Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Контент сайту. Як наповнити сайт і яким повинен бути хороший контент?

 1. Контент сайту. Як наповнити сайт і яким повинен бути хороший контент? Зміст сайту, або контент,...
 2. текстове наповнення
 3. Аудіоматеріали і подкасти
 4. Відеоматеріали
 5. зображення
 6. заголовки
 7. Вимоги до контенту сайту
 8. 1. Унікальність текстів
 9. 2. Інформативність (смислове навантаження)
 10. 3. Грамотність
 11. 4. Подача і оформлення контенту
 12. 5. Відповідність вимогам пошукових систем
 13. Напрямки роботи з контентом сайту
 14. Наповнення сайту контентом
 15. Аналіз контенту сайту
 16. оптимізація контенту
 17. Вартість послуг контент-менеджменту
 18. Контент сайту. Як наповнити сайт і яким повинен бути хороший контент?
 19. види контенту
 20. текстове наповнення
 21. Аудіоматеріали і подкасти
 22. Відеоматеріали
 23. зображення
 24. заголовки
 25. Вимоги до контенту сайту
 26. 1. Унікальність текстів
 27. 2. Інформативність (смислове навантаження)
 28. 3. Грамотність
 29. 4. Подача і оформлення контенту
 30. 5. Відповідність вимогам пошукових систем
 31. Напрямки роботи з контентом сайту
 32. Наповнення сайту контентом
 33. Аналіз контенту сайту
 34. оптимізація контенту
 35. Вартість послуг контент-менеджменту
 36. Контент сайту. Як наповнити сайт і яким повинен бути хороший контент?
 37. види контенту
 38. текстове наповнення
 39. Аудіоматеріали і подкасти
 40. Відеоматеріали
 41. зображення
 42. заголовки
 43. Вимоги до контенту сайту
 44. 1. Унікальність текстів
 45. 2. Інформативність (смислове навантаження)
 46. 3. Грамотність
 47. 4. Подача і оформлення контенту
 48. 5. Відповідність вимогам пошукових систем
 49. Напрямки роботи з контентом сайту
 50. Наповнення сайту контентом
 51. Аналіз контенту сайту
 52. оптимізація контенту
 53. Вартість послуг контент-менеджменту

Контент сайту. Як наповнити сайт і яким повинен бути хороший контент?

Зміст сайту, або контент, - основа його ефективності. Хороший контент повинен бути:

 • унікальним;
 • корисним;
 • інформативним;
 • зрозумілим;
 • адаптованим під цільову аудиторію;
 • оптимізованим для пошукового просування;
 • естетично оформленим.
Ідеальний контент, який він?

Ефективність сайту практично повністю залежить від його змісту, адже відвідувач приходить на веб-ресурс саме за корисною інформацією, а не за дизайном. Якісний, цікавий і унікальний контент сайту - вже половина успіху інтернет-майданчики. Розглянемо основні види контенту, вимоги до них, а також напрямки робіт з контентом і вартість цих послуг.

Контент сайту - це будь-яка інформація, розміщена на ньому. Найчастіше під контентом розуміють текстове наповнення, рідше - відео- та аудіоматеріали. Без якісного і регулярно оновлюваного контенту практично неможливо підвищити ефективність онлайн-бізнесу і вивести сайт в топ пошукових рейтингів.

Будь-яка інформація, яку сайт пропонує користувачеві, повинна бути корисною. Практика показує, що відверто рекламні статті не користуються великою довірою у читачів. А ось достовірний і актуальний контент експертного типу, що розповідає про всі плюси, мінуси та особливості товару, послуги або компанії, навпаки, змушує людей затриматися на сайті і, врешті-решт, натиснути кнопку «Купити».

На рівень продажів впливають і такі фактори, як легкість сприйняття і зрозумілість контенту, використання візуальних елементів (ілюстрацій, відеоматеріалів), якісна внутрішня структура посилань і розмір текстів - при інших рівних умовах, більш об'ємний контент «продає» краще.

Важливо також не ускладнювати потенційному клієнту процес покупки - все «кнопки» повинні бути під рукою. І якщо під час перегляду контенту відвідувач захоче зробити покупку, підписатися на розсилку або завантажити ваш додаток, він повинен мати можливість зробити це негайно, не блукаючи по сайту в пошуках форми замовлення.

Варто також сказати, що зараз алгоритми пошукових систем виводять в топ видачі лише сайти з найбільш якісним контентом. Для того щоб виявити їх, розроблені спеціальні поведінкові чинники ранжирування - сценарії поведінки відвідувачів на сайті, що дозволяють пошуковикам визначити, наскільки сторінка затребувана користувачами.

види контенту

Наповнення сайту контентом - вкрай важливе завдання. Як вже було сказано, якісний контент сайту - це не тільки тексти, а й ілюстрації, відео та аудіо, а також контрольний матеріал, заголовки і метотегі.

текстове наповнення

Серед видів текстового контенту можна виділити кілька основних:

 • Копірайт. Текст, створений професійним журналістом або копірайтером «з нуля». Це унікальний контент, найбільш прийнятну для пошукових систем і, звичайно ж, користувачів. Авторський матеріал підвищує лояльність відвідувачів сайту до продукту, послузі і самої компанії, а значить, позитивно впливає на конверсію та продажу.
 • Рерайт. Це перероблений варіант готового тексту (не завжди, але часто для цього використовується контент інших сайтів). Найчастіше рерайтинг полягає в заміні слів з оригінальною текстової статті синонімами, що не йде на користь ні стилю, ні сприйняття, ні місця сайту в пошуковій видачі. Втім, високоякісний рерайтинг, що компілює кілька джерел, може наближатися за якістю до копірайту.
 • Переклад оригінального тексту статті / матеріалу з однієї мови на іншу. Оскільки при перекладі, також як і при написанні, створюється авторський текст, з точки зору пошукових машин це унікальний контент.
 • Копіпаст. Пряме копіювання статей з інших джерел без внесення в текст будь-яких змін - найпростіший спосіб наповнення сайту контентом і він же - найгірший. По-перше, сайт ризикує піддатися санкціям пошукових систем. По-друге, це суперечить законодавству про авторське право, згідно з яким подібне використання ресурсів є грубим порушенням і тягне за собою серйозну відповідальність. По-третє, такий контент негативно позначається на репутації компанії.

Корисно знати
Результати численних тестів і досліджень показують, що довгі тексти підвищують конверсію значно краще коротких. Так, блог Quick Sprout проаналізував залежність кількості «твітів» і «лайків» від розміру тексту і виявив закономірність - пости, які містять більше 1500 слів, в середньому отримували на 68,1% «твітів» і 22,6% «лайків» Facebook більше , ніж пости, де обсяг контенту не перевищував 1500 слів. Схожий тест влаштувала і компанія Marketing Experiments. Вона провела три дослідження, в яких трафік Google AdWords притягувався до версії з великим обсягом тексту і до короткої версії. У всіх трьох випадках об'ємні тексти показали кращі результати конверсії.

Аудіоматеріали і подкасти

До аудіоконтент відносяться будь-які звукові ролики - музика, записи інтерв'ю, подкасти, лекції, вебінари. Найцінніший аудіоконтент - той, який клієнт не зможе почути більше ніде. Аудіоматеріали можуть використовуватися в якості навчальних матеріалів, для підвищення рівня довіри до компанії і інформованості про продукт. На продають сайтах це можуть бути аудіоінструкціі, на іміджевих - різні презентації, лекції авторитетних фахівців і ін.

Відеоматеріали

Відеоконтент - це різні кліпи, відеомануали, скрінкасти, навчальні відео, фільми, відеопрезентації, віртуальні тури і багато іншого. Їх можна знімати самостійно, брати з безкоштовних джерел, купувати або навіть залучати до створення такого контенту самих користувачів - наприклад, влаштовуючи конкурси відеороликів. Як показало дослідження компанії Eyeview, розміщення якісних відеоматеріалів може підвищити конверсію сайту на 86%.

До речі
Визначити оригінальність аудіо- і відеоконтенту пошукачі не можуть, але це аж ніяк не означає, що таке наповнення сайту марно. Воно змушує відвідувачів проводити на сайті більше часу, що враховується при ранжируванні.

зображення

Будь-який текстовий матеріал в ідеалі повинен бути проілюстрований - це полегшує сприйняття тексту і збільшує шанси на те, що він буде дочитав до кінця. До зображень відносяться не тільки картинки, а й анімація, фотографії, схеми, скріншоти, слайди. Особливо ефективна інфографіка - вона в середньому підвищує трафік на 12%. Варто згадати і оборот «картинка для привернення уваги», який часто використовують в Facebook. Текст з ілюстраціями отримує майже на 100% більше уваги, ніж текст без картинок.

заголовки

Тема сайту грає помітну роль в його просуванні - він повинен бути оригінальним, ясно описує його вміст, розгорнутим і інформативним.

Варто сказати, що багато користувачів взагалі не читають текст на сторінці сайту, а всього лише пробігають поглядом по заголовкам, вишукуючи потрібну інформацію. І якщо вони будуть невиразними і безбарвними, сторінку будуть швидко закриті.

Розрізняють декілька видів заголовка - title, h1, h2, h3, h4, h5, h6. Title - це основний заголовок сторінки. Тег title можна побачити, навівши курсор на адресний рядок. По ньому пошукові системи визначають, чому присвячена сторінка. Він повинен бути ємним і безпосередньо описувати зміст сторінки. На практиці багато припускаються помилки, вибираючи title із занадто широким змістом (наприклад, title «Послуги») або ж взагалі ніяк не пов'язаний зі змістом сторінки (типовий поганий title - «Головна»).

Тег h1 призначений для читачів, він також визначає зміст сторінки. Слід уникати перевантаженості заголовка ключовими словами, інакше, по-перше, самі користувачі моментально втратять довіру до сайту, а по-друге, пошукові системи можуть сприйняти їх як спам.

Теги h2-h6 - це підзаголовки, які структурують текст і розбивають його на смислові блоки. Вони виконують роль певного скелета статті і дозволяють читачеві за кілька секунд оцінити матеріал на предмет, що цікавить.

Вимоги до контенту сайту

Рівень ефективності сайту визначається його вмістом, але як створити контент, який приверне користувачів і допоможе вивести сайт в топ? Існують певні вимоги, дотримання яких допоможе розкрутити сайт, зробити його більш популярним, а також підвищити продажі.

1. Унікальність текстів

Як вже було сказано вище, текстовий контент повинен бути унікальним. Існує кілька безкоштовних онлайн-сервісів, за допомогою яких можна перевірити сайт на унікальність - наприклад, content-watch.ru , findcopy.ru , text.ru і безліч інших. Потрібно пам'ятати, що унікальність сама по собі ще не гарантує якість. Продажі підвищують високоякісні, цікаві авторські тексти, які легко читаються і містять корисну інформацію.

2. Інформативність (смислове навантаження)

В Інтернеті дуже багато поверхневих беззмістовних статей, з яких читач не може почерпнути ніякої корисної інформації. Не варто продовжувати поширювати такі матеріали - вони не підуть на користь читачам, і як наслідок - сайту. Контент (і йдеться не тільки про текстовому наповненні) обов'язково повинен бути корисним, інформативним і професійно підготовленим.

3. Грамотність

Низький рівень грамотності - ще одна біда багатьох сайтів. Важкий, складний для сприйняття мовою, велика кількість стилістичних та орфографічних помилок сильно підривають довіру до ресурсу. Навпаки - сайти, над якими попрацювали професійні копірайтери, редактори і коректори, набагато більш затребувані користувачами.

4. Подача і оформлення контенту

Масивний текстовий блок без розбивки на розділи, без ілюстрацій і допоміжних матеріалів читається важко. Це ж стосується і безладно розміщеного аудіо- і відеоконтенту. Продумана верстка дуже важлива - вона допомагає акцентувати увагу читача на основних елементах сайту, виділити найбільш важливі його частини, чим полегшує сприйняття веб-ресурсу в цілому і підвищує лояльність клієнта.

5. Відповідність вимогам пошукових систем

Відома аналітична компанія SearchMetrics оприлюднила деталі свого дослідження факторів ранжирування пошуковою системою Google «Ranking Factors 2014». Зокрема, було виявлено, що пошукові машини сьогодні відійшли від визначення релевантності контенту шляхом простого підрахунку числа ключових слів на сторінці. Замість цього вони аналізують контент-блоки - абзаци, розділи, статті і глави - обчислюючи семантичні зв'язки між словами. Тому перевага отримує матеріал, глибоко розкриває заявлену тему. Такий контент сайту займає високі позиції в пошуковій видачі відразу за кількома запитами.

Говорячи про контент сайту, не можна не згадати і про ключові слова - саме по ним пошукові машини знайдуть вашу сторінку. Текст повинен бути в міру насичений «ключовими словами» з семантичного ядра сайту (сукупності пошукових запитів, за якими здійснюється оптимізація для залучення цільової аудиторії). Щоб текст «сподобався» пошуковику, він повинен бути розбитий на блоки (глави, абзаци, списки), містити мінімум ліричних відступів і неінформативних фрагментів. Провести seo-аналіз тексту можна, зокрема, на сайті advego.ru .

До речі
Постійний і абсолютно безкоштовний джерело унікального і актуального контенту - це коментарі користувачів. Тому можливість коментувати статті дає сайту певні переваги.

Напрямки роботи з контентом сайту

Управління контентом сайту вимагає серйозного і комплексного підходу. Контент сайту не створюється раз і назавжди - він вимагає аналізу, поновлення і контролю.

Наповнення сайту контентом

Ми вже багато разів підкреслили вплив грамотного контенту на конверсії і лояльність користувачів. Чим цікавіше контент, чим більше він відповідає потребам відвідувачів, тим більше часу вони проведуть на сайті. Оновлювати контент необхідно регулярно. «Покинуті» сайти поступово втрачають свої позиції і у відвідувачів, і у пошукових машин. Особливо це стосується розділу новин: коли відвідувач заходить на сайт і бачить, що найостанніші новини датовані минулим роком, він починає думати, що і вся інша інформація, швидше за все, неактуальна. І навіть якщо це не відображає дійсність, перше враження зіграє в даному випадку більш серйозну роль. Дуже важливо також стежити за підтримкою в актуальному стані таких розділів сайту, як контакти компанії, її історія та портфоліо, інформація про спеціальні пропозиції та ціни на послуги.

Аналіз контенту сайту

Аудит контенту потрібен для перевірки його відповідності завданням і цілям сайту. Ця послуга необхідна всім, але особливо тим компаніям, чиї сайти створювалися непрофесіоналами. Під час аналізу контенту сайту фахівці можуть виявити і виправити помилки, усунути непотрібні повтори і заповнити нестачу інформації. Контент сайту аналізується і SEO-фахівцями, які перевіряють відповідність текстів алгоритмам пошукових систем і, при необхідності, проводять оптимізацію. Основні інструменти для аналізу сайту - це сервіси Google Webmasters Tools і Яндекс Вебмайстер.

оптимізація контенту

Оптимізація контенту сайту - це приведення текстового і іншого наповнення ресурсу у відповідність до вимог пошукових машин. Це має на увазі і введення в тексти ключових слів, за якими користувачі знайдуть сайт, і розрахунок текстової релевантності, і застосування інструментів розмітки сторінки. Іноді потрібно рерайт існуючих текстів, а іноді простіше і надійніше переписати їх заново.

Вартість послуг контент-менеджменту

Вартість надання послуг по контент-менеджменту залежить від обсягу, термінів і трудомісткості поставлених завдань і узгоджується з кожним замовником індивідуально. В середньому ціна комплексного наповнення сайту контентом починається від 20 000 рублів на місяць, хоча ця цифра може варіюватися в залежності від обсягу, виду робіт і термінів. В середньому підготовка професійним журналістом однієї статті обсягом в один аркуш формату А4 обійдеться в 4000-7000 рублів.

Контент сайту. Як наповнити сайт і яким повинен бути хороший контент?


Зміст сайту, або контент, - основа його ефективності. Хороший контент повинен бути:

 • унікальним;
 • корисним;
 • інформативним;
 • зрозумілим;
 • адаптованим під цільову аудиторію;
 • оптимізованим для пошукового просування;
 • естетично оформленим.
Ідеальний контент, який він?

Ефективність сайту практично повністю залежить від його змісту, адже відвідувач приходить на веб-ресурс саме за корисною інформацією, а не за дизайном. Якісний, цікавий і унікальний контент сайту - вже половина успіху інтернет-майданчики. Розглянемо основні види контенту, вимоги до них, а також напрямки робіт з контентом і вартість цих послуг.

Контент сайту - це будь-яка інформація, розміщена на ньому. Найчастіше під контентом розуміють текстове наповнення, рідше - відео- та аудіоматеріали. Без якісного і регулярно оновлюваного контенту практично неможливо підвищити ефективність онлайн-бізнесу і вивести сайт в топ пошукових рейтингів.

Будь-яка інформація, яку сайт пропонує користувачеві, повинна бути корисною. Практика показує, що відверто рекламні статті не користуються великою довірою у читачів. А ось достовірний і актуальний контент експертного типу, що розповідає про всі плюси, мінуси та особливості товару, послуги або компанії, навпаки, змушує людей затриматися на сайті і, врешті-решт, натиснути кнопку «Купити».

На рівень продажів впливають і такі фактори, як легкість сприйняття і зрозумілість контенту, використання візуальних елементів (ілюстрацій, відеоматеріалів), якісна внутрішня структура посилань і розмір текстів - при інших рівних умовах, більш об'ємний контент «продає» краще.

Важливо також не ускладнювати потенційному клієнту процес покупки - все «кнопки» повинні бути під рукою. І якщо під час перегляду контенту відвідувач захоче зробити покупку, підписатися на розсилку або завантажити ваш додаток, він повинен мати можливість зробити це негайно, не блукаючи по сайту в пошуках форми замовлення.

Варто також сказати, що зараз алгоритми пошукових систем виводять в топ видачі лише сайти з найбільш якісним контентом. Для того щоб виявити їх, розроблені спеціальні поведінкові чинники ранжирування - сценарії поведінки відвідувачів на сайті, що дозволяють пошуковикам визначити, наскільки сторінка затребувана користувачами.

види контенту

Наповнення сайту контентом - вкрай важливе завдання. Як вже було сказано, якісний контент сайту - це не тільки тексти, а й ілюстрації, відео та аудіо, а також контрольний матеріал, заголовки і метотегі.

текстове наповнення

Серед видів текстового контенту можна виділити кілька основних:

 • Копірайт. Текст, створений професійним журналістом або копірайтером «з нуля». Це унікальний контент, найбільш прийнятну для пошукових систем і, звичайно ж, користувачів. Авторський матеріал підвищує лояльність відвідувачів сайту до продукту, послузі і самої компанії, а значить, позитивно впливає на конверсію та продажу.
 • Рерайт. Це перероблений варіант готового тексту (не завжди, але часто для цього використовується контент інших сайтів). Найчастіше рерайтинг полягає в заміні слів з оригінальною текстової статті синонімами, що не йде на користь ні стилю, ні сприйняття, ні місця сайту в пошуковій видачі. Втім, високоякісний рерайтинг, що компілює кілька джерел, може наближатися за якістю до копірайту.
 • Переклад оригінального тексту статті / матеріалу з однієї мови на іншу. Оскільки при перекладі, також як і при написанні, створюється авторський текст, з точки зору пошукових машин це унікальний контент.
 • Копіпаст. Пряме копіювання статей з інших джерел без внесення в текст будь-яких змін - найпростіший спосіб наповнення сайту контентом і він же - найгірший. По-перше, сайт ризикує піддатися санкціям пошукових систем. По-друге, це суперечить законодавству про авторське право, згідно з яким подібне використання ресурсів є грубим порушенням і тягне за собою серйозну відповідальність. По-третє, такий контент негативно позначається на репутації компанії.

Корисно знати
Результати численних тестів і досліджень показують, що довгі тексти підвищують конверсію значно краще коротких. Так, блог Quick Sprout проаналізував залежність кількості «твітів» і «лайків» від розміру тексту і виявив закономірність - пости, які містять більше 1500 слів, в середньому отримували на 68,1% «твітів» і 22,6% «лайків» Facebook більше , ніж пости, де обсяг контенту не перевищував 1500 слів. Схожий тест влаштувала і компанія Marketing Experiments. Вона провела три дослідження, в яких трафік Google AdWords притягувався до версії з великим обсягом тексту і до короткої версії. У всіх трьох випадках об'ємні тексти показали кращі результати конверсії.

Аудіоматеріали і подкасти

До аудіоконтент відносяться будь-які звукові ролики - музика, записи інтерв'ю, подкасти, лекції, вебінари. Найцінніший аудіоконтент - той, який клієнт не зможе почути більше ніде. Аудіоматеріали можуть використовуватися в якості навчальних матеріалів, для підвищення рівня довіри до компанії і інформованості про продукт. На продають сайтах це можуть бути аудіоінструкціі, на іміджевих - різні презентації, лекції авторитетних фахівців і ін.

Відеоматеріали

Відеоконтент - це різні кліпи, відеомануали, скрінкасти, навчальні відео, фільми, відеопрезентації, віртуальні тури і багато іншого. Їх можна знімати самостійно, брати з безкоштовних джерел, купувати або навіть залучати до створення такого контенту самих користувачів - наприклад, влаштовуючи конкурси відеороликів. Як показало дослідження компанії Eyeview, розміщення якісних відеоматеріалів може підвищити конверсію сайту на 86%.

До речі
Визначити оригінальність аудіо- і відеоконтенту пошукачі не можуть, але це аж ніяк не означає, що таке наповнення сайту марно. Воно змушує відвідувачів проводити на сайті більше часу, що враховується при ранжируванні.

зображення

Будь-який текстовий матеріал в ідеалі повинен бути проілюстрований - це полегшує сприйняття тексту і збільшує шанси на те, що він буде дочитав до кінця. До зображень відносяться не тільки картинки, а й анімація, фотографії, схеми, скріншоти, слайди. Особливо ефективна інфографіка - вона в середньому підвищує трафік на 12%. Варто згадати і оборот «картинка для привернення уваги», який часто використовують в Facebook. Текст з ілюстраціями отримує майже на 100% більше уваги, ніж текст без картинок.

заголовки

Тема сайту грає помітну роль в його просуванні - він повинен бути оригінальним, ясно описує його вміст, розгорнутим і інформативним.

Варто сказати, що багато користувачів взагалі не читають текст на сторінці сайту, а всього лише пробігають поглядом по заголовкам, вишукуючи потрібну інформацію. І якщо вони будуть невиразними і безбарвними, сторінку будуть швидко закриті.

Розрізняють декілька видів заголовка - title, h1, h2, h3, h4, h5, h6. Title - це основний заголовок сторінки. Тег title можна побачити, навівши курсор на адресний рядок. По ньому пошукові системи визначають, чому присвячена сторінка. Він повинен бути ємним і безпосередньо описувати зміст сторінки. На практиці багато припускаються помилки, вибираючи title із занадто широким змістом (наприклад, title «Послуги») або ж взагалі ніяк не пов'язаний зі змістом сторінки (типовий поганий title - «Головна»).

Тег h1 призначений для читачів, він також визначає зміст сторінки. Слід уникати перевантаженості заголовка ключовими словами, інакше, по-перше, самі користувачі моментально втратять довіру до сайту, а по-друге, пошукові системи можуть сприйняти їх як спам.

Теги h2-h6 - це підзаголовки, які структурують текст і розбивають його на смислові блоки. Вони виконують роль певного скелета статті і дозволяють читачеві за кілька секунд оцінити матеріал на предмет, що цікавить.

Вимоги до контенту сайту

Рівень ефективності сайту визначається його вмістом, але як створити контент, який приверне користувачів і допоможе вивести сайт в топ? Існують певні вимоги, дотримання яких допоможе розкрутити сайт, зробити його більш популярним, а також підвищити продажі.

1. Унікальність текстів

Як вже було сказано вище, текстовий контент повинен бути унікальним. Існує кілька безкоштовних онлайн-сервісів, за допомогою яких можна перевірити сайт на унікальність - наприклад, content-watch.ru , findcopy.ru , text.ru і безліч інших. Потрібно пам'ятати, що унікальність сама по собі ще не гарантує якість. Продажі підвищують високоякісні, цікаві авторські тексти, які легко читаються і містять корисну інформацію.

2. Інформативність (смислове навантаження)

В Інтернеті дуже багато поверхневих беззмістовних статей, з яких читач не може почерпнути ніякої корисної інформації. Не варто продовжувати поширювати такі матеріали - вони не підуть на користь читачам, і як наслідок - сайту. Контент (і йдеться не тільки про текстовому наповненні) обов'язково повинен бути корисним, інформативним і професійно підготовленим.

3. Грамотність

Низький рівень грамотності - ще одна біда багатьох сайтів. Важкий, складний для сприйняття мовою, велика кількість стилістичних та орфографічних помилок сильно підривають довіру до ресурсу. Навпаки - сайти, над якими попрацювали професійні копірайтери, редактори і коректори, набагато більш затребувані користувачами.

4. Подача і оформлення контенту

Масивний текстовий блок без розбивки на розділи, без ілюстрацій і допоміжних матеріалів читається важко. Це ж стосується і безладно розміщеного аудіо- і відеоконтенту. Продумана верстка дуже важлива - вона допомагає акцентувати увагу читача на основних елементах сайту, виділити найбільш важливі його частини, чим полегшує сприйняття веб-ресурсу в цілому і підвищує лояльність клієнта.

5. Відповідність вимогам пошукових систем

Відома аналітична компанія SearchMetrics оприлюднила деталі свого дослідження факторів ранжирування пошуковою системою Google «Ranking Factors 2014». Зокрема, було виявлено, що пошукові машини сьогодні відійшли від визначення релевантності контенту шляхом простого підрахунку числа ключових слів на сторінці. Замість цього вони аналізують контент-блоки - абзаци, розділи, статті і глави - обчислюючи семантичні зв'язки між словами. Тому перевага отримує матеріал, глибоко розкриває заявлену тему. Такий контент сайту займає високі позиції в пошуковій видачі відразу за кількома запитами.

Говорячи про контент сайту, не можна не згадати і про ключові слова - саме по ним пошукові машини знайдуть вашу сторінку. Текст повинен бути в міру насичений «ключовими словами» з семантичного ядра сайту (сукупності пошукових запитів, за якими здійснюється оптимізація для залучення цільової аудиторії). Щоб текст «сподобався» пошуковику, він повинен бути розбитий на блоки (глави, абзаци, списки), містити мінімум ліричних відступів і неінформативних фрагментів. Провести seo-аналіз тексту можна, зокрема, на сайті advego.ru .

До речі
Постійний і абсолютно безкоштовний джерело унікального і актуального контенту - це коментарі користувачів. Тому можливість коментувати статті дає сайту певні переваги.

Напрямки роботи з контентом сайту

Управління контентом сайту вимагає серйозного і комплексного підходу. Контент сайту не створюється раз і назавжди - він вимагає аналізу, поновлення і контролю.

Наповнення сайту контентом

Ми вже багато разів підкреслили вплив грамотного контенту на конверсії і лояльність користувачів. Чим цікавіше контент, чим більше він відповідає потребам відвідувачів, тим більше часу вони проведуть на сайті. Оновлювати контент необхідно регулярно. «Покинуті» сайти поступово втрачають свої позиції і у відвідувачів, і у пошукових машин. Особливо це стосується розділу новин: коли відвідувач заходить на сайт і бачить, що найостанніші новини датовані минулим роком, він починає думати, що і вся інша інформація, швидше за все, неактуальна. І навіть якщо це не відображає дійсність, перше враження зіграє в даному випадку більш серйозну роль. Дуже важливо також стежити за підтримкою в актуальному стані таких розділів сайту, як контакти компанії, її історія та портфоліо, інформація про спеціальні пропозиції та ціни на послуги.

Аналіз контенту сайту

Аудит контенту потрібен для перевірки його відповідності завданням і цілям сайту. Ця послуга необхідна всім, але особливо тим компаніям, чиї сайти створювалися непрофесіоналами. Під час аналізу контенту сайту фахівці можуть виявити і виправити помилки, усунути непотрібні повтори і заповнити нестачу інформації. Контент сайту аналізується і SEO-фахівцями, які перевіряють відповідність текстів алгоритмам пошукових систем і, при необхідності, проводять оптимізацію. Основні інструменти для аналізу сайту - це сервіси Google Webmasters Tools і Яндекс Вебмайстер.

оптимізація контенту

Оптимізація контенту сайту - це приведення текстового і іншого наповнення ресурсу у відповідність до вимог пошукових машин. Це має на увазі і введення в тексти ключових слів, за якими користувачі знайдуть сайт, і розрахунок текстової релевантності, і застосування інструментів розмітки сторінки. Іноді потрібно рерайт існуючих текстів, а іноді простіше і надійніше переписати їх заново.

Вартість послуг контент-менеджменту

Вартість надання послуг по контент-менеджменту залежить від обсягу, термінів і трудомісткості поставлених завдань і узгоджується з кожним замовником індивідуально. В середньому ціна комплексного наповнення сайту контентом починається від 20 000 рублів на місяць, хоча ця цифра може варіюватися в залежності від обсягу, виду робіт і термінів. В середньому підготовка професійним журналістом однієї статті обсягом в один аркуш формату А4 обійдеться в 4000-7000 рублів.

Контент сайту. Як наповнити сайт і яким повинен бути хороший контент?


Зміст сайту, або контент, - основа його ефективності. Хороший контент повинен бути:

 • унікальним;
 • корисним;
 • інформативним;
 • зрозумілим;
 • адаптованим під цільову аудиторію;
 • оптимізованим для пошукового просування;
 • естетично оформленим.
Ідеальний контент, який він?

Ефективність сайту практично повністю залежить від його змісту, адже відвідувач приходить на веб-ресурс саме за корисною інформацією, а не за дизайном. Якісний, цікавий і унікальний контент сайту - вже половина успіху інтернет-майданчики. Розглянемо основні види контенту, вимоги до них, а також напрямки робіт з контентом і вартість цих послуг.

Контент сайту - це будь-яка інформація, розміщена на ньому. Найчастіше під контентом розуміють текстове наповнення, рідше - відео- та аудіоматеріали. Без якісного і регулярно оновлюваного контенту практично неможливо підвищити ефективність онлайн-бізнесу і вивести сайт в топ пошукових рейтингів.

Будь-яка інформація, яку сайт пропонує користувачеві, повинна бути корисною. Практика показує, що відверто рекламні статті не користуються великою довірою у читачів. А ось достовірний і актуальний контент експертного типу, що розповідає про всі плюси, мінуси та особливості товару, послуги або компанії, навпаки, змушує людей затриматися на сайті і, врешті-решт, натиснути кнопку «Купити».

На рівень продажів впливають і такі фактори, як легкість сприйняття і зрозумілість контенту, використання візуальних елементів (ілюстрацій, відеоматеріалів), якісна внутрішня структура посилань і розмір текстів - при інших рівних умовах, більш об'ємний контент «продає» краще.

Важливо також не ускладнювати потенційному клієнту процес покупки - все «кнопки» повинні бути під рукою. І якщо під час перегляду контенту відвідувач захоче зробити покупку, підписатися на розсилку або завантажити ваш додаток, він повинен мати можливість зробити це негайно, не блукаючи по сайту в пошуках форми замовлення.

Варто також сказати, що зараз алгоритми пошукових систем виводять в топ видачі лише сайти з найбільш якісним контентом. Для того щоб виявити їх, розроблені спеціальні поведінкові чинники ранжирування - сценарії поведінки відвідувачів на сайті, що дозволяють пошуковикам визначити, наскільки сторінка затребувана користувачами.

види контенту

Наповнення сайту контентом - вкрай важливе завдання. Як вже було сказано, якісний контент сайту - це не тільки тексти, а й ілюстрації, відео та аудіо, а також контрольний матеріал, заголовки і метотегі.

текстове наповнення

Серед видів текстового контенту можна виділити кілька основних:

 • Копірайт. Текст, створений професійним журналістом або копірайтером «з нуля». Це унікальний контент, найбільш прийнятну для пошукових систем і, звичайно ж, користувачів. Авторський матеріал підвищує лояльність відвідувачів сайту до продукту, послузі і самої компанії, а значить, позитивно впливає на конверсію та продажу.
 • Рерайт. Це перероблений варіант готового тексту (не завжди, але часто для цього використовується контент інших сайтів). Найчастіше рерайтинг полягає в заміні слів з оригінальною текстової статті синонімами, що не йде на користь ні стилю, ні сприйняття, ні місця сайту в пошуковій видачі. Втім, високоякісний рерайтинг, що компілює кілька джерел, може наближатися за якістю до копірайту.
 • Переклад оригінального тексту статті / матеріалу з однієї мови на іншу. Оскільки при перекладі, також як і при написанні, створюється авторський текст, з точки зору пошукових машин це унікальний контент.
 • Копіпаст. Пряме копіювання статей з інших джерел без внесення в текст будь-яких змін - найпростіший спосіб наповнення сайту контентом і він же - найгірший. По-перше, сайт ризикує піддатися санкціям пошукових систем. По-друге, це суперечить законодавству про авторське право, згідно з яким подібне використання ресурсів є грубим порушенням і тягне за собою серйозну відповідальність. По-третє, такий контент негативно позначається на репутації компанії.

Корисно знати
Результати численних тестів і досліджень показують, що довгі тексти підвищують конверсію значно краще коротких. Так, блог Quick Sprout проаналізував залежність кількості «твітів» і «лайків» від розміру тексту і виявив закономірність - пости, які містять більше 1500 слів, в середньому отримували на 68,1% «твітів» і 22,6% «лайків» Facebook більше , ніж пости, де обсяг контенту не перевищував 1500 слів. Схожий тест влаштувала і компанія Marketing Experiments. Вона провела три дослідження, в яких трафік Google AdWords притягувався до версії з великим обсягом тексту і до короткої версії. У всіх трьох випадках об'ємні тексти показали кращі результати конверсії.

Аудіоматеріали і подкасти

До аудіоконтент відносяться будь-які звукові ролики - музика, записи інтерв'ю, подкасти, лекції, вебінари. Найцінніший аудіоконтент - той, який клієнт не зможе почути більше ніде. Аудіоматеріали можуть використовуватися в якості навчальних матеріалів, для підвищення рівня довіри до компанії і інформованості про продукт. На продають сайтах це можуть бути аудіоінструкціі, на іміджевих - різні презентації, лекції авторитетних фахівців і ін.

Відеоматеріали

Відеоконтент - це різні кліпи, відеомануали, скрінкасти, навчальні відео, фільми, відеопрезентації, віртуальні тури і багато іншого. Їх можна знімати самостійно, брати з безкоштовних джерел, купувати або навіть залучати до створення такого контенту самих користувачів - наприклад, влаштовуючи конкурси відеороликів. Як показало дослідження компанії Eyeview, розміщення якісних відеоматеріалів може підвищити конверсію сайту на 86%.

До речі
Визначити оригінальність аудіо- і відеоконтенту пошукачі не можуть, але це аж ніяк не означає, що таке наповнення сайту марно. Воно змушує відвідувачів проводити на сайті більше часу, що враховується при ранжируванні.

зображення

Будь-який текстовий матеріал в ідеалі повинен бути проілюстрований - це полегшує сприйняття тексту і збільшує шанси на те, що він буде дочитав до кінця. До зображень відносяться не тільки картинки, а й анімація, фотографії, схеми, скріншоти, слайди. Особливо ефективна інфографіка - вона в середньому підвищує трафік на 12%. Варто згадати і оборот «картинка для привернення уваги», який часто використовують в Facebook. Текст з ілюстраціями отримує майже на 100% більше уваги, ніж текст без картинок.

заголовки

Тема сайту грає помітну роль в його просуванні - він повинен бути оригінальним, ясно описує його вміст, розгорнутим і інформативним.

Варто сказати, що багато користувачів взагалі не читають текст на сторінці сайту, а всього лише пробігають поглядом по заголовкам, вишукуючи потрібну інформацію. І якщо вони будуть невиразними і безбарвними, сторінку будуть швидко закриті.

Розрізняють декілька видів заголовка - title, h1, h2, h3, h4, h5, h6. Title - це основний заголовок сторінки. Тег title можна побачити, навівши курсор на адресний рядок. По ньому пошукові системи визначають, чому присвячена сторінка. Він повинен бути ємним і безпосередньо описувати зміст сторінки. На практиці багато припускаються помилки, вибираючи title із занадто широким змістом (наприклад, title «Послуги») або ж взагалі ніяк не пов'язаний зі змістом сторінки (типовий поганий title - «Головна»).

Тег h1 призначений для читачів, він також визначає зміст сторінки. Слід уникати перевантаженості заголовка ключовими словами, інакше, по-перше, самі користувачі моментально втратять довіру до сайту, а по-друге, пошукові системи можуть сприйняти їх як спам.

Теги h2-h6 - це підзаголовки, які структурують текст і розбивають його на смислові блоки. Вони виконують роль певного скелета статті і дозволяють читачеві за кілька секунд оцінити матеріал на предмет, що цікавить.

Вимоги до контенту сайту

Рівень ефективності сайту визначається його вмістом, але як створити контент, який приверне користувачів і допоможе вивести сайт в топ? Існують певні вимоги, дотримання яких допоможе розкрутити сайт, зробити його більш популярним, а також підвищити продажі.

1. Унікальність текстів

Як вже було сказано вище, текстовий контент повинен бути унікальним. Існує кілька безкоштовних онлайн-сервісів, за допомогою яких можна перевірити сайт на унікальність - наприклад, content-watch.ru , findcopy.ru , text.ru і безліч інших. Потрібно пам'ятати, що унікальність сама по собі ще не гарантує якість. Продажі підвищують високоякісні, цікаві авторські тексти, які легко читаються і містять корисну інформацію.

2. Інформативність (смислове навантаження)

В Інтернеті дуже багато поверхневих беззмістовних статей, з яких читач не може почерпнути ніякої корисної інформації. Не варто продовжувати поширювати такі матеріали - вони не підуть на користь читачам, і як наслідок - сайту. Контент (і йдеться не тільки про текстовому наповненні) обов'язково повинен бути корисним, інформативним і професійно підготовленим.

3. Грамотність

Низький рівень грамотності - ще одна біда багатьох сайтів. Важкий, складний для сприйняття мовою, велика кількість стилістичних та орфографічних помилок сильно підривають довіру до ресурсу. Навпаки - сайти, над якими попрацювали професійні копірайтери, редактори і коректори, набагато більш затребувані користувачами.

4. Подача і оформлення контенту

Масивний текстовий блок без розбивки на розділи, без ілюстрацій і допоміжних матеріалів читається важко. Це ж стосується і безладно розміщеного аудіо- і відеоконтенту. Продумана верстка дуже важлива - вона допомагає акцентувати увагу читача на основних елементах сайту, виділити найбільш важливі його частини, чим полегшує сприйняття веб-ресурсу в цілому і підвищує лояльність клієнта.

5. Відповідність вимогам пошукових систем

Відома аналітична компанія SearchMetrics оприлюднила деталі свого дослідження факторів ранжирування пошуковою системою Google «Ranking Factors 2014». Зокрема, було виявлено, що пошукові машини сьогодні відійшли від визначення релевантності контенту шляхом простого підрахунку числа ключових слів на сторінці. Замість цього вони аналізують контент-блоки - абзаци, розділи, статті і глави - обчислюючи семантичні зв'язки між словами. Тому перевага отримує матеріал, глибоко розкриває заявлену тему. Такий контент сайту займає високі позиції в пошуковій видачі відразу за кількома запитами.

Говорячи про контент сайту, не можна не згадати і про ключові слова - саме по ним пошукові машини знайдуть вашу сторінку. Текст повинен бути в міру насичений «ключовими словами» з семантичного ядра сайту (сукупності пошукових запитів, за якими здійснюється оптимізація для залучення цільової аудиторії). Щоб текст «сподобався» пошуковику, він повинен бути розбитий на блоки (глави, абзаци, списки), містити мінімум ліричних відступів і неінформативних фрагментів. Провести seo-аналіз тексту можна, зокрема, на сайті advego.ru .

До речі
Постійний і абсолютно безкоштовний джерело унікального і актуального контенту - це коментарі користувачів. Тому можливість коментувати статті дає сайту певні переваги.

Напрямки роботи з контентом сайту

Управління контентом сайту вимагає серйозного і комплексного підходу. Контент сайту не створюється раз і назавжди - він вимагає аналізу, поновлення і контролю.

Наповнення сайту контентом

Ми вже багато разів підкреслили вплив грамотного контенту на конверсії і лояльність користувачів. Чим цікавіше контент, чим більше він відповідає потребам відвідувачів, тим більше часу вони проведуть на сайті. Оновлювати контент необхідно регулярно. «Покинуті» сайти поступово втрачають свої позиції і у відвідувачів, і у пошукових машин. Особливо це стосується розділу новин: коли відвідувач заходить на сайт і бачить, що найостанніші новини датовані минулим роком, він починає думати, що і вся інша інформація, швидше за все, неактуальна. І навіть якщо це не відображає дійсність, перше враження зіграє в даному випадку більш серйозну роль. Дуже важливо також стежити за підтримкою в актуальному стані таких розділів сайту, як контакти компанії, її історія та портфоліо, інформація про спеціальні пропозиції та ціни на послуги.

Аналіз контенту сайту

Аудит контенту потрібен для перевірки його відповідності завданням і цілям сайту. Ця послуга необхідна всім, але особливо тим компаніям, чиї сайти створювалися непрофесіоналами. Під час аналізу контенту сайту фахівці можуть виявити і виправити помилки, усунути непотрібні повтори і заповнити нестачу інформації. Контент сайту аналізується і SEO-фахівцями, які перевіряють відповідність текстів алгоритмам пошукових систем і, при необхідності, проводять оптимізацію. Основні інструменти для аналізу сайту - це сервіси Google Webmasters Tools і Яндекс Вебмайстер.

оптимізація контенту

Оптимізація контенту сайту - це приведення текстового і іншого наповнення ресурсу у відповідність до вимог пошукових машин. Це має на увазі і введення в тексти ключових слів, за якими користувачі знайдуть сайт, і розрахунок текстової релевантності, і застосування інструментів розмітки сторінки. Іноді потрібно рерайт існуючих текстів, а іноді простіше і надійніше переписати їх заново.

Вартість послуг контент-менеджменту

Вартість надання послуг по контент-менеджменту залежить від обсягу, термінів і трудомісткості поставлених завдань і узгоджується з кожним замовником індивідуально. В середньому ціна комплексного наповнення сайту контентом починається від 20 000 рублів на місяць, хоча ця цифра може варіюватися в залежності від обсягу, виду робіт і термінів. В середньому підготовка професійним журналістом однієї статті обсягом в один аркуш формату А4 обійдеться в 4000-7000 рублів.

Як наповнити сайт і яким повинен бути хороший контент?
Як наповнити сайт і яким повинен бути хороший контент?
Як наповнити сайт і яким повинен бути хороший контент?
Як наповнити сайт і яким повинен бути хороший контент?
Ідеальний контент, який він?
Як наповнити сайт і яким повинен бути хороший контент?
Ідеальний контент, який він?
Як наповнити сайт і яким повинен бути хороший контент?
Ідеальний контент, який він?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно