Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Отримання міжнародного посвідчення водія в Росії в 2019 році

 1. Коли необхідно отримати міжнародні права
 2. Порядок оформлення МВУ
 3. Які будуть потрібні документи
 4. способи оформлення
 5. Вартість і терміни виготовлення
 6. Період дії і заміна документа
 7. Чи можна використовувати без національного ВУ

Поїздка за кордон на власному авто або використання прокатного транспорту в іншій країні - це дуже привабливий варіант для багатьох росіян, які виїжджають з країни з тією чи іншою метою. Але в такому разі обов'язковим є отримання міжнародного посвідчення водія. Для початку варто дізнатися, що це за документ, а ще отримати відповіді на питання, як його оформити, в якому випадку можна уникнути такої процедури.

Коли необхідно отримати міжнародні права

Коли необхідно отримати міжнародні права

Отримавши права на батьківщині, росіянин може не переживати, що у нього виникнуть проблеми з поліцією. Однак багато автомобілістів не готові відмовлятися від машини, виїжджаючи за кордон. А в такому випадку виникає питання, чи потрібні для поїздки міжнародні права на автомобіль?

Все залежить від того, куди саме вирушає в поїздку громадянин РФ. Правовою основою міжнародного дорожнього руху вважається Віденська конвенція. Цікаво, що цей документ був підписаний рівно 50 років тому. У конвенції дуже важливою є стаття, в якій сказано про те, які водійські посвідчення будуть прийматися на території країн-підписантів. А саме, це можуть бути і національні права, тільки відповідають певним розпорядженням або ж переведені на одну з мов (переклад має бути завірений).

Тому, перш ніж з'ясовувати, що таке і для чого потрібні міжнародні водійські права, варто познайомитися з переліком держав, які підписали Віденську конвенцію. Важливо знати, що вимоги до водія можуть висуватися різні, в залежності від того, якого зразка у нього документ. Так, старі права, які видавалися до березня 2011, не відповідають всім вимогам конвенції. Тому краще оформити нові, вивчивши список країн де потрібні міжнародні водійські права .

Але є також Женевська конвенція про дорожній рух. І якщо росіянин вирушає в одну з країн, які її підписали, тоді йому доведеться отримати МВУ. Нарешті, часом не підходять ні національні, ні міжнародні права. І тоді ситуація ускладнюється. Оскільки в такому випадку доведеться вчитися і отримувати водійське посвідчення на місці. А саме, в такий стан потрапить росіянин, якщо поїде в державу, яка не підписувала ні Віденську, ні Женевську конвенцію.

Порядок оформлення МВУ

Як отримати звичайні права, дізнається будь-який росіянин, який збирається сідати за кермо. А МВУ потрібні не всім громадянам РФ. Тому цілком логічно, що в разі потреби можуть виникнути численні запитання на тему, як оформити міжнародне посвідчення водія нового зразка. Важливо знати, що така процедура відбувається за певним алгоритмом, встановленим на федеральному рівні. А саме, потрібно відштовхуватися від наказу МВС , Який був виданий 18 квітня в 2011 році за номером 206.

Перед тим як поміняти права водійські на міжнародні, в будь-якому випадку потрібно зібрати певний пакет документів. В цілому ж процедура відносно проста, так що переживати, що не вийде отримати МВУ, не варто.

Які будуть потрібні документи

Можна відразу зрадіти того моменту, що для оформлення МВУ потрібен мінімум паперів. Причому процедура спрощена ще й завдяки тому, що є можливість завчасно записатися на прийом, не простоюючи в черзі. У обов'язковий перелік документів входить:

 • відповідне клопотання (заяву);
 • документ, що засвідчує особу росіянина;
 • російські права;
 • фотографії.

Багато громадян РФ задаються питанням, чи потрібна медична довідка при отриманні міжнародних прав. І відповідь їх обрадує: починаючи з лютого 2016 не доводиться проходити медичну комісію, щоб отримати МВУ.

Якщо говорити докладніше про документах, то складнощів з ними зазвичай не виникає. Наприклад, заява на видачу міжнародного посвідчення водія не доведеться писати завчасно. Прямо за місцем водієві видадуть бланк зразка 2019 року. Він складається з двох аркушів, але заявнику потрібно буде заповнити тільки один, причому всі питання ясні, конкретні - ніяких складнощів зазвичай не виникає.

З правами та паспортом теж немає проблем. А от фото на міжнародні водійські права має відповідати певним вимогам. Його друкують тільки на матовому папері. Законом встановлено розмір знімка: 3,4 на 4,5 см. Фотографія може бути як чорно-білої, так і кольорової. Але при цьому на ній не повинно бути білого куточка.

Сфотографуватися, враховуючи вимоги до знімка для МВУ, належить завчасно. Оскільки за місцем оформлення посвідчення міжнародного зразка такої можливості не буде. Тому краще звернутися в фотосалон, де важливо вказати конкретні вимоги до знімка.

Читаємо також:
Міжнародне посвідчення водія 2019 року
Скільки коштує оформити права на машину в 2019 році

способи оформлення

Сьогодні росіянам отримати МВУ простіше не тільки тому, що досить мінімального пакету документів, і немає необхідності проходити медкомісію. Важливо, що можна оформляти міжнародне посвідчення водія, прийшовши в будь-яке відділення ДАІ.

Але ще є можливість вирішити питання в спрощеному порядку, скориставшись Інтернетом. Наприклад, набагато швидше і легше проходить отримання міжнародних водійських прав через держпослуги . Це ще й вигідніше: у такому випадку заявника чекає знижка на мито. Нарешті, з 2017 року можна отримати міжнародні водійські права в МФЦ , Правда, така процедура має свої особливості.

Вартість і терміни виготовлення

Цілком логічно, що для того, щоб отримати МВУ, належить сплатити державне мито. Така вимога прямо встановлено Податковим кодексом РФ. А саме, варто почитати статтю 333.33 2 частини. Виходячи з даного документа, можна сказати, скільки коштує МВУ: розмір державного мита зафіксовано - 1600 рублів.

Така сума цілком прийнятна практично для будь-якої категорії громадян. Тим більше, що терміни надання адміністративної послуги приємно радують. Як довго роблять міжнародні права? Їх отримують на руки протягом того ж дня, коли було подано документи.

На все про все йде близько 20-40 хвилин. Природно, терміни видачі залежать від того, чи немає черги. Але тому й краще записатися заздалегідь на прийом через інтернет - на порталі держпослуг. Тим більше, що в такому випадку з водія стягується в меншому розмірі державне мито.

Знижка надається, починаючи з 2017 року. І краще поспішити отримати МВУ до кінця 2019: пільги перестануть діяти з 1 січня 2019. Вигода від звернення через портал держпослуг істотна: мито буде оплачена в розмірі 1120 рублів, тобто, на 30% менше.

Період дії і заміна документа

Цілком логічно, що МВУ, як і національні права, мають термін дії. Щоб встановити, на який період можуть видати міжнародне посвідчення, варто почитати правила проведення іспитів на право керування транспортним засобом, пункт 33.

Основний момент - МВУ можна отримати не більше, ніж на 3 роки, це максимальний термін дії міжнародного водійського посвідчення. Однак на нього не завжди доводиться розраховувати. Основний момент - МВУ можна отримати не більше, ніж на 3 роки, це максимальний термін дії міжнародного водійського посвідчення

Важливо, щоб термін не перевищував період дії вітчизняних прав. Так що якщо у водія на руках посвідчення, з яким він може їздити ще 5 років, то йому видадуть МВУ на 3 роки. Відповідно, відповідь на питання, на скільки видають міжнародні права, буває різним, залежно від конкретної ситуації.

На жаль, коли права дійсні протягом року, наприклад, міжнародне посвідчення дадуть на такий же період. Втім, не важко буде їх замінити. Процедура нічим не відрізняється від початкового отримання МВУ.

І зовсім необов'язково поспішати з заміною точно в термін: є можливість отримати новеньке посвідчення, як завчасно, так і пізніше, коли старе вже перестало діяти. За це водія не оштрафують.

Чи можна використовувати без національного ВУ

Оформивши європейського права на машину, автомобіліст задається цілком логічним питанням - чи достатньо цього документа для водіння без наслідків? Чи можна залишати вдома національне ВУ? На жаль, відповідь на це питання однозначна - не можна. Причому це справедливо і для Росії, і для інших країн.

МВУ видається на основі національних прав. Тому в будь-якій державі такий документ є недійсним без російського посвідчення.

Читаємо також:
Перевірка прав по базі ГИБДД

А ось за міжнародні права в Росії можна отримати штраф. Природно, в тому випадку, коли водій забув або навмисно залишив удома рідне посвідчення. Розмір стягнення порівняно невеликий - 500 рублів, але все одно покарання саме по собі неприємно.

А в такому випадку виникає питання, чи потрібні для поїздки міжнародні права на автомобіль?
Як довго роблять міжнародні права?
Чи можна залишати вдома національне ВУ?

Новости

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,