Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Новий движок - MaxSite CMS

Напевно, багато хто чув про нову систему управління контентом -   MaxSite CMS
Напевно, багато хто чув про нову систему управління контентом - MaxSite CMS . Її розробкою займається Максим, автор відомого блога - maxsite.org . Система має ряд дуже цікавих можливостей і при цьому споживає зовсім небагато системних ресурсів. Загалом, заслуговує найпильнішої уваги, і я хочу поділитися своїми враженнями.

Почнемо з установки і настройки.

Завантажити дистрибутив можна тут . В архіві ви знайдете файл з докладними інструкціями, повторювати їх я не буду, але хочу звернути вашу увагу на два моменти.

Перший стосується налаштувань PHP . У вас в php.ini повинні бути включені:

short_open_tag = On
allow_call_time_pass_reference = On

На мій погляд, можна було б скасувати ці вимоги.

Другий стосується бази даних. Справа в тому, що якщо ваш сервер MySQL за замовчуванням використовує InnoDB, то ви отримаєте помилку при спробі створення таблиці mso_page, тому що для трьох полів цієї таблиці включено повнотекстовий (FULLTEXT) пошук, а InnoDB його не підтримує. Щоб виправити ситуацію, відкриваємо файл application / views / install / model.sql і явно вказуємо тип движка (рядок 219):
) _CHARSETCOLLATE_ ENGINE = MYISAM;

Хочу відразу зазначити, що ці зауваження не можна вважати недоліками хоча б тому, що поточна версія має номер 0.16 і знаходиться в стані тестування.

Переходимо до використання.

Відразу після установки ви отримаєте систему управління блогом, тобто зможете створювати пости, сторінки, рубрики і т.п. Але можливості MaxSite CMS блогом не обмежуються. Ви можете створювати будь-які типи сторінок для будь-яких цілей, просто по-замовчуванню їх два (blog і static). Природно, якщо ви створюєте новий тип, то доведеться внести відповідні зміни в шаблон.

Взагалі інтерфейс адмін-панелі досить простий і зручний. «Лазити» по меню практично не доводиться. Все російською мовою. Правда, підписи до кнопок візуального редактора англійською. Але іконки стандартні і навряд чи у когось виникнуть складності при його використанні. І не зрозуміло, чому в вікнах вставки посилань і картинок написи на іспанському 🙂.

Тепер найцікавіше. Створення власних шаблонів. На цю тему Максим уже написав три лекції (Сподіваюся, це тільки початок 🙂).

Переказувати їх я не буду, тільки зупинюся на парі моментів.

По-перше, створення шаблону для MaxSite CMS не складніше ніж для WordPress. Напевно, навіть простіше, тому що використовується менше вбудованих функцій. Наприклад, підключення файлів шаблону використовується require, а не get_footer () і т.п.

По-друге, система накладає менше обмежень на структуру шаблону. У сукупності з можливістю визначати свої власні типи сторінок це дозволяє створювати сайти з досить складною структурою. Наприклад, корпоративний сайт + блог + гостьова книга + .... І все на одному двигуні без використання додаткових плагінів.

По-третє, використовувати готові шаблони для WordPress (або інших CMS) не вийде. Тобто з них можна взяти тільки дизайн.

Загалом, якщо ви хочете створити шаблон для MaxSite CMS на основі існуючого для WordPress, то, на мій погляд, найпростіше використовувати таку схему.

1) Встановити WordPress і активувати потрібну тему.
2) Відкрити сторінку сайту в режимі html. Тобто ви отримаєте зверстаний сторінку.
3) Встановити MaxSite CMS і скопіювати дефолтний шаблон в нову папку (/ application / maxsite / templates / імя_шаблона).
4) Скопіювати файл з таблицею стилів styles.css.
5) Подивитися які файли дефолтного шаблону будете використовувати, і змінити розмітку в них.
6) Додати власні файли в шаблон (якщо вони потрібні).

Як бачите, процес досить простий.

Пару слів про документації. На жаль, її дуже мало. По-суті, єдині джерела інформації це блог проекту і вихідний код. Проте, розібратися в роботі системи не складно. На адмін-панель у мене пішло хвилин 20.

З шаблоном теж нічого складного. Багато назви говорять самі за себе. Наприклад, подивіться функцію getinfo (файл application / maxsite / common / common.php). Навряд чи вам буде потрібно докладний опис параметрів 🙂

Але в будь-якому випадку, навіть простий перелік функцій (з мінімальними описами), згрупованих за призначенням, значно полегшив би роботу.

На закінчення, пару слів про споживання ресурсів. Це одне з найбільших переваг MaxSite CMS. У базовому варіанті (з відключеними плагінами) система споживає близько 3 МБ пам'яті. Для порівняння, WordPress взагалі не запускається при обмеженні в 8 МБ, а для нормальної роботи з цим движком потрібно 16-32 МБ.

Крім того, MaxSite CMS підтримує кешування. Це дозволяє істотно скоротити кількість запитів до БД і знизити навантаження (правда, за рахунок вільного місця на диску).

Загалом, я всім раджу попрацювати з цим движком. Незважаючи на те, що реліз ще не вийшов, і деякі моменти потребують доопрацювання, система працює стабільно. «Глюков» я не бачив (може погано шукав? 🙂). А якщо вас не влаштовує споживання ресурсів WordPress, то MaxSite CMS може стати реальною альтернативою.

Так що, побажаємо Максиму удачі!

Може погано шукав?

Новости

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,