Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Комп'ютер iMac 27 ": прикладні програми OS X Lion (закінчення)

Комп'ютер iMac 27 ": прикладні програми OS X Lion (закінчення)

[ початок | попередня ]

В   першій частині статті   ми поговорили про самому комп'ютері iMac 27 і про особливості операційної системи OS X Lion, що відрізняють її від Windows 7 і попередніх версій OS X В першій частині статті ми поговорили про самому комп'ютері iMac 27 "і про особливості операційної системи OS X Lion, що відрізняють її від Windows 7 і попередніх версій OS X.

під другій частині статті ми розглянули основні програми, включені в OS X Lion.

А тепер поговоримо про деякі додаткових прикладних програмах, які нерідко використовуються на комп'ютерах компанії Apple під OS X. Ну і в кінці зробимо якісь висновки, якщо на це ще залишаться сили.

MS Office

Існує версія MS Office для Mac - це MS Office 2011 for Mac. Туди входять основні офісні програми - Word, Excel, Outlook, PowerPoint, Messenger, ну і також різні допоміжні - Graph, Reminder, Database Untility і так далі.

MS Word

Word чимось схожий на MS Word 2010 року для Windows, проте там є і дуже помітні відмінності.

MS Word 2011
MS Word 2011

Я його толком потестировать не мав можливості, але взагалі користувачі говорять, що версія MS Office для Mac - помітно гірше, ніж версія під Windows. Однак я не зміг перевірити істинність цього твердження - для цього потрібно як слід повивчати роботу даного пакета.

Мені при першому погляді кинулося в очі відміну деяких пунктів меню закладок стрічок інструментів і певні відмінності в самих піктограмах інструментів. Хоча взагалі все більш-менш побудовано за образом і подобою MS Office 2010 for Windows.

MS Excel

Електронні таблиці від MS в Маківському варіанті. Як і у випадку з Word, спостерігається повна невідповідність меню і піктограм з версією під Windows. Спочатку це дратує, але, може, можна звикнути.

MS Excel 2011
MS Excel 2011

MS Outlook

Мене взагалі Outlook під Mac найбільше цікавив в якості потужного поштового клієнта - так як в попередніх версіях OS X поштовик моїм завданням абсолютно точно не відповідав. Однак в OS X Lion поштовий клієнт став досить потужний, так що в використанні Outlook, на мій погляд, особливої ​​необхідності немає. Втім, якщо якісь користувачі звикли працювати з Outlook і не хочуть втрачати свої дані при переході на OS X (мається на увазі база Outlook з поштою, календарем, контактами і так далі), тоді використання цієї версії Office під Mac цілком виправдано.

Пошта в Outlook
Пошта в Outlook

Календар в Outlook
Календар в Outlook

MS PowerPoint

Додаток для створення презентацій.

PowerPoint
PowerPoint

Перегляд відео

За замовчуванням в OS X з переглядом відео різних форматів все не особливо добре, як і в iOS. Однак є всякі доповнення і сторонні додатки, які цю проблему знімають.

З усього, що я протестував, найбільш ефективною виявилася програма VideoLAN (VLC) під Mac. До речі, VLC люблять багато користувачів, що працюють під всілякими іншими операційними системами (вона є під більшість платформ), і Маковська версія теж не підкачала.

Грає практично всі, включаючи будь-яку екзотику, володіє дуже просунутими функціональними можливостями. Особисто мені цього додатка для відео було хоч греблю гати.

Фільм в MKV
Фільм в MKV

VLC також вміє грати відеопотоки папок зі структурою Blu-ray. Ось тільки як диск їх не відтворює, що прикро, тому що на такому дисплеї дивитися Blu-ray - саме воно.

Потік з папки з Blu-ray
Потік з папки з Blu-ray

Windows під Mac

Ну і в кінці цього огляду поговоримо про рішення задачі запуску Windows і програм під Windows на Maс.

А завдання це, як правило, стоїть перед будь-яким початківцям користувачем OS X. Тому що ніхто не приходить до OS X абсолютно незайманим - зрозуміло, в плані операційки. Майже всі так чи інакше починали на Windows, і багато хто має програми (нерідко разом з даними), для яких вони або не можуть швидко знайти аналоги під OS X, або ж ці аналоги помітно менш зручні, ну і бувають випадки, коли аналогів просто немає як класу - таке зустрічається, наприклад, з банківським софтом.

Тримати два комп'ютери з різними операційними системами - дуже незручно, та й дорого. Але це і не потрібно робити, якщо ви переходите під Mac. Там є два варіанти вирішення цієї проблеми.

1. Boot Camp

Це спеціальна програма-менеджер, що входить в базову поставку OS X, що дозволяє виділити на жорсткому диску Mac вільний простір під окремий логічний диск, куди встановлюється операційна система Windows (будь-яка, яка вам подобається; також можна встановлювати і інші операційки). Після чого за допомогою Boot Camp ви зможете вибирати, з якою саме системи грузиться - з Windows або OS X. Windows при цьому буде працювати як абсолютно окрема, самостійна і повноцінна операційна система.

Менеджер Boot Camp
Менеджер Boot Camp

У цьому, до речі, є як свої плюси, так і мінуси. Плюси в тому, що у вас виходить звичайний комп'ютер з Windows (ну і з OS X), а мінус в тому, що при цьому немає нормальної взаємодії з OS X і даними під OS X: цей розділ під Windows буде видно тільки в режимі читання (раніше не було видно взагалі) і розділ з Windows буде видно під OS X тільки в режимі читання. Ну і для запуску іншого операційки доведеться обов'язково перезавантажуватися.

Тому куди цікавіше використовувати можливість запуску Windows і програм під неї безпосередньо під OS X. А це робиться за допомогою програми Parallels Desktop для Mac - вона до складу OS X не входить і є платною.

2. Parallels Desktop для Mac

Parallels Desktop для Mac - спеціальне програмне забезпечення, за допомогою якого можна створювати так звані віртуальні машини з іншими операційними системами - Windows, Linux та іншими. Усередині цих віртуальних машин можна встановлювати і запускати практично будь-яке забезпечення, розроблене під ці системи.

Працювати з Parallels - дуже легко, і навіть непросунутої користувач без особливих проблем може створити в ньому свою віртуальну машину з Windows.

При запуску Parallels вказується, що ви хочете створити контейнер з Windows, після чого він запропонує задати параметри (їх можна залишити за замовчуванням).

налаштування параметрів
налаштування параметрів

Далі вставляєте відповідний диск з дистрибутивом Windows і - вперед, йде звичайний процес установки.

установка Windows
установка Windows

Нинішня Parallels дозволяє запускати контейнер з Windows в двох різних варіантах. Варіант перший - контейнер з Windows запускається у вигляді вікна, всередині якого, в свою чергу, можна запускати будь-які віндовсівського додатки. Це, так би мовити, звичний спосіб.

Windows в якості окремого вікна
Windows в якості окремого вікна

Вікно з Windows при цьому можна розорювати на весь екран, змінювати його розмір, змінювати дозвіл робочого столу і так далі. Контейнер прекрасно взаємодіє з OS X - вони можуть обмінюватися даними, Windows використовує мережу, Інтернет, периферію та інше.

Другий варіант - ще більш повна інтеграція Windows в OS X. В цьому випадку в док-панелі з'являється меню програм, за допомогою яких в звичайних вікнах OS X можна запускати додатки Windows, також зверху в області сповіщень з'являється посилання на звичну кнопку "Пуск", за допомогою якої також можна запускати додатки.

Список в док-панелі
Список в док-панелі

Кнопка Пуск зверху в області повідомлень
Кнопка "Пуск" зверху в області повідомлень

Ну і в результаті запущені програми для Windows на вашому робочому столі виглядають майже точно так же, як і додатки для OS X, хіба що робота з вікнами там проводиться так, як прийнято в Windows.

І для вас тоді вже практично немає різниці, що за додаток ви запускаєте - під Windows або під OS X.

Вікна з додатками під Windows
Вікна з додатками під Windows

Звичайні програми працюють під Parallels досить швидко - різниця з окремою Windows практично не помітна.

Робота "важких" додатків, що вимагають пам'яті, багато в чому залежить від того, скільки цієї пам'яті через Parallels виділено для віртуальної машини. А це, в свою чергу, залежить від кількості фізичної пам'яті на комп'ютері. Якщо там встановлено близько 8 Гб і ви можете виділити під Windows 4 Гб - тоді обидві системи і додатки під них будуть працювати цілком спритно. А якщо на комп'ютері лише 4 Гб і вам доводиться ділити цю пам'ять порівну на дві системи - ось тут вже можливі гальма.

Але слід розуміти, що в будь-якому випадку робота Windows і додатків під Windows у віртуальній машині під OS X буде повільніше, ніж в якості окремо встановленої системи.

висновок

У цих трьох статтях ми з вами розглянули комп'ютер iMac 27 ", деякі особливості операційної системи OS X Lion, роботу основних додатків в OS X Lion і установку Windows на комп'ютері Mac.

В общем-то, ніяких особливих висновків тут робити не потрібно: у мене була задача показати, що собою представляють даний комп'ютер, операційна система і основні програми, ну а висновки ви, допитливі читачі, повинні робити самі.

Що ж стосується моїх особистих вражень з приводу того, наскільки мені може підійти або не підійти подібний комп'ютер для вирішення щоденних завдань, - в загальному, я поки не прийшов до однозначних висновків. Так, OS X Lion і програми під неї виглядають дуже красиво і володіють вражаючими можливостями. Там є свої безумовні плюси в порівнянні з Windows. Однак точно так же там є і безумовні мінуси. Про частини цих плюсів і мінусів я вже розповів, а докладну розмову займе ще не одну статтю - я через деякий час отримаю Macbook Pro і спробую на ньому вирішити задачу переходу з Windows під Mac - ось там і розважимося ...

Поки ж я зрозумів одне: все красивості OS X не варті абсолютно дикого геморою (в моєму випадку) по зміні операційки і основних додатків. Мені одну пошту переносити - заняття не на один тиждень, так як система вибудувана дуже складна і громіздка.

Ось коли б я був вільний стрілець, який вийшов з лісу і перший раз в житті сів за комп'ютер, - тут ще велике питання, що б я віддав перевагу. Швидше за все, хотів би Mac. Але тільки в цьому випадку.

Знаєте, як воно буває. Ось живеш зі своєю дружиною років двадцять. У житті у вас всяке було: недомовки, образи. Те ви щось там вчасно не забекапілі, то вона впала кудись не туди і не вчасно. Те ви кривими руками не те погладили, то вона стала глючити під час варіння борщу - ось весь час пересолює і пересолює. А то і зовсім в ній треба міняти щось важливе, тому що падати стала на кухні ні з того ні з сього.

Але ви з нею вже років двадцять. Вона вас прекрасно знає і навчилася терпіти, ви всі її кунштюки прекрасно вивчили, ну і знову-таки - дружина кожні років п'ять все-таки хоч якось оновлюється: то волосся пофарбує, то пластику яку зробить, то кольорові контактні лінзи начепить.

І ось тут у вас на роботі з'являється молодичка років двадцяти п'яти. Вся така модна, стильна. І вам навіть здається, що ось таку погладиш вашими кривими руками, а вони вже як би і не криві, на такий-то красі! І що руки в неправильну сторону тепер просто не підуть, тому що вигини у цій молодушки - куди треба вигини! І вам так хочеться, щоб саме вона вам тепер борщі варила, що просто сил ніяких немає!

Але ви прекрасно розумієте, що вантаж прожитих років нікуди не діти! Коли рвеш з минулим - доводиться все залишати позаду. Тому що молодичка відмовиться слухати вашу музику, дивитися ваші фільми. Колекцію кришталевих келихів дружина вам просто не віддасть, бо ви її збирали разом. Та й молодичка ці келихи відмовиться мити, тому що вона цей формат в упор не розуміє.

Почнуться всякі проблеми з сумісністю - їй, бачте, не подобається, що ви хропете ночами. Дружині-то було наплювати, вона за давністю років вже погано чула, а ця або вас почне виганяти зі спальні, або по кілька разів за ніч буде влаштовувати перезавантаження: просипон і знову засипон.

Все, звичайно, нове і красиве, але до всього ж звикати! Тим часом ніякі супердорогі і модні парадні туфлі не замінять старі стоптані домашні капці. Просто тому, що ви до них звикли!

А далі почнеться повний дурдом! Далі ви почнете потихеньку зустрічатися зі старою дружиною. Ну, тому що є деякі завдання, які можна вирішити тільки разом, деякі проблеми, які ви з молодушкой не вирішите. Та й хто вас зрозуміє краще, ніж вона?

Спочатку ви з нею будете зустрічатися в режимі роздільного існування - під Boot Camp: якийсь час з молодушкой, якийсь час - з дружиною.

Потім ви знахабніє і перейдете до паралельного процесу - будете водити дружину в квартиру, зняту для вас з молодушкой, в той момент, коли молодичка буде відсутній.

І може бути, настане момент, коли ви зрозумієте, що з дружиною проводите явно більше часу, ніж з молодушкой.

Втім, звичайно, нерідко буває і по-іншому. Багато користувачів настільки зачаровані цими плавними лініями, стильною посадкою і кормової обведенням, що, поспілкувавшись ще якийсь час зі старою дружиною, повністю переходять під молодичка. Вони швидко звикають, вони не сумують за минулим і навіть в спальню заходять в парадних туфлях. Вони - звикли, у них дороги назад немає. І вони всім розповідають гидоти про колишню дружину, звеличуючи молодичка наліво-направо.

Буває так? Буває, звичайно.

Так яка мораль у всій цій історії? Мораль, як зазвичай, дуже проста. Сірники - дітям не іграшка!

Та й хто вас зрозуміє краще, ніж вона?
Буває так?
Так яка мораль у всій цій історії?

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают