Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Мої поради щодо продажу реклами з блогу

Сайт дня ( як потрапити ): Пошукове просування сайтів від SEOinUA

Дорогі друзі, сьогодні я розповім про свої напрацювання в плані продажу реклами з блогу. Перший банер зі свого сайту я продав влітку 2006 року і з тих пір у мене накопичився невеликий «чарівна скринька» корисних порад, кришку якого я вам зараз відкрию 🙂.

Спочатку невелике оголошення: Ольга Іванова повідомила цікаву новину - Epochta запустила партнерську програму для вебмайстрів.

Почну я з основних принципів, які використовую при продажу реклами з блогу.

Не потрібно скупитися

Це, мабуть, найголовніший принцип. Збільшення доходу з продажу реклами з сайту не повинна ставитися на перше місце. Коли власник ресурсу буквально витискає всі соки зі свого сайту, то це негативно позначається на його відвідувачів, і, як наслідок, на подальший розвиток сайту.

Реальність в рунеті на сьогоднішній день така, що на переважній більшості сайтів і блогів одного доходу з реклами буде недостатньо, щоб забезпечити своєму власникові безбідне життя. Я маю на увазі ресурси, які веде одна людина.

Ставте ту рекламу, яка подобається

Я завжди дотримувався принципу, що потрібно розміщувати лише ту рекламу, яка подобається власнику сайту. Настирливо блимаючи банери, спливаючі вікна і т.д. - все це відштовхує відвідувачів, тому в підсумку дохід від такої реклами буде набагато менше збитку, який буде завдано сайту за рахунок відтоку відвідувачів.

експериментуйте

Хоча б час від часу потрібно експериментувати з різними форматами реклами, їх розміром, розташуванням на сайті і т.д. В результаті можна прийти до цікавих варіантів, які дозволять збільшити прибуток і ефект від реклами.

Якщо не продається - не засмучуйтеся

Часто бувають ситуації, що значна частина рекламних місць на сайті не розпродана. Щиро раджу вам не засмучуватися з цього приводу. Це не означає, що ваш ресурс нікому не цікавий і рекламодавці більше не будуть розміщувати на ньому рекламу. До цього треба ставитися філософськи. Просто продовжуйте розвивати свій сайт, і рекламодавці обов'язково з'являться.

Винятком є ​​ситуація, коли ваш сайт ще молодий і ціни на розміщення реклами занадто високі. В цьому випадку я рекомендую дотримуватися такої схеми - краще знизити ціни і продати більше рекламних місць, щоб кожне місце почало давати дохід.

Банерна реклама

У багатьох тематиках щоденної відвідуваності в 200-300 чоловік досить, щоб з'явився сенс у розміщенні та продажу банерів зі свого сайту.

🔥 До речі! Я випустив платний курс з просування англомовних сайтів. Якщо цікавить, можете подати заявку в ранній список через цю форму , Щоб першими дізнатися про вихід курсу і отримати спеціальну знижку.
Запрошую вас підписатися на мої канали в Telegram:
@shakinru - просування в рунеті.
@burzhunet - англомовне SEO.

В останні місяці ситуація в сфері банерної реклами значно покращилася. Причина тому - з'явилася біржа банерної реклами Ротабан , Яку організував відомий блогер Димок .

Завдяки Ротабану, я став продавати набагато більше банерних місць на своїх сайтах, ніж раніше. Очевидно, що рекламодавці знаходять мій сайт не тільки безпосередньо, а й через Ротабан. Я дуже задоволений цим сервісом, все дуже просто і зручно. Особливо мені подобається те, що все автоматизовано. Якщо рекламодавець перестає оплачувати, то його банер автоматично знімається і замість нього відображається заглушка з вашої партнерської посиланням.

Раніше після закінчення терміну оплати банера потрібно було писати листи рекламодавцю з нагадуванням, що саме по собі забирає час. До речі, для нагадувань можете подивитися мій Відеоурок - як нічого не забувати при роботі в інтернеті .

До того ж частина рекламодавців можуть не відповідати на нагадування по кілька днів, щоб їх банер ще працював і приносив відвідувачів. Потім частина з них відмовляються від розміщення, отримуючи ці кілька днів у вигляді безкоштовного бонусу.

Зараз з Ротабаном все просто - перестали платити - банер знімається автоматично, краса. Нагадує Америку, де в багатьох місцях існує така практика: якщо перестав оплачувати квартиру, через пару днів тебе виселить поліція 🙂. Суворо, але добре стимулює до заробітку і не дає розслаблятися.

У плані ціноутворення я використовую просту схему - спочатку ставлю невелику ціну і поступово її підвищую в міру попиту. На мій погляд, вартість розміщення банера повинна безпосередньо бути пов'язана з ефектом і кількістю цільових відвідувачів, які він може дати.

Для пошуку рекламодавців вам може стати в нагоді мій пост Як легко і швидко знайти рекламодавця для блогу .

постові

Постові - це ще один цікавий вид реклами, який широко застосовується на блогах. Постовий - це посилання на початку або кінці поста.

Після декількох експериментів я прийшов до висновку, що потрібно розділити постові на два види.

Перший - посилання на початку посту, я їх називаю «Сайт дня». Так як в RSS стрічку у мене віддається не весь пост, а тільки його початок, то сайти дня потрапляють в RSS стрічку і їх бачать усі передплатники.

Другий варіант постових - в кінці статей. В кінці кожного поста я ставлю три посилання. На тлі того, що в більшості моїх статей багато посилань, це нормально.

У дужках близько сайтів дня і постових я ставлю посилання «як потрапити», яка веде на сторінку з розцінками і описом реклами на цьому блозі.

Після введення посилання «як потрапити» я помітив зростання числа заявок від бажаючих купити такі посилання. Це логічно - коли у відвідувача з'являється бажання розмістити своє посилання, то він може тут же клікнути і ознайомитися з розцінками.

Знову наведу приклад з Америки. Там одне з правил спілкування з клієнтами зводиться до того, що потрібно ловити навіть швидкоплинне бажання клієнта і надавати йому те, що він хоче. В результаті всі задоволені - ви отримуєте прибуток, клієнт - то, що він хоче.

Постові я фіксую в Google Документах, там в таблиці з посиланнями всього три колонки - ім'я замовника, його e-mail і код посилання. Після публікації кожного посилання повідомляю про це рекламодавцю листом і позначаю осередок з посиланням в Google Документах зеленим кольором.

До речі, Димок запустив новий сервіс купівлі-продажу постових - ротапост (Молодший братик Ротабан 🙂), на якому можна купити або продати не тільки постові, а й рекламні пости і прес-релізи. Думаю, у цього сервісу велике майбутнє. Вже додав в нього свій блог. Думаю, вже незабаром буду продавати все постові через Ротапост.

контекстна реклама

Це ще один популярний вид реклами на сайтах і блогах. Я використовую Google Adsense.

Я багато експериментував з різними форматами контекстної реклами, і прийшов до наступних висновків.

В рунеті в більшості тематик розміщувати текстові оголошення вигідніше, ніж графічні (коли будуть показуватися банери). В англомовному інтернеті ці два формати однакові по своїй прибутковості. В налаштуваннях Google Adsense я завжди вибираю галочку «тільки текстові оголошення».

Найвигідніший формат контекстних оголошень - прямокутник 300х250 на початку статей. Другий - вертикальний хмарочос розміром 160х600 в боковій колонці.

Прямокутник розміром 336х280 також можна використовувати, але мені більше подобається 300х250.

Природно, потрібно зробити текст посилань і тексту в контекстних оголошеннях в одному стилі з дизайном сайту. Також раджу підписати блоки контекстної реклами словом «Оголошення», «Реклама», «Google Adsense» і т.д., так як цього вимагають правила цієї системи.

Такий формат реклами, як рекламні пости, я не використовую. Нехай це і прибутково, але не все повинно зводитися до отримання прибутку.

Моя думка така - хай реклама буде навколо посад у вигляді банерів і постових, але в самому тексті статей не повинно продаватися жодне слово.

знижки

Про знижки обов'язково потрібно писати на сторінці реклами. До речі, можете почитати мою статтю Як зробити ефективну сторінку "Реклама на сайті" .

При розміщенні реклами я надаю знижку 10% при розміщенні банера на термін від 3 місяців і посилань від 5 штук.

Бувають випадки, що приходить новий рекламодавець і при замовленні банера на 1 місяць вимагає знижки. У таких випадках надавати її не бачу сенсу, так як знижка повинна мати на увазі, що обсяг продукції, що замовляється реклами повинен бути більше, ніж зазвичай.

В цілому я вважаю, що взаємини «рекламодавець - веб-майстер» не повинні зводитися до того, що веб-майстер - це працівник, а рекламодавець - його господар.

Розміщення реклами - це співпраця, в результаті якого кожна сторона отримує свою вигоду, власник сайту - грошову винагороду, а рекламодавець - цільових відвідувачів на свій сайт і клієнтів на свої послуги. Окремо можна виділити іміджеву рекламу, коли вона розміщується не стільки для переходів відвідувачів або зростання продажів, скільки для підвищення авторитету і впізнаваності рекламодавця в якій-небудь сфері.

Бажаю вам успішного продажу рекламних місця на ваших сайтах і блогах!

Глобатор

постовий ( як потрапити ): Швидке і якісне створення сайтів в Криму, Сімферополь . Студія дизайну "WebDevelop"

Торгівля на ринку форекс - Ikon FX.

цікавий фотоблог для любителів урбаністики.

Десерт на сьогодні - неймовірний трюк в цирку, який виконує коза на турніку. При цьому на ній ще сидить мавпа!

Підпишіться на розсилку блогу з корисними матеріалами по SEO


Оцініть, будь ласка, статтю, я намагався :):


Новости