Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Отримання німецького громадянства в 2019 році, вимоги, вартість, документи

 1. Для чого потрібно німецьке громадянство? Головні переваги
 2. Підстави для отримання громадянства Німеччини
 3. за народженням
 4. Шлюб з громадянином Німеччини
 5. бізнес
 6. Возз'єднання сім'ї
 7. Робота і blue card
 8. Пізні переселенці і євреї
 9. Порядок отримання німецького громадянства
 10. Отримання ВНЖ і ПМЖ
 11. Збір і подача документів
 12. Тест на громадянство
 13. Що собою являє тест?
 14. Як до нього краще підготуватися?
 15. Терміни та фінансові витрати
 16. Чи дозволено в Німеччині мати подвійне громадянство?
 17. Відмова в отриманні німецького громадянства

Розвинена економіка, високий рівень соцзахисту і хороша екологія залучають до Німеччини іммігрантів з багатьох країн. Сюди прагнуть переїхати не тільки етнічні німці, а й представники будь-якої національності.

Для чого потрібно німецьке громадянство? Головні переваги

У міжнародному рейтингу паспортів, складеному Henley & Partners, Німеччина займає 2 місце. Її громадяни можуть без віз відвідувати 179 країн світу. Якщо врахувати, що офіційно визнано 197 країн, то німецькі громадяни можуть безперешкодно подорожувати практично по всьому світу. На жаль, для відвідування РФ віза їм потрібна. Саме тому багато потенційних іммігранти сумніваються, отримувати німецьке громадянство або обмежитися ПМЖ.

Головні переваги німецького громадянства:

 • безвізовий в'їзд в 179 країн;
 • право голосувати і бути обраним;
 • право працювати на держслужбі в ФРН;
 • право працювати в будь-якій країні ЄС;
 • можливість виїжджати для проживання в іншій країні більш ніж на 6 місяців в році.

В іншому права громадянина і володаря ПМЖ практично не відрізняються.

Підстави для отримання громадянства Німеччини

Німецьке законодавство в плані отримання громадянства дуже довго залишалося консервативним. Воно грунтувалося на законі «Про громадянство» (Staatsangehörigkeitsgesetz або StAG), прийнятому ще в 1913 році. Тільки на початку XXI століття німці після довгих дискусій відступили від принципу «громадянства по крові» і прийняли поправки, що спрощують натуралізацію новоприбулих іноземців.

Тільки на початку XXI століття німці після довгих дискусій відступили від принципу «громадянства по крові» і прийняли поправки, що спрощують натуралізацію новоприбулих іноземців

німецький паспорт

за народженням

Варіанти автоматичного отримання німецького громадянства при народженні (DURCH GEBURT) описані в § 4 StAG. Особи, які відповідають перерахованим нижче вимогам і мають по одному з батьків право на громадянство іншої країни, повинні вибрати його або німецьке до 23 років. Залишити друге громадянство дозволено тільки, якщо це громадянство Швейцарії, іншої країни ЄС або якщо дитина виросла в Німеччині.

Дитина може стати громадянином ФРН якщо:

 • народжений від німецького громадянина (якщо це батько і дитина народжена поза шлюбом, то потрібно визнання батьківства по німецьким законодавством);
 • народжений від іноземців, легально прожили в Німеччині не менше 8 років;
 • народжений від громадян Євросоюзу;
 • визнаний, згідно з німецьким законодавством, підкидьком.

Німці не дають громадянство всім дітям, які народилися на своїй території. Народження від нелегалів або іноземців, які прожили в Німеччині менше 8 років, не дає право на автоматичне отримання німецького громадянства.

До німецьким громадянам за народженням прирівняні діти, усиновлені німцями.

Шлюб з громадянином Німеччини

Для подружжя німців, згідно § 8 і 9 StAG, передбачені пільгові умови отримання громадянства. Послаблення в першу чергу стосується часу проживання в країні. Замість стандартних 8 років подружжя може подати прохання вже через 3 роки дії шлюбу 2 років проживання в країні.

Претендувати на німецьке громадянство можна, якщо:

 1. відмовитися від колишнього громадянства;
 2. знати німецьку мову на рівні, достатньому для побутового спілкування;
 3. мати позитивний інтеграційний прогноз (працювати або бути на повному утриманні чоловіка, не претендувати на соціальну допомогу).

Для отримання права пільгового отримання громадянства необхідно з самого початку законно оформити візу до Німеччини , Отримати ВНЖ.

бізнес

Німці вітають розвиток економіки в будь-якому вигляді. Так вести бізнес в ФРН може кожен іноземець, правильно оформив візу і отримав дозвіл на ведення комерційної діяльності. Підприємець і члени його сім'ї отримують ВНЖ, а через 8 років успішної роботи фірми можуть претендувати на громадянство.

Возз'єднання сім'ї

Німецьке законодавство дозволяє іноземцям запросити родичів і легалізувати їх. При цьому потенційний іммігрант повинен мати ВНЖ, ПМЖ або інше законне право проживання в ФРН.

Возз'єднання сім'ї можливо з:

 • чоловіком / дружиною;
 • неповнолітніми дітьми;
 • батьками, які вимагають догляду.

Обов'язковою умовою для отримання дозволу на возз'єднання сім'ї є наявність житла та достатнього для утримання яких запрошують родичів рівня доходів.

Робота і blue card

На німецьке громадянство можуть претендувати легально працюють в ФРН іноземці. Приїхати в країну можна як по звичайній робочій візі, так по blue card для кваліфікованих фахівців. У будь-якому випадку, необхідно своєчасно і в повному обсязі сплачувати податки.

Пізні переселенці і євреї

Етнічні німці й іноземці з єврейським корінням можуть претендувати на пільгові умови отримання ВНЖ , А в подальшому і німецького громадянства. Для цього необхідно надати вичерпні докази походження, довести бажання інтегруватися в ФРН.

Порядок отримання німецького громадянства

Процедура надання громадянства у німців детально прописана. Вона як не можна краще демонструє педантичний німецький менталітет.

Перед тим як претендувати на громадянство ФРН необхідно:

 1. оформити національну німецьку візу;
 2. отримати ВНЖ;
 3. оформити ПМЖ.

Пізні переселенці отримують громадянство відразу після прибуття.

Отримання ВНЖ і ПМЖ

Передумови отримання ВНЖ і ПМЖ майже такі ж, як і для громадянства. Це робота, возз'єднання сім'ї, шлюб, етнічна імміграція. винятком є отримання освіти , Адже виданий на цій підставі ВНЖ не дозволяє претендувати на громадянство. Для кожного з підстав передбачена своя процедура і необхідна тривалість володіння ВНЖ, ПМЖ.

Збір і подача документів

Заява з проханням надати німецьке громадянство подається в Аusländerbehörde (Відомство у справах іноземців) за місцем проживання. Бланк заяви можна отримати в Einbürgerungsbehörde (Відомстві по громадянству). Діти старше 16 років заповнюють заяву самостійно, молодше 16 вписуються в бланк батьків.

Заява візьмуть, якщо претендент:

 1. має постійне місце проживання, blue card або Aufenthaltserlaubnis (ВНЖ, мета якого має на увазі можливість продовження на тривалий термін);
 2. пройшов тест на громадянство;
 3. не менше 8 років прожив у ФРН (7 років при проходженні інтеграційного курсу, 3 роки для подружжя німецьких громадян);
 4. забезпечує фінансово себе і членів сім'ї, не претендує на соціальну допомогу;
 5. володіє німецькою мовою на достатньому рівні;
 6. не має судимостей;
 7. визнає конституційні цінності ФРН;
 8. висловлює намір відмовитися від колишнього громадянства (є рідкісні винятки).

Процедура має багато моментів, залишених на розгляд чиновника. Так, дітям або подружжю мігранта можуть надати громадянство раніше 8 років, якщо основний претендент прожив визначений термін. Здавши тест на знання німецької на рівні B2 і вище можна претендувати на скорочення необхідного терміну проживання на 1 рік.

Перелік документів, які потрібно додати до заяви про громадянство ФРН, залежить від підстави звернення і, іноді, особливостей законодавства федеральної землі. Уточнити його можна в Einbürgerungsbehörde за місцем проживання.

Тест на громадянство

Тест на громадянство

Громадянином ФРН не можна стати, не пройшовши спеціальний тест. Він визначає у претендента рівень знання громадського та правового порядку, німецького суспільного укладу. Здають його в Федеральному відомстві з питань міграції та біженців.

Що собою являє тест?

На іспиті пропонується відповісти на 33 питання, вибравши правильну відповідь з 4 варіантів. Для цього дається 60 хвилин. Тест вважається зданим, якщо є 17 правильних відповідей.

Склад питань:

30 по темам «Історія та відповідальність», «Життя в демократичному суспільстві», «Людина і суспільство»;
3 по федеральній землі, в якій проживає мігрант.

Вартість проходження тесту на громадянство 25 євро. За його результатами видається Свідоцтво з особистими результатами.

Від необхідності проходження тесту на громадянство звільняються випускники німецьких шкіл і особи, які не мають можливість його пройти через інвалідність, з вікової причини.

Як до нього краще підготуватися?

Підготуватися до тестування можна в Oнлайн-центрі Федерального відомства з питань міграції та біженців. Тест складається з 310 питань, 300 з яких загальні та 10 присвячені федеральної землі. Після вибору відповіді показується правильний.

Також в Онлайн-центрі можна вибрати проходження пробного тесту. Система випадково вибере 33 питання. Правильні відповіді і пояснення до них покажуть після проходження тесту.

Деякі землі пропонують курси підготовки до тестування. Дізнатися про них можна в місцевому Einbürgerungsbehörde (Відомстві по громадянству).

Терміни та фінансові витрати

Мито за отримання громадянства складає 255 євро на людину. За дітей, які отримують громадянство разом з батьками, необхідно заплатити 51 євро. Багатодітним сім'ям йдуть назустріч і можна обговорити можливість зниження мита. А ось якщо неповнолітній подає прохання без батьків, то за громадянство доведеться заплатити стандартні 255 євро.

Після оплати мита чиновник розглядає заяву і документи, що додаються. У разі позитивного рішення видається Гарантія надання громадянства Німеччини за умови відмови від минулого. Документ дійсний 2 роки, протягом яких необхідно юридично оформити відмову від «рідного» громадянства. Після отримання відповідного підтвердження з посольства, німецький чиновник продовжить розгляд документів. Якщо після видачі Гарантії пройшло більше півроку, належить повторна повна перевірка всіх даних.

Після перевірки документів мігранта запрошують в Einbürgerungsbehörde, де він читає текст про прийняття громадянства ФРН, ставить підпис і отримує Свідоцтво та прийняття до громадянства. У ньому перенесене з російських документів ім'я та по батькові, причому по батькові вписано як друге ім'я. Ті, хто вважають це не відповідає німецьким нормам, можуть змінити ім'я на будь-який за бажанням.

Ті, хто вважають це не відповідає німецьким нормам, можуть змінити ім'я на будь-який за бажанням

Отримання громадянства Німеччини

Чи дозволено в Німеччині мати подвійне громадянство?

Подвійне громадянство в Німеччині дозволено мати у виняткових випадках. Дозволено залишитися громадянином країни Євросоюзу.

Відмова в отриманні німецького громадянства

Німецькі чиновники скрупульозно перевіряють всі документи претендентів на громадянство ФРН, тому відмова можна отримати якщо:

 • виникли сумніви в німецьке походження (особливо в разі зміни національності після 1991 року);
 • є сумніви в єврейському походженні (визнаються євреї по мамі, бабусі по материнській або батьківській лінії);
 • шлюб має ознаки фіктивності або на момент отримання громадянства подружжя в процесі розлучення (виняток якщо є діти-громадяни Німеччини);
 • під час розгляду документів претендент скоїв правопорушення;
 • інші причини.

На якому б підставі не була отримана відмова, його можна оскаржити в установлений законом термін.

Для чого потрібно німецьке громадянство?
Як до нього краще підготуватися?
Для чого потрібно німецьке громадянство?
Що собою являє тест?
Як до нього краще підготуватися?

Новости

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,