Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Комп'ютер iMac 27 ": прикладні програми OS X Lion (закінчення)

Комп'ютер iMac 27 ": прикладні програми OS X Lion (закінчення)

[ початок | попередня ]

В   першій частині статті   ми поговорили про самому комп'ютері iMac 27 і про особливості операційної системи OS X Lion, що відрізняють її від Windows 7 і попередніх версій OS X В першій частині статті ми поговорили про самому комп'ютері iMac 27 "і про особливості операційної системи OS X Lion, що відрізняють її від Windows 7 і попередніх версій OS X.

під другій частині статті ми розглянули основні програми, включені в OS X Lion.

А тепер поговоримо про деякі додаткових прикладних програмах, які нерідко використовуються на комп'ютерах компанії Apple під OS X. Ну і в кінці зробимо якісь висновки, якщо на це ще залишаться сили.

MS Office

Існує версія MS Office для Mac - це MS Office 2011 for Mac. Туди входять основні офісні програми - Word, Excel, Outlook, PowerPoint, Messenger, ну і також різні допоміжні - Graph, Reminder, Database Untility і так далі.

MS Word

Word чимось схожий на MS Word 2010 року для Windows, проте там є і дуже помітні відмінності.

MS Word 2011
MS Word 2011

Я його толком потестировать не мав можливості, але взагалі користувачі говорять, що версія MS Office для Mac - помітно гірше, ніж версія під Windows. Однак я не зміг перевірити істинність цього твердження - для цього потрібно як слід повивчати роботу даного пакета.

Мені при першому погляді кинулося в очі відміну деяких пунктів меню закладок стрічок інструментів і певні відмінності в самих піктограмах інструментів. Хоча взагалі все більш-менш побудовано за образом і подобою MS Office 2010 for Windows.

MS Excel

Електронні таблиці від MS в Маківському варіанті. Як і у випадку з Word, спостерігається повна невідповідність меню і піктограм з версією під Windows. Спочатку це дратує, але, може, можна звикнути.

MS Excel 2011
MS Excel 2011

MS Outlook

Мене взагалі Outlook під Mac найбільше цікавив в якості потужного поштового клієнта - так як в попередніх версіях OS X поштовик моїм завданням абсолютно точно не відповідав. Однак в OS X Lion поштовий клієнт став досить потужний, так що в використанні Outlook, на мій погляд, особливої ​​необхідності немає. Втім, якщо якісь користувачі звикли працювати з Outlook і не хочуть втрачати свої дані при переході на OS X (мається на увазі база Outlook з поштою, календарем, контактами і так далі), тоді використання цієї версії Office під Mac цілком виправдано.

Пошта в Outlook
Пошта в Outlook

Календар в Outlook
Календар в Outlook

MS PowerPoint

Додаток для створення презентацій.

PowerPoint
PowerPoint

Перегляд відео

За замовчуванням в OS X з переглядом відео різних форматів все не особливо добре, як і в iOS. Однак є всякі доповнення і сторонні додатки, які цю проблему знімають.

З усього, що я протестував, найбільш ефективною виявилася програма VideoLAN (VLC) під Mac. До речі, VLC люблять багато користувачів, що працюють під всілякими іншими операційними системами (вона є під більшість платформ), і Маковська версія теж не підкачала.

Грає практично всі, включаючи будь-яку екзотику, володіє дуже просунутими функціональними можливостями. Особисто мені цього додатка для відео було хоч греблю гати.

Фільм в MKV
Фільм в MKV

VLC також вміє грати відеопотоки папок зі структурою Blu-ray. Ось тільки як диск їх не відтворює, що прикро, тому що на такому дисплеї дивитися Blu-ray - саме воно.

Потік з папки з Blu-ray
Потік з папки з Blu-ray

Windows під Mac

Ну і в кінці цього огляду поговоримо про рішення задачі запуску Windows і програм під Windows на Maс.

А завдання це, як правило, стоїть перед будь-яким початківцям користувачем OS X. Тому що ніхто не приходить до OS X абсолютно незайманим - зрозуміло, в плані операційки. Майже всі так чи інакше починали на Windows, і багато хто має програми (нерідко разом з даними), для яких вони або не можуть швидко знайти аналоги під OS X, або ж ці аналоги помітно менш зручні, ну і бувають випадки, коли аналогів просто немає як класу - таке зустрічається, наприклад, з банківським софтом.

Тримати два комп'ютери з різними операційними системами - дуже незручно, та й дорого. Але це і не потрібно робити, якщо ви переходите під Mac. Там є два варіанти вирішення цієї проблеми.

1. Boot Camp

Це спеціальна програма-менеджер, що входить в базову поставку OS X, що дозволяє виділити на жорсткому диску Mac вільний простір під окремий логічний диск, куди встановлюється операційна система Windows (будь-яка, яка вам подобається; також можна встановлювати і інші операційки). Після чого за допомогою Boot Camp ви зможете вибирати, з якою саме системи грузиться - з Windows або OS X. Windows при цьому буде працювати як абсолютно окрема, самостійна і повноцінна операційна система.

Менеджер Boot Camp
Менеджер Boot Camp

У цьому, до речі, є як свої плюси, так і мінуси. Плюси в тому, що у вас виходить звичайний комп'ютер з Windows (ну і з OS X), а мінус в тому, що при цьому немає нормальної взаємодії з OS X і даними під OS X: цей розділ під Windows буде видно тільки в режимі читання (раніше не було видно взагалі) і розділ з Windows буде видно під OS X тільки в режимі читання. Ну і для запуску іншого операційки доведеться обов'язково перезавантажуватися.

Тому куди цікавіше використовувати можливість запуску Windows і програм під неї безпосередньо під OS X. А це робиться за допомогою програми Parallels Desktop для Mac - вона до складу OS X не входить і є платною.

2. Parallels Desktop для Mac

Parallels Desktop для Mac - спеціальне програмне забезпечення, за допомогою якого можна створювати так звані віртуальні машини з іншими операційними системами - Windows, Linux та іншими. Усередині цих віртуальних машин можна встановлювати і запускати практично будь-яке забезпечення, розроблене під ці системи.

Працювати з Parallels - дуже легко, і навіть непросунутої користувач без особливих проблем може створити в ньому свою віртуальну машину з Windows.

При запуску Parallels вказується, що ви хочете створити контейнер з Windows, після чого він запропонує задати параметри (їх можна залишити за замовчуванням).

налаштування параметрів
налаштування параметрів

Далі вставляєте відповідний диск з дистрибутивом Windows і - вперед, йде звичайний процес установки.

установка Windows
установка Windows

Нинішня Parallels дозволяє запускати контейнер з Windows в двох різних варіантах. Варіант перший - контейнер з Windows запускається у вигляді вікна, всередині якого, в свою чергу, можна запускати будь-які віндовсівського додатки. Це, так би мовити, звичний спосіб.

Windows в якості окремого вікна
Windows в якості окремого вікна

Вікно з Windows при цьому можна розорювати на весь екран, змінювати його розмір, змінювати дозвіл робочого столу і так далі. Контейнер прекрасно взаємодіє з OS X - вони можуть обмінюватися даними, Windows використовує мережу, Інтернет, периферію та інше.

Другий варіант - ще більш повна інтеграція Windows в OS X. В цьому випадку в док-панелі з'являється меню програм, за допомогою яких в звичайних вікнах OS X можна запускати додатки Windows, також зверху в області сповіщень з'являється посилання на звичну кнопку "Пуск", за допомогою якої також можна запускати додатки.

Список в док-панелі
Список в док-панелі

Кнопка Пуск зверху в області повідомлень
Кнопка "Пуск" зверху в області повідомлень

Ну і в результаті запущені програми для Windows на вашому робочому столі виглядають майже точно так же, як і додатки для OS X, хіба що робота з вікнами там проводиться так, як прийнято в Windows.

І для вас тоді вже практично немає різниці, що за додаток ви запускаєте - під Windows або під OS X.

Вікна з додатками під Windows
Вікна з додатками під Windows

Звичайні програми працюють під Parallels досить швидко - різниця з окремою Windows практично не помітна.

Робота "важких" додатків, що вимагають пам'яті, багато в чому залежить від того, скільки цієї пам'яті через Parallels виділено для віртуальної машини. А це, в свою чергу, залежить від кількості фізичної пам'яті на комп'ютері. Якщо там встановлено близько 8 Гб і ви можете виділити під Windows 4 Гб - тоді обидві системи і додатки під них будуть працювати цілком спритно. А якщо на комп'ютері лише 4 Гб і вам доводиться ділити цю пам'ять порівну на дві системи - ось тут вже можливі гальма.

Але слід розуміти, що в будь-якому випадку робота Windows і додатків під Windows у віртуальній машині під OS X буде повільніше, ніж в якості окремо встановленої системи.

висновок

У цих трьох статтях ми з вами розглянули комп'ютер iMac 27 ", деякі особливості операційної системи OS X Lion, роботу основних додатків в OS X Lion і установку Windows на комп'ютері Mac.

В общем-то, ніяких особливих висновків тут робити не потрібно: у мене була задача показати, що собою представляють даний комп'ютер, операційна система і основні програми, ну а висновки ви, допитливі читачі, повинні робити самі.

Що ж стосується моїх особистих вражень з приводу того, наскільки мені може підійти або не підійти подібний комп'ютер для вирішення щоденних завдань, - в загальному, я поки не прийшов до однозначних висновків. Так, OS X Lion і програми під неї виглядають дуже красиво і володіють вражаючими можливостями. Там є свої безумовні плюси в порівнянні з Windows. Однак точно так же там є і безумовні мінуси. Про частини цих плюсів і мінусів я вже розповів, а докладну розмову займе ще не одну статтю - я через деякий час отримаю Macbook Pro і спробую на ньому вирішити задачу переходу з Windows під Mac - ось там і розважимося ...

Поки ж я зрозумів одне: все красивості OS X не варті абсолютно дикого геморою (в моєму випадку) по зміні операційки і основних додатків. Мені одну пошту переносити - заняття не на один тиждень, так як система вибудувана дуже складна і громіздка.

Ось коли б я був вільний стрілець, який вийшов з лісу і перший раз в житті сів за комп'ютер, - тут ще велике питання, що б я віддав перевагу. Швидше за все, хотів би Mac. Але тільки в цьому випадку.

Знаєте, як воно буває. Ось живеш зі своєю дружиною років двадцять. У житті у вас всяке було: недомовки, образи. Те ви щось там вчасно не забекапілі, то вона впала кудись не туди і не вчасно. Те ви кривими руками не те погладили, то вона стала глючити під час варіння борщу - ось весь час пересолює і пересолює. А то і зовсім в ній треба міняти щось важливе, тому що падати стала на кухні ні з того ні з сього.

Але ви з нею вже років двадцять. Вона вас прекрасно знає і навчилася терпіти, ви всі її кунштюки прекрасно вивчили, ну і знову-таки - дружина кожні років п'ять все-таки хоч якось оновлюється: то волосся пофарбує, то пластику яку зробить, то кольорові контактні лінзи начепить.

І ось тут у вас на роботі з'являється молодичка років двадцяти п'яти. Вся така модна, стильна. І вам навіть здається, що ось таку погладиш вашими кривими руками, а вони вже як би і не криві, на такий-то красі! І що руки в неправильну сторону тепер просто не підуть, тому що вигини у цій молодушки - куди треба вигини! І вам так хочеться, щоб саме вона вам тепер борщі варила, що просто сил ніяких немає!

Але ви прекрасно розумієте, що вантаж прожитих років нікуди не діти! Коли рвеш з минулим - доводиться все залишати позаду. Тому що молодичка відмовиться слухати вашу музику, дивитися ваші фільми. Колекцію кришталевих келихів дружина вам просто не віддасть, бо ви її збирали разом. Та й молодичка ці келихи відмовиться мити, тому що вона цей формат в упор не розуміє.

Почнуться всякі проблеми з сумісністю - їй, бачте, не подобається, що ви хропете ночами. Дружині-то було наплювати, вона за давністю років вже погано чула, а ця або вас почне виганяти зі спальні, або по кілька разів за ніч буде влаштовувати перезавантаження: просипон і знову засипон.

Все, звичайно, нове і красиве, але до всього ж звикати! Тим часом ніякі супердорогі і модні парадні туфлі не замінять старі стоптані домашні капці. Просто тому, що ви до них звикли!

А далі почнеться повний дурдом! Далі ви почнете потихеньку зустрічатися зі старою дружиною. Ну, тому що є деякі завдання, які можна вирішити тільки разом, деякі проблеми, які ви з молодушкой не вирішите. Та й хто вас зрозуміє краще, ніж вона?

Спочатку ви з нею будете зустрічатися в режимі роздільного існування - під Boot Camp: якийсь час з молодушкой, якийсь час - з дружиною.

Потім ви знахабніє і перейдете до паралельного процесу - будете водити дружину в квартиру, зняту для вас з молодушкой, в той момент, коли молодичка буде відсутній.

І може бути, настане момент, коли ви зрозумієте, що з дружиною проводите явно більше часу, ніж з молодушкой.

Втім, звичайно, нерідко буває і по-іншому. Багато користувачів настільки зачаровані цими плавними лініями, стильною посадкою і кормової обведенням, що, поспілкувавшись ще якийсь час зі старою дружиною, повністю переходять під молодичка. Вони швидко звикають, вони не сумують за минулим і навіть в спальню заходять в парадних туфлях. Вони - звикли, у них дороги назад немає. І вони всім розповідають гидоти про колишню дружину, звеличуючи молодичка наліво-направо.

Буває так? Буває, звичайно.

Так яка мораль у всій цій історії? Мораль, як зазвичай, дуже проста. Сірники - дітям не іграшка!

Та й хто вас зрозуміє краще, ніж вона?
Буває так?
Так яка мораль у всій цій історії?

Новости

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,