Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Коротко про дистрибутиві Linux Mint і про те де його скачати. Де брати інформацію та поради по роботі з Linux Mint | IT-блог про веб-технологіях, серверах, протоколах, базах даних, СУБД, SQL, комп'ютерних мережах, мовами програмування і створення сайтів.

 1. Чому я вибрав саме Linux Mint?
 2. Де завантажити Linux Mint?
 3. Де брати інформацію російською мовою про Linux Mint?
 4. А в чому різниця між збірками c Cinnamon, MATE, Xfce, KDE?
 5. Я хочу продовжити випускати уроки по Linux Mint і командній оболонці bash

Привіт, відвідувач сайту ZametkiNaPolyah.ru! Продовжуємо розділ, в якому ми будемо знайомитися з емулятором терміналу і командною оболонкою bash за допомогою Linux Mint . Тут ми будемо говорити про сам дистрибутив Linux Mint. Не шукайте тут повного огляду даного дистрибутива, я не ставлю перед собою такої мети, але в цій публікації ви отримаєте необхідний теоретичний мінімум, а також знайдете ряд корисних посилань, які допоможуть вам у вивченні Linux Mint і його робочого оточення.

емулятором терміналу і командною оболонкою bash за допомогою Linux Mint

У цій публікації я постараюся вам пояснити чому для своїх уроків я вибрав дистрибутив Linux Mint, хоча, як я говорив раніше, ви можете вибрати будь-який інший дистрибутив і без проблем повторіть більшу частину прикладів, які я буду показувати. Також ми подивимося, де скачати Linux Mint. Ще я дам кілька посилань на сайти російськомовних спільнот, які допоможуть вам у вивченні і експлуатації дистрибутива Mint. І в завершенні ми поговоримо про графічні оболонки Cinnamon, MATE, Xfce, KDE.

Чому я вибрав саме Linux Mint?

Зміст статті:

Почнемо по порядку і для початку я хотів би відповісти на питання: чому в блозі / на каналі для своїх прикладів я буду використовувати дистрибутив Linux Mint? Насправді все дуже просто - на дворі 2017 рік і зараз найпопулярнішим призначеним для користувача дистрибутивом є Mint, для повторення більшості прикладів з ймовірністю 0.98 вам підійде будь-який інший дистрибутив. Хоча, можливо, для роз'яснення деяких моментів я буду використовувати ще один дистрибутив - CentOS, але загадувати поки не буду.

Наведу ще кілька аргументів за використання Linux Mint. Mint спочатку розроблявся як домашня середовище, тому знайомитися з ним можна без попередньої підготовки. При установці Linux Mint ви можете відразу ж встановити пропріетарний софт, наприклад, драйвера, кодеки та інші корисні штуки, які полегшать ваше життя і налаштування системи під себе (не у кожного дистрибутива Linux пропріетарний софт йде в коробці). Ще одним аргументом за є спільнота, яка постійно розширюється, але, наприклад, Ubuntu в цьому плані дасть минтая непогану таку фору, якщо говорити про співтоваристві, котра говорить російською мовою.

Ще одним аргументу за Mint є те, що дистрибутив від безпосередніх розробників можна завантажити і встановити з різними інтерфейсами робочого столу, але про них нижче. Більше інформації безпосередньо про дистрибутиві ви можете отримати, скориставшись пошуковою системою, наприклад, Яндекс або Гугл. Я ж на цьому обмежуся і навіть не буду писати про системні вимоги.

Де завантажити Linux Mint?

Краще розповім про те, де завантажити Linux Mint. І, звичайно ж, я не буду рекомендувати вам ніяких інших джерел, крім офіційного сайту. Але, якщо ви все-таки вирішили скористатися сторонніми ресурсами, то пам'ятайте: Linux Mint доступний абсолютно безкоштовно, Mint можна встановлювати стільки раз, скільки ви захочете і на необмежене число машин!

ось посилання на скачування Linux Mint . Давайте подивимося на інтерфейс сайту, тут я дам кілька пояснень. Тут в низу є цілий блок посилань на скачування, на вибір надається декілька дистрибутивів з різними графічним оточенням (про це ми поговоримо трохи нижче), зараз я хотів би відзначити, що для себе я буду завантажувати дистрибутив з оточенням Xfce: справа все в тому, що встановлювати Linux Mint я буду на віртуальну машину VirtualBox (про те, де скачати VirtualBox і як його встановити на Windows читайте тут), а робоче оточення Xfce відрізняється тим, що є одним з найлегших і призначене воно для стареньких комп'ютерів (завантажувати я буду 64-ох бітну версію, натиснувши на посилання, виділену червоним квадратом).

Посилання на скачування 64-ох бітної версії Linux Mint з оточенням Xfce

Ви ж можете завантажити будь-який інший дистрибутив різниці з технічної точки зору для нас не буде ніякої, але графічний інтерфейс і розташування деяких налаштувань будуть відрізнятися. Загалом, перейшовши за посиланням, ви побачите приблизно таку картину, як показано на скрині нижче.

Я рекомендую завантажувати Linux Mint за допомогою торрент-клієнта

Відразу зауважу, що якщо ви скористаєтеся посиланнями під заголовком Download mirrors, то тут же почнеться завантаження копії дистрибутива через ваш браузер або менеджер завантажень, якщо перегорнути цей список нижче, то можна знайти і посилання для скачування з серверів, що знаходяться на території РФ. Але, насправді, завантажувати таким чином великий файл ~ 1.5GB не дуже зручно, тому я б рекомендував вам скористатися посиланням на торрент (на скрині виділена червоним), після того, як ви її натиснете, буде викачаний торрент-файл, який потрібно згодувати своєму торрент-клієнту, нічого складного.

На цій же сторінці можна прочитати про найзначніші зміни, які з'явилися в поточній версії дистрибутива Linux Mint, натиснувши на посилання Release Notes. Тут мені варто додати наступне: якщо навести курсор миші на вкладку Downloads в верхньому меню, то з'явиться додаткове меню, в якому є кілька корисних посилань.

Тут мені варто додати наступне: якщо навести курсор миші на вкладку Downloads в верхньому меню, то з'явиться додаткове меню, в якому є кілька корисних посилань

Розділ Downloads на офіційному сайті Linux Mint

По-перше, розділ Documentation, який містить гайд для новачків, є навіть російською мовою. Цей гайд допоможе вам швидко познайомитися з робочим оточенням Mint. По-друге, розділ All versions, в якому можна скачати старіші версії дистрибутивів Linux Mint, цей розділ може надати для вас корисним, якщо у вас стареньке залізо. І по-третє, розділ LMDE 2, звідси ви зможете скачати дистрибутив Linux Mint Debian Edition.

Ось на LMDE 2 зупинимося трохи більш докладно. Справа вся в тому, що на даний момент звичайні дистрибутиви Linux Mint розробляються на основі дистрибутивів Ubuntu з приставкою LTS (це такі дистрибутиви, які мають тривалу підтримку, докладніше можна почитати тут ), А це означає, що звичайні дистрибутиви Mint як репозиторіїв (грубо кажучи сервера, з якого ви можете безбоязно завантажувати та встановлювати різні додатки) використовують репозиторії Ubuntu (трохи відволікся і дозволю собі дати вам кілька посилань: тут ви зможете почитати про те, що таке сервер , Тут я розповідаю про те, що таке клієнт , Ну тут ви знайдете інформацію про моделі взаємодії клієнт-сервер ).

А ось дистрибутив LMDE в якості основи бере дистрибутив Debian, цей дистрибутив не рекомендується використовувати новачкам в світі Linux. Для новачків цей дистрибутив може здатися складніше, але, як стверджують розробники, даний дистрибутив працює трохи швидше звичайних Linux Mint. Плюс до всього іншого користувачі дистрибутива LMDE отримують нові функції раніше, ніж користувачі дистрибутивів на основі Ubuntu.

Якщо ви захочете дізнатися більше, то скористайтеся пошуком.

Де брати інформацію російською мовою про Linux Mint?

Тепер давайте розберемося про те, де брати інформацію російською мовою по Linux Mint і звідки можна скачати документацію. По-перше, зазначу, що багато дистрибутиви Linux дуже схожі один на одного і в той же самий час вони дуже різні, якщо у вас виникає якась проблема, то не соромлячись користуйтеся пошуком, справа все в тому, що в рунеті дуже багато співтовариств різних линуксоидов і, можливо, що ви знайдете потрібну вам інформацію або рішення своєї проблеми на тому чи іншому форумі або блозі, тут я не буду давати посилань, оскільки спільнот реально дуже багато.

Друге, якщо ви будете використовувати звичайний Linux Mint, то без особливих побоювань можете використовувати в якості джерела сайт російськомовного співтовариства Ubuntu , Ці дистрибутиви дуже схожі і, швидше за все, новачки, які вибирають Ubuntu, і новачки, які вибирають Mint, стикаються з однаковими проблемами.

І третє, на офіційному сайті Linux Mint є розділ Links, перейшовши в нього ви знайдете посилання на два російських спільноти Mint і одне українське (див. Скрін нижче).

Скрін нижче)

Розділ корисних посилань на офіційному сайті Linux Mint

А ось і самі ссилочку:

 1. російське співтовариство linuxmint.info .
 2. Ще одне російське співтовариство mintlinux.ru .
 3. Українська спільнота Linux Mint linuxmint.com.ua .

Дозволю собі дати вам невелику рекомендацію: перед тим, як поставити запитання на форумі спільноти, скористаєтеся пошуком по сайту цієї спільноти, можливо, ваша проблема вже давно вирішена і на форумі є докладний рецепт, тоді і без того доброзичливі хлопці будуть ставитися до вас з ще більшою симпатією.

А в чому різниця між збірками c Cinnamon, MATE, Xfce, KDE?

І в завершенні я хотів би вас відправити до першого скриншоту, на якому показані різні версії дистрибутивів Mint, для тих кому лінь гортати сторінку вгору, я перерахую їх тут: Cinnamon, MATE, Xfce, KDE. Саме з такими середовищами робочого столу ви можете отримати дистрибутив Linux Mint з офіційного сайту. Давайте я коротко розкажу про кожну з них і постараюся показати кілька скріншотів для того чи іншого робочого оточення.

Так, до речі, про різницю. Різниця не тільки в зовнішньому вигляді вашого робочого столу, але і в гарячих клавішах, які прискорюють роботу, в розташуванні деяких налаштувань (і навіть їх наявність), доступних для користувача додатках і їх версіях і деяких інших моментах, які з технічної точки зору ніяк не вплинуть на цикл подальших публікацій, але якщо ви хочете, щоб все було як у мене, то вибирайте версію з Xfce.

Почнемо ми з Cinnamon (кориця) - це графічне середовище робочого столу, яка є відгалуженням проекту GNOME Shell. Тут історія досить довга, але справа в тому, що не всім свого часу сподобалася середовища GNOME 3, тому стали з'являтися різні модифікації в стилі GNOME 2, GNOME 2 для багатьох була традиційною, а тому і дуже зручною. Cinnamon - це оболонка, яку почали розробляти в співтоваристві Linux Mint і за задумом ця оболонка повинна бути позбавлена ​​недоліків, властивих GNOME 2 і Unity (графічна оболонка Ubuntu). Cinnamon на даний момент використовується не тільки в дистрибутивах Linux Mint, але і в Fedora, починаючи з версії 18, Debian, Ubuntu, openSUSE і інших. Якщо вам потрібно більше технічних подробиць, то зверніться до офіційному джерелу або скористайтеся пошуковою системою.

Ще однією середовищем робочого столу, що йде в комплекті дистрибутива Mint, є MATE. MATE є кодовою відгалуженням від середовища GNOME 2, яка на даний момент вже не підтримується. MATE як проект сформувався в надрах спільноти Arch Linux, знову ж таки, завдяки тому, що замість всім звичного і зручного GNOME 2 з'явився GNOME 3 на основі GNOME Shell. Варто зазначити, що однією з цілей MATE є збереження працездатності на старому «залізі», дана середовище не орієнтована виключно на сучасні конфігурації. MATE, як і Cinnamon, можна зустріти в різних дистрибутивах, але від перерахування утримаємося. Варто зауважити: якщо ви хочете побачити, як буде виглядати Linux Mint з оболонками MATE і Cinnamon, то перейдіть за цим посиланням: скріншоти робочого столу Linux Mint . Для кожної оболонки тут є 14 скріншотів. Більш детальну інформацію про Mate можна отримати тут .

KDE, KDE SC, KDE Software Compilation - це вільне середовище робочого столу, а також цілий набір програм KDE. Іноді KDE називають словом кеди. До 2010 року це середовище називалася просто KDE або K Desktop Environment. Дане середовище була розроблена на основі інструментарію Qt. До речі, тут варто зауважити: KDE в основному працює на борту операційних система типу UNIX, але в KDE 4 була реалізована часткова підтримка Windows і MAC OS X. KDE SC - це не просто красива, але грунтовна оболонка, але і цілий набір тісно пов'язаних між собою додатків, які призначені для вирішення повсякденних завдань користувача. KDE - це одна з найбільш функціональних і красивих оболонок, але в той же самий час це середовище досить непогано «їсть» ресурси комп'ютера. На сторінках Вікіпедії ви зможете знайти величезну статтю, присвячену KDE, з якою ви зможете почерпнути для себе інформацію про історію створення KDE, її версіях і зміни. Якщо ж вам потрібно більше, то скористайтеся посиланням на офіційний сайт . Нижче ви можете побачити як приблизно буде виглядати Linux Mint з KDE в якості графічної оболонки.

Нижче ви можете побачити як приблизно буде виглядати Linux Mint з KDE в якості графічної оболонки

Інтерфейс Linux Mint з KDE SC в якості графічної оболонки

І в завершенні варто сказати пару слів про Xfce. Ще одна вільна середу робочого столу, яка йде в комплекті офіційного дистрибутива Mint. Особливість цього середовища полягає в тому, що її конфігурація повністю здійснюється пристроєм введення типу миша, а конфігураційні файли Xfce приховані від користувача. Розробка Xfce почалася в далекому 1998 році. Також відзначимо, що Xfce проповідує концепцію модульності, а це означає одну чудову річ: будь-який компонент цього середовища можна включити або виключити в залежності від поточних потреб і ситуації. Виділимо кілька важливих компонентів Xfce: файловий менеджер Thunar, менеджер вікон Xfwm, власна панель задач, власний менеджер робочого столу, менеджер сеансів, диспетчер налаштувань, система для зберігання налаштувань, система пошуку додатків, емулятор терміналу xfce4-terminal, менеджер харчування, є ще й додатки, розроблені спеціально під Xfce, але при необхідності ви знайдете їх самостійно і без особливих зусиль. Саме середовище Xfce орієнтована на старенькі і малопотужні збірки. На малюнку нижче ви можете побачити, як буде виглядати Linux Mint із середовищем Xfce.

Інтерфейс Linux Mint з Xfce в якості графічної оболонки

Що ж на цьому я закінчу розповідь про Linux Mint, далі ми встановимо отриманий дистрибутив на віртуальну машину VirtualBox, яку раніше ми встановили в операційну систему Windows.

Я хочу продовжити випускати уроки по Linux Mint і командній оболонці bash

Якщо це так, то ваше бажання збігається з моїм. Але мені від вас потрібна невелика допомога! Справа все в тому, що весь мій контент доступний повністю і абсолютно безкоштовно в блозі і на каналі YouTube. Створення контенту - це робота, що забирає багато сил і енергії (благо, вона мені подобається і поки я готовий їй займатися), оплату з вас за цю роботу я не прошу, але прошу допомогти поширити цей контент і підтримати мій канал і групу Вконтакте. Тому, якщо ви хочете, щоб відео виходили частіше, краще і більше, то можете мені допомогти один зі способів, зазначених нижче, це неважко, але дуже мотивує і допомагає:

 1. Залиште посилання на мій сайт, канал, групу в ВК, окреме відео у себе на сторінці в соц. мережах або на своєму сайту.
 2. Приєднуйтеся до групи в ВК: https://vk.com/zametkinapolyah .
 3. Підпишіться на мій YouTube-канал: https://www.youtube.com/user/zametkinapolyahru .
 4. І найефективніший: після перегляду відео не забудьте написати відгук у коментарях на YouTube і поставити лайк відео, знову ж таки, на YouTube.

Зауважу, що всі мої відео уроки з'являються спершу на YouTube, там ви їх побачите швидше за все.

Якщо ви вважаєте, що я вам допоміг і хочете мене віддячити матеріально, то можете скористатися реквізитами, вказаними нижче. Всі виручені з доната гроші підуть на поліпшення якості відео, наприклад, я візьму хороший USB мікрофон, це буде як приємне доповнення до Full HD.

WMR: R288272666982
WMZ: Z293550531456
Яндекс.Деньги: 410011531129223

Чому я вибрав саме Linux Mint?
Де завантажити Linux Mint?
Де брати інформацію російською мовою про Linux Mint?
А в чому різниця між збірками c Cinnamon, MATE, Xfce, KDE?
Чому я вибрав саме Linux Mint?
Де завантажити Linux Mint?
Де брати інформацію російською мовою про Linux Mint?
А в чому різниця між збірками c Cinnamon, MATE, Xfce, KDE?

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Суши доставка меню
В последние годы японская кухня стала очень популярной в нашей стране. И найти современного человека, который бы никогда не пробовал суши и роллы очень сложно. Но как правильно кушать суши палочками

Обеденные группы для маленькой кухни
Любой дом начинается с кухонной комнаты, а хороший дом - с уютной кухни. Уютной назвать кухню можно, если все в ней гармонично подобрано в соответствии с вашими вкусами и в едином стиле. Многие люди