але і для росіян, які збираються відвідати Україну. Так, 10 липня секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов повідомив, що громадянам Росії необхідно буде завчасно реєструватися і надавати в МЗС країни дані про себе.

Крім цього, на кордоні їх зобов'яжуть проходити біометричний контроль, про що заявив президент України Петро Порошенко.

Москва подібного роду проекти Києва розцінює як курс на розрив контактів з Росією і спроби відгородитися від неї. У російському МЗС з цього приводу заявили, що, судячи з усього, на Україні «готові збудувати нову залізну завісу, аби не допустити нормального людського і родинного спілкування жителів Росії і України».

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно