Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Огляд відеоредакторів для створення навчального відео. З чого почати новачкові? - EduNeo

 1. iSpring Suite 9
 2. Як все працює?
 3. Можливості редактора відео iSpring Suite
 4. висновки
 5. Технічні вимоги
 6. Camtasia Studio
 7. Поради:
 8. Основні прийоми редагування Camtasia Studio включають в себе:
 9. Позначимо мінуси програми:
 10. Sony Vegas Pro
 11. Adobe After Effects

канд. пед. наук, доцент кафедри неперервної професійної освіти КДУ. Автор масових онлайн відкритих курсів (ІКТ в освітньому процесі).

Експерт: в області інформаційних технологій і навчального відео

Вибір програми для створення навчального відео залежить від цілей проекту. Чим складніше проект, тим складніше програма потрібна для його створення. Однак не прагнете відразу перейти до складних професійними програмами. Спочатку необхідно набути досвіду монтажу в відносно простих програмах, а вже потім переходити до важкої артіллеріі.i

iSpring Suite 9

Програма для створення відеокурсів iSpring Suite також створює навчальні ігри, діалогові тренажери, електронні курси.

Особливість програми в тому, що вона вбудовується в PowerPoint, тобто змонтувати навчальний ролик ви зможете, не виходячи з PPT.

Як все працює?

Після установки iSpring Suite в PowerPoint з'являється додаткова вкладка: Після установки iSpring Suite в PowerPoint з'являється додаткова вкладка:

Крім іншого на цій вкладці є відеоредактор, за допомогою якого ви можете записати скрінкасти зі спливаючими підказками, відео супровід для презентації, змонтувати лекцію. Розповім докладніше.

Можливості редактора відео iSpring Suite

Редагування відео вміє склеювати і розрізати фрагменти, зменшувати гучність звуку, додавати водяні знаки, текстові написи і різні відеоефекти. Але є функції які відрізняють відеоредактор iSpring Suite від інших.

 • Одночасний запис відео з екрану ПК і веб-камери. Відеофрагменти можна показати разом або чергувати. Наприклад, доповніть скрінкасти по роботі з crm-системою коментарем лектора.

Наприклад, доповніть скрінкасти по роботі з crm-системою коментарем лектора

 • Монтаж відео та аудіо з різних доріжок. Кількість доріжок не обмежена - додавайте стільки шарів, скільки потрібно. Всі невдалі моменти в озвучці можна вирізати, а ролик склеїти з різних фрагментів відео.

Всі невдалі моменти в озвучці можна вирізати, а ролик склеїти з різних фрагментів відео

 • Текстові врізки. Ви можете додати в будь-яку точку відео інформаційну заставку, інфографіку, таблиці, титри.

Ви можете додати в будь-яку точку відео інформаційну заставку, інфографіку, таблиці, титри

 • Художній склейки. Щоб зробити урок цікавіше, додайте анімаційні переходи між відеосценамі. Ви можете налаштувати ефекти переходи так, щоб наступний кадр з'являвся після спалаху, виїжджав з боку, вицвітав або з'являвся немов хвилі на поверхні води.

Ви можете налаштувати ефекти переходи так, щоб наступний кадр з'являвся після спалаху, виїжджав з боку, вицвітав або з'являвся немов хвилі на поверхні води

 • Відеоуроки з підказками. Під час запису скрінкасти програма автоматично підхоплює натискання гарячих клавіш, кліки миші, набір тексту і додає в видеоурок візуальні підказки, які можна редагувати.
 • Відео записується в FullHD. Готовий видеоурок можна відразу завантажити на YouTube.

висновки

iSpring Suite швидко допоможе вам створити гарне навчальний відео: скрінкасти, видеоурок з «балакучою головою», відеоуроки з підказками. Для професійного монтажу телепередач або документальних фільмів вам буде потрібно більш складний софт.

iSpring Suite - програма платна 27 000 рублей ліцензія, 37 000 ліцензія + довічне оновлення + бібліотека контенту + сервіс для обміну файлами і курсами iSpring Cloud. Для навчальних закладів знижка 40%, і 20% для некомерційних організацій на ліцензію.

Приємний бонус: вся міць програми доступна безкоштовно на 14 днів.

Технічні вимоги

 • Комп'ютер і процесор: процесор Dual-Core, рекомендується Quad-Core і вище, частота не менше 2,0 ГГц
 • Пам'ять: 4 Гб (рекомендується 8 Гб і вище)
 • Жорсткий диск: 2 Гб на установку і 20 Гб на функціонування продукту
 • Відеокарта NVIDIA® серії GeForce® 8, Intel® HD Graphics 2000 або AMD Radeon ™ R600 і вище з пам'яттю не менше 512 МB для звичайних і 1 Гб для відео високої роздільної здатності, Direct3D 10.1 / Direct 2D - сумісний графічний адаптер *
 • Операційна система: Microsoft® Windows® 10/8/7 (32- або 64-розрядні версії)

Завантажити пробну версію →

Camtasia Studio

Camtasia - робоча конячка відеоблогеров вже більше 10 років. Програма відмінно підходить для новачків. Вона містить в собі «екстрений» набір початкового редагування, включаючи роботу з хромакея. Основні прийоми роботи з відео схожі з такими в професійних програмах, так що освоєння Camtasia можна розглядати як перший і важливий крок в монтажі.

Програма дозволяє вирішувати три основні завдання:

 • Запис скрінкасти,
 • Запис презентації PowerPoint з аудіо і відео супроводом,
 • Редагування відео ролика.

Режим створення скрінкасти дозволяє записувати все, що відбувається на екрані монітора, включаючи системні звуки. Цей режим відмінно підійде для демонстрації роботи програми або програми, для створення роликів технічної підтримки і т.д.

Поради:

 • При записи скрінкасти вибирайте максимальний дозвіл 1920X1080.
  Якщо потрібно, збільшіть масштаб браузера, щоб те, що відбувається на екрані монітора було добре видно вашим глядачам.
 • Щоб в скрінкасти не було видно панель задач, сховайте її (викликаємо правою кнопкою миші Властивості, далі - Панель завдань - Автоматично приховувати панель завдань).
 • При записи презентації PowerPoint в якості джерела відео можна налаштувати не тільки вебкамеру, традиційно має невисокий дозвіл, а відеокамеру або камеру смартфона. Щоб увійти відеокамери зазвичай використовують кошти відеозахвату.

Щоб увійти відеокамери зазвичай використовують кошти відеозахвату

А ось як налаштувати смартфон для трансляції відео - тема окремої розмови.

Основні прийоми редагування Camtasia Studio включають в себе:

 • Базові операції редагування відео - обрізка, копіювання, вставка, з'єднання і розрізування кліпів;
 • Базові операції редагування аудіо - придушення шумів, наростання і спадання аудиодорожки, посилення звуку, вставка тиші;
 • Робота з таймлініі - зміна швидкості кліпу, зміна масштабу, поворот кліпу в просторі, робота з хромакея, додавання анімації, виносок, тексту, підсвічування окремих ділянок кліпу;
 • Додавання інтерактивних елементів - тестів, HotSpot і ряду інших функцій.

Останній пункт потребує пояснення. Дійсно, Camtasia Studio містить ряд спеціальних освітніх інтерактивних елементів. Однак вони не користуються великою популярністю, тому що для «роботи» таких елементів потрібно зберігати файл у флеш. Його можна публікувати в якійсь системі дистанційного навчання, але не можливо на YouTube і схожих сервісах. Тому й складно привести приклади використання подібних інтерактивних елементів.

Інтерфейс програми представлений на малюнку нижче.

Camtasia Studio

Пояснення до малюнка:
1. Інструменти монтажу;
2. Кошик кліпів (фрагментів відеоряду);
3. Засоби редагування кліпу;
4. Монтажний стіл (тимчасова шкала, таймлайн);
5. Властивості інструментів монтажу;
6. Вікно попереднього перегляду.

Відредагований відеокліп можна скомпілювати в одному з популярних форматах: .avi (використовується для запису на диск), .mp4 (для публікації на YouTube), flash і ряду інших.

В цілому, Camtasia Studio проста і ефективна програма для запису і редагування відео. Чому ж не всі обмежуються даною програмою?

Позначимо мінуси програми:

 • Погано «вміє» працювати з футажами, записаними з частотою 60 fps: програма підвисає і редагування перетворюється в сущий кошмар;
 • Мізерний набір анімаційних вставок і переходів: вбудована бібліотека подібних вставок невелика, а формат сторонніх переходів не підтримує;
 • Низька продуктивність: при роботі з великою кількістю об'єктів на таймлініі програма підвисає.

Висновок. Camtasia Studio відмінно підійде для створення основних елементів відео: скрінкасти, обробки відео, знятого за допомогою смартфона або відеокамери. З її допомогою можна створити гарне навчальний відео, яке, однак, не буде претендувати на Оскар. Для створення і включення додаткових ефектних елементів доведеться скористатися більш складними і професійними програмами.

Sony Vegas Pro

Sony Vegas Pro - професійна програма для створення і монтажу відео. На відміну від Camtasia Studio, Sony Vegas можна порекомендувати користувачам, які вже має певний досвід в відео монтажі і хотіли б додати до своїх навчальним відео різні ефекти і анімацію.

Сильними сторонами програми можна назвати величезну кількість відеофільтрів, які дозволять істотно поліпшити якість відео або надати оригінальний вигляд вашого ролика. Крім того, Sony Vegas можна застосовувати для створення власних анімаційних вставок, рівень складності яких залежить тільки від вашої фантазії і навичок.

Звичайно, Vegas вимагає більшого часу на навчання в порівнянні з Camtasia Studio. Можливо, що більшість можливостей програми вам і не потрібно. Тому є сенс обмежитися використанням програми за наступними напрямками:

 • Створення початкової заставки (так званого «нітро»);
 • Додавання анімаційних переходів;
 • Створення «просунутої» анімації;
 • Додавання відеоефектів, наприклад, ефекту старої плівки;
 • Фінальне редагування відео ролика.

Прокоментуємо останній пункт. Вище ми вказували, що Camtasia Studio володіє низькою продуктивністю - при наявності великої кількості об'єктів на монтажній області програма починає «виснути» і процес редагування може забрати багато часу і емоцій.

Тому я проводжу остаточну «збірку» відео саме в Sony Vegas.

Висновок. Sony Vegas Pro ефективний для фінального редагування відео, коли потрібно зібрати воєдино безліч елементів. Цю програму можна також використовувати для створення ролика з відеоефектами, анімованими переходами і створення анімації для нітро.

Adobe After Effects

Adobe After Effects - космічний корабель, здатний борознити безкраї простори всесвіту. З ним ви цілком зможете стати новим С. Спілбергом М. Бейем. АЛЕ! Щоб керувати космічним кораблем потрібно стати космонавтом. А, як відомо, в космонавти беруть не всіх, та й тренуватися на космонавта потрібно не один рік. Особисто у мене After Effects викликає благовірний трепет, а люди, які вміють з ним працювати - щиро захоплення.

Швидше за все, використання цієї програми для створення навчальних відеороликів на кшталт стрільбі з гармат по горобцях. Для оператора для освоєння даної програми повинен бути дуже високим. Але тим не менше, і новачкам дана програма може бути дуже корисна.

Справа в тому, що для After Effects існує велика кількість готових проектів, які можна адаптувати під свої завдання (для Sony Vegas Pro таких проектів практично немає). В цьому випадку не потрібно глибоке освоєння програми - достатньо вивчити невеликий набір функцій.

Ми не будемо детально описувати інтерфейс програми, а позначимо ряд напрямків, які можна використовувати при створенні власного навчального відео:

Початкові заставки (нітро) або створення анімованого логотипу

Створення ефектної презентації (для просування свого відео або в якості окремого елемента ролика)

Додавання Lower Thirds - анімованих заголовок, підписів, посилань на соц. мережі

Створення кінцевих заставок для YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=VXnyDe1g8NM);

Додавання анімаційних персонажів

Використання відеоефектів, наприклад створення анімації з статичною зображенні

Висновок. Adobe After Effects може виявитися досить корисною програмою навіть для новачків, що не володіють глибокими знаннями в цій програмі. У цьому випадки основні напрямки використання After Effects будуть пов'язані з редагуванням готових фрагментів для відеоролика.

Розглянувши подані програми можна сказати, що найбільш ефективною стратегією для новачка буде використання непрофесійних програм, таких як Camtasia Studio. Однак і більш складні програми можна порекомендувати для створення окремих анімаційних ефектів з метою надання навчального відео певної "родзинки".

Інші статті автора

Статті по темі

Як все працює?
Чому ж не всі обмежуються даною програмою?
Com/watch?

Новости

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,