Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Книги з просування сайту - кращі книги по SEO-розкрутці, скачати

 1. Топ-5 книг про SEO-просуванні сайтів
 2. Інша корисна література

У будь-якій науці практика поєднується з теорією, і SEO не є винятком. Практичний досвід фахівці поступово систематизують, завдяки чому на світ з'являються книги про просування і розкручування сайтів. Умовно їх можна розділити на дві категорії:

 • підручники для «чайників», де викладаються базисні речі. Книги, написані практиками для практиків, допомагають розібратися в суті питання і успішно застосовувати знання в житті, почавши кар'єру сеошника або підвищивши конкурентоспроможність свого сайту;
 • літературу для фахівців. У тематичних книгах про інтернет-просуванні сайтів розглядаються окремі аспекти даного питання. Такі книги в першу чергу орієнтовані на аналітиків і теоретиків, на вузьких фахівців в області SEO.

Книги про SEO-просуванні сайтів друкуються на папері і одночасно поширюються в електронних версіях або існують тільки в цифровому форматі. Перевагою електронних книг є оперативність їх появи в Мережі і доступність широкому колу користувачів - це допомагає теорії крокувати в ногу з практикою. У свіжих книгах публікуються актуальні поради для новачків і професіоналів, а електронний формат дозволяє оновлювати контент у міру появи нових напрацювань в області SEO. Яскравим прикладом може служити інтернет-агентство Ingate, яке регулярно поповнює свою бібліотеку електронних брошур, частина яких присвячена питанням пошукового просування сайтів.

Пропонована нижче добірка популярних і корисних книг про просування і оптимізації сайтів допоможе новачкам розібратися в теорії, зрозуміти суть процесів, що відбуваються, навчитися застосовувати знання на практиці. Професіонали знайдуть в електронних виданнях важливу інформацію для своєї роботи, оскільки в сфері SEO-оптимізації існує безліч дрібних деталей, що серйозно впливають на кінцевий результат.

Топ-5 книг про SEO-просуванні сайтів

1. І. Севостьянов. Пошукова оптимізація. Практичний посібник з просування сайту в Інтернеті.

Книга написана власником компанії «вебпроектів», який протягом півтора десятків років спеціалізується на створенні успішних продають сайтів.

У керівництві зібрані практичні поради, завдяки яким можна значно підвищити інтерес клієнтів до сайту без додаткових фінансових вкладень в рекламу. Це відбувається автоматично, якщо проект відповідає вимогам пошукових систем.

Цільова аудиторія книги - фахівці з SEO-оптимізації, що займаються підтримкою сайтів своїх компаній, інтернет-маркетологи.

2. І. Ашманов, А. Іванов. Оптимізація і просування сайтів в пошукових системах.

Оптимізація і просування сайтів в пошукових системах

Завдяки цій книзі новачок досконально розбереться в тому, що таке пошукові системи і каталоги, як відбувається пошук інформації користувачами, які дії слід зробити, щоб просунути сайт. Велика увага приділяється актуальним принципам мережевої реклами, нестандартним прийомам просування. Представлені корисні рекомендації по оптимізації сайтів з урахуванням їх тематики. До переваг книги також можна віднести велику кількість посилань на ресурси з корисною інформацією.

Цільова аудиторія книги - люди, які роблять перші кроки в галузі пошукової оптимізації та хочуть знайти ефективну методику. Більш просунутим фахівцям книга буде цікава багатим практичним досвідом і масою цінних порад.

Зверніть увагу: книга перевидавалася з додаванням актуальної інформації, тому бажано знайти найсвіжішу версію.

3. С. Спенсер, Е. Енж, Р. Фікшін, Д. Стрікчіола. SEO. Мистецтво розкрутки сайтів.

Ця книга про просування сайтів в пошукових системах узагальнює зарубіжний досвід, але буде корисна і цікава як новачкам в сфері SEO, так і професіоналам. Це докладний посібник з пошукової оптимізації, де представлені відомості про принципи роботи пошукових движків, ключові для комерційної розкрутки сайту аспекти SEO, включаючи розробку веб-ресурсу, підбір ключових слів, формування контенту, етапи оптимізації та аналіз її ефективності.

Автори висвітлюють питання, пов'язані з перспективами розвитку SEO і створенням команди професіоналів, здатної вирішувати будь-які питання по просуванню. Також увага приділяється маркетинговим прийомам, аналізу поведінки споживачів.

Незважаючи на те, що з моменту видання книги пройшло чимало часу, вона залишається актуальною, оскільки дозволяє новачкові досконально розібратися в основних питаннях. Цільова аудиторія книги - фахівці з розкрутки веб-ресурсів.

4. Олексій Штар, Анар Бабаєв. Розкрутка. Секрети ефективного просування сайтів.

Секрети ефективного просування сайтів

Книга навчає основам SEO: алгоритмам оптимізації, її цілям, принципам і особливостям. Багато уваги приділено практичним порадам, в тому числі від відомих фахівців в області розкрутки сайтів. Видання буде корисним всім, хто займається створенням власного інтернет-бізнесу і його просуванням і хоче дізнатися про нюанси зсередини, від реальних успішних фахівців.

Цільова аудиторія книги - ті, хто тільки почав вивчати секрети SEO, і професіонали, які прагнуть дізнатися нове і підвищити свій рівень.

5. Наталія Нейолова, Анна Моргачева. SEMBOOK. Енциклопедія пошукового просування.

Енциклопедія пошукового просування

У книзі доступною мовою викладаються принципи роботи пошукових систем, особливості підготовки інтернет-ресурсів для їх перетворення в ефективний рекламний канал за допомогою Google і «Яндекса», методи і основні етапи просування сайтів.

До переваг книги варто віднести докладний опис процесів розкрутки веб-ресурсів, велика кількість реальних прикладів і рекомендацій. Книга допомагає освіжити і систематизувати вже наявні відомості або розібратися в питанні з нуля.

Цільова аудиторія книги - початківці і досвідчені веб-майстри, фахівці в сфері маркетингу і реклами, власники інтернет-бізнесу, які бажають самостійно підвищити його ефективність.

Інша корисна література


Книги з просування сайту з'являються регулярно. Для новачка в SEO знадобляться видання енциклопедичного характеру, досвідченим майстрам будуть цікаві книги, присвячені вузьким питань, що дозволяють глибоко зануритися в тему. Давайте розглянемо їх.

І. І. Іванов. SEO: пошукова оптимізація від А до Я

SEO: пошукова оптимізація від А до Я

Книги, опубліковані під редакцією І. І. Іванова, представляють собою тритомний збірник статей різних авторів. Всі вони ведуть SEO-блоги і активно беруть участь в форумі SBUP.

Мова статей вільний, блогових. Охоплюється широке коло тем, пов'язаних з пошуковою оптимізацією, але інформація не структурована. Книга корисна для вивчення конкретних тем, в яких хочеться детально розібратися. До переваг можна віднести регулярне оновлення всіх трьох томів.

К. Д. Маннинг, П. Рагхаван, Х. Шютце. Введення в інформаційний пошук

Введення в інформаційний пошук

Видання призначене для тих, хто вирішив досконально розібратися, як працює пошукова система і що потрібно зробити, щоб вона допомагала просуванню конкретного сайту. Книга докладно розглядає саме поняття пошуку і його характеристики і розрахована на підготовлену аудиторію, в першу чергу теоретиків і аналітиків.

Л. Гроховский, М. Сливинський, А. Чекушіна, С. Ставський. SEO: керівництво по внутрішніх факторів

Видання присвячене внутрішньої оптимізації сайту. Книга написана професіоналами-практиками для досвідчених SEO-фахівців, які хочуть підвищити свій рівень. До авторського колективу також входять аналітики, завдяки яким в книзі крім практичних порад чимало теорії, викладеної доступною мовою.

«Актуальне SEO: як працюють посилання сьогодні»

«Актуальне SEO: як працюють посилання сьогодні»

Популярний інструмент виведення сайту в топ - Посилальне оточення. Але сьогодні посилання можуть послужити і добру службу, і створити проблеми, опустивши веб-ресурс на нижчі позиції. У книзі від Ingate розповідається, як сьогодні стали працювати зовнішні і внутрішні посилання, що спричинить за собою санкції від пошукових систем, яке Посилальне оточення допоможе обійти конкурентів.

«Прогнозування цільового трафіку: шпаргалка для маркетолога»

Цільовий трафік дозволяє залучити нових клієнтів, збільшити прибуток, в короткі терміни окупити вкладення в рекламу. У книзі детально розказано, як визначити, скільки відвідувачів вийде залучити на сайт, як точно спрогнозувати трафік і вибрати найефективніший канал. Корисні поради допоможуть уникнути помилок і пов'язаних з ними грошових втрат.

«Поведінкові чинники: одкровення експертів»

«Поведінкові чинники: одкровення експертів»

З книги від Ingate ви дізнаєтеся, що таке поведінкові фактори і як вони впливають на ранжування сайту, як досягти оптимальних значень ПФ, за якими критеріями оцінюється сайт щодо поведінкових характеристик.

«3 кроки в топ: оптимізація без помилок»

Щоб сайт став успішним, він повинен бути якісним. Автори книги розповідають, як правильно оптимізувати ресурс в трьох напрямках: технічної складової, контенті і зображеннях. Інформація добре структурована і дозволяє детально розібратися в питаннях внутрішньої оптимізації сайту, зрозуміти, як прибрати перешкоди для ефективного просування, як зробити ресурс більш відвідуваним і потрапити в топ видачі. Корисні поради стануть в нагоді і новачкам, і досвідченим сеошників.

«Семантичне ядро: 6 пекельних помилок»

«Семантичне ядро: 6 пекельних помилок»

Книга про SEO-просуванні сайту присвячена складанню семантичного ядра. Якість СЯ безпосередньо впливає на ставлення пошукових систем до сайту, залучення цільової аудиторії на веб-ресурс. Поради професіоналів допоможуть грамотно сформувати семантичне ядро, уникнувши поширених помилок, що заважають потрапляння в топ видачі.

«SEO-копірайтинг. Як приручити пошуковик »


У пропонованій книзі простою і зрозумілою мовою, в супроводі наочних прикладів з практики, викладені базові поняття SEO-копірайтингу. Тут ви знайдете відповіді на ключові питання:

 • Навіщо потрібна оптимізація контенту?
 • Як робити тексти унікальними?
 • Як правильно підбирати і використовувати ключові слова?
 • За якими принципами оптимізують тег title?
 • Як працювати з заголовками (теги h1и h2)?
 • Як скласти опис сторінки (метатег description)?
 • Як зробити текст зручним для сприйняття?
Як робити тексти унікальними?
Як правильно підбирати і використовувати ключові слова?
За якими принципами оптимізують тег title?
Як працювати з заголовками (теги h1и h2)?
Як скласти опис сторінки (метатег description)?
Як зробити текст зручним для сприйняття?

Новости

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,