Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Книги з просування сайту - кращі книги по SEO-розкрутці, скачати

 1. Топ-5 книг про SEO-просуванні сайтів
 2. Інша корисна література

У будь-якій науці практика поєднується з теорією, і SEO не є винятком. Практичний досвід фахівці поступово систематизують, завдяки чому на світ з'являються книги про просування і розкручування сайтів. Умовно їх можна розділити на дві категорії:

 • підручники для «чайників», де викладаються базисні речі. Книги, написані практиками для практиків, допомагають розібратися в суті питання і успішно застосовувати знання в житті, почавши кар'єру сеошника або підвищивши конкурентоспроможність свого сайту;
 • літературу для фахівців. У тематичних книгах про інтернет-просуванні сайтів розглядаються окремі аспекти даного питання. Такі книги в першу чергу орієнтовані на аналітиків і теоретиків, на вузьких фахівців в області SEO.

Книги про SEO-просуванні сайтів друкуються на папері і одночасно поширюються в електронних версіях або існують тільки в цифровому форматі. Перевагою електронних книг є оперативність їх появи в Мережі і доступність широкому колу користувачів - це допомагає теорії крокувати в ногу з практикою. У свіжих книгах публікуються актуальні поради для новачків і професіоналів, а електронний формат дозволяє оновлювати контент у міру появи нових напрацювань в області SEO. Яскравим прикладом може служити інтернет-агентство Ingate, яке регулярно поповнює свою бібліотеку електронних брошур, частина яких присвячена питанням пошукового просування сайтів.

Пропонована нижче добірка популярних і корисних книг про просування і оптимізації сайтів допоможе новачкам розібратися в теорії, зрозуміти суть процесів, що відбуваються, навчитися застосовувати знання на практиці. Професіонали знайдуть в електронних виданнях важливу інформацію для своєї роботи, оскільки в сфері SEO-оптимізації існує безліч дрібних деталей, що серйозно впливають на кінцевий результат.

Топ-5 книг про SEO-просуванні сайтів

1. І. Севостьянов. Пошукова оптимізація. Практичний посібник з просування сайту в Інтернеті.

Книга написана власником компанії «вебпроектів», який протягом півтора десятків років спеціалізується на створенні успішних продають сайтів.

У керівництві зібрані практичні поради, завдяки яким можна значно підвищити інтерес клієнтів до сайту без додаткових фінансових вкладень в рекламу. Це відбувається автоматично, якщо проект відповідає вимогам пошукових систем.

Цільова аудиторія книги - фахівці з SEO-оптимізації, що займаються підтримкою сайтів своїх компаній, інтернет-маркетологи.

2. І. Ашманов, А. Іванов. Оптимізація і просування сайтів в пошукових системах.

Оптимізація і просування сайтів в пошукових системах

Завдяки цій книзі новачок досконально розбереться в тому, що таке пошукові системи і каталоги, як відбувається пошук інформації користувачами, які дії слід зробити, щоб просунути сайт. Велика увага приділяється актуальним принципам мережевої реклами, нестандартним прийомам просування. Представлені корисні рекомендації по оптимізації сайтів з урахуванням їх тематики. До переваг книги також можна віднести велику кількість посилань на ресурси з корисною інформацією.

Цільова аудиторія книги - люди, які роблять перші кроки в галузі пошукової оптимізації та хочуть знайти ефективну методику. Більш просунутим фахівцям книга буде цікава багатим практичним досвідом і масою цінних порад.

Зверніть увагу: книга перевидавалася з додаванням актуальної інформації, тому бажано знайти найсвіжішу версію.

3. С. Спенсер, Е. Енж, Р. Фікшін, Д. Стрікчіола. SEO. Мистецтво розкрутки сайтів.

Ця книга про просування сайтів в пошукових системах узагальнює зарубіжний досвід, але буде корисна і цікава як новачкам в сфері SEO, так і професіоналам. Це докладний посібник з пошукової оптимізації, де представлені відомості про принципи роботи пошукових движків, ключові для комерційної розкрутки сайту аспекти SEO, включаючи розробку веб-ресурсу, підбір ключових слів, формування контенту, етапи оптимізації та аналіз її ефективності.

Автори висвітлюють питання, пов'язані з перспективами розвитку SEO і створенням команди професіоналів, здатної вирішувати будь-які питання по просуванню. Також увага приділяється маркетинговим прийомам, аналізу поведінки споживачів.

Незважаючи на те, що з моменту видання книги пройшло чимало часу, вона залишається актуальною, оскільки дозволяє новачкові досконально розібратися в основних питаннях. Цільова аудиторія книги - фахівці з розкрутки веб-ресурсів.

4. Олексій Штар, Анар Бабаєв. Розкрутка. Секрети ефективного просування сайтів.

Секрети ефективного просування сайтів

Книга навчає основам SEO: алгоритмам оптимізації, її цілям, принципам і особливостям. Багато уваги приділено практичним порадам, в тому числі від відомих фахівців в області розкрутки сайтів. Видання буде корисним всім, хто займається створенням власного інтернет-бізнесу і його просуванням і хоче дізнатися про нюанси зсередини, від реальних успішних фахівців.

Цільова аудиторія книги - ті, хто тільки почав вивчати секрети SEO, і професіонали, які прагнуть дізнатися нове і підвищити свій рівень.

5. Наталія Нейолова, Анна Моргачева. SEMBOOK. Енциклопедія пошукового просування.

Енциклопедія пошукового просування

У книзі доступною мовою викладаються принципи роботи пошукових систем, особливості підготовки інтернет-ресурсів для їх перетворення в ефективний рекламний канал за допомогою Google і «Яндекса», методи і основні етапи просування сайтів.

До переваг книги варто віднести докладний опис процесів розкрутки веб-ресурсів, велика кількість реальних прикладів і рекомендацій. Книга допомагає освіжити і систематизувати вже наявні відомості або розібратися в питанні з нуля.

Цільова аудиторія книги - початківці і досвідчені веб-майстри, фахівці в сфері маркетингу і реклами, власники інтернет-бізнесу, які бажають самостійно підвищити його ефективність.

Інша корисна література


Книги з просування сайту з'являються регулярно. Для новачка в SEO знадобляться видання енциклопедичного характеру, досвідченим майстрам будуть цікаві книги, присвячені вузьким питань, що дозволяють глибоко зануритися в тему. Давайте розглянемо їх.

І. І. Іванов. SEO: пошукова оптимізація від А до Я

SEO: пошукова оптимізація від А до Я

Книги, опубліковані під редакцією І. І. Іванова, представляють собою тритомний збірник статей різних авторів. Всі вони ведуть SEO-блоги і активно беруть участь в форумі SBUP.

Мова статей вільний, блогових. Охоплюється широке коло тем, пов'язаних з пошуковою оптимізацією, але інформація не структурована. Книга корисна для вивчення конкретних тем, в яких хочеться детально розібратися. До переваг можна віднести регулярне оновлення всіх трьох томів.

К. Д. Маннинг, П. Рагхаван, Х. Шютце. Введення в інформаційний пошук

Введення в інформаційний пошук

Видання призначене для тих, хто вирішив досконально розібратися, як працює пошукова система і що потрібно зробити, щоб вона допомагала просуванню конкретного сайту. Книга докладно розглядає саме поняття пошуку і його характеристики і розрахована на підготовлену аудиторію, в першу чергу теоретиків і аналітиків.

Л. Гроховский, М. Сливинський, А. Чекушіна, С. Ставський. SEO: керівництво по внутрішніх факторів

Видання присвячене внутрішньої оптимізації сайту. Книга написана професіоналами-практиками для досвідчених SEO-фахівців, які хочуть підвищити свій рівень. До авторського колективу також входять аналітики, завдяки яким в книзі крім практичних порад чимало теорії, викладеної доступною мовою.

«Актуальне SEO: як працюють посилання сьогодні»

«Актуальне SEO: як працюють посилання сьогодні»

Популярний інструмент виведення сайту в топ - Посилальне оточення. Але сьогодні посилання можуть послужити і добру службу, і створити проблеми, опустивши веб-ресурс на нижчі позиції. У книзі від Ingate розповідається, як сьогодні стали працювати зовнішні і внутрішні посилання, що спричинить за собою санкції від пошукових систем, яке Посилальне оточення допоможе обійти конкурентів.

«Прогнозування цільового трафіку: шпаргалка для маркетолога»

Цільовий трафік дозволяє залучити нових клієнтів, збільшити прибуток, в короткі терміни окупити вкладення в рекламу. У книзі детально розказано, як визначити, скільки відвідувачів вийде залучити на сайт, як точно спрогнозувати трафік і вибрати найефективніший канал. Корисні поради допоможуть уникнути помилок і пов'язаних з ними грошових втрат.

«Поведінкові чинники: одкровення експертів»

«Поведінкові чинники: одкровення експертів»

З книги від Ingate ви дізнаєтеся, що таке поведінкові фактори і як вони впливають на ранжування сайту, як досягти оптимальних значень ПФ, за якими критеріями оцінюється сайт щодо поведінкових характеристик.

«3 кроки в топ: оптимізація без помилок»

Щоб сайт став успішним, він повинен бути якісним. Автори книги розповідають, як правильно оптимізувати ресурс в трьох напрямках: технічної складової, контенті і зображеннях. Інформація добре структурована і дозволяє детально розібратися в питаннях внутрішньої оптимізації сайту, зрозуміти, як прибрати перешкоди для ефективного просування, як зробити ресурс більш відвідуваним і потрапити в топ видачі. Корисні поради стануть в нагоді і новачкам, і досвідченим сеошників.

«Семантичне ядро: 6 пекельних помилок»

«Семантичне ядро: 6 пекельних помилок»

Книга про SEO-просуванні сайту присвячена складанню семантичного ядра. Якість СЯ безпосередньо впливає на ставлення пошукових систем до сайту, залучення цільової аудиторії на веб-ресурс. Поради професіоналів допоможуть грамотно сформувати семантичне ядро, уникнувши поширених помилок, що заважають потрапляння в топ видачі.

«SEO-копірайтинг. Як приручити пошуковик »


У пропонованій книзі простою і зрозумілою мовою, в супроводі наочних прикладів з практики, викладені базові поняття SEO-копірайтингу. Тут ви знайдете відповіді на ключові питання:

 • Навіщо потрібна оптимізація контенту?
 • Як робити тексти унікальними?
 • Як правильно підбирати і використовувати ключові слова?
 • За якими принципами оптимізують тег title?
 • Як працювати з заголовками (теги h1и h2)?
 • Як скласти опис сторінки (метатег description)?
 • Як зробити текст зручним для сприйняття?
Як робити тексти унікальними?
Як правильно підбирати і використовувати ключові слова?
За якими принципами оптимізують тег title?
Як працювати з заголовками (теги h1и h2)?
Як скласти опис сторінки (метатег description)?
Як зробити текст зручним для сприйняття?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно