Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Magix Video Deluxe 2013 Plus

  1. Інтерфейс, налаштування
  2. Інструменти

Частина 1

Перше наше знайомство з відеоредактором Magix відбулося в далекому 2005 році, об'єктом вивчення стала програма Magix Movie Edit Pro 2004 . Тепер, через сім років, знову випала нагода повернутися до продукції цієї німецької компанії. Magix давно є європейським лідером в області розробки і продажу мультимедійного ПО, призначеного для обробки відео, звуку і графіки. З якихось незрозумілих причин продукція компанії все ще слабо поширена в Росії, і це дуже дивно.

Інтерфейс, налаштування

Дистрибутив Magix Video Deluxe 2013 Plus має напрочуд невеликий обсяг - всього 250 мегабайт. У зв'язку з нинішньою поширеністю онлайн-сервісів, до функціональності програми тепер додані такі опції, як персональний інтернет-альбом і навіть хмарне сховище ємністю 10 ГБ. Ці приємності отримує кожен зареєстрований користувач Magix Video Deluxe.

Робочий простір редактора відео побудовано на звичному шаблоні, коли велика частина екрану відводиться головному інструменту - таймлініі. У лівій верхній частині розташовано вікно попереднього перегляду з інструментами управління, що дозволяють управляти відтворенням і перемотуванням з довільною швидкістю, а також змінювати якість відображуваного в вікні матеріалу для зниження навантаження на центральний процесор.

Справа знаходиться багатофункціональний браузер, де представлений імпортований в програму матеріал, колекції переходів, титрів і фільтрів. Є три режими відображення цих об'єктів: Список, Таблиця, Таблиця. Розміри значків піддаються зміні за допомогою спеціального повзунка.

Робочий простір складається з вільно плаваючих, пристиковуватися один до одного вікон. Трансформувати інтерфейс можна як завгодно, аж до того, що розноситься вікон за різними екранів.

Таке поняття, як імпорт матеріалу в програму, тут зовсім немає. Всю роботу з відео і іншим контентом можна вести безпосередньо з файлового браузера програми або зовсім перетягуючи потрібні файли з будь-якого файлового браузера і «кидаючи» їх безпосередньо на таймлініі. Досить оригінально виконані інструменти, службовці для попередньої роботи з матеріалом. Якщо у файловому браузері програми навести курсор миші на будь-який з кліпів, то з нижньої частини мініатюри кліпу спливе набір стилізованих кнопок на блакитному тлі.

З їх допомогою можна запустити / зупинити відтворення даного кліпу, тут же вибрати потрібну ділянку, зазначивши початкову і кінцеву точки, і відправити вибраний відрізок кліпу на таймлініі. Зручно. Чашка кави в одній руці, мишка в інший - знай собі пощёлківай впріхлёб ...

Окремо згадаємо велику кількість налаштувань і інструментів, якими оснащено вікно перегляду. Правою кнопкою миші на вікна виведе меню з командами, серед яких є настройки дозволів, 3D-режимів, а також опція виведення таймкодом. Цей таймкод завжди відраховується від початку таймлініі, він не прив'язаний до окремого кліпу. Цей же таймкод дублюється дрібним шрифтом в лівому верхньому кутку вікна - для користувачів з хорошим зором.

Крім інструментів для навігації, тут є загадкова червона кнопка. Цей колір завжди натякає на можливість запису чого-небудь. Так і є: натискання на цю кнопку приводить до появи діалогового вікна, де можна вибрати один з джерел захоплення:

Як бачимо, крім традиційних захоплень з цифрових і аналогових пристроїв, тут є навіть можливість запису екрану або його довільного ділянки.

Налаштування захоплення досить гнучкі, тут дозволяється змінити джерело аудіо, дозвіл відеозапису, частоту кадрів, а також кодек, в який ведеться захоплення. За замовчуванням програма кодує в власний кодек, що виходять файли мають розширення MXV.

Таймлініі - основний інструмент, без якого в нелінійному монтажі нікуди. Як правило, в розумних програмах таймлініі рясніє різними інструментами, які забезпечують миттєвий доступ до тих чи інших командам. Розрахунок на тих, хто лінується запам'ятати «гарячі клавіші», яких в програмі, як ми побачимо далі, більш ніж достатньо. Magix Video Deluxe 2013 Plus допускає наявність на таймлініі 99 доріжок, кожна з них є універсальним треком, на якому може розташовуватися абсолютно будь-який контент: титри, графіка, відео, аудіоматеріал.

Окремою кнопкою на таймлініі вмикається і вимикається відображення аудиомикшер - без нього багато користувачів як без рук. Цей мікшер є вільно плаває самостійне вікно, розташувати яке можна в будь-якому кутку будь-якого монітора.

Програмні настройки складаються з п'яти тематичних вкладок, кожна з них має чималу кількість регульованих параметрів:

Програмні настройки складаються з п'яти тематичних вкладок, кожна з них має чималу кількість регульованих параметрів:

Налаштування відтворення: вибір драйвера і пристрою виведення, оптимізація при відтворенні і т. Д.

Змінні шляху до різних матеріалів

Вибір ТВ-стандарту, настройки поведінки програми при імпорті та експорті матеріалу

Системні налаштування: кількість кроків Undo / Redo, інтервал автозбереження проектів, вибір форматів, дозволених для імпорту

Один з найважливіших способів управління програмою - за допомогою гарячих клавіш. Їх поєднання настроюються в окремому вікні, є можливість імпортувати один з наявних шаблонів. Як видно на наступному скріншоті, тут присутні поєднання клавіш найбільш поширених аматорських відеоредакторів: Adobe Premiere Elements, Cyberlink PowerDirector, Pinnacle Studio, Ulead VideoStudio. Крім того, є можливість вивести на екран повний список всіх налаштованих клавіатурних сполучень і відправити його в буфер обміну для подальшого роздрукування.

Інструменти

Створення нового проекту починається з діалогового вікна, де вибирається потрібний пресет (попереднє) або змінюється існуючий.

Кожен проект може складатися з декількох фільмів. Фільмами в програмі називаються таймлініі, яких може бути кілька (обмежень немає). Фільми розташовуються в вікні таймлініі під своїми однойменними вкладками.

Кожен фільм (таймлініі) може мати свої налаштування і параметри. Ці параметри можна змінити як завгодно, вибравши потрібну кількість треків або створивши будь-який розмір кадру з будь-якої його частотою.

Наявний фільм (таймлініі) можна поєднати з іншим фільмом (таймлініі). Таким чином, «Фільм» тут - це майже повна копія вкладених таймлініі, які є в деяких Професійний відеоредактора.

Майже повна копія, але не зовсім. Розглянемо це питання докладніше. Однією з головних принад вкладених таймлініі в професійних відеоредактора є можливість вести поетапний монтаж, такими собі сценами, а не вивалювати весь редагований матеріал на одну-єдину таймлініі, влаштовуючи головоломний бардак. Згодом з кожної такої відредагованою таймлініі можна скласти, як з цеглинок, один кінцевий фільм на окремій, новій таймлініі. Простіше кажучи, в професійних відеоредактора вкладені таймлініі виглядають як звичайні кліпи.

На відміну від зазначених редакторів, Magix Video Deluxe не вміє представляти Фільм у вигляді віртуального кліпу: замість таймлініі як єдиного об'єкта на нову таймлініі переносяться кліпи, використані в таймлініі №1. Правда, при цьому зберігається їх розташування відносно один одного, також без змін залишаються всі фільтри і ефекти, застосовані до кліпів.

Якщо читач не знав про існування в інших відеоредактора такої опції, як вкладена таймлініі, то нехай він просто не запам'ятовує це словосполучення. Раз йому, читачеві, і без вкладених таймлініі жилося непогано ...

Процес монтажу в Magix Video Delux навряд чи відрізняється від монтажу в інших інших програмах. На щастя, численні розробники безлічі різних відеоредакторів за роки пошуків прийшли до єдино правильного і зрозумілого для будь-якого необізнаного користувача способу управління матеріалом: таймлініі, кліпи на ній, інструменти підрізування, суміщення, переміщення і т. Д. Ну і правильно, навіщо будувати будівлю дахом вниз, якщо все вже звикли до того, що бурульки падають згори?

Програвання таймлініі в Magix Video Deluxe може проводитися у фоновому режимі, а не тільки коли вікно програми є активним - це може виявитися чертовски зручним при роботі з декількома програмами. Прозорість кліпу традиційно змінюється мишкою, а клацанням по одній з його меж вибирається і встановлюється перехід, якщо такий вимагається.

Тут так само, як і у всіх програмах, більшість важливих операцій винесено в контекстне меню, яке викликається клацанням правої кнопки миші на одному з кліпів.

При вивченні програми дане меню в першу чергу зацікавило наявної тут командою Стабілізація картинки. Дійсно, в епоху, коли будь-який кишеньковий гаджет оснащений камерою без стабілізатора, обійтися без компенсації тремтіння неможливо. Аналіз руху в кадрі програма виробляє в окремому вікні, де є кілька інструментів для управління параметрами стабілізації.

Швидкість роботи модуля залежить від налаштувань, особливо від першого параметра. Максимальне значення, яке тут можна виставити за допомогою повзунка, становить 30. Однак шляхом вдруковування потрібної цифри вручну дозволяється встановити будь-яке число. Якщо зі значеннями радіусу стабілізації модуль аналізує відео зі швидкістю близько 50 кадрів в секунду (фактично реалтайм), то зі значенням 99 матеріал аналізується в десятки разів повільніше, по одному-двом кадрам в секунду. Дивно: центральний процесор при аналізі задіюється вкрай слабо, завантаження його становить не вище 10%. Після того, як аналіз проведений, у властивостях кліпу з'являється відповідний фільтр. Що примітно - властивості фільтра можна редагувати аж до параметрів окремої ключової точки.

Але все ж, незважаючи на всі ці смаколики, існуючий модуль здорово програє професійних інструментів, призначеним для стабілізації. Деякі з них розглядалися в статті « Стабілізація відео: порівняння трьох інструментів ». Для наочності наведемо відповідний ролик, в якому можна порівняти результат використання різних програм з підсумком роботи модуля стабілізації Magix:

Не слід засмучуватися - приведений «тестовий» ролик з пробіжкою по пляжу навряд чи виявиться по зубах здебільшого програм монтажу, як аматорських, так і професійних. До того ж, слід пам'ятати: розробник зовсім не обіцяє, що один з численних модулів, з яких складається його програма, перевершить здібностями вузькоспеціалізовані інструменти.

Мультікамерного монтаж - цей інструмент вважається родзинкою професійних відеомонтажних програм. Проте, мультиків присутній і в розглянутому пакеті. Правда, дана функція має і обмеження: працювати можна з матеріалом, знятим лише двома камерами. Не більше. Для того щоб провести мультікамерного монтаж, слід розташувати вихідне відео на третій і четвертій доріжках (головне - не на перших двох) і відзначити ці доріжки як джерела відео для мультікама. Все, тепер можна натискати іконку із зображенням двох камкордеров. Тут же в вертикальному стовпці відобразиться відео з двох джерел (з доріжок 3 і 4), а правіше - активна в поточний момент доріжка, результат мультікамерного монтажу. Включивши відтворення і клацаючи мишкою по потрібної частини вертикального стовпчика, користувач вибирає сподобалися кадри - це і є мультікамерного монтаж в реальному часі. Результат такого «пощёлківанія» тут же з'являється на верхніх доріжках у вигляді шматочків кліпів.

Напевно, жодна аматорська програма не обходиться нині без інструменту, що полегшує якусь монотонну роботу. Простіше кажучи - без модуля автоматичного монтажу. Зрозуміло, ніякої підрізування кліпів програма не справляє. Наявний в Magix Video Deluxe модуль призначений головним чином для створення слайд-шоу з фотографій, так як вміння його обмежується автоматичної вставкою переходів і фільтрів до наявного на таймлініі матеріалу.

Правила хорошого тону вимагають перед створенням будь-якого фото-слайд-шоу обробити матеріал, який буде основою фільму. Попросту - відредагувати фотографії. Десь заретушувати непотрібний об'єкт, десь привести в норму баланс білого і т. Д. І т. П. Якщо у користувача немає під рукою графічного редактора, в якому можна виконати всі ці та багато інших операцій - не біда. Разом з Magix Video Deluxe 2013 Plus був встановлений графічний редактор, викликати його можна з меню Ефекти.

Наступний зацікавив нас модуль носить назву Soundtrack Maker. Автоматичне створення музичного супроводу - інструмент відомий, не нова. Щось подібне є, мабуть, в кожному аматорському редакторі відео.

До речі, щоб в модулі Soundtrack Maker і багатьох інших модулях з'явилося якесь вміст, його, це вміст, буде потрібно завантажити з сайту розробника. Для зареєстрованого користувача ці базові шаблони надаються безкоштовно.

Решта музичні шаблони можна придбати на онлайн-ринку мультимедійних файлів Catooh , Але безкоштовних там немає: ринок все-таки.

Magix Video Deluxe 2013 Plus може по праву пишатися своїми наборами інструментів для роботи зі звуком.

Таке їх кількість мало нагадує любительську програму, проте, навіть в контекстному меню налічується з десяток Аудіоінструменти.

Напевно, чималою популярністю у «непросунутих» монтажерів користується універсальний модуль очищення звуку. Тут є можливість видалити непотрібний фоновий шум, «витягнути» потрібні частоти, виконати багато інших операцій.

Порадував своїми вміннями черговий аудіомодулем, що відшукує ритм в музичному супроводі. Знайшовши цей ритм, даний інструмент поєднує з ним кордону наявного на таймлініі фото / відеоматеріалу. Здається, що використовувати цей інструмент має сенс тільки при озвучуванні фото-слайд-шоу, адже програма не самостійно різати відеокліпи для того, щоб підігнати їх тривалість під обраний ритм.


Ну і правильно, навіщо будувати будівлю дахом вниз, якщо все вже звикли до того, що бурульки падають згори?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно