Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Озвучка тексту голосом - програми для читання тексту живим голосом

 1. Вибираємо програму для читання
 2. Голосові движки: чоловічі і жіночі

Всім здоров'я Всім здоров'я!

Народна мудрість: "Споконвіку книга ростить людини" ...

Хто б що не говорив про сучасному цифровому світі, що папір скоро вимре і т.д. - все-таки книги, на мій погляд, ще довго будуть корисні і актуальні. Навпаки, сучасні технології допомагають швидше і легко знайти ті книги і інформацію в них, яка вам потрібна. Зараз в один планшет, до речі кажучи, можна завантажити цілу бібліотеку, і знайомитися з нею в будь-якому місці, наприклад, по дорозі на роботу, вдома, на навчанні і т.д.!

Але є і ще один плюс, що дає нам сучасне ПО - це можливість слухати книги, так як нібито їх вам читає жива людина! Сучасні голосові движки дозволяють слухати текст в чоловічому, жіночому, дитячому голосах. Про все, більш докладно нижче ...

Важливо! Для того, щоб програми, представлені нижче, могли читати ваш текст книги (журналу, газети та ін.) - необхідний голосовий движок. Тобто вам для роботи потрібна програма для читання + движок! Від движка, до речі, безпосередньо залежить якість читання (щоб не було "бе-ме", потрібно вибрати хороший голосовий движок). Про двигунах докладно у другій частині цієї статті.

Вибираємо програму для читання

(Прим.: Для читання тексту)

Govorilka

сайт: http://www.vector-ski.ru/vecs/govorilka/

Зовсім невелика програма, призначена для читання текстів голосом. Програма може прочитати текст на різних мовах, в залежності від того, який голосовий движок підключіть. Дає можливість створення MP3 файлів (наприклад, створювати аудіокниги, так популярні останнім часом).

Головне вікно програми "Говорилка"

Основні можливості:

 1. читання тексту з різних файлів: DOS і Windows кодуванні; читається текст може бути розмірів в 2 ГБ; відкриває файли Word, Html;
 2. можливість регулювати швидкість читання, висоту голосу, гучність та ін .;
 3. можливість записувати читається текст в формат MP3 (до речі, записувати можна з підвищеною швидкістю);
 4. програма автоматично перегортає сторінки (текст) книги в міру читання (і показує його вам);
 5. є можливість коригувати окремі слова і словосполучення, як їх потрібно правильно промовляти;
 6. при закритті програми - вона автоматично запам'ятовує останню позицію курсора;
 7. повністю російською мовою, працює у всіх сучасних версіях Windows 7, 8, 10.

Demagog

сайт: http://aloys.narod.ru/part3.htm

Ця програма 2 в 1: це і текстові редактор з підтримкою Юнікоду, і синтезатор мови (тобто софт для озвучування тексту) з підтримкою SAPI4 / SAPI5 (прим .: про двигунах см. В другій частині статті). Програма відрізняється від багатьох своїх конкурентів, тому що при її розробці були використані спеціальні алгоритми словникових замін, які позначаються на правильності вимови тексту, що читається. Так само в Demagog реалізована бессловарная перевірка орфографії.

Demagog - приклад читання // головне вікно

Основні можливості програми:

 1. читання текстів з різних форматів: MS Word, E-Book і HTML (підтримка імпорту малюнків);
 2. можливість запису звукових файлів у формати: WAV, MP3, OGG, WMA, MP4;
 3. можливість підключення користувальницьких аудіокодеків;
 4. підсвічування орфографічних помилок;
 5. підтримка словників вимови (формат DIC), можливість їх редагування;
 6. підтримка російської мови на 100%;
 7. працює в OS Windows XP, Vista, 7, 8, 10 (32/64 bits).

Balabolka

сайт: http://www.cross-plus-a.ru/balabolka.html

Основне призначення програми "торохтійка" - це читання "живим людським" голосом текстів книг, документів і т.д. Для читання можуть використовуватися будь-які голосові движки, які встановлені у вас на ПК.

Для читання можуть використовуватися будь-які голосові движки, які встановлені у вас на ПК

Основні можливості:

 1. крім "звичайного" читання (як вміють багато інших програм), "Талалайка" може читати текст з буфера обміну, показувати текст з різних документів, вимовляти що набирається на клавіатурі текст;
 2. підтримує просто величезна кількість форматів файлів: AZW, AZW3, CHM, DjVu, DOC, DOCX, EPUB, FB2, HTML, LIT, MOBI, ODT, PDB, PDF, PRC, RTF, TCR, WPD;
 3. може перевіряти орфографію, ділити великі документи на кілька маленьких, шукати омографи;
 4. текст можна зберегти у форматі аудіофайлу форматів: WAV, MP3, MP4, OGG і WMA;
 5. вміє працювати з пакетами від Microsoft Speech API (SAPI);
 6. можна змінювати швидкість і тембр мови;
 7. повна підтримка російської мови;
 8. ОС: Microsoft Windows XP / Vista / 7/8/10.

ICE Book Reader

сайт: http://www.ice-graphics.com/ICEReader/IndexR.html

ICE Book Reader - це одна з найпотужніших програм для читання текстів (як в слух, так і просто з екрану ПК). Одне з головних достоїнств: програма береже ваш зір, даючи можливість налаштувати відображення тексту з книги так, щоб вам було максимально зручно (розмір шрифту, відступи, колір і т.д. - десятки всіляких параметрів).

Приклад читання книги

Що стосується читання книг вголос за користувача - то ICE Book Reader це, зрозуміло, вміє робити (інакше б я не включив її в огляд). Підтримує голосові движки SAPI4 і SAPI5.

Крім читання, може створювати MP3 / WAV файли з книги (які потім можна прослухати на будь-якому MP3 плеєрі). При створенні MP3 книг, до речі, не потрібно зберігати WAV файли великого розміру - програма на льоту конвертує їх в MP3. До речі, завдяки мульти-поточному ядру, програма може дуже швидко створити аудіокнигу: кілька модулів синтезу мови (SAPI) можуть одночасно "наговорити" на цілу книгу.

Ну і останнє, ICE Book Reader дозволяє навести порядок на жорсткому диску з книгами: способу управляти інформацією 250000 книг! Програма працює у всіх популярних версіях Windows: XP, 7, 8, 10.

Говорун

Сайт розробника: http://govorunplus.narod.ru/

Проста і надійна програма, побудована на технології MS Agent 2.0. Для синтезу мови може використовувати будь-які SAPI-движки, які є у вашій системі. Дизайном програма не блищить, зате виконана досить оригінально (скрін нижче). Та й програма досить багатофункціональна (так що це той випадок, коли робити висновки по першому погляду - передчасно!).

Говорун - читання тексту

Можливості програми:

 1. читає і зберігає формати файлів: TXT, RTF (можна підготувати в будь-якої версії Word);
 2. можливість роботи з командним рядком;
 3. можливість інтеграції в провідник, щоб читати текст по правому кліку по файлу (підтримується тільки Win 98 / ME, NT, 2000, XP);
 4. є вбудований плеєр медіа-файлів;
 5. в програму вбудовані анекдоти, афоризми, гумор та ін. - ніколи не дасть занудьгувати;
 6. відтворену мову можна записати в WAV-файл;
 7. програму можна налаштувати по себе: колір, дизайн, шрифти та ін .;
 8. російською мовою, працює в Windows XP, 7, 8, 10.

RussAcc

сайт: http://bzsoft.spb.ru/russacc.html

Дуже швидка і зручна програма для читання вголос текстів і створінь аудіокниг (форматів багато, особливо в порівнянні з аналогічним софтом: wav, mp3, amr, aac). Крім цього, програма дозволяє правильно розставляти наголоси в текстах і читати книги з екрана комп'ютера. У програму вбудований редактор і будь-який відтворений їй текст - ви можете редагувати.

У програму вбудований редактор і будь-який відтворений їй текст - ви можете редагувати

Головне вікно програми // RussAcc

У налаштуваннях програми можна задати розмір шрифту, вказати колір, яким виділяти читається шматок. Можна вказати і налаштувати параметри запису MP3: бітрейт, кількість біт та ін.

RussAcc підтримує і працює з усіма популярними звуковими двигунами. У своїй же базі у програми для кожного слова є особливі його форми з наголосами в різних ситуаціях (більше 3 мільйонів форм!).

До речі, RussAcc підтримує такий популярний формат електронних книг, як fb2 (а також може його конвертувати в звичайний txt-файл). Підтримує російську мову, сумісні з новими ОС Windows 7, 8.1, 10.

Голосові движки: чоловічі і жіночі

Двигуни синтезу мови - це спеціальне програмне забезпечення, свого роду драйвера, необхідні для того, щоб комп'ютер міг "заговорити" (тобто для перетворення тексту в мову). Движків зараз в мережі сотні: є як платні, так і безкоштовні. Найкраща якість читання, звичайно ж, показують платні движки.

