Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Недоліки CMS WordPress, Joomla і Drupal

 1. вступ Говорячи, в минулій статті, про великий трійці CMS з відкритим вихідним кодом , Мене не...
 2. Висновок по WordPress
 3. Недоліки CMS Joomla
 4. Висновок по Joomla
 5. недоліки Drupal
 6. Висновок по Drupal
 7. висновок загальний
 8. Статті по темі

вступ

Говорячи, в минулій статті, про великий  трійці CMS з відкритим вихідним кодом  , Мене не покидала думка, що мало уваги приділяю недоліків цих популярних систем управління контентом Говорячи, в минулій статті, про великий трійці CMS з відкритим вихідним кодом , Мене не покидала думка, що мало уваги приділяю недоліків цих популярних систем управління контентом. Більше того, я зустрічав думку, що недоліки CMS WordPress, Joomla і Drupal роблять їх зовсім не найкращими, хоча і не заважають залишатися популярними.

Переглядаючи статистику популярності безкоштовних коробкових CMS на різних ресурсах, я рідко бачив відхилення від трійки лідерів, мінливих місцями. Більше того, якщо в лідери не потрапили WordPress або Drupal, виявлялося, що ці CMS взагалі не розглядалися, як номінанти. Невже це правда і у CMS WordPress, Joomla і Drupal немає недоліків?

Недоліки CMS WordPress

Основний недолік WordPress (https://ru.wordpress.org/), це позиціонується призначення, як блог-платформа. Це так. Розробники WordPress створюють і покращують програмне забезпечення системи для ведення простого блогу, за замовчуванням, з легким керуванням і невеликим функціоналом.

Інша справа, що створена WordPress так, що може розширювати свій функціонал, і створювати не тільки блоги, але і корпоративні сайти і інтернет магазини. Але тут проявляється другий недолік WordPress.

CMS WordPress сильно залежить від сторонніх плагінів. Як я сказав, функціонал WordPress може бути розширений, майже необмежено, за допомогою плагінів. Така залежність від плагінів призводить до зворотної залежності функціонала, від продуктивності системи. Чим більше використовується плагінів, тим краще функціонал системи, але гірше швидкість завантаження ресурсу.

Крім цього, плагіни можуть створюватися будь-яким розробником, через що архів плагінів в офіційному сховище WordPress, налічує тисячі плагінів. На жаль, не всі розробники плагінів досить професійні, часто вже не оновлюють плагіни і велика ймовірність конфліктів плагінів з системою або іншими плагінами. Це ще один недолік.

Потрібно відзначити, що розробники WordPress прекрасно знають ці проблеми і намагаються їх вирішувати по мірі накопичення. Так в каталозі плагінів з'явилися попередження про відсутність тестування плагінів на вашій версії системи, про боргом періоді не поновлення, а також поради про необхідність зробити резервну копію перед оновленням.

Висновок по WordPress

Я вважаю WordPress найкращою системою для створення веб ресурсу, особливо для початківців користувачів. На WordPress можна створити особистий блог, сайт компанії, творчого колективу, навчального закладу, навіть невеликого Інтернет магазину.

На сьогодні проблеми продуктивності досить успішно вирішуються плагінами кешування. Я впевнений, рано чи пізно, система кешування увійде в ядро ​​системи. Якщо дотримуватися простого правила, не встановлювати великого числа плагінів, а зібрати десяток, тільки потрібних неважких плагінів, можна створити дуже моторний сайт (блог) WordPress.

Недоліки CMS Joomla

У Росії Joomla не так популярна, як на батьківщині (США), хоча і стоїть на другому місці популярності серед безкоштовних CMS. CMS Joomla чудово розмовляє багатьма мовами (https://downloads.joomla.org/ru/), останні серйозні оновлення системи дозволили працювати на PHP7 і значно її прискорили. Однак тут нас цікавлять недоліки.

Основний недолік Joomla це складність освоєння. Особливо важко її освоїти, якщо ви не мали справу з іншими CMS. Забігаючи вперед, зауважу, що освоєння Joomla це «квіточки» порівняно з освоєнням Drupal.

Складність освоєння не означає неможливість. Просто розробники, так постаралися з різноманітністю налаштувань, що можна через рік ведення сайту знайти, що щось нове.

Ще один недолік Joomla, це слабкий, а вірніше ніякої, контроль над сторонніми розширеннями для системи. Будь-який автор може створити розширення для системи і залити інформацію про нього в офіційне сховище.

Більш того, є настільки потужні розширення, які в прямому сенсі, диктують свої правила управління. За фактом їх установки, ви отримуєте замість однієї CMS, дві. Особливо неприємні такі прописки, на початку освоєння.

Крім потужних розширень, які вигідно відрізняються або дублюючих систему, багато розширень від горе розробників. Відсутність фільтрів і перевірок з боку офіційних розробників, дають велику ймовірність потрапити на конфліктне розширення, яке обвалить сайт.

За практиці скажу, що для розширень Joomla характерна конфліктність. Навіть маючи справу з кількома перевіреними розширеннями, постійно ловиш конфлікти, частіше після оновлень.

Чи не все ідеально у Joomla з SEO. Наявний блок SEO налаштувань убогий і не відображає сучасні тенденції оптимізації сайту по ЧПУ (людино-зрозумілих url), управлінню вкладеністю матеріалів. Складна ситуація з формуваннями тегів <h1>, <h2> в розмітку шаблонів і розмітку основного коду. Дуже часто, отримуємо кілька тегів h1 на сторінці, тег h1 на логотипі і інші помилки SEO.

Виручають потужні SEO розширення, які частково безкоштовні, що теж незручно, але терпимо.

Висновок по Joomla

За практиці скажу, що з Joomla проблем більше, ніж з WordPress. Об'єктивно, баги частіше, конфлікти важко переборні, форум російською мовою є, але слабкий. Зазначу, високу комерціалізація навчання Joomla, особливо англійською мовою (платні курси, платні диски з навчання і т.п.).

недоліки Drupal

Тут я буду краток. Якщо ви перший раз починаєте працювати з CMS, відкладіть Drupal в сторону мул готуйтеся до серйозної роботи. Навіть зі знаннями в програмуванні Drupal (https://www.drupal.org/) одна з найскладніших систем управління сайтом і починається це з установки.

Варто відзначити, що сайти Drupal виходять гарні, з унікальним дизайном, швидкі і безпечні. Саме тому Drupal в ТОП, але працювати з кодом цієї системи доводиться ще на етапі установки. На цьому тлі, виділяється мала кількість зрозумілого навчального матеріалу.

На цьому тлі, виділяється мала кількість зрозумілого навчального матеріалу

Висновок по Drupal

Якщо ви нікуди не поспішаєте, у вас велике терпіння, спрага нових знань, і ви взагалі любите труднощі, Drupal для вас.

висновок загальний

Як бачимо, недоліки CMS WordPress, Joomla і Drupal є і вони реальні. Для популярності справа не в недоліках. По-моєму, у інших CMS недоліків набагато більше або інші системи платні вже в версії коробочки. Також велике значення має доступність навчальних ресурсів і форумів підтримки. У лідерах по навчанню, знову-таки, наша обговорювана трійка.

Всі обговорювані системи мають свої недоліки. Не можна однозначно сказати «Joomla краще WordPress». Цією фразою ви протиставляєте два схожих, але абсолютно різні продукти. Для одного проекту більше підходить Joomla, для іншого незамінна WordPress.

На завершення зазначу, що є проекти і завдання, де не працюють і не приносять користі CMS WordPress, Joomla і Drupal. В цьому випадку потрібно шукати інші варіанти з сотні інших пропонованих CMS або можна написати CMS самостійно.

© Dengiinet.ru

Статті по темі

(Всього переглядів 95)

Схожі статті:

Невже це правда і у CMS WordPress, Joomla і Drupal немає недоліків?

Новости