Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Новий движок - MaxSite CMS

Напевно, багато хто чув про нову систему управління контентом -   MaxSite CMS
Напевно, багато хто чув про нову систему управління контентом - MaxSite CMS . Її розробкою займається Максим, автор відомого блога - maxsite.org . Система має ряд дуже цікавих можливостей і при цьому споживає зовсім небагато системних ресурсів. Загалом, заслуговує найпильнішої уваги, і я хочу поділитися своїми враженнями.

Почнемо з установки і настройки.

Завантажити дистрибутив можна тут . В архіві ви знайдете файл з докладними інструкціями, повторювати їх я не буду, але хочу звернути вашу увагу на два моменти.

Перший стосується налаштувань PHP . У вас в php.ini повинні бути включені:

short_open_tag = On
allow_call_time_pass_reference = On

На мій погляд, можна було б скасувати ці вимоги.

Другий стосується бази даних. Справа в тому, що якщо ваш сервер MySQL за замовчуванням використовує InnoDB, то ви отримаєте помилку при спробі створення таблиці mso_page, тому що для трьох полів цієї таблиці включено повнотекстовий (FULLTEXT) пошук, а InnoDB його не підтримує. Щоб виправити ситуацію, відкриваємо файл application / views / install / model.sql і явно вказуємо тип движка (рядок 219):
) _CHARSETCOLLATE_ ENGINE = MYISAM;

Хочу відразу зазначити, що ці зауваження не можна вважати недоліками хоча б тому, що поточна версія має номер 0.16 і знаходиться в стані тестування.

Переходимо до використання.

Відразу після установки ви отримаєте систему управління блогом, тобто зможете створювати пости, сторінки, рубрики і т.п. Але можливості MaxSite CMS блогом не обмежуються. Ви можете створювати будь-які типи сторінок для будь-яких цілей, просто по-замовчуванню їх два (blog і static). Природно, якщо ви створюєте новий тип, то доведеться внести відповідні зміни в шаблон.

Взагалі інтерфейс адмін-панелі досить простий і зручний. «Лазити» по меню практично не доводиться. Все російською мовою. Правда, підписи до кнопок візуального редактора англійською. Але іконки стандартні і навряд чи у когось виникнуть складності при його використанні. І не зрозуміло, чому в вікнах вставки посилань і картинок написи на іспанському 🙂.

Тепер найцікавіше. Створення власних шаблонів. На цю тему Максим уже написав три лекції (Сподіваюся, це тільки початок 🙂).

Переказувати їх я не буду, тільки зупинюся на парі моментів.

По-перше, створення шаблону для MaxSite CMS не складніше ніж для WordPress. Напевно, навіть простіше, тому що використовується менше вбудованих функцій. Наприклад, підключення файлів шаблону використовується require, а не get_footer () і т.п.

По-друге, система накладає менше обмежень на структуру шаблону. У сукупності з можливістю визначати свої власні типи сторінок це дозволяє створювати сайти з досить складною структурою. Наприклад, корпоративний сайт + блог + гостьова книга + .... І все на одному двигуні без використання додаткових плагінів.

По-третє, використовувати готові шаблони для WordPress (або інших CMS) не вийде. Тобто з них можна взяти тільки дизайн.

Загалом, якщо ви хочете створити шаблон для MaxSite CMS на основі існуючого для WordPress, то, на мій погляд, найпростіше використовувати таку схему.

1) Встановити WordPress і активувати потрібну тему.
2) Відкрити сторінку сайту в режимі html. Тобто ви отримаєте зверстаний сторінку.
3) Встановити MaxSite CMS і скопіювати дефолтний шаблон в нову папку (/ application / maxsite / templates / імя_шаблона).
4) Скопіювати файл з таблицею стилів styles.css.
5) Подивитися які файли дефолтного шаблону будете використовувати, і змінити розмітку в них.
6) Додати власні файли в шаблон (якщо вони потрібні).

Як бачите, процес досить простий.

Пару слів про документації. На жаль, її дуже мало. По-суті, єдині джерела інформації це блог проекту і вихідний код. Проте, розібратися в роботі системи не складно. На адмін-панель у мене пішло хвилин 20.

З шаблоном теж нічого складного. Багато назви говорять самі за себе. Наприклад, подивіться функцію getinfo (файл application / maxsite / common / common.php). Навряд чи вам буде потрібно докладний опис параметрів 🙂

Але в будь-якому випадку, навіть простий перелік функцій (з мінімальними описами), згрупованих за призначенням, значно полегшив би роботу.

На закінчення, пару слів про споживання ресурсів. Це одне з найбільших переваг MaxSite CMS. У базовому варіанті (з відключеними плагінами) система споживає близько 3 МБ пам'яті. Для порівняння, WordPress взагалі не запускається при обмеженні в 8 МБ, а для нормальної роботи з цим движком потрібно 16-32 МБ.

Крім того, MaxSite CMS підтримує кешування. Це дозволяє істотно скоротити кількість запитів до БД і знизити навантаження (правда, за рахунок вільного місця на диску).

Загалом, я всім раджу попрацювати з цим движком. Незважаючи на те, що реліз ще не вийшов, і деякі моменти потребують доопрацювання, система працює стабільно. «Глюков» я не бачив (може погано шукав? 🙂). А якщо вас не влаштовує споживання ресурсів WordPress, то MaxSite CMS може стати реальною альтернативою.

Так що, побажаємо Максиму удачі!

Може погано шукав?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно