Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Новинки вільного софта

Сьогодні вийшов огляд виключно мультимедійних проектів. попрощаємося з репозиторієм мультимедійних програм Medibuntu. Порадіємо прояву нового редактора відео для Linux , А також - появі вільного аналога Adobe Pixel Bender. І відзначимо інструмент для роботи з файлами в форматі Matroska.


Пом'янімо Medibuntu!

Невтішна звістка для деяких користувачів   Ubuntu   : В середині вересня був закритий репозиторій з додатковими мультимедійними бібліотеками і додатками   Medibuntu Невтішна звістка для деяких користувачів Ubuntu : В середині вересня був закритий репозиторій з додатковими мультимедійними бібліотеками і додатками Medibuntu . З нього можна було встановити відсутні в офіційних репозиторіях Ubuntu мультимедійні кодеки і програми з їх підтримкою.

Офіційне пояснення мантейнеров таке: проект з кожним роком ставав все менш затребуваним, в результаті чого репозиторій вирішено було закрити. Згідно зі статистикою, фактично єдиним затребуваним пакетом в Medibuntu була нелегальна на території США бібліотека libdvdcss, яка використовується для роботи з зашифрованими DVD-дисками.

Дійсно, більшості користувачів Ubuntu вистачає мультимедійних можливостей, наявних в стандартному репозиторії. Однак, наприклад, особисто я належу до тих, хто використовував Medibuntu, так як в ньому і Avidemux, і Mplayer, і FFmpeg, і Handbrake мали набагато ширший функціонал, ніж в ліцензійно чистих збірках Canonical . Також відеоредактори в Ubintu 13.04 зараз мають проблеми з рендерингом відео, але замінити їх на версії з Medibuntu вже не вийде. Якщо такі невеселі новини зі світу Ubuntu будуть і далі продовжуватиметься, то, можливо, навіть піду на який-небудь ROSA Desktop.

А популярну в народі хакерську бібліотеку libdvdcss взяли під крило розробники відеоплеєра VideoLAN (VLC). Щоб мати можливість встановити цей пакет, користувачам Ubuntu слід додати в /etc/apt/sources.list рядки

deb http://download.videolan.org/pub/debian/stable/ / deb-src http://download.videolan.org/pub/debian/stable/ /

Після чого виконати команди

curl ftp://ftp.videolan.org/pub/debian/videolan-apt.asc | sudo apt-key add - sudo apt-get update


Редагування відео Flowblade

Якщо десь убуває, то в іншому місці прибуває. Відбув від нас репозиторій Medibuntu, але замість нього прибув новенький відеоредактор Flowblade , Який призначений для швидкого і простого нелінійного монтажу відео на системах Linux.

Насправді це додаток з'явилося більше року тому, але весь цей час програма Flowblade була недоробленої. І ось в середині вересня з'являється версія Flowblade 0.10, яка може вже використовуватися як робочий інструмент. Наприклад, мені вдалося в цьому редакторі зібрати аматорський звітний відеоролик для друзів про відвідування парку відпочинку і розваг. Функції редагування відеокліпів, створення титрів, за винятком рендеринга, в Flowblade працювали без особливих проблем. Що ж стосується не дуже вдалого рендеринга, то це, схоже, була проблема Ubuntu 13.04, в якій схожі труднощі кодування відео спостерігалися у мене і в інших мультимедійних програмах.

У Linux вже є пристойний редактор напівпрофесійного рівня Kdenlive. Тому логічно буде порівнювати між собою ці два редактора відео.

Для графічного інтерфейсу Flowblade і Kdenlive використовують різні графічні бібліотеки. Якщо Kdenlive заснований на бібліотеках Qt, то Flowblade застосовує Python / GTK. Може здатися, що Python - це не найкращий вибір в плані швидкодії програми. Але на практиці я в процесі роботи Flowblade ніяких гальм інтерфейсу на системі Intel Core i3 не спостерігав.

Інтерфейс Flowblade, як і інтерфейс Kdenlive, є типовим для відеоредакторів. Це класичні три панелі: панель попереднього перегляду відео, панель аудіо- та відеодоріжок, а також панель для організації кліпів, управління файлами проектів, вибору ефектів і т.п.

Однак безпосередня робота з відеоматеріалом в Kdenlive і Flowblade помітно відрізняється. Тобто не можна відразу пересісти з Kdenlive на Flowblade - доведеться або вивчати новий редактор "методом тику", або ж подивитися навчальне відео. Наприклад, великі відмінності у цих редакторів при роботі з доріжками. Flowblade має чотири режими роботи з треками, і для обрізки кліпів за часом потрібно включити спеціальний режим Roll Trim, вибравши цей режим із спеціального меню, що випадає на мультитрековий панелі. А для того, щоб поставити відрізок відео в будь-яку позицію на часовій шкалі, потрібно з цього меню, що випадає вибрати вже інший режим - Overwrite Move.

На мій суб'єктивний погляд, в Flowblade більш вдало згруповані таби в панелі управління ресурсами і параметрами проекту - кліпами, ефектами, рендерингом. У Kdenlive ця панель, знову-таки суб'єктивно, менш зручна. Зате Kdenlive русифікований, а Flowblade ще чекає своєї локалізації. І відображення відеодоріжок на мультитрековий панелі в Flowblade зовсім простеньке - простий смужкою, без всяких візуальних фішок.

Що стосується спецефектів , То і Kdenlive, і Flowblade використовують для цієї справи одну загальну бібліотеку frei0r, більшу частину спецефектів в якій написана якраз працьовитими розробниками Kdenlive. І щодо спецефектів Flowblade можна сміливо назвати клоном Kdenlive.

Візуалізація готових фільмів в Flowblade здійснюється силами системних кодеків. Тобто, на системах з різним комплектом мультимедійних кодеків будуть і різні можливості рендеринга. Це стосується і загальної якості кінцевого відеофайлу. Наприклад, в обох програмах в деяких випадках на Ubuntu 13.04 можуть спостерігатися з рендерингом проблеми, змушуючи зайвий раз добрим словом пом'янути приснився пам'яті Medibuntu.

Flowblade призначена для Linux-систем . Програми немає в репозиторіях Ubuntu, але на офіційному сайті доступний готовий загальний deb-пакет розміром 6 мегабайт для установки на Ubuntu 13.04, Ubuntu 12.04 і Linux Mint 14, Linux Mint 15. Повинно працювати і на Ubuntu 12.10, Ubuntu 11.10, Linux Mint 12, Linux Mint 13 і Debian 7. З залежностей потрібно установка python-support, gtk2-engines-pixbuf, python-mlt, frei0r-plugins, python-numpy. Ліцензія коду Flowblade: GNU GPL v3.


Фрактальні світи в Fragmentarium

Наступна програма з відкритим вихідним кодом Fragmentarium хоч і є спеціалізованою, тим не менш, вона досить цікава і для широкого кола користувачів. Програм для роботи з фракталами існує багато, але Fragmentarium дозволяє створювати на основі фрактальних алгоритмів цікаві тривимірні об'єкти, простору і навіть світи, якими цікаво помилуватися або використовувати в так званому генеративних без приставки "де" мистецтві.

Програм для роботи з фракталами існує багато, але Fragmentarium дозволяє створювати на основі фрактальних алгоритмів цікаві тривимірні об'єкти, простору і навіть світи, якими цікаво помилуватися або використовувати в так званому генеративних без приставки де мистецтві

Автор програми Мікаель Крістенсен, відомий по створенню проекту Structure Synth, після двох років розробок випустив у вересні першу стабільну версію Fragmentarium 1.0. Програма створювалася під враженням від Adobe Pixel Bender, але для генерації фрактальної 2D і 3D графіки в ній використовується чистий GLSL.

Відповідно для роботи в програмі знадобиться більш-менш сучасна відеокарта , Що підтримує стандарти GLSL. Також в Fragmentarium є спеціальне вікно для коду GLSL з підсвічуванням синтаксису.

Графічні приклади відображаються в центральному вікні програми в автоматичному або ручному режимі в залежності від потужності системи. Підтримується проста анімація фрактальних сцен. З правого боку програми знаходиться панель вертикальних вкладок з різними параметрами фрактального зображення: камера, трасування променів, освітлення, колір, параметри фрактала.

Fragmentarium має систему табів, в кожному з яких може відображатися окремий графічний приклад. При переході між вкладками часто потрібно натискати кнопку "Build" для перемальовування поточної графічної сцени. Це робиться для економії ресурсів комп'ютера. Також для регулювання швидкості рендеринга є два повзунки з однаковою назвою "The Preview": лівий використовується при перегляді поверхні фрактала, а правий - для зниження якості зображення при перегляді.

Для знайомства з Fragmentarium безпосереднє знання GLSL не потрібно. До складу додатка входить велика кількість вже готових прикладів, які можна завантажити з меню "Examples".

Готові збірки Fragmentarium поки є тільки для Windows . Розмір установника Windows-версії близько 12 мегабайт. У Linux доведеться зібрати програму самостійно з початкових кодів.


MKVToolnix для "матрьошок"

І остання програма - утиліта, яка всім може стати в нагоді в побуті. Тим більше, якщо вже вона постійно оновлюється, значить, потреба в ній дійсно є. Минулого тижня вийшло чергове оновлення крос-платформного додатки MKVToolnix до версії 6.4. Це функціональний набір інструментів для роботи з файлами формату MKV (Matroska).

Багато, впевнений, завантажували з Інтернету фільми у форматі MKV . "Матрьошка" - це формат мультимедійного контейнера, в який можна помістити, як в матрьошку, кілька файлів із музикою і аудиодорожек, субтитри, картинки і ще багато чого. Це зручно при обміні фільмами в Інтернет. При цьому в контейнерах MKV також зручно змінювати субтитри і звуковий переклад, чи не перекодіруя відео, і тим самим не втрачаючи його якості.

Тому ні для кого не буде зайвою утиліта для роботи з мультимедійними контейнерами MKV, що дозволяє як створювати файли MKV, так і потрошити їх для заміни або впровадження окремих ресурсів. Безкоштовна і вільна програма MKVToolnix - і є така утиліта.

MKVToolnix дозволяє робити з файлами MKV практично все: додавати, вилучати, видаляти відеопотоки, звукові доріжки і субтитри, редагувати, розбивати і об'єднувати відео файли, а також конвертувати відеофайли різних типів безпосередньо в контейнер MKV.

Програма існує і в командному варіанті, і у вигляді додатку з простим зрозумілим графічним інтерфейсом, в тому числі і переведеним на російську мову.

Утиліта MKVToolnix доступна у версіях для Windows, GNU / Linux, MacOSX. Якщо качати з офіційною сторінки версію для Windows, то вибирати зі списку потрібно файли останніх версій з ім'ям mkvtoolnix-unicode.

Михайло АСТАПЧІК

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно