Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

MESH - унікальна квест-головоломка від пітерських розробників

На ринку мобільних ігор, як на iOS, так і на Android, найчастіше «вистрілюють» саме головоломки. Варто згадати лише 2048, Two Dots, Cut the Rope, Candy Crush Saga, 100 Doors і інші. І всі інші ігри - це допрацьовані, перероблені, видозмінені легенди. Здавалося б, що ідей для нових ігор цього жанру вже немає. Але компанія Fast Tap випустила головоломку Mesh , Яка в корені відрізняється від всіх інших. «Ми об'єднали два ігрових виду квестів - текстовий і головоломки. До нас так ще ніхто не робив », - розповідають розробники.

До нас так ще ніхто не робив », -

Автори ідеї - двоє друзів, які й зібрали навколо себе команду по розробці ігор. Сценарій квесту і все головоломки, які він в себе включає - також справа їхніх рук. Над грою працював один iOS-розробник, два Android-розробника, unity-розробник і художник. В результаті над квестом працювали півтора року.

«На момент, коли проекту було півроку, була оцінка, що закінчимо через три місяці. Але в підсумку на кожну закриту завдання приходило ще десять. Мало того, що довелося майже писати свій месенджер (нехай і з обмеженим функціоналом), так і розбиратися з AR, багато доводилося робити вперше », - діляться розробники гри.

Отже, що таке Mesh і що в ньому «інноваційного»?

«MESH» - текстовий квест, де гравцеві дана можливість самому вирішувати, що писати, а не вибирати із запропонованих варіантів відповіді. Ключовий елемент геймплея, що допомагає рухатися по сюжету - це рішення логічних задач і головоломок в доповненої реальності. В Mesh немає варіантів відповіді: ви самі вирішуєте, що відповісти, і персонаж на це якось реагує - так складається повноцінний діалог.

Але варто звернути увагу, що суть гри не в тому, що можна славно поговорити з ботом (як з Siri або Cortana), а в тому, що тобі треба рухатися по історії, прийнявши умови спілкування з персонажем. Тільки так можна дійти до фіналу.

Тест KV. by

Редакція KV.by вирішила випробувати новинку і перевірити - «вистрілить» цей квест-головоломка на ринку мобільних ігор. Варто відразу сказати, що перевіряли на iOS, так як поки додаток на Android не випущу.

Mesh поки розрахована на поширення тільки на території Білорусі, тому на першому етапі можуть виникнути труднощі зі скачуванням, якщо ваш акаунт App Store зареєстрований в Росії, США або іншій країні.

Mesh поки розрахована на поширення тільки на території Білорусі, тому на першому етапі можуть виникнути труднощі зі скачуванням, якщо ваш акаунт App Store зареєстрований в Росії, США або іншій країні

Обходимо ці обмеження, встановлюємо додаток і вуаля ... Перед нами з'являється месенджер, який віддалено нагадує перші версії Viber, тільки з урізаним функціоналом.

Перед нами з'являється месенджер, який віддалено нагадує перші версії Viber, тільки з урізаним функціоналом

До нас в друзі тут же додається Олександр, який описує свою історію. «Ми з другом працювали над новим месенджером, який не вимагає підключення до інтернету, прокинувся в порожній кімнаті, нічого не пам'ятаю, всюди кров, у мене в контактах тільки ви, допоможіть вибратися і т.д.».

Дуже дратує, коли запустив гру на нудному нараді, і у тебе телефон починає розриватися від вібрації. Але припустимо, що так поведе себе абсолютно будь-яка людина в екстреній ситуації, тому продовжимо. Олександр поводиться в листуванні як будь-який середньостатистичний бот. Щоб ви йому не відповідали, він буде гнути свою закладену в гру лінію. Квести спочатку досить прості: скопируй код звідси і встав його ось на цьому сайті (які відкриваються через вбудований браузер). Їх також можна відкрити і через зовнішні браузери. Mesh спілкується з сервером і вимагає підключення до інтернету.

За кожну виконану головоломку ви отримуєте фотографію креслення, особистого щоденника або просто Селфі друга Олександра, з яким він працював над месенджером.

За кожну виконану головоломку ви отримуєте фотографію креслення, особистого щоденника або просто Селфі друга Олександра, з яким він працював над месенджером

В ході переписки Олександр просить повідомляти про подію в його таємній кімнаті в поліцію, якщо не вийде на зв'язок через пару хвилин.

І як тільки ми розслабилися, вирішивши, що все квести будуть в стилі «знайди число, підбери пароль», творці роблять крутий поворот - в грі з'являються головоломки за участю камери смартфона і додаткової реальності. Перша подібна прохання Олександра - навести камеру, яку можна включити за допомогою спеціальної кнопки в самому мессенджере, на логотип компанії «Coca Cola». В ігровій камері немає кнопки «сфотографувати».

Передбачається, що, коли наводиш об'єктив на потрібну річ, має щось статися, і дійсно відбувається - з'являється квест у додатковій реальності. У випадку з «Coca Cola», головоломка з'явилася тільки після того, як камеру навели на пляшку об'ємом в 0,5 літра (до цього пробували наводити на 2 літри, фірмовий автомобіль і брендований холодильник).

У випадку з «Coca Cola», головоломка з'явилася тільки після того, як камеру навели на пляшку об'ємом в 0,5 літра (до цього пробували наводити на 2 літри, фірмовий автомобіль і брендований холодильник)

Головоломки вдають із себе щось в стилі кубика Рубіка або збери з букв А, Р, і В слово Вічність. Як їх проходити, ми не зрозуміли, вирішували навмання. Незручно, що квест вдає із себе об'ємну фігуру в додатковій реальності. Тобто, щоб заглянути на бічну грань, наприклад, куба, який з'явився при наведенні на «Coca Cola», потрібно примудритися зрушити телефон так, щоб у фокусі залишався логотип, а сама камера дивилася якось під кутом. Незручно, але впоратися можна.

Далі більше - щоб дізнатися наступний код, Олександр просить «загугли» текст з фрагмента, який вдалося добути при розгадки минулого головоломки. Довго шукали, де в додатку вбудований браузер, але виявилося, що потрібно шукати в «теперішньому інтернеті».

Надалі звернення в інтернет тільки частішає. Причому для проходження деяких головоломок потрібен комп'ютер або планшет, блокнот і ручка. Коди стають все більше, запам'ятовувати їх все складніше. Черговий квест - навести камеру на 100 рублеву купюру Російської Федерації. Довелося «гуглити» фотографію банкноти і наводити на неї камеру. Виявляється, можна було також використовувати і білоруські рублі.
Виявилося, що підказка «Леонардо Пізанський 13, 21, ..., ...,» вказувала на числовий ряд Фібоначчі, ну або закон «кроликів» (дякую Wikipedia за підказку). Числові коди належало шукати на спеціально створених і загнаних в топ пошуку сайтах, довелося «гуглити» температуру плавлення золота і шукати цифри в Instagram.

Після нас чекали чергові головоломки в стилі «квача» без цифр, розгадування книжкового коду на чеському і т.д.

Підсумки тест-огляду

Творці гри говорили нам, що квест можна пройти за добу. Ми грали протягом тижня - не пройшли. Можливо через те, що в цю гру можна грати однією рукою, а іншою працювати роботу, або через те, що ми недооцінили складність головоломок. Підіб'ємо наш персональний підсумок.

Мінуси: Головний мінус, на думку KV.by, це те, що гра, в деяких місцях вимагає серфінгу в браузері. Якщо немає wi-fi, а на телефоні закінчився трафік - проходження доведеться поставити на паузу. Так що там інтернет - в деяких завданнях необхідний ПК, блокнот і ручка. Можна, звичайно, і без них, але складно. Ще один мінус - складність головоломок в доповненої реальності. Мало того, що доводиться викручуватися, щоб побачити, що за рогом, так ще й не завжди зрозуміло, що за чим натискати, що як вертіти. Над деякими підказками потрібно неабияк поламати голову, щоб зметикувати - до чого вони взагалі введені в гру. Олександр допомагає, звичайно, але не завжди його натяки зрозумілі.

Плюси: Цікавий сюжет, незвичайні завдання і постійне відчуття незакритий гештальт, коли не зміг пройти квест з першого разу. Гра інтуїтивно зрозуміла в управлінні, не потрібно ніяких навчальних рівнів і т.д. Завдання постійно підштовхують до саморозвитку, пошуку в інтернеті того, чого не знав раніше, придбання навичок, про існування яких і не підозрював.

Кожен раз, коли проходиш черговий квест, в голові крутиться: «Та нічого? Як вони до такого додумалися? І взагалі, як можна було це розгадати простому обивателю. А я не такий і дурний ». Ще один плюс - в ігровому мессенджере є функція пошуку співрозмовника з реальних людей, у яких зараз встановлений цей квест. Файловий обмін між ними закритий, але завжди можна запитати у одного, де він застряг, як пройшов ту чи іншу головоломку і т.д.

Резюме: Mesh - дійсно щось нове на ринку мобільних ігор.

«Гра розрахована на широку аудиторію: у неї немає вікового обмеження. Пройти сюжет і впоратися з головоломками можуть як діти старшого шкільного віку, так і наші бабусі, і дідусі (звичайно, при умінні користуватися смартфонами і інтернетом »).

Дійсно так. Знайдеться певний відсоток з кожного вікового відрізка, але невеликий. При проходженні гри ми постійно відчували якийсь дисонанс - йдуть завдання, відповіді на які будуть знати швидше люди старшого віку (40+), а потім слід щось знайти в Instagram. Погодьтеся, мало хто зі школярів буде знати про книжковий код або числовий ряд Фібоначчі. І мало хто з тих, хто знає ці поняття, зареєстровані в Instagram. Гра буде цікава шанувальникам серіалу «Справжній детектив», любителем розгадувати ребуси і тим, хто шукає щось нове. Але це не та головоломка, в яку можна швиденько зіграти, сидячи в черзі, або поки їдеш з дому на роботу / навчання в метро.

Розробники обіцяли шикарну кінцівку, якої ми не повинні були з вами поділитися. На жаль, нам не вдалося пройти гру Mesh . Якщо у вас вийде - напишіть в коментарях, що там такого цікавого в кінці. Або пишіть, на якому квесті завалилися. Можливо ми з вами на одному рівні.

Кожен раз, коли проходиш черговий квест, в голові крутиться: «Та нічого?
Як вони до такого додумалися?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно