Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Кейс: 1,5 млн ₽ за півтора місяці з допомогою Telegram-бота

 1. Спочатку ми побачили потребу
 2. Забудь все, що ти знав про e-mail маркетингу
 3. Ідея та розробка
 4. Рада для тих, хто не ніколи не займався розробкою
 5. Упаковка і промо
 6. Telegram і контекст
 7. Instagram
 8. Помилки і висновки
 9. Звідси цікаве спостереження
 10. Чому відмовилися від Telegram-бота

Отже, як же ми отримали ці реєстрації і гроші і чому все ж вирішили відмовитися від Telegram-бота як від способу взаємодії системи з користувачами.

Спочатку ми побачили потребу

Так як ми давно займаємося просуванням в Instagram і вчимо цієї професії інших людей, ми розглянули найбільшу біль власників акаунтів.

А потреба ця є не тільки у SMM-фахівців, що займаються просуванням профілів в Instagram, а й у арбітражніков, а вже про початківців блогерів і власників бізнесів і говорити не варто. Так як створити в молодому порожньому акаунті справжню движуху можна тільки за допомогою коментарів.

Раніше у нас був чат в Telegram, де люди відправляли посилання на свої пости, і інші учасники чату зі своїх профілів їх коментували. За умовами треба було створити окремий профіль для цього чату, максимально схожого на живого користувача з Instagram. У чаті було більше 1000 чоловік, і все стабільно працювало.

Забудь все, що ти знав про e-mail маркетингу

Ні, насправді забувати не треба. Якщо у тебе є хоч якісь знання в цій галузі, тобі буде легше пройти курс «E-mail маркетинг» від бізнес-школи City Business School.

За півтора місяці ти навчишся будувати сучасні воронки поглинання клієнтів і продавати так, ніби-то ти не лист відіслав, а встав з лотком морозива біля вокзалу в спекотний літній день.

Наостанок ось тобі трохи статистики. Тільки 12% маркетологів вміють використовувати можливості e-mail маркетингу. Влуч у цей відсоток вже через півтора місяці.

Реклама


Потім на хвилі популярності Telegram-ботів ми подумали: а чому б з чату не зробити бота і не заробити на ньому собі на вертоліт?

Ідея та розробка

Перше, що ми зробили: придумали технологію роботи системи.

Найголовніше, що ми реалізували і чим пишаємося: відсутність найменшої зв'язку з API Instagram. Для роботи в системі не потрібно авторізовиваться в соцмережі.

Чому ми так зробили?

Тому що Instagram постійно змінює правила авторизації, роботу алгоритмів і так далі, вставляючи палки в колеса неофіційними додатків. А це, власне, все, крім нього самого. В результаті репостери, сервіси для підписок і лайків і всі інші постійно від цього страждають.

Тому ми і зробили роботу системи саме такий, для якої не треба авторізовиваться в соцмережі.

Копітка, велика і важка робота над проектом тривала 4 місяці.

Для проекту було обрано популярний і актуальний мову php. Весь backend писався вручну, на основі фреймворку. Робота з ботом також була реалізована на цій мові з використанням відкритого API Telegram. Бот писався з нуля, а необхідні готові бібліотеки були ретельно змінені під наші потреби або розширені за функціоналом.

Чимало клопоту було при створення зв'язку з Instagram. Всі їх обмеження і ліміти часом ставили в тупик.

В результаті було знайдено просте, але ефективне рішення, завдяки якому при роботі з сервісом ми не запитуємо логін / пароль від профілю Instagram (цю логіку, як і інші технічні подробиці, ми з міркувань безпеки не розголошуємо).

Код проекту має дуже багато всіляких дій і залежностей. Кожен день виконуються тисячі завдань і залишаються десятки тисяч коментарів. Кожну секунду обробляється в середньому 100 запитів, а по кожному запиту ще по кілька дій в різні боки, включаючи звернення до Telegram і Instagram. Ніяких протизаконних дій або будь-яких вразливостей для отримання інформації ми не використовуємо.

Після першого запуску системи були довгі тести. Ми запросили людей, які до цього були в нашому активному чаті. За підсумком зрозуміли, що систему треба переробляти практично повністю, і потім ще місяць все допрацьовували.

Рада для тих, хто не ніколи не займався розробкою

Правило, яке завжди потрібно пам'ятати. В першу чергу важливо випустити хоча б якийсь, нехай сирої, продукт і влаштувати масштабний тест з користувачами.

Так у нас і вийшло. В результаті виявилося, що користувачам потрібен трохи інший алгоритм, а той, що ми викотили, треба переробляти - люди його не розуміють.

До речі, ми його досі допрацьовуємо день у день.

Упаковка і промо

Після всіх тестів і переробки взялися за упаковку, замовили головний Лендінгем і сайт адмінки. В результаті зіткнулися з іншою проблемою - ніхто не хотів розміщувати нашу рекламу: ні видання, ні великі паблік, ні блогери, ні лідери думок.

Всі думали, що ми зробили сервіс для якоїсь чорнухи.

Telegram і контекст

На старті нам допомогли люди, які з нами вже працювали, а також сильно витягла реклама в Telegram-каналах. Ось неповний список каналів з тодішніми цінами за розміщення, з яких ми отримали максимальну віддачу:

@business_ru - 16 000 рублів
@funscience - 12 000 рублів
@prbezposhady - 30 000 рублів
@mustreads - 17 000 рублів
@rationalnumbers - 12 500 рублів
@economika - 6000 рублів
@themarfa - 6000 рублів

Але найкраще спрацював канал Діми Портнягина - «Трансформатор» (@transformatortv). Перший закуп коштував нам 100 000 рублів, зараз ми закуповується у них вже зі знижками не тільки для «Комментера». Так ось, перше розміщення принесло сервісу найбільша кількість реєстрацій - трохи більше 5000 нових користувачів.

Хоч він і був за вартістю дорожче всіх, але по віддачі виявилося вигідніше два рази взяти рекламу там, ніж набирати в різних місцях.

Також ми налаштовували контекстну рекламу в Яндекс.Директ і Google AdWords. Але тут результативність була і залишається не дуже високою, хоча ми і взяли від контексту все, що змогли вичавити.

Instagram

Окрему увагу варто приділити офіційної реклами в Instagram.

У просуванні сервісу проблем майже не виникало, адже цільова аудиторія досить зрозуміла: SMM-спеціалісти, блогери, підприємці.

І відповідно до цих портретами були обрані аудиторії.

1. SMM-спеціалісти:

SMM-спеціалісти:

2. Підприємці:

Підприємці:

3. Блогери:

Блогери:

4. Четвертою групою була аудиторія look-alike, обрана на основі нашої бази даних. У нас було більше 80 000 контактів, дуже точно потрапляють в ЦА.

У текстах упор робили на основні «болю», які є у ЦА:

 • падіння охватов;
 • зниження активності;
 • падіння або відсутність продажів.

Наприклад, кращий текст на даний момент виглядає так:

Активність в Instagram падає?
Менше лайків, менше коментарів, а за ними зникають і охоплення з покупками. Адже якщо пост бачить менше людей, то і покупок буде менше. Спеціально для бізнес-профілів і блогерів ми розробили Сommenter 2000 - сервіс для створення живої активності в Instagram за допомогою справжніх коментарів в постах.
Так Так! Реальних коментарів, а не тусовки блогерів з лайк-чатів або, о жах, спамерських пошукових роботів. Коментарі та лайки від реальної аудиторії допоможуть підняти пост, виявляючи неактивну аудиторію і згодом підняти продажі!
Досить вже читати, сервіс повністю безкоштовний для одного аккаунта! Тисни на кнопку «Реєстрація» під фото і приєднуйся.

Так як я досить відомий в Instagram, були використані банери з моїми фотографіями і з різними інтерпретаціями текстів про спамерських пошукових роботів.

Нижче представлений один з найбільш успішних.

Нижче представлений один з найбільш успішних

Загальні результати рекламної кампанії за місяць і результати кожної групи оголошень зі своєю ЦА також представлені нижче. Все дуже навіть непогано.

Все дуже навіть непогано

Як і передбачалося, найкраща ЦА виявилася на основі look-alike аудиторії, яка за своїм портрету була найближче до SMM-фахівців і підприємцям.

Плюс у мене є свій великий профіль в Instagram, в якому ми регулярно розповідали про «Комментере» і партнерській програмі.

Помилки і висновки

Більшу частину реєстрацій ми планували отримувати по партнерській програмі і думали, що сервіс буде розвиватися дуже швидко.

Спочатку у нас було кілька платних тарифів, а при реєстрації користувача ми надавали безкоштовний період користування на сім днів.

Як виявилося, користувачам це було не дуже зручно. Тріал розміром всього в сім днів для незрозумілого сервісу - поки людина розбирався в усіх тонкощах і складнощах, його безкоштовний період вже добігав кінця.

В результаті навіть при працюючій партнерке сервіс вірусно не зростав. І вкладені в залучення одного клієнта кошти часом не окупалися, ми насилу виходили в нуль.

Проаналізувавши ситуацію, напередодні нового року ми провели великий розпродаж з хорошими знижками. Продавали пакет, в якому можна не роздавати коментарі. Суть в тому, що одне з правил сервісу - перш ніж отримати коментарі, треба їх роздати. Але тут ми зробили упор на тариф, в якому можна не роздавати. Плюс до нього зробили знижки і на інші пакети.

Всі виручені на розпродажі гроші вклали в просування в січні: в Instagram, в Facebook, в каналах Telegram, плюс контекст. У Instagram, природно, реклама працює набагато краще.

Однак в кінці січня ми зрозуміли, що далі можемо зайти в глухий кут, потрібно щось нове, свіже, кардинальне інше, що приверне до сервісу цілу купу людей. Тому що коли ми його створювали, ми керувалися позицією - сервіс повинен вистрілити в перші місяці роботи, а якщо такого не станеться, буде біда-печаль. Все це буде дуже довго і болісно.

Ще одним приводом для пошуку нового рішення було пекуче бажання обігнати всіх потенційно можливих конкурентів. Тих, які зрозуміють, що в нашому сервісі є толк, на продукт є покупці і, скориставшись нашою ідеєю, створять щось схоже.

Що ми зробили?

Ми зробили сервіс повністю безкоштовним. Точніше, випустили безкоштовний тариф, який не обмежений часом використання, але жорстко урізали його в можливостях.

І це спрацювало - ми отримали 6000 реєстрацій за кілька днів!

Просто оголосивши на наших ресурсах і зробивши розсилку по всій базі про те, що з цих пір «Комментер» довічно безкоштовний.

Звідси цікаве спостереження

Нехитрий тест показав, що довічний безкоштовний, хоч і обмежений, тариф, крутіше тижневого, хоч і без обмежень, безкоштовного періоду.

Причому крутіше не в пару раз, конверсія на всіх етапах виросла рази в чотири рази.

Чому відмовилися від Telegram-бота

Отже, використовуючи Telegram-бота, ми отримали 47 000 реєстрацій, 7000 активних користувачів, і їх число щодня збільшувалася на 500-1000 чоловік. Але в підсумку ми вирішили відмовитися від цього механізму.

Тому що Telegram виявився не таким стабільним, як хотілося б. У нього бувають глюки, поновлення, які, природно, призводять до збоїв в роботі сервісу. Що разом з оновленням і палицями Instagram призводить в повне зневіру.

Але все ж основна причина в іншому. Коли ми гнали холодний трафік з пошукових систем, з таргетированной реклами, з банерної реклами в соціальних мережах, у нас була одна велика біда. Люди кликали по реєстрації і, через те що треба було завантажувати / встановлювати ще й Telegram, не проходили за посиланням. А без скачування месенджер, вони в результаті не користувалися нашим сервісом. Показник відмов виходив величезним.

Тому ми вирішили зробити веб-версію, полность піти від Telegram, підключити до сервісу автоплатёж (а як показує практика на інших наших продуктах, він сильно підвищує конверсію продовження платної послуги) і продовжувати захоплювати світ, працюючи тими ж методами.

Тим більше, незабаром з'являться нові можливості, так як проект розвивається і з кожним днем ​​стає тільки краще і ефективніше. Ще чимало роботи має бути по оптимізації, захисту і поліпшення юзабіліті системи для ідеальної роботи.

Ми постійно поліпшуємо умови партнерської програми, які з кожним разом стають все цікавіше і привабливіше. На програмі, до речі, може заробити абсолютно будь-який, починаючи від простого адміністратора Instagram з декількома знайомими, закінчуючи схожими сервісами з великою цільової базою. І причина проста - ми платимо не тільки за оплати рефералів, а навіть за реєстрацію.

Партнерська публікація

Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Ваші статті надсилайте нам на [email protected] . А наші вимоги до них - ось тут .

Чому ми так зробили?
Що ми зробили?

Новости

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,