Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Нова форма шахрайства з банківськими картами

Вони кажуть, що переведуть вам гроші, а в підсумку знімають все, що у вас було на рахунку. Як це працює і чого не можна робити ні в якому разі? Вони кажуть, що переведуть вам гроші, а в підсумку знімають все, що у вас було на рахунку

Фото: Михайло Метцель / ТАСС

Здавалося б, звичайна історія: чоловік продавав став непотрібним йому катер на відомому сайті «Авіто». Подзвонив покупець, сказав, що з іншого міста. Запропонував перевести гроші на банківську карту «Ощадбанку», сам приїхати не зможе, товар забере транспортна компанія. Для цього дізнався номер карти і паспортні дані. Скоро, подзвонили нібито зі служби безпеки банку. Сказали, що прийшла дуже велика сума і для зарахування необхідний код підтвердження, який прийшов по SMS. Чоловік подивився телефон, SMS-ка, дійсно, була від банку. Продиктував. Після цього через якийсь час з рахунку було списано 110 тисяч рублів. Схему шахрайства пояснив заступник керівника криміналістичної лабораторії компанії Group-IB Сергій Нікітін.

Ми подзвонили в «Сбербанк», щоб дізнатися, чи потрібно якесь підтвердження для зарахування великої суми грошей на рахунок. Ось, що нам відповів оператор.

- Мені повинні перевести на карту суму досить велику. Мені буде надходити якийсь від вас дзвінок, або SMS, або щось для перевірки або просто переведуть і все?
- Якщо на карті у Вас підключена послуга «Мобільний банк», то вам прийде смс-повідомлення, що Вам переведена сума.
- Ну, то є мені нічого додатково повідомляти не треба буде вам?
- А для чого?

Іншими словами, ні з якої служби безпеки вам дзвонити не повинні. І ніяких кодів передавати не потрібно. Тепер гроші вам ніхто не поверне, каже начальник управління клієнтського обслуговування «Ланта-Банку» Олеся Лухтай.

Так що, як казав відомий персонаж з фільму «Іван Васильович змінює професію» Жорж Милославський: «Громадяни, зберігайте гроші в Ощадної касі! Якщо вони у вас є ». Ну, а в століття високих технологій можна додати: ніколи нікому не повідомляйте пін-кодів, паролів та інших даних своїх банківських рахунків або карт.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Як це працює і чого не можна робити ні в якому разі?
Мені буде надходити якийсь від вас дзвінок, або SMS, або щось для перевірки або просто переведуть і все?
Ну, то є мені нічого додатково повідомляти не треба буде вам?
А для чого?
Ru в ваші джерела новин?

Новости