Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Многоглавий таран: зростає число RDP-атак повним перебором

На початку червня «Лабораторія Касперського» випустила оновлення для своїх продуктів, які включали систему виявлення вторгнень (IDS - IntrusionDetectionSystem), а тепер у неї з'явилася здатність виявляти спроби RDP-атак повним перебором (RDP - протокол віддаленого робочого стола). Зібрана з тих пір статистика сильно пригнічує: десятки тисяч жертв, щодня з 3 червня понад тисячу виявлень. Ряд можливих нападників вже визначені, але розслідування триває. IDS засікає цей тип атаки як Bruteforce.Generic.RDP.

Протокол віддаленого робочого стола є пропрієтарним протоколом Microsoft, що забезпечує користувачеві графічного інтерфейсу підключення до іншого комп'ютера по мережі. Протокол широко застосовується системними адміністраторами для дистанційного керування серверами і іншими ПК, а іноді їм користуються і звичайні (ну ладно, просунуті) користувачі.

Оновлення IDS і побачите лавину атак методом грубої сили.

Атака повним перебором так називається неспроста. Так як вона полягає в систематичній перевірці всіх можливих ключів або паролів до отримання вірного (що по-звірячому примітивно), ця атака вимагає значної обчислювальної потужності. Однак, в свою чергу, вона може з успіхом використовуватися проти майже будь-яких зашифрованих даних, крім тих, які зашифровані надійним інформаційно-теоретичним способом (у Вікіпедії є зрозуміле простим смертним пояснення - на англ.).

Але все ж, коли мова йде про боротьбу з короткими паролями, цей метод може виявитися швидким і простим. Особливо, коли доступні хороші обчислювальні ресурси, а паролі слабкі (найслабшими є прості словникові слова). Метод менш ефективний з більш довгими і складними паролями, але знову ж таки, маючи розподілені ресурси (великий ботнет, наприклад), підбирати паролі відносно легко - справа часу.

У минулому році була здійснена масштабна атака повним перебором на адмінських консолі WordPress. Хтось з масивним ботнетом запустив «внутрішню перевірку» паролів користувачів. Бомбардування були настільки серйозними, що мали ефект звичайних DDoS-атак.

Тепер (і, мабуть, вже досить давно), мішенню для атак методом грубої сили став RDP.

Злом RDP - справа прибуткова, особливо якщо перехопити управління сервером.

Незважаючи на розробку протоколу в Microsoft, RDP-клієнти доступні для всіх найбільш часто використовуваних сучасних ОС, включаючи Linux, Unix, OS X, iOS і навіть Android. Серверне програмне забезпечення існує для Windows, Unix і OS X. За замовчуванням сервер прослуховує TCP-порт 3389 і UDP-порт 3389.

Злом RDP-з'єднання - справа досить прибуткова. Якщо зловмисник отримує пару логіна і пароля для RDP, він або вона успішно опановує системою, на якій встановлено сервер RDP. Потім зловмисники можуть підсадити шкідливі програми в вразливу систему, вивуджувати дані і т.д. Він (або вона) також може отримати доступ до внутрішньої мережі вашої компанії за умови, що «зламана» робоча станція підключена до неї, або спробувати вважати всі паролі в браузері, встановленому на системі жертви. Можливостей маса, і наслідки можуть бути плачевними.

Злочинці добре знають про це. Існує вже кілька готових наборів програмного забезпечення, призначеного для злому пар логінів і паролів RDP - ncrack, FastRDPBrute, наприклад.

На початку червня «Лабораторія Касперського» випустила оновлення для своїх продуктів, які включали систему виявлення вторгнень (IDS - IntrusionDetectionSystem), а тепер у неї з'явилася здатність виявляти спроби RDP-атак повним перебором (RDP - протокол віддаленого робочого стола)

Як видно на скріншоті, інтерфейс Fast RDP Brute дуже зрозумілий і простий. Там тільки одне показано невірно: «хороша» пара «адмін: адмін» насправді найгірша з усіх .

А ось як виглядає статистика RDP-атак на наших користувачів:

Як бачимо, Росія і Сполучені Штати зазнають більшості нападів взагалі, а за ними слід Туреччина. Країни Західної Європи теж під вогнем занадто, а разом з ними і Бразилія.

Близько 64% ​​цілей є серверами, що також не дивно.

Зловмисники, як правило, не вибирають конкретні цілі з самого початку. Спершу вони запускають якісь масштабні кампанії з метою зібрати довгий список ймовірних вразливих об'єктів, який потім відсортовують з точки зору потенційної цінності. Проте, викрадення сервера є куди більш вигідним результатом, ніж зараження скромного десятирічної давності комп'ютера на Windows XP. Хоча вони обидва можуть використовуватися для розсилки спаму або запуску DDoS-атак, володіння сервером означає отримання багато великих обчислювальних ресурсів і широких каналів зв'язку, а також, в перспективі, обіцяє повний контроль над усім вхідний і вихідний трафік. А це вже стане в нагоді в разі спрямованої атаки на бізнес, якому належить даний сервер.

Мабуть, є лише один спосіб протистояти таким атакам: вибирати паролі з розумом і часто їх міняти.

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают