Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Небезпечні ігри: хто перевіряє дитячі атракціони в торгових центрах

  1. Матеріали по темі

У Благовєщенську дитина впала з каруселі і зламав руку

«Дитина може впасти і з дивана»

Шестирічного Семена в ігровий зал нового торгово-розважального центру привели бабуся і дідусь. Крім стандартних лабіринтів, гірок та іграшок, на майданчику перебував надувний «восьминіг», на один з щупальців якого і спробував залізти дитина. Надувний елемент не витримав його вага, і хлопчик впав на підлогу.

Папа хлопчика розповів, що співробітники центру не запропонували його дитині ніякої медичної допомоги. Більш того, адміністратор не відразу звернула увагу на подію. Рідні самі відвезли Семена в травмпункт, де йому поставили діагноз: «перелом зі зміщенням в ліктьовому суглобі». Дитині наклали гіпс, а через два дні терміново госпіталізували з ускладненням через неправильно накладеного гіпсу. Під наркозом лікарі вправили кістки і наклали новий гіпс. У ньому маленькому благовещенцу доведеться проходити не менше чотирьох тижнів.

- Відразу після події я ходив в торговий центр і розмовляв з адміністратором ігрового майданчика, - повідомив АП батько дитини Олексій. - Вона заявила, що їх провини в цьому немає, а дитина може впасти і з дивана і зламати шию. Вона пообіцяла передзвонити після бесіди з власниками торгового центру.

Батьки малюка впевнені, що цей атракціон дуже небезпечний: він високий, його надувні щупальця ненадійні, а поруч з каруселлю знаходиться стовп, про який можна легко вдаритися, скотившись з «восьминога». Сім'я хлопчика готує заяву в прокуратуру зі скаргою на небезпечну карусель. Однак в адміністрації торгового центру журналіста АП запевнили, що всі атракціони були перевірені на безпеку, а у їх власника, який орендує площу в ТРЦ, є добровільний сертифікат відповідності на дану ігровий майданчик.

«Ми пішли сім'ї назустріч»

Торгово-розважальний центр неподалік від благовіщенського автовокзалу відкрився 31 жовтня. За цей час на ігровому майданчику на четвертому поверсі будівлі вже побувало більше 1500 дітей. Відвідувати гірки і каруселі діти до десяти років можуть тільки в супроводі дорослих, підкреслюють в торгово-розважальному центрі. Батьки можуть виходити на майданчик разом з дітьми, лазити по лабіринту, стрибати на батуті, возитися в пісочниці. Всі ці нюанси відображені в правилах, які знаходяться у оператора майданчика. Також на дитячому майданчику ведеться відеоспостереження - саме по записах з відеокамер вдалося відновити події тієї обставини.

- Ця дитина прийшов з бабусею і дідусем, і літні родичі відмовилися зайти на майданчик разом з малюком, - розповіла АП адміністратор центру Наталія Селіна. - У той день дітей було багато, і оператор фізично не могла стежити за всіма граючими. У нас є відеозапис, де видно, що дитина сперся на надувний елемент «восьминога», той прогнувся під його вагою, і хлопчик впав. Конструкція даної каруселі не може мати жорстких грубих елементів - це може поранити дітей під час катання. Але «восьминіг» має сертифікат якості.

Як підкреслила Наталія Анатоліївна, представники ТРЦ запропонували надати малюкові медичну допомогу, але бабуся дитини від неї відмовилася. «Всі наші співробітники не перший рік працюють на дитячих майданчиках, все проінструктовані і знають, що потрібно робити в таких ситуаціях», - запевняє адміністратор ТЦ.

За словами представників центру, на відеозаписі добре видно, як уже після падіння бабуся змушувала дитину дограти на майданчику залишився. Пару днів тому адміністрація торгового центру офіційно принесла свої вибачення батькам постраждалої дитини і запропонувала компенсувати витрати на лікування.

- Батьки постраждалого хлопчика звернулися в адміністрацію торгового центру з претензією. Вона була висловлена ​​в усній формі - ніяких письмових скарг або заяв ми не отримували, - додає ясності в ситуацію Наталя Анатоліївна. - У нашій розмові йшлося про грошову компенсацію родині хлопчика. Точну цифру озвучити вони не змогли. Тоді ми в офіційному листі вказали, що готові компенсувати їх витрати в розмірі 10 тисяч рублів. Ми пішли їм назустріч і, не вимагаючи документів, наприклад, з травмпункту, запропонували допомогу. Хоча для визначення конкретного розміру компенсації їм потрібно було звернутися до суду, який її призначить.

«Восьминога» вилучили слідчі

11 листопада небезпечний атракціон був демонтований співробітниками прокуратури і слідчого управління. Фахівці правоохоронних органів вилучили елементи конструкції і плитку, покладену біля «восьминога», для проведення перевірки на предмет безпеки атракціону для життя і здоров'я дітей. Поки не закінчаться оперативні заходи, ігровий майданчик, швидше за все, працювати не буде.

Слідчим відділом по Благовєщенську слідчого управління СК РФ по Амурській області проводиться дослідча перевірка цієї події за фактом надання послуг, що не відповідають вимогам безпеки.

- Співробітники управління та експерти з'ясовуватимуть наявність сертифікатів відповідності, хто їх видавав і чи були порушені вимоги безпеки при установці даного атракціону, - пояснив старший помічник керівника амурського слідчого управління Олексій Лубинський. - Перевірка може тривати від 3 до 30 діб. І в залежності від її результатів до відповідального за безпеку каруселей, тобто їх власникові, буде застосовуватися адміністративна або кримінальна відповідальність.

Як заявили в слідчих органах, в інших торгово-розважальних центрах дитячі ігрові кімнати перевіряти не планується.

Паралельно зі слідчими свою перевірку проводить і наглядовий орган - прокуратура міста. Заяви від потерпілих до них не надходило - приводом для перевірки стала інформація про те, що сталося, що з'явилася на сайті «Амурської правди».

- Без сумніву, власник атракціону несе відповідальність за його безпеку, - підтвердив слова слідчого старший помічник прокурора області Валентин Бурсянін. - Перевірка буде проводитися всебічна: будемо з'ясовувати, коли, де і за яких обставин отримав травму дитина, чи є у підприємця дозвіл на заняття цим видом діяльності, чи відповідає карусель необхідним вимогам безпеки і чи були вжиті заходи, щоб уникнути подібного.

Каруселі ніхто не контролює

Як з'ясувала АП, роботу подібних атракціонів у Благовіщенському торгово-розважальних центрах ніхто не перевіряє і не контролює. За словами фахівців міського відділу культури, в Благовєщенську немає компанії, яка могла б перевіряти каруселі та дитячі майданчики в торгових центрах на безпеку і видавати сертифікати відповідності. В управлінні Росспоживнагляду по Амурській області також повідомили, що перевірки подібних дитячих майданчиків не входять до повноваження працівників відомства.

Спеціальна комісія, до складу якої входять співробітники Ростехнагляду, прокуратури і відділу культури, оглядає і приймає атракціони тільки в міському та Первомайському парках Благовещенська. Однак, як пояснили в обласному управлінні Ростехнагляду, ця комісія перевіряє тільки електричну частину установок і щитки. Всю відповідальність за безпеку своїх каруселей несе їх власник.

Атракціон зі смертельними наслідками

Нагадаємо, що нещасний випадок, що стався на атракціонах, далеко не перший в Амурській області. У вересні цього року в парку культури і відпочинку Білогірська дитина впав з атракціону «Ракушка» і поранив ногу. Як показала перевірка, оператор атракціону, не переконавшись у безпеці всіх пасажирів, включила його. Юна пасажирка встала зі свого місця вже після того, як оператор дала попереджувальний дзвінок. В результаті відцентрової сили школярка впала. Слідче управління порушило кримінальну справу.

Два роки тому в тому ж Білогірську через крен візків атракціону «Гусениця» з триметрової висоти впали троє пасажирів: дитина і двоє дорослих. Тоді також було порушено кримінальну справу - виявилося, що причиною аварії стала помилка монтажника. Постраждалі отримали компенсації - по 200 тисяч рублів на кожного. У квітні 2014 року атракціон демонтували.

Випадок зі смертельним наслідком стався дев'ять років тому в Благовєщенську. 68-річна жінка загинула на атракціоні «Космос»: під час руху, яке відбувається в чотирьох площинах, городянка випала з сидіння і вдарилася головою об асфальт. Кримінальну справу порушено стосовно директора приватного підприємства та його працівника, який пристібав стареньку до крісла каруселі.


Матеріали по темі

У Благовєщенську дитина впала з каруселі і зламав руку   «Дитина може впасти і з дивана»   Шестирічного Семена в ігровий зал нового торгово-розважального центру привели бабуся і дідусь Дитяча лабораторія безпеки заколесили по Амурській області 04.10.2018, 16:39 У Благовєщенську з'явилася нова екстремальна розвага «Мотузковий парк» (відео) 13.08.2017, 17:41 У міському парку Білогірська з'явиться новий атракціон 22.06.2017, 18:17 Благовещенские парки через теплу весну почали катати дітей на атракціонах 30.03.2017, 15:15 У Приамур'ї чоловік вкрав рейки дитячого атракціону в парку 24.02.2016, 12:42 Амурські слідчі завели кримінальну справу за фактом падіння дитини з атракціону в ТРЦ 15.12.2015, 18:24 У торговому центрі Благовещенська демонтували небезпечний атракціон 11.11.2015, 18:33 Батьки зламав руку малюка отримають від благовіщенського дитсадка компенсацію моральної шкоди 11.11.2015, 10:48 У новому торгово-розважальному центрі дитина впала з атракціону і зламав руку (відео) 10.11.2015, 17:11 Парки в столиці Приамур'я будуть працювати в жовтні 30.09.2015, 16:36

показати ще

Новости