Важливе зауваження: движок синтезу мови не має ніякого дизайну або інтерфейсу. Після його установки в систему - ви не помітите зовсім ніяких змін! Щоб працювати з движком - вам потрібна якась програма для читання текстів: Талалайка, Говорун, Ice Reader тощо., Трохи вище я приводив ті, які "мені до душі" Важливе зауваження: движок синтезу мови не має ніякого дизайну або інтерфейсу ).

Ось тому, до речі, часто користувачі лають ту чи іншу програму, що вона не може прочитати російський текст (або взагалі не може). Просто вони забувають про необхідність установки мовного движка.

Пару слів про стандарти ...

Голосові движки можуть бути виконані в різних стандартах (так званих), найосновніші три: SAPI 4, SAPI 5 або Microsoft Speech Platform (примітка: майже в кожній програмі для читання, ви можете вибрати мовної движок).

SAPI 4

Добротний стандарт, був актуальний десяток років тому. На сьогоднішній день застарів, і на сучасних комп'ютерах / ноутбуках його використання не виправдане.

SAPI 5

Майже всі сучасні голосові движки побудовані на цьому стандарті (як платні, так і безкоштовні). Найбільш популярний стандарт, можна знайти движок з чоловічим, жіночим, дитячим голосами.

Microsoft Speech Platform

Microsoft Speech Platform - великий набір інструментів для розробників, які дозволяють реалізовувати можливість перетворення тексту в мову.

це набір інструментів, що дозволяють розробникам різних додатків, реалізовувати в них можливість перетворення тексту в голос.

Примітка! Щоб синтезатор мови працював, необхідно:

Microsoft Speech Platform - Runtime - серверна частина платформи, що надає API для програм;
Microsoft Speech Platform - Runtime Languages ​​- мови для роботи серверної частини.

Більш докладно про це тут - https://msdn.microsoft.com/en-us/library/hh361572.aspx

Кілька голосових движків

Тext-to-speech engines Дигало // Микола

Сайт: http://www.digalo.com/index.htm

Дуже популярний російський голосовий движок (голос чоловічий!). Підійде для більшості програм, які вміють читати текст голосом. На мій скромний погляд, один з кращих загальнодоступних движків для синтезу мови (російською мовою). Крім російської, до речі, на сайті розробника доступні движки ще для кількох мов. Мінус: без реєстрації працює всього два тижні.

Acapela // Голосовий движок (модуль) Алена

Сайт: http://www.acapela-group.com/

Оленка - відносно новий російський жіночий мовної движок від компанії Acapela. Працює за стандартом SAPI-5 з частотою 22 КГц. Деякі користувачі вважають, що голос у "Олени" приємніше, ніж у "Миколи".

Голосовий движок (модуль) Катерина 2

Компанія розробник: ScanSoft RealSpeak

Досить непоганий мовної движок з жіночим голосом. Після доопрацювання движка, він став зіставимо з "Миколою". Суттєвого оновлення піддалася фонетична база движка, змінений алгоритм постановки наголосів (що позитивно позначилося на звучанні), усунена проблема зі швидкістю вимови.

RHVoice

Сайт: http://tiflo.info/rhvoice/

RHVoice - це багатомовний синтезатор мови з відкритим вихідним кодом. Можна використовувати в ОС Windows і Linux. Синтезатор сумісний з SAPI5. Розробник синтезатора - Ольга Яковлєва.

До речі, движок заснований на мовної базі, записаної дикторами. Російські голосу "Олена" і "Ірина" доступні для скачування на офіційному сайті.

IVONA Tatyana / Maxim

Сайт: https://www.ivona.com/us/about-us/voice-portfolio/

Дуже цікаві молоді голосові движки (їх 2: чоловічий і жіночі голоси). Багато хто вважає голос Тетяни одним з кращих (якщо не найкращим!). За посиланням вище, можна заслухати як будуть звучати ваші тексти, так би мовити, портфоліо (на мій погляд, дуже приємно звучать).

Чи стане движок самим використовуваним - не знаю, час покаже!

До речі, як думаєте, чи буде коли-небудь розроблений мовної движок, який не відрізниш від голосу звичайної людини? Або може він вже є, а я про нього не чув ... (скиньте назва!)

На сім все, удачі!

Інші записи:

Новости

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,