Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Нанесення ударів на Короткої Дистанції - Близький Бій

 1. Як Створювати Простір для Ударів на Короткої Дистанції
 2. 1. Розташування ступень
 3. 2. Розташування тулуба
 4. Стратегії Близького Боя для Донесення Ударів
 5. Змішуй Удари в Корпус з Ударами в Голову
 6. Зміщується Голову з Сторони в Сторону
 7. Відволікай Ударами Однією Рукою, потім Бей Другий Рукою
 8. Пробивай Зв'язки або Глассажние Комбінації

Бій на ближній дистанції це часто брудна авантюра

Бій на ближній дистанції це часто брудна авантюра.

Зазвичай це виглядає так - два хлопця штовхають один одного, і завжди закрадається відчуття, що ти або багато захищаєшся (прикривається), або працюєш дуже безтурботно (розмінюватися ударами). Тобі необхідно простір для нанесення удару, і стратегія для того, щоб доносити ці удари.

Маючи трохи техніки і знань, ти можеш контролювати позицію і дію на ближній дистанції. Ти можеш вирішувати, КУДИ поміщати своє тіло, вибирати КУТИ атаки.

Дізнайся, як створювати простір і готувати свої удари на короткій дистанції.

Як Створювати Простір для Ударів на Короткої Дистанції

1. Розташування ступень

Перше, що потрібно зробити, це переконатися, що твої ступні дозволяють твого тіла створювати простір для твоїх ударів. Наприклад: якщо ви з твоїм суперником стоїте прямо навпроти один одного, де ваші ступні в буквальному сенсі перебувають ПОРУЧ один з одним, ти побачиш, що у тіла (стегон і тулуба) немає простору для руху або для освіти простору для твоїх рук.

Один спосіб створити простір за допомогою ступень, це просто отшагнуть однією ногою в сторону. Якщо ти хочеш створити простір для ударів справа, отшагні або змести праву ступню від суперника. Чим більше простору ти маєш між твоєю правою ступнею і твоїм суперником, тим більше простору ти маєш для створення можливостей для своїх ударів справа. І навпаки, тобі потрібно буде ставити свою ліву ступню далі від свого суперника, якщо ти хочеш створити простір для своїх ударів зліва.

Є багато способів переміщати ступні в нову позицію. Саме часто використовується, це крокувати або розгортати одну ступню в сторону від суперника. Але є також і інші способи. Деякі хлопці стрибають і змінюють стійки (з правші в лівшу, і навпаки) тому що це дає тобі більше простору при зміні стійок в ближній дистанції. А інші хлопці можуть навіть зашагівать ЗА суперника (а не від нього). Це також може помістити твої голову і корпус в більш безпечну позицію (збоку суперника), при цьому надаючи тобі більше кутів для нанесення ударів.

Популярні прийоми в розташуванні ступнів в ближньому бою:

 • Розвертайся на лівій ступні, пробивай лівий хук або лівий аперкот.
 • Розвертайся на правій ступні, пробивай правий хук або правий аперкот.
 • Розвертайся або стрибай за його передню ступню, щоб ти опинився збоку, потім пробивай хукі.

Зміщується одну ступню, щоб створити простір для своїх ударів.

2. Розташування тулуба

Ще один спосіб створити простір в бою на ближній дистанції - за допомогою позиціонування корпусу. Ти, можливо, зауважив, що корпуса бійців зазвичай нахиляються один до одного і борються за простір поблизу. Ви обоє намагаєтеся утримувати баланс і створювати простір для своїх ударів. У такі моменти у тебе є варіант, або зміщувати свій корпус для створення простору для своїх ударів, або зміщувати ЙОГО корпус для створення простору для своїх ударів, або комбінувати обидва варіанти.

Якщо ти сильніший, ти можеш зрушувати його корпус назад. Ти можеш зіштовхувати його корпус з осі, утримуючи свій сильніший корпус на центрі (використовуючи перевершує баланс), або ти можеш використовувати свої руки і передпліччя, щоб відштовхувати його, або ти можеш пробивати удари, щоб побачити, зміщується він з осі, коли намагається від них ухилитися. І коли він буде зміщуватися з осі, ти можеш продовжувати наносити удари і надавати ще більше тиску, тому що, як тільки він буде розбалансований і зміщений з осі, він ніяким чином не зможе знову зайняти цей центр, якщо тільки він не зробить крок назад і поверне свою стійку.

У той же час, якщо ти слабший, або якщо ти віддаєш перевагу бути більш рухливим і використовувати кути, ти можеш нахиляти свій корпус від центру (ЛИШЕ НА ТРОХИ), і використовувати цей простір для нанесення своїх ударів. Невеликі нахили час від часу будуть забезпечувати тобі простір, яке тобі необхідно для того, що встромляє хворобливих хуков і апперкотов поблизу.

Популярні фішки розміщення корпусу в ближньому бою:

 • Якщо ти важче, піди на свого суперника, щоб змусити його нахилитися і втратити баланс, потім наноси по ньому удари.
 • Якщо ти б'єш жорсткіше, пробивай багато ударів, щоб вибивати його з балансу, потім пробивай ще більше, коли він стане більш вразливий.
 • Штовхай його назад або вниз своїм переднім зап'ястям, пробивай кроси або апперкоти.
 • Нахиляй свій корпус назад або убік, щоб встромляти хукі і апперкоти.

Зміщується свій корпус або зміщується корпус суперника,
щоб створювати простір для ударів.

Стратегії Близького Боя для Донесення Ударів

Робота на ближній дистанції, це коли бійці переходять до своїх природних інстинктів, ніж чим до своїх натренованим рефлексам. Це означає, що ти можеш перехитрити свого суперника, підходячи до нього з незвичайними послідовностями ударів.

Змішуй Удари в Корпус з Ударами в Голову

Так, класична стратегія нанесення ударів по різних поверхах. Я знаю, це найстаріша фішка в підручнику, і так, вона виразно працює в ближньому бою. Спробуй пробити пару ударів по корпусу (щоб опустити його лікті), і потім Пробий потужний хук в корпус. Або роби навпаки, пробий кілька швидких легких ударів в голову, і потім Пробий потужний хук в корпус.

Намагайся пробивати корпус-корпус-корпус-ГОЛОВА
або голова-голова-голова-КОРПУС!

Зміщується Голову з Сторони в Сторону

Ти, можливо, зауважив, що бійці часто розміщують свої голови поруч з плечима один одного, коли б'ються на ближній дистанції. Причина, по якій вони так роблять, полягає в тому, що так корпус природним постає ближче. Що можна побачити не часто, так це як два бійця працюють поблизу, тримаючи свої голови і ступні прямо навпроти один одного. Це особливо правдиво, коли обидва бійця постійно зміщуються з центру, щоб отримувати перевага в кутах перед своїм суперником.

Один спосіб витягти для себе перевагу при такому сценарії, це пробивати удари, тримаючи голову на одному з плечей суперника, і потім швидко зміщувати її на інше його плече. Це буде змушувати його відчувати, ніби ти випарувався з одного боку корпусу, і перейшов на іншу. Це несподівана зміна позиції голови буде відкривати тобі нові кути для нанесення ударів, і збільшить ймовірність того, що твій суперник буде не готовий захиститися від них.

Популярні фішки розміщення голови в ближньому бою:

 • Розмісти свою голову на його правому плечі, пробий швидкі легкі удари, щоб відвернути його, потім перетягни голову на його ліве плече, і застроми лівий хук в корпус.
 • Розмісти свою голову на будь-якому з його плечей, і потім поміняй позицію голови, і швидко Пробий аперкот прямо в центр його голови, або хук по тій стороні корпусу, куди ти змістився.
 • Ти можеш також бити по той бік його голови, яку ти розкрив. Наприклад: розмісти свою голову з лівої сторони його голови, і потім, коли ти будеш прибирати свою голову звідти, ти пробиваєш по щойно розкритою лівій частині його голови.

Пробивай удари, поки зміщується свою голову
з одного боку голови суперника на іншу.

Відволікай Ударами Однією Рукою, потім Бей Другий Рукою

Ще раз, це ще одна тактика зміни шаблону. На ближній дистанції, пробивай безліч відволікаючих ударів однією рукою, і потім швидко Пробий жорсткий удар ДРУГИЙ рукою.

Популярні фішки зі зміною рук в ближньому бою:

 • Пробий кілька ударів справа йому в голову або корпус, і потім швидко Пробий потужний лівий хук в голову або корпус.
 • Пробий кілька ударів зліва йому в голову або корпус, і потім швидко Пробий правий аперкот прямо по центру його підборіддя.

Відволікай суперника ударами однією рукою,
і потім наноси удар іншою рукою.

Пробивай Зв'язки або Глассажние Комбінації

Будуть часи, коли ти будеш дуже близько до суперника, або будеш стояти дуже незручно, що ти будеш не здатний завдавати жорстких ударів поблизу. Може бути, ви обидва настільки втомилися, що ні у кого з вас немає енергії, щоб зробити крок. Або, може бути, ви намагаєтеся стояти близько і високо, і загальмовує бій, щоб перепочити. Або, може бути, ти затиснутий у канатів, і не можеш нікуди зрушити, а він налягає на тебе.

Що б це не було, ти як і раніше можеш наносити удари. У такі моменти я люблю пробивати зв'язки і глассажние комбінації . Ці полегшені удари може бути і не несуть мощі, і не завдають ніякої реального шкоди, але вони виглядають здорово, вони набирають очки, вони показують агресію, і можуть навіть створювати відкриті місця для більш жорстких ударів.

Популярні фішки зі зв'язками в ближньому бою:

 • Підійди до свого суперника так близько, щоб все його жорсткі удари були заблоковані, потім Пробий серію легких ударів йому в голову і корпус, щоб вивести його з себе.
 • Нювалась на свого суперника, щоб притиснути його до канатів або в кут, і пробивай зв'язки, щоб утримувати його там. Є велика ймовірність, що рефері не розведе вас, якщо ти будеш активно його бити.
 • Пробивай зв'язки з його блоку кожен раз, коли він закривається або працює дуже пасивно на ближній дистанції. Обов'язково будь насторожі, на випадок, якщо він вилізе з-за свого блоку з контр-ударами.

Якщо у тебе немає простору для потужних ударів,
пробуй пробивати більш швидкі легкі удари.

Це, насправді, всього лише тизер-стаття до моєї майбутньої серії про ведення бою на ближній дистанції. Я знаю, що багато хто з вас просили мене написати на цю тему протягом багатьох років, і я з гордістю кажу, що я досяг серйозного прогресу в цьому. Я дуже сильно заглиблюючись в багато різні техніки, тактики і стратегії, необхідні для бою на ближній дистанції. Якщо у вас є якісь особливі питання або пропозиції по темі ведення бою на ближній дистанції, будь ласка напишіть їх у коментарях!

Новости