Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Крадіжка контенту Вконтакте або хто перший вкрав, той і правий

 1. Нові алгоритми vk
 2. Трішки історії
 3. Зіткнення з крадіжками у Вконтакте
 4. Шкідливі поради
 5. висновок

Крадіжка контенту Вконтакте або хто перший вкрав, той і правий. Можливо це трохи емоційний назву для статті, але по іншому не можу, вже вибачте. Далі, зрозумієте чому ...

Невеликий відступ. Після того, як Дуров «залишив» цю соціальну мережу, я теж якось потроху стала віддалятися з неї віддалятися від неї. Хоча і раніше, я перебувала там більше через свою інтернет діяльності.

Нещодавно, я видалила кілька своїх груп, а одну з них можна було навіть продати за хорошу ціну. Але ось щось, як то кажуть, психанула і видалила))

Нові алгоритми vk

І саме тому, що в vk я буваю вкрай рідко, то новина ця, до мене долетіла з деяким запізненням. Виявляється Вконтакте запустили спец. алгоритм, який буде захищати унікальний контент. Це «диво» вони назвали Немезида. Працювати він почав з 15 червня.

Посилання на джерело

Тепер напевно треба пояснити, чому я пишу про це з таким сарказмом ...

Як сказано на офіційній сторінці, цей алгоритм шукає дубльований контент по спільнотам VK. Іншими словами, він аналізує записи в різних спільнотах, знаходить однакові і відправляє на ручну модерацію. Оригіналом або першоджерелом, буде вважатися запис, опублікована раніше за часом. Більш того, тепер будь-який користувач може поскаржитися на пост, якщо він його вже бачив в іншому співтоваристві.

І здається що все відмінно. Вконтакте буде почищений від копіпаст. Групи не красти контент друг у друга. Відваляться недобросовісні паблік. Автори, які пишуть пости самі, можуть тепер спати спокійно.

АЛЕ. Ключова думка, яку вам треба усвідомити - пошук дублів буде вестися всередині соціальної мережі! І при скарзі, користувач повинен вказувати тільки внутрішню посилання на оригінал.

І при скарзі, користувач повинен вказувати тільки внутрішню посилання на оригінал

А це означає, що якщо автор написав статтю і виклав у себе на сторінці або в групі, то все відмінно, його запис з'явився вперше у нього. І якщо хтось скопіює його роботу і викладе у себе в групі, то дата публікації буде пізніша. А значить автор зможе зможе довести свої права і покарати злодія страйком.

А ось якщо ви написали розповідь, припустимо, на своєму особистому сайті, а хтось скопіював це до себе в vk, то для нових алгоритмів він буде першоджерелом. А ви замучитеся доводити своє авторство.

Трішки історії

До приходу Немезіди, «просунуті» власники паблік прекрасно знали, що скопіювавши контент з іншої сторінки Vk, їх пост не матиме високих позицій в пошуковій видачі, скажімо того ж Яндекса. Тому що Яндекс вже проіндексував оригінальний текст і будь-яке повторення буде вважати дублем. А значить копіювати такий контент собі в паблік сенсу немає. Ну може тільки для того, щоб він один раз у передплатників в новинній стрічці промайнув. І все.

Тому хитрі адміністратори вже давно копіюють (читай, крадуть) контент не з Vk, а на просторах інтернету. Наприклад на інформаційних сайтах, а частіше на тематичних блогах.

У минулому році зіткнулася з цим особисто ... Розповідаю, як це було ...

Зіткнення з крадіжками у Вконтакте

Я вирішила закрити один зі своїх сайтів. Він був присвячений тільки фотографії і тому більшість статей з нього, дуже добре б вписалися на цей сайт в фото рубрику. Я вирішила їх видалити звідти і перенести сюди.

Всі статті я писала і пишу виключно сама. І перед публікацією завжди перевіряю їх на унікальність, домагаючись 100%.

Уявіть, яким було моє здивування, коли я перевірила їх знову, перед тим як завантажити сюди. Всі статті мали 0% унікальності! А програма показала, що першоджерелами є кілька груп Вконтакте. Одна «особливо обдарована» група примудрилася поцупити більше 5 моїх статей.

Виходить, що на момент першої публікації цих записів, мій фотосайт природно був першоджерелом в інтернеті. Потім ці статті були нахабно скопійовані разом з картинками і розтягнуті по паблік. А коли я видалила їх з фотосайту, то першоджерелом для пошукових систем стали вважатися групи, де залишилися висіти клони.

І тепер, якщо я опублікую всі свої статті тут, то можу отримати санкції від Яндекса і Гугла за неоригінальний контент.

Для початку, як радили на форумах, я стала писати у ввічливій формі адмінам груп з проханням видалити окремі записи. 2 людини вибачилися і видалили.

Але були і ось такі відповіді:

Ось так. Хтось пише, намагається. А виявляється, що злодійство контенту у них - це норма :)

Тому, після безуспішних спроб впоратися самостійно, мені довелося звертатися в підтримку ВКонтакте, щоб вони зобов'язали паблік видалити крадений контент. Ви не уявляєте скільки нервів на це пішло. Навіть при тому, що у мене були незаперечні докази авторства, мені довелося:

 • кілька тижнів вести переписку з підтримкою
 • відправляти скани і скріншоти
 • фотографуватися з паспортом у монітора
 • підтверджувати володіння моїми сайтами
 • та інші збочення ...

У підсумку, більшість статей було видалено з vk і пізніше, я змогла їх опублікувати тут . Але кілька статей так і залишилися під вконтакте.

Шкідливі поради

Немезида буде шукати дублі тільки всередині соціальної мережі, а це значить, який паблік перший вкраде статтю з іншого сайту, той і буде вважатися всередині соц. мережі першоджерелом.

Адміністратори Vk рекомендують:

Адміністратори Vk рекомендують:

Вони радять мені, як автору, спочатку публікувати статтю під вконтакте, а потім у себе на сайті. Що за маячня?! В VK моя стаття проиндексируется пошуковими системами практично відразу. І як я тоді зможу її опублікувати тут, якщо на думку Яндекс і Гугл вона буде вважатися копіпастом з соц. мережі? !!

Ця фраза мене взагалі шокувала:

На мій погляд вони цинічно рекомендують адміністраторам красти швидше :)

Скажіть мені, як Ваш контент, якесь співтовариство може опублікувати раніше вас, якщо він ВАШ? Де вони його візьмуть? )) Правильно, на ваших особистих сайтах, поза соціальної мережі. Тоді ця їхня фраза виглядає логічною :)

І у мене, як у автора, навіть немає можливості поскаржитися на крадений контент. Адже я не зможу вказати посилання на оригінал, якщо оригінал знаходиться не в вк, а на моєму особистому сайті.

Загалом, у мене немає слів.

висновок

Нові алгоритми стежать в основному за тим, хто перший опублікував контент. А крадений він чи створений самостійно, це адмінів не хвилює.

На цьому у мене все.

Що за маячня?
Мережі?
Де вони його візьмуть?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно