Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Не всі короткі посилання однаково корисні

 1. Що ж робити?
 2. Можливості модуля Long URL Please
 3. приклади роботи

Короткі посилання стали де-факто нормою для соціальних мереж. Кілька років тому поштовх цьому тренду дав сервіс Tinyurl.com, а з повсюдним поширенням Twitter і його обмеженням в 140 символів, використання скорочених URL зробило крок вперед семимильними кроками.

Не можна не погодитися, що сама концепція скорочених посилань - зручна і практична. Крім спочатку зрозумілого моменту зі зменшенням кількості вставляються в запис символів, більшість сервісів Shorten URLS також дозволяють переглядати статистику кліків і ступінь поширення користувальницької посилання.

Однак, в будь-якому позитивному інструменті завжди спочатку закладена можливість його використання далеко не на благо. З огляду на той факт, що скорочення посилань вже вийшло за рамки соціальних мереж і перемістилося на сайти і блоги, все частіше багато користувачів стали скаржитися, що під добродушною маскою скороченою посилання часто ховаються небезпечні і небажані для відвідування сайти.

Однією з найголовніших проблем скороченою посилання є той факт, що користувач не може побачити - куди насправді вона веде. А тепер уявіть собі яким чином подібний функціонал може використовуватися зловмисниками - сайти, які намагаються встановити трояни і черв'яки на ваш комп'ютер при їх першому ж відкритті ресурсу, спроби імпортувати в систему спеціальні фільтри для Gmail, фішинг, перенаправлення на дорвеи і інші «сіро-чорні» ресурси і т.д. Я вже не кажу про що поширюються як пожежа в степу зломи гаманців Webmoney.

Звичайно, можна використовувати принципи пасивної безпеки і переходити виключно на ті посиланнях, які надані користувачами, яким ви довіряєте, а також не ходити по сайтах з насторожують назвами і не відкривати посилання від незнайомих людей. Однак, потрібно враховувати, що в тому ж Twitter далеко не всі, навіть самі адекватні користувачі, роблячи ретвіт, обов'язково перевіряють - куди веде посилання і переходять по ній. Спрацьовує зворотна сторона того самого ефекту довіри - мовляв, якщо я знаю цього користувача, від нього не повинно бути нічого поганого, отже, можна просто ретвітнуть повідомлення на підставі теми - не читаючи.

Але, що найцікавіше - навіть в тому випадку, якщо користувач вже перейшов за цим посиланням, але його антивірус (якщо він взагалі є) не заблокований загрозу, його комп'ютер буде інфікований, а сам користувач про це не дізнається і поширить заразу далі. Більш того, цей сайт легко може бути особистим сайтом власника Twitter-аккаунта.

Пам'ятайте - безпека вашого сайту дорівнює безпеки вашого комп'ютера. Які б витончені паролі ви не ставили на хостинг-аккаунт, і які б права на файли не виставляли, але якщо ваш комп'ютер заражений - з майже 100% гарантією можна стверджувати, що при оновленнях файлів загроза потрапить і на сайт.

Крім того, давайте згадаємо давно відому шахрайську схему спамерів в ICQ - крадемо обліковий запис і починаємо розсилати всьому контакт-листу прохання позичити грошей, перейти за цим посиланням і проголосувати, допомогти нужденному і так далі. Спочатку зрозуміло, що кожне повідомлення забезпечується посиланням, що веде на потрібний спамеру або зломщику сайт. А профілі в Twitter, Facebook, Вконтакте або Одноклассниках крадуться по абсолютно тією ж схемою.

Що ж робити?

Але як же боротися, запитаєте ви - адже на ручну перевірку кожного посилання на кожному сайті не вистачить цілого життя ?! Для того, щоб спростити цю задачу, я раджу використовувати плагін для Firefox під назвою « Long URL Please ».

Він дозволяє в автоматичному режимі, при завантаженні сторінки, перетворювати короткі посилання, створені за допомогою більшості популярних сервісів - в оригінальні URL.

Можливості модуля Long URL Please

 • автоматично перетворювати посилання в оригінальні URL, безпосередньо при завантаженні сторінки;
 • замінювати href і змінювати якір посилання, зберігаючи те ж саме кількість символів;
 • замінювати тільки href, залишаючи якір посилання оригінальним;
 • замінювати href і виводити повне посилання;
 • зберігати URL коротким, але показувати повний якір оригінальної посилання;
 • сканувати сторінку повторно, при її зміні (наприклад, при використанні кнопки «more» в web-інтерфейсі Twitter).

Підтримувані сервіси

Плагін працює з більшістю популярних сервісів скорочення посилань, наприклад:

 • bit.ly;
 • goo.gl;
 • tinyurl.com;
 • cli.gs;
 • digg.com;
 • fb.me;
 • is.gd;
 • j.mp;
 • kl.am;
 • su.pr та іншими.

Повний перелік використовуваних сервісів ви можете знайти на офіційному сайті плагіна .

приклади роботи

Як ми бачимо, після установки і настройки плагіна, на місці скорочених посилань стали виводитися оригінальні.

До речі, зазначу, що настройка була виставлена в позицію «замінювати href і виводити повне посилання». У тому випадку, якщо ви залишите оригінальну настройку «замінювати href і змінювати якір посилання, зберігаючи те ж саме кількість символів», формат виведення посилання буде укороченим:

У тому випадку, якщо ви залишите оригінальну настройку «замінювати href і змінювати якір посилання, зберігаючи те ж саме кількість символів», формат виведення посилання буде укороченим:

Сподіваюся, що це рішення дозволить вам уникнути проблем з небезпечними і небажаними сайтами. І не забувайте користуватися свіжими антивірусними базами, а ще краще - купіть ліцензію. У більшості антивірусів вартість в рік досить невисока, зате не буде проблем з закінчилися ключами і відсутністю оновлень.

Не варто економити на контрацепції :)

А SEO Філософ Bormaley каже: В SEO грошей немає . Чи ризикнете довести йому протилежне? ;) Блог SEO Філософа Bormaley

Що ж робити?
Що ж робити?
Але як же боротися, запитаєте ви - адже на ручну перевірку кожного посилання на кожному сайті не вистачить цілого життя ?
Чи ризикнете довести йому протилежне?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают