Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Онлайн-дейтинг і його небезпеки для бізнесу

  1. Пастка - це від слова Love
  2. як захиститися

Сучасне електронний пристрій, будь то комп'ютер або телефон, рідко використовується виключно як робочий інструмент. На них ставлять і гри, і численні месенджери, і навіть програми для дейтинг. Сучасний бізнес не бачить в цьому особливої ​​біди, якщо це не заважає роботі. Але збиток продуктивності співробітника - це не найбільша небезпека, особливо у випадку з дейтинг. Ми провели дослідження , Щоб з'ясувати, які загрози для бізнесу може таїти онлайн-дейтинг і як їх уникнути. Сучасне електронний пристрій, будь то комп'ютер або телефон, рідко використовується виключно як робочий інструмент

Почати з того, що більше половини (51%) користувачів сайтів і додатків для знайомств заходять в них з тих же ноутбуків і телефонів, які використовують для роботи. Причому 38% респондентів зберігають на тих же пристроях ділову переписку, а 33% - робочі документи. Які можуть бути вкрай цікаві потенційним конкурентам або просто кіберзлочинцям.

Все б нічого, але користувачі дейтінгових сервісів, як правило, налаштовані на відвертість. А тому, м'яко кажучи, не приховують своє місце роботи та посаду. А іноді навіть і зовсім навмисно афішують його, намагаючись справити враження. 20% ідентифікують себе як менеджери середньої ланки, 19% - як висококваліфіковані працівники (вчені, інженери), а 11% - як топ-менеджери або власники бізнесу. А це сильно полегшує зловмисникам пошук жертв.

Пастка - це від слова Love

Тепер такі дані: 70% всіх користувачів чоловічої статі клацають по посиланнях , Які вони отримують від привабливих співрозмовників в особистих повідомленнях. Але ж там може бути що завгодно, в тому числі і посилання на який-небудь фішингових сайтів. Як вам така схема цільової атаки: втертися в довіру до людини, у якого є профіль в сервісі, трохи поспілкуватися з ним і надіслати посилання на «онлайновий фотоальбом».

Ще один фактор небезпеки - уразливості мобільних додатків для знайомств. Як показало дослідження наших антивірусних експертів, далеко не всі популярні додатки такого роду захищають особисту інформацію користувачів . Деякі дозволяють визначати місце розташування власника, інші «світять» акаунти в соцмережах. А деякі і зовсім дають можливість перехоплювати особисті дані і отримувати доступ до чужого акаунту.

як захиститися

Зрозуміло, ідеальних рецептів немає. Ясно одне - заборони не можуть бути ефективні на 100%. Вони тільки спровокують співробітників на пошук методів обходу. Але абсолютно твердо ми впевнені в тому, що кібербезпека в першу чергу повинна бути в головах. Потрібно навчити людей розуміти сучасні інтернет-загрози. Наприклад, за допомогою Kaspersky Seсurity Awareness - системи тренінгів, інтерактивних ігор та освітніх курсів, які допомагають змінити ставлення співробітників до кібербезпеки і отримати всі необхідні навички для захисту від реальних загроз.

Ну і про захисні рішеннях забувати не варто. У тому числі і про мобільні (це найпопулярніша платформа для дейтінгових додатків). В наші мультиплатформенні рішення для захисту корпоративних інформаційних систем входить Kaspersky Security для мобільних пристроїв - продукт, здатний забезпечити багаторівневий захист персональних пристроїв співробітників.

Новости