Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Навіщо і як робити відеозапис екрану? - Дідактор

Про можливість здійснення видеозахвата екрану відомо давно

Про можливість здійснення видеозахвата екрану відомо давно. Останнім часом частіше використовується термін скрінскастінг, тобто цифрова аудіо та відеозапис, яка проводиться безпосередньо з монітора комп'ютера.

Як правило, цей інструмент використовується для ширшого доступу та динамічного подання того чи іншого цифрового додатки. Однак те, що відбувається на екрані може стосуватися і зовсім інших речей. І дуже добре, якщо вчитель для запису своїх відеоуроків користується таким інструментом.

Фахівці підкреслюють, що особливістю скрінкатінга є можливість задіяти одразу кілька «каналів сприйняття інформації»: зоровий, моторний і слуховий.

Скрінкасти ділять на ряд жанрів, більшість яких можна використовувати в освіті, перш за все, в дистанційному навчанні:

 1. Демонстрація роботи комп'ютерної програми, інтернет-сервісу, навчальної програми. Завдання такого відеоролика - показати привабливість, ефективність, корисної такої програми.
 2. Демонстрація послідовності дій з програмою, додатком. Своєрідна відеоінструкція про алгоритм дій. Якщо висловитися інакше, «РОБИ, ЯК Я!»
 3. Огляд програмного забезпечення, електронного навчального посібника, будь-якого цифрового освітнього ресурсу. В даному випадку використовується, як скріншот, супроводжуваний Текстра, так і скрінкасти, який робить огляд більш наочним і динамічним. Іноді ці два прийому поєднуються в одному ролику.
 4. Інтерактивна дошка вчителя. Учитель використовує екран комп'ютера для трансляції одному або декільком учням видеоурока, в якому він грає активну роль своїми коментарями, підкреслення, демонстраціями медіафайлів.

Наприклад, проста демонстрація тексту або зображення набуває велику корисність, якщо вчитель зверне увагу учнів на необхідний фрагмент, слово.

Наприклад, на даному слайді учитель підкреслив ключові слова, скориставшись інструментом малювання в програмі PowerPoint.

Таким чином, захоплення відео екрану (скрінкастінг) є важливою складовою видеоурока, що надає йому велику динаміку і, якщо хочете, більшу ефективність.

Інструментів скрінкастінга більш ніж достатньо. При їх виборі слід враховувати

 • можливості сервісу,
 • безкоштовність,
 • доступність російською мовою,
 • простоту у використанні.

Ось лише кілька невеликих програм по Відеозахоплення.

Screencast-O-Matic одна з найбільш популярних програм, що має безкоштовну версію з великим інструментарієм, що дозволяє супроводити відеозахват звуковим записом автора, накласти музичний супровід. Створений відео можна завантажити пізніше на комп'ютера або розмістити на YouTube.

Ось, наприклад, мій невеличкий нарис про те, як використовувати тригери.

Безкоштовна версія Screencast-O-Matic дозволить вам записувати до п'ятнадцяти хвилин відео.

Loom - Video Recorder - це безкоштовне розширення Chrome. З встановленим Loom ви можете записувати свій робочий стіл, окрему вкладку і / або веб-камеру. Це означає, що ви можете використовувати Loom для запису відео (наприклад, вчителі) вашої веб-камерою, одночасно записуючи ваш робочий стіл.

Записи можуть тривати до десяти хвилин.

Soapbox - безкоштовний інструмент від компанії Wistia , Який спрощує створення чудових відеороликів на будь-якому комп'ютері, що використовує веб-браузер Chrome. З його допомогою ви можете швидко записати свій екран і скористатися веб-камерою одночасно. Додаток включає також в себе деякі прості інструменти редагування для масштабування області вашого екрану і залучення уваги до певних частин вашого екрану.

Vidyard GoVideo - ще одне безкоштовне розширення Chrome, яке дозволяє швидко і легко створювати відеоролики. З встановленим розширенням ви можете записати весь екран або тільки одну вкладку вікна. Vidyard GoVideo дозволить вам записувати себе за допомогою веб-камери. Гідність додатки полягає в тому, що ви можете відслідковувати, хто дивиться ваше відео. Після закінчення запису, якщо ви вирішите розіслати відеоуроки по електронній пошті, то зможете відслідковувати, хто дивився ваше відео.

Nimbus Screenshot - простий в установці і використанні інструмент, який надає настроюється таймер зворотного відліку. Це дає кілька секунд, щоб підготуватися до коментарю скрінкасти.

CaptureCast дозволяє поєднувати запис веб-камери і екрану. CaptureCast дозволяє зберігати запис локально або відправляти її на YouTube або в Vimeo.

CamStudio - одна з найбільш популярних програм для скрінкастінга, викладена у вільному доступі. Підтримує запис відеофайлів у форматах swf і avi. Відео можна записати разом зі звуком.

Webinaria - програма у відкритому доступі. Також дозволяє записати відео і звук.

Як бачимо, учитель може скористатися досить солідним інструментарієм відеозахвату. Головне, щоб створені в такому режимі відеоуроки, були вивірені методично. Щоб ефективні інформаційні технології не працювали в збиток ефективності навчання.

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно