Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Не користуйтеся комп'ютера першу-ліпшу флешку

  1. Але у мене є антивірус. З його допомогою я можу перевірити флешку ...

Не знаю, як ви, а я терпіти не можу знаходити у себе в поштовій скриньці посилки, які я не замовляв. Не знаю, як ви, а я терпіти не можу знаходити у себе в поштовій скриньці посилки, які я не замовляв

Насправді люди дійсно частіше за все не люблять, коли їм надсилають всяке сміття і він переповнює їхні віртуальні або реальні поштові скриньки. Втім, маркетологи все одно впевнені: прямі поштові розсилки (навіть не цільові) дозволяють перетворити деяких людей в клієнтів.

Але чому ми говоримо про маркетинг і розсилках в блозі, присвяченому інформаційної безпеки? Справа в тому, що поліція Австралії останнім часом дуже зайнята тим, що переконує людей не підключати до комп'ютера USB-флешки, які вони несподівано знаходять у своїх поштових скриньках.

«Ці флешки містять небезпечний шкідливий код, і ми просимо мешканців не підключати їх до своїх комп'ютерів або інших пристроїв», - йдеться в повідомленні поліції.

Ймовірно, кіберзлочинці вирішили: «У AOL вийшло, чим ми гірші?» - і розробили ще один спосіб обманом змусити людей встановити на свої комп'ютери шкідливе ПЗ.

Ця тактика виглядає досить застарілою, проте віруси досі часто потрапляють на корпоративні пристрої через флешок, «втрачених» кимось із кіберзлочинців де-небудь на автостоянці поруч з офісом компанії, що атакується. Раніше ми вже писали про експеримент Елі Бурцтейна: дослідник і його команда розкидали кілька сотень флешок по території студентського кампусу. З них 48% хтось підібрав і підключив до комп'ютера.

Якщо відсоток підняли флешки в Іллінойсі хоча б приблизно дорівнює відсотку жертв шкідливої ​​кампанії в Австралії, то злочинці повинні були отримати непоганий прибуток. Залишається сподіватися, що попередження поліції наспів вчасно.

Хоча цей випадок стався лише в одному з міст Австралії, і в інших країнах нічого подібного на кшталт поки не траплялося, він все одно є чудовою ілюстрацією до одного з базових правил безпеки: НЕ підключайте до комп'ютера підозрілі пристрої.

Звичайно, можна припустити, що так чинять тільки починаючі користувачі комп'ютерів або погано знайомі з кібербезпекою літні люди, але насправді це не так. Під час свого експерименту Бурцтейн виявив, що флешки підключали навіть люди, які постійно користуються Інтернетом, - в основному для того, щоб знайти власника пристрою і повернути «втрату».

Отже, що такого небезпечного може бути в маленькій USB-флешці?

Якщо в налаштуваннях комп'ютера встановлений автозапуск підключених пристроїв, то флешка стає відмінним постачальником зловредів. Так систему жертви можна заразити трояном-здирником : Зловредів зашифрує файли і зажадає викуп. Постраждалі будуть змушені або заплатити злочинцям, або відправитися на пошуки дешифратора , Якого може і не бути в природі.

Разом з флешкою ​​до вас в систему можуть прийти і інші віруси: наприклад, кейлоггери або зловредів, постійно показують жертвам рекламу. А бувають ще так звані флешки-вбивці.

Звучить як назва поганого фантастичного фільму, та й виглядає не дуже правдоподібно: USB-флешка, здатна підсмажити комп'ютер через порт. Але недавно в Мережі почали продавати USB Killer 2.0 - пристрій, здатний фізично пошкодити ноутбук або комп'ютер. Виглядає воно як звичайна флешка, а працює так: спочатку накопичує енергію в конденсаторах, а потім практично миттєво розряджає весь накопичений заряд назад в комп'ютер з напругою 220 В (замість 5 В, які видає USB-порт). В результаті комп'ютерна електроніка просто згоряє.

Але у мене є антивірус. З його допомогою я можу перевірити флешку ...

Так, антивіруси дійсно захищають від шкідливого ПО. Проблема в тому, що віруси - це не єдина загроза, яку може принести з собою маленька флешка.

На знімному носії можуть перебувати нелегальні документи або фотографії, які не варто навіть переглядати, не те що зберігати . Ви всього лише побачили ці дані, але чи зможете ви їх «развідеть»? На жаль, немає, і просте зберігання такої інформації може зробити вас мимовільним співучасником злочину.

Загалом, перш, ніж підключити будь-яку незнайому флешку до комп'ютера, потрібно задати собі питання: а чи варто воно того?

Якщо у вас є друзі, родичі або колеги, які через незнання можуть вставити незрозумілу флешку в комп'ютер, покажіть їм цю посаду. Для їх же безпеки. Зрештою, вони ж до вас, швидше за все, прийдуть з проханням допомогти їм з лагодженням потерпілого пристрою.

Але чому ми говоримо про маркетинг і розсилках в блозі, присвяченому інформаційної безпеки?
Отже, що такого небезпечного може бути в маленькій USB-флешці?
Ви всього лише побачили ці дані, але чи зможете ви їх «развідеть»?
Загалом, перш, ніж підключити будь-яку незнайому флешку до комп'ютера, потрібно задати собі питання: а чи варто воно того?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно