Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Мобільний пошук в сучасному SEO

 1. Мобільна видача vs десктопна видача
 2. Мобільна оптимізація
 3. Адаптивний веб-дизайн або мобільна версія?
 4. AMP і Турбо-сторінки
 5. висновок

Ще кілька років тому, ніхто і не замислювався над перевіркою позицій в мобільній видачі. Але сьогодні приблизно 60-70% трафіку приходить саме з мобільного пошуку. У 2015 році Google вперше запустив алгоритм "Мобайлгеддон", який робить пріоритетними сайти адаптовані під мобільні пристроїв. Потім Яндекс відзначився формулою ранжирування "Владивосток", де пошуковик враховує оптимізована сторінка для смартфонів чи ні. Нарешті, в 2017 році Google анонсував Mobile First Index і остаточно закріпив цю тенденцію, натякаючи, що мобільність тепер один з найбільш важливих факторів у SEO-просуванні. У зв'язку з цим, сотні сеошників по всьому світу стали модифікувати свої сайти, щоб не втратити трафік і зробити їх дружніми до пошуковим ботам і мобільним користувачам. Паралельно виріс інтерес до сервісів по перевірці позицій на мобільних пристроях. 23 травня 2018 року Rush Analytics офіційно запустили функціонал по перевірці позицій сайту в мобільній видачі і в цій статті я розповім: Чим відрізняється мобільна видача від деськтопной і чому важливо перевіряти позиції під "мобілку". А також багато порад по мобільному оптимізації.

Мобільна видача vs десктопна видача

Мобільна і десктопна видача - це дві різні пошукові видачі, які базуються на статистиці з різних пристроїв: мобільних і ПК відповідно. Адже джерелами пошукового трафіку виступають різні девайси, з різними поведінковими чинниками, різними показниками переходів, трафіком. Наприклад, на смартфонах за деякими запитам переважають результати у вигляді швидких відповідей і прискорених сторінок.

Наприклад, на смартфонах за деякими запитам переважають результати у вигляді швидких відповідей і прискорених сторінок

Еволюція мобільного видачі в Google

Зараз активність користувачів смартфонів вже давно перевищила користувачів ПК. Проблема зберігання даних теж вирішена - з появою SD-карт і хмарних технологій є можливість зберігати тонни гігабайтів інформації на мобільних пристроях.

Важко уявити сучасне життя без смартфонів.
Багатозадачність, компактність, можливість отримати все в одному - переваги мобільних девайсів

Графік використання смартфонів в світі на сайті Statista.com
https://www.statista.com/statistics/330695/number-of-smartphone-users-worldwide/

Таким чином, необхідність в настільних ПК падає, а мобільна видача плавно і впевнено перемагає десктопну. З великою впевненістю можу сказати: присутність в мобільній видачі на сьогодні - велика перевага для сайту, це його майбутнє, це Ваші трафік, позиції, клієнти та продажу.

Мобільна оптимізація

Кілька базових рекомендацій по оптимізації сайту під мобільні пристрої:

 1. Вивчіть свій мобільний трафік. Отримайте статистику в Яндекс Метриці або Google Analytics, щоб було від чого відштовхуватися. Вам потрібно знати: скільки і з яких мобільних пристроїв (яких моделей, планшети або смартфони) заходили відвідувачі на Ваш сайт.
 2. Обов'язково перевірте поточну мобілепрігодность сайту. У цьому допоможуть інструменти:
 • Google Mobile Friendly - базова перевірка мобільного оптимізації сайту
 • Google PageSpeed Insights Tool - перевірка швидкості завантаження сайту на мобільних пристроях
 1. Проведіть глибокий аналіз. Зробіть рейтинг найбільш відвідуваних сторінок Вашого сайту і подивіться за допомогою емуляторів, як вони виглядають на різних мобільних пристроях. Емулятори доступні в таких браузерах як Mozilla і Chrome - є можливість вибрати різні моделі (Samsung, IPhone, Nokia і ін.)
 2. Намагайтеся не використовувати на веб-сторінках:
 • важкі скрипти, наприклад багато Java Script - це ускладнює обробку мобільних пристроїв;
 • складну навігацію і горизонтальну смугу прокрутки;
 • багато реклами і спливаючих pop-up вікон;
 • Flash-анімацію і інший медіа-контент, який навантажує сторінку
 • занадто великі шрифти і зображення - вони повинні бути коректно отмасштабовані;
 • перейдіть на захищений протокол https - це також покращить ранжування і довіру з боку пошукових систем;
 1. Після того як вся корисна аналітика зібрана, сайт протестований на "mobile friendly", а потрібні сторінки успішно оптимізовані, можете повідомити про них в Google Search Console - пошуковик зможе безпомилково направляти користувачів, що виконують пошук з мобільних пристроїв, а також дозволить Вам контролювати процес індексації сайту в мобільному і десктопном пошуку, сповістить про проблему і дозволить переглянути сторінки свого сайту як Googlebot.
 2. Регулярно перевіряйте позиції Вашого сайту по ключових запитах в мобільній видачі Google або Яндекс, щоб зафіксувати своє просування або навпаки попередити падіння і дооптімізіровать потрібні сторінки. В Rush Analytics Ви зможете налаштувати частоту збору позицій: щодня, щотижня, запуск вручну або після апдейтів Яндекса.

Перевірка позицій в Rush Analytics

Перевірка позицій в Rush Analytics

Перевірка зручності сайту на мобільні пристрої в Google Search Console

Перевірка зручності сайту на мобільні пристрої в Google Search Console

Перевірка оптимізації сайту для мобільних за допомогою сервісу
Google Mobile Friendly

Перевірка оптимізації сайту для мобільних за допомогою сервісу  Google Mobile Friendly

Перевірка швидкості завантаження сайту на мобільних за допомогою сервісу
Google PageSpeed Insights

Адаптивний веб-дизайн або мобільна версія?

Отже, Ви почали оптимізувати свій сайт під мобільні, але не знаєте який метод вибрати - працювати над версткою сайту під мобільні пристрої або розробляти окрему мобільну версію. Залишаючи свій сайт взагалі не оптимізованим - ризикуємо в один момент вилетіти з індексу і втратити трафік. За нашими прогнозами, пошукачі не будуть тримати 2 індексу, а планують все-таки залишити один - або десктопний, або мобільний. Судячи з усього, це буде мобільний.

Так виглядають неоптимізований і оптимізований сайти на мобільному пристроїТак виглядають неоптимізований і оптимізований сайти на мобільному пристрої

Проаналізуємо кожен з підходів:
Адаптивний веб-дизайн або адаптивна верстка (англ. Responsive web design) - це спеціальна верстка веб-сторінок, побудована на основі CSS (каскадні таблиці стилів) і оптимізована під різні пристрої.

Даний підхід найбільш популярний і містить багато плюсів:

 • простота реалізації - більшість сучасних CMS, наприклад Wordpress, вже мають адаптовану верстку під мобільні пристрої
 • не потрібно писати окремий html-код або змінювати архітектуру сайту - сайт самостійно підлаштовується під мобільні пристрої: відправляє код, який просто відображається по різному на смартфоні, планшеті, ноутбуці, нетбуці, телевізорі і так далі.
 • не потрібно змінювати структуру URL - він залишається одним і тим же для мобілки і десктопа, що позбавляє від непотрібних редиректів

З недоліків можна назвати вагу сторінки - іноді на старих моделях телефонів адаптивний веб дизайн може завантажуватися повільно, але знову ж таки все залежить від реалізації - якості верстки, якості шаблону. Є технології прискореної завантаження сторінок, про яку поговоримо трохи пізніше.

Мобільна версія сайту - це фактично окремий сайт під мобільні пристрої, із застосуванням окремого HTML-коду і URL-адреси - до основного домену додається прикладки m (наприклад m.vk.com, m.faceboook.com). Іноді може виникати проблема дубльованого контенту. Для боротьби з нею, відповідно до рекомендацій Яндекс і Google , Застосовується мета-тег:

<Linkrel = "alternate" media = "only screen and (max-width: 640px)" href = "https://m.mywebsite.com/mydirectory/mypage/">

Підхід c мобільною версією хоч і ефективний тим, що сайт вантажиться швидко і він автономний (є можливість змінювати основну і мобільну версію незалежно один від одного - наприклад, для смартфонів зробити один дизайн, для ПК - інший), але містить кілька жирних мінусів:

 • труднощі і дорогостоімость такої розробки, будуть потрібні додаткові знання і фахівці: веб-верстальники, програмісти і SEO-фахівці. Потрібно буде витрачати ресурси на підтримку двох версій сайту.
 • у сторінок буде кілька URL адрес, що створює проблеми в SEO: по-перше незручно для самого користувача, а по-друге може породити дублі. Невідомо як себе поведе пошуковик.
 • як показує практика, після запуску мобільної версії часто потрібні додаткові "танці з бубнами", щоб він почав нормально індексувати і відображати мобільну версію.
 • у мобільних версій кілька обмежений функціонал. Є фішки, які не вдасться реалізувати.
 • Сам Google, хоч і не прямим текстом, але рекомендує використовувати адаптивний (responsive) дизайн. Це означає, що йому легше приймати сторінки такого типу.

В цілому, основна різниця адаптивної верстки від мобільної версії - простота реалізації. Іноді досить просто встановити якісний адаптивний шаблон і одним махом Ви отримуєте веб-дизайн для свого сайту під різні девайси. У мобільній версії все набагато складніше.

На основі вищесказаного, можна дійти висновку - адаптивний веб-дизайн кращий, на сьогодні, варіант швидко і недорого оптимізувати сайт під мобільні пристрої.

Перевірка адаптивної верстки в Google Chrome (CTRL + SHIFT + I)
Перевірка адаптивної верстки в Mozilla Firefox (CTRL + SHIFT + M)


➔Ознакоміться з рекомендаціями Яндекса по оптимізації сайту під мобільні пристрої
➔Ознакоміться з рекомендаціями Google по оптимізації сайту під мобільні пристрої

AMP і Турбо-сторінки

Деяким великим сайтам, наприклад новинних порталів, які отримують велику кількість мобільного трафіку щодня недостатньо базової мобільного оптимізації і пошуковики приготували для них такі технології як AMP і Турбо-сторінки.

AMP (Accelerated Mobile Pages) - технологія Google для прискорення обробки веб-сторінок мобільними пристроями, яка була розроблена і офіційно запущена компанією 24 лютого 2016 року. Являє собою код, який оптимізує видачу контенту на сторінці, зменшуючи її вага - автоматично видаляє рекламу і JavaScript, а також інші елементи які погано завантажуються на мобільних пристроях. Іншими словами адаптує веб-сторінку під смартфони на 100%. Таким чином, вони в чотири рази швидше завантажуються, споживаючи в 8 разів менше мобільних даних (кілобайт / мегабайт).

Розділ AMP-сторінки в Google Search Сonsole

Розділ AMP-сторінки в Google Search Сonsole

Турбо-сторінки - технологія Яндекса, яка діє за схожим принципом з AMP, але за основу взято RSS-канал, пошуковик з нього копіює вміст веб-сайту на свій сервер і відображає в пошуковій видачі контент без зайвих скриптів, стилів і інших громіздких блоків. Користувач отримує інформацію практично моментально навіть при низькій швидкості інтернету, що дозволяє веб-майстрам мінімізувати втрату трафіку з мобільних пристроїв.

Розділ Турбо-сторінки в Яндекс вебмайстрівТурбо-сторінки в пошуку Яндекс (зі значком ракети)Розділ Турбо-сторінки в Яндекс вебмайстрів
Турбо-сторінки в пошуку Яндекс (зі значком ракети)

➔Офіціальное керівництво Яндекс по Турбо-сторінок
➔Рекомендаціі по використанню AMP-сторінок в Google

висновок

Тенденції показують, що скоро мобільні пристрої будуть приоритетнее для пошукових машин.
Пам'ятайте: чим швидше Ви оптимізуєте сайт під мобільний видачу і почнете перевіряти позиції, тим швидше зберете трафік і вийдете в ТОП.
Удачі в просуванні!

Перевірити позиції в мобільному пошуку

Новости