Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Не всі короткі посилання однаково корисні

 1. Що ж робити?
 2. Можливості модуля Long URL Please
 3. приклади роботи

Короткі посилання стали де-факто нормою для соціальних мереж. Кілька років тому поштовх цьому тренду дав сервіс Tinyurl.com, а з повсюдним поширенням Twitter і його обмеженням в 140 символів, використання скорочених URL зробило крок вперед семимильними кроками.

Не можна не погодитися, що сама концепція скорочених посилань - зручна і практична. Крім спочатку зрозумілого моменту зі зменшенням кількості вставляються в запис символів, більшість сервісів Shorten URLS також дозволяють переглядати статистику кліків і ступінь поширення користувальницької посилання.

Однак, в будь-якому позитивному інструменті завжди спочатку закладена можливість його використання далеко не на благо. З огляду на той факт, що скорочення посилань вже вийшло за рамки соціальних мереж і перемістилося на сайти і блоги, все частіше багато користувачів стали скаржитися, що під добродушною маскою скороченою посилання часто ховаються небезпечні і небажані для відвідування сайти.

Однією з найголовніших проблем скороченою посилання є той факт, що користувач не може побачити - куди насправді вона веде. А тепер уявіть собі яким чином подібний функціонал може використовуватися зловмисниками - сайти, які намагаються встановити трояни і черв'яки на ваш комп'ютер при їх першому ж відкритті ресурсу, спроби імпортувати в систему спеціальні фільтри для Gmail, фішинг, перенаправлення на дорвеи і інші «сіро-чорні» ресурси і т.д. Я вже не кажу про що поширюються як пожежа в степу зломи гаманців Webmoney.

Звичайно, можна використовувати принципи пасивної безпеки і переходити виключно на ті посиланнях, які надані користувачами, яким ви довіряєте, а також не ходити по сайтах з насторожують назвами і не відкривати посилання від незнайомих людей. Однак, потрібно враховувати, що в тому ж Twitter далеко не всі, навіть самі адекватні користувачі, роблячи ретвіт, обов'язково перевіряють - куди веде посилання і переходять по ній. Спрацьовує зворотна сторона того самого ефекту довіри - мовляв, якщо я знаю цього користувача, від нього не повинно бути нічого поганого, отже, можна просто ретвітнуть повідомлення на підставі теми - не читаючи.

Але, що найцікавіше - навіть в тому випадку, якщо користувач вже перейшов за цим посиланням, але його антивірус (якщо він взагалі є) не заблокований загрозу, його комп'ютер буде інфікований, а сам користувач про це не дізнається і поширить заразу далі. Більш того, цей сайт легко може бути особистим сайтом власника Twitter-аккаунта.

Пам'ятайте - безпека вашого сайту дорівнює безпеки вашого комп'ютера. Які б витончені паролі ви не ставили на хостинг-аккаунт, і які б права на файли не виставляли, але якщо ваш комп'ютер заражений - з майже 100% гарантією можна стверджувати, що при оновленнях файлів загроза потрапить і на сайт.

Крім того, давайте згадаємо давно відому шахрайську схему спамерів в ICQ - крадемо обліковий запис і починаємо розсилати всьому контакт-листу прохання позичити грошей, перейти за цим посиланням і проголосувати, допомогти нужденному і так далі. Спочатку зрозуміло, що кожне повідомлення забезпечується посиланням, що веде на потрібний спамеру або зломщику сайт. А профілі в Twitter, Facebook, Вконтакте або Одноклассниках крадуться по абсолютно тією ж схемою.

Що ж робити?

Але як же боротися, запитаєте ви - адже на ручну перевірку кожного посилання на кожному сайті не вистачить цілого життя ?! Для того, щоб спростити цю задачу, я раджу використовувати плагін для Firefox під назвою « Long URL Please ».

Він дозволяє в автоматичному режимі, при завантаженні сторінки, перетворювати короткі посилання, створені за допомогою більшості популярних сервісів - в оригінальні URL.

Можливості модуля Long URL Please

 • автоматично перетворювати посилання в оригінальні URL, безпосередньо при завантаженні сторінки;
 • замінювати href і змінювати якір посилання, зберігаючи те ж саме кількість символів;
 • замінювати тільки href, залишаючи якір посилання оригінальним;
 • замінювати href і виводити повне посилання;
 • зберігати URL коротким, але показувати повний якір оригінальної посилання;
 • сканувати сторінку повторно, при її зміні (наприклад, при використанні кнопки «more» в web-інтерфейсі Twitter).

Підтримувані сервіси

Плагін працює з більшістю популярних сервісів скорочення посилань, наприклад:

 • bit.ly;
 • goo.gl;
 • tinyurl.com;
 • cli.gs;
 • digg.com;
 • fb.me;
 • is.gd;
 • j.mp;
 • kl.am;
 • su.pr та іншими.

Повний перелік використовуваних сервісів ви можете знайти на офіційному сайті плагіна .

приклади роботи

Як ми бачимо, після установки і настройки плагіна, на місці скорочених посилань стали виводитися оригінальні.

До речі, зазначу, що настройка була виставлена в позицію «замінювати href і виводити повне посилання». У тому випадку, якщо ви залишите оригінальну настройку «замінювати href і змінювати якір посилання, зберігаючи те ж саме кількість символів», формат виведення посилання буде укороченим:

У тому випадку, якщо ви залишите оригінальну настройку «замінювати href і змінювати якір посилання, зберігаючи те ж саме кількість символів», формат виведення посилання буде укороченим:

Сподіваюся, що це рішення дозволить вам уникнути проблем з небезпечними і небажаними сайтами. І не забувайте користуватися свіжими антивірусними базами, а ще краще - купіть ліцензію. У більшості антивірусів вартість в рік досить невисока, зате не буде проблем з закінчилися ключами і відсутністю оновлень.

Не варто економити на контрацепції :)

А SEO Філософ Bormaley каже: В SEO грошей немає . Чи ризикнете довести йому протилежне? ;) Блог SEO Філософа Bormaley

Що ж робити?
Що ж робити?
Але як же боротися, запитаєте ви - адже на ручну перевірку кожного посилання на кожному сайті не вистачить цілого життя ?
Чи ризикнете довести йому протилежне?

Новости

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,