Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Навіщо програмісту потрібно вести свій блог

 1. - вважати, що у нього недостатньо досвіду
 2. - турбуватися про те, що він поганий письменник
 3. - боятися критики.
 4. - Блог допомагає швидше вчитися
 5. - Блог дає поштовх кар'єрі
 6. - Блог мотивує освоювати нові інструменти і технології
 7. - Дотримуватися обраної теми
 8. - Опублікувати новий контент потрібно регулярно
 9. - Готувати статті наперед
 10. - Записувати всі, хто входить в голову ідеї
 11. - Читати книги. Читати блоги. Читати Twitter. слухати подкасти
 12. - Рано прокидатись
 13. - Перестати відволікатися
 14. - Писати на своїй платформі
 15. - Активно набирати аудиторію
 16. - Просувати контент
 17. - Розглядати блог як власну медіаплатформи
 18. - Налаштувати електронну розсилку
 19. - Чи не зациклюватися на дизайні
 20. - Чи не писати про себе
 21. - Відмовитися від спливаючих вікон і реклами

Вести свій блог має сенс з багатьох причин: він може залучити потенційних клієнтів, через нього можна продавати власні продукти або ж просто ділитися своїми ідеями з читачами. Програміст і письменник Флавіо Копес веде різні блоги вже більше 11 років. Нові статті він пише щодня, і вважає, що це приносить йому чимало користі. В одній зі статей Копес пояснив , Чому вести блог і регулярно випускати нові статті слід всім розробникам, і поділився своїм досвідом.

Читати далі

- вважати, що у нього недостатньо досвіду

Кожна людина має унікальну точку зору, якої має сенс поділитися. Навіть якщо хтось має більше знань в окремій області, обов'язково є хтось інший з меншим досвідом. Цілком можливо, що саме в одному з блогів він знайде саме ті ідеї і знання, які йому були необхідні.

Ділитися новими знаннями найкраще відразу, як тільки ці вони отримані і поки ще пам'ятається, як їх не вистачало. Сам Копес зазначає, що намагається пізнавати щось нове кожен день, і близько половини постів пише відразу після того, як вивчив нову тему.

- турбуватися про те, що він поганий письменник

Багато хто не вміють писати гарні статті, але це і не головне. Щоб навчитися добре писати, доведеться наполегливо практикуватися кожен день протягом багатьох років. Згодом потрібний навик прийде сам.

- боятися критики.

На деяких сайтах - таких як Reddit і Hacker News - користувачі залишають досить різкі відгуки до постів. Але починаючому блогеру це навіть піде на користь: адже якщо людині важко, значить він йде на підйом. Крім того, зовсім не обов'язково розміщувати статті на подібних ресурсах. А щоб уникнути невтішних коментарів, їх можна просто відключити.

- Блог допомагає швидше вчитися

Кращий спосіб навчитися чогось - просто зробити це. Можна вибрати щодо знайому тематику і почати поступово заглиблюватися в неї. Про те, наскільки досконально людина розбирається в темі, часто судять по тому, чи здатний він її доступно пояснити. Блог - відмінна можливість потренуватися чітко формулювати свої думки.

- Блог дає поштовх кар'єрі

За словами Копеса, свій перший блог він почав вести, коли вивчав побудова веб-додатків в університеті і просто ділився тим, що дізнавався. Блог приніс йому не тільки читачів, але й корисні зв'язки, які пізніше конвертувалися в клієнтів, коли він став працювати на себе. Завдяки цьому Копес відразу після навчання зміг відкрити свій бізнес.

- Блог мотивує освоювати нові інструменти і технології

Навіть якщо блог присвячений переважно одній сфері, немає нічого поганого в тому, щоб розширити кругозір і написати кілька статей по будь-якої іншої теми. Після того, як кількома такими постами поділилися читачі Копеса, він навіть отримував пропозиції про роботу, на які сам ніколи б не претендував.

- Дотримуватися обраної теми

Блоги, які розпорошуються на різні теми, мають менше шансів завоювати постійних передплатників, тому що людина, яка сфокусувався на чомусь одному, з більшою ймовірністю буде відстежувати і блоги відповідної тематики. З іншого боку, немає нічого страшного в тому, щоб відійти від ключової теми, якщо альтернативна пов'язана з нею і цікава аудиторії. Просто не варто безсистемно перестрибувати з однієї сфери в іншу: важлива послідовність.

- Опублікувати новий контент потрібно регулярно

Якщо за планом має виходити за статтею в тиждень, значить, в блозі дійсно щотижня повинна з'являтися одна нова стаття. Ще краще, якщо їх буде дві. Деякі автори змушують себе писати кожен день, тому що якщо пропустити хоч один раз, то легко пропустити і другий, а потім і зовсім закинути блог.

- Готувати статті наперед

Залишати написання статті на той день, коли вона повинна бути опублікована, - не найкраща ідея. Набагато краще готувати пости за тиждень або навіть більше: так можна підстрахуватися на випадок, якщо виникнуть непередбачені обставини. Можна навіть заздалегідь готувати чернетки постів: в WordPress і в статичних блогах є функція відкладеної публікації, за допомогою якої можна запросто розміщувати статті в запланований час.

- Записувати всі, хто входить в голову ідеї

Підприємець Джеймс Альтушер радить щодня записувати 10 нових ідей. Тоді за рік їх набереться 3650, і принаймні деякі з них будуть дійсно стоять. Те ж саме стосується тим і заголовків для статей: так, коли з'явиться натхнення, в запасі завжди знайдеться відповідна тема.

- Читати книги. Читати блоги. Читати Twitter. слухати подкасти

Будь-якому блогеру необхідно бути в курсі того, що відбувається в його сфері. У Твіттері, книгах і інших джерелах - наприклад, на Medium - можна черпати ідеї для статей. Подкасти зручні тим, що їх можна слухати в дорозі, за кермом або на прогулянці.

- Рано прокидатись

Корисно писати статті відразу після підйому. Якщо вставати на пару годин раніше, то до звичайного часу можна встигнути підготувати статтю для наступної публікації. Це також дасть заряд бадьорості на весь день.

- Перестати відволікатися

Під час пошуку матеріалу для статті дуже легко захопитися абсолютно сторонніми сайтами. Власники Mac можуть встановити додаток SelfControl , Яке на час блокує доступ до таких відволікаючим ресурсів. Ще не закінчиться встановлений користувачем час, доступ до сайтів він не отримає, навіть якщо перезавантажить комп'ютер або видалить додаток.

- Писати на своїй платформі

Щоб охопити максимальну аудиторію, має сенс розмістити блог на декількох платформах. Однак якщо використовувати виключно сторонні платформи, то потрібно розуміти, що в будь-який момент вони можуть втратити популярність або закритися. Через 10 років кожна зі статей може набрати тисячі переглядів, а якісь - навіть зайняти вищі рядки в пошуковій видачі Google. Втратити блог було б прикро, тому практичний варіант - розробити власну блог-платформу.

- Активно набирати аудиторію

Цей пункт нерозривно пов'язаний з попереднім. Якщо активно ділитися статтями, то спочатку блог може набирати 10 відвідувачів в день. Якісний трафік дають пошукові системи, але просувати статті через них досить довго. Тому аудиторію потрібно активно нарощувати, розміщуючи статті на сторонніх платформах з посиланням на джерело. Великих інтернет-видання зацікавлені в нових авторів, тому що у них також є своя аудиторія, якій потрібен новий контент. На початковому етапі зростаюча аудиторія неймовірно заряджає ентузіазмом і рішучістю.

- Просувати контент

Натискаючи на іконку «Опублікувати» багато хто думає, що можуть спокійно видихнути: знайдена хороша задумка, підібрані матеріал і влучна картинка, написана і вичитана сама стаття. Але насправді, зроблена тільки половина роботи. Щоб тепер статтю помітили читачі, її потрібно просувати - розмістити в соцетях або будь-які інші способи привернути до неї увагу.

- Розглядати блог як власну медіаплатформи

Один з користувачів Твіттера дуже вірно помітив : «Не думайте про нього як про блозі. Сприймайте його як вашу особисту медіаплатформи, єдина мета якої - поширювати інформацію для збільшення продажів ». Продукт, який «продає» блогер - це його ідеї і досвід. По суті, він просуває і продає себе.

- Налаштувати електронну розсилку

Сьогодні популярність RSS-стрічок як способу отримання новин падає. Блогер не володіє аудиторією соцмереж і блог-платформ, але він може зібрати власну базу передплатників для поштової розсилки і висилати таргінг листи. Для цього можна використовувати, наприклад, простий і безкоштовний сервіс Tinyletter .

- Чи не зациклюватися на дизайні

Особливо, якщо візуальне оформлення стає тягарем. В такому випадку можна вибрати простий і симпатичний шаблон: простота завжди приваблює.

- Чи не писати про себе

Читачам немає діла до внутрішнього світу блогера. Вони приходять на блог, щоб знайти відповіді на свої питання або корисну інформацію, яка допоможе їм вирішити ту чи іншу проблему. Тому писати потрібно в першу чергу для них.

- Відмовитися від спливаючих вікон і реклами

Вони не працюють, якщо цільова аудиторія блогу - інші розробники. Вони дратують, а Google за агресивну спливаючу рекламу навіть карає. Розміщувати рекламні банери має сенс тоді, коли трафік блогу досяг тисяч відвідувачів в день. Якщо блог розміщений на сторонньої платформі, також слід перевірити правила коментування: на деяких автору доведеться заплатити, щоб незареєстровані користувачі могли переглядати його контент без реклами.

Ні в якому разі не можна закидати блог!

Деякі автори випускають лише кілька статей на рік або зовсім закидають свої блоги. Але ж на самому початку їх щось надихнуло, вони теж мріяли створити щось корисне і завоювати читачів.

Перед початком блогу і публікацією першого поста варто підготувати кілька статей наперед. Але і вони коли-небудь закінчаться, тому «запас» статей потрібно постійно поповнювати. Слід вибрати зручний темп публікації матеріалу, постійно дотримуватися його і найголовніше - ніколи не здаватися.

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно