Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Інформтехнології замість політтехнологій

  1. Інформтехнології замість політтехнологій
Інформтехнології замість політтехнологій

Прийдешні в Росії парламентські і президентські вибори матимуть радикальна відмінність від всіх попередніх виборчих кампаній в країні. Якщо раніше на їх результат істотний вплив чинили політтехнології, то на цей раз долю виборів багато в чому визначать технології інформаційні (ІТ). У справу йдуть і SMS-сервіси, і "гарячі лінії", але на першому місці за значимістю стоїть Інтернет і, перш за все, його нова територія - блоги (мережеві щоденники).


У міру посилення інформаційної політики наймасовішого російського ЗМІ - телебачення, все більше жителів країни спрямовуються за об'єктивною інформацією в Інтернет, де цензура повністю відсутня. Але пасивного читання активної інтернет-аудиторії було мало, і вона почала створювати дискусійні майданчики. Вхідні в моду блоги виявилися вельми доречними: в місці їх зосередження - ЖЖ, "Живому журналі" ( www.livejournal.com ) - одне за одним почали з'являтися співтовариства з явною орієнтацією на політику. Серед найбільш відомих - такі спільноти, як ru_politics, ru_sps, politics_ru, molpolit, molgvardia_id, zvezda_ru. Найбільшим політизованим спільнотою є ru_politics - його учасниками є майже 4300 осіб. В описі ru_politics заявлено: "Дане ком'юніті (співтовариство) було створено з метою поліпшення процесу трансформації подій політичного життя країни в уми користувачів ЖЖ. В даному ком'юніті обговорюються будь-які проблеми і питання, пов'язані з політикою: від пліток до" гучних "законів".


Слідом за вільнодумцями в Інтернет ринули політики і політичні партії. Спочатку - малокаліберні, спочатку відрізані від телебачення і центральних газет, а потім і важковаговики. І якщо перші просто шукали трибуну для просування своїх позицій, то другі почали "полювання" за молодіжної та здебільшого опозиційно налаштованої аудиторією. "Один з опитувань в" Живому журналі "показав, що, прийди на вибори виключно користувачі Інтернету," Єдина Росія "балансувала б на межі 7%", - говорить лідер "Союзу правих сил" (СПС) Микита Бєлих. "У Рунеті значно менше прихильників" партії влади ". Адже молодь завжди більше схильна до радикальних рішень", - підтверджує генеральний директор Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦИОМ) Валерій Федоров.


На першому етапі партії зайнялися створенням інтернет-сайтів. "В останні 2-3 роки партії з першої і другої ліг відчули, що і їм без Інтернету вже не прожити. У підсумку навіть така ретроградна структура, як КПРФ, обзавелася непоганим сайтом. Вирішила не відставати і партія влади" Єдина Росія ", яка , здавалося б, і так не може поскаржитися на інформаційну ізоляцію. Жодна з політичних партій, який би впливовою вона не була, вже не може ігнорувати Інтернет. Просто тому, що це дуже швидкодіючий знаряддя, прицільно спрямоване на ту частину аудиторії, яку практично не можна "за епіть "іншими ЗМІ", - говорить Валерій Федоров.


живий ЦВК


Слідом за сайтами політичних вождів прийшов час блогів. Зокрема, в ЖЖ виникли блоги Микити Білих з СПС і депутата Держдуми Олександра Лебедєва (який там іменує себе "капіталіст-ідеаліст"). "Я першим з лідерів федеральних партій завів собі блог в" Живому журналі ". Причому не просто як модний атрибут, а як ефективний інструмент спілкування з інтернет-аудиторією", - заявив Микита Бєлих в інтерв'ю "Стандарту".


Микита Бєлих не єдиний політик, який використовує блог в передвиборній боротьбі. За уми виборців в своїх інтернет-щоденниках бореться і голова ЛДПР Володимир Жириновський. Прес-служба ЛДПР в травні 2007 року навіть розповсюдила прес-реліз на цю тему зі словами: "Нарешті відкрився блог найяскравішого політика нашої сучасності, найсильнішою особистості - голови ЛДПР Володимира Жириновського. Для тих, хто ще сумнівається, чи правда це , офіційно заявляємо - так, саме так! "


Свої блоги активно ведуть і інші політики. У їх числі лідер Демократичної партії Росії Андрій Богданов і лідер Демократичного союзу Валерія Новодворська. Втім, не всі політики вірять в ЖЖ - деякі відносяться до нього скептично. За інформацією агентства "Новий регіон", заступник голови партії "Яблуко" Сергій Мітрохін заявив: "Мені ніколи заводити інтернет-журнал і записувати в ньому всякі дрібниці. У мене є сайт партії" Яблуко "- з ним співпрацюю. Часу на що-небудь інше навіть не уявляю, де знайти. і взагалі, мені здається, що ЖЖістов - це люди, які крадуть свого часу, яке могли витратити з більшою користю для себе і соціуму ".


Найбільший шум навколо блогів, пов'язаних з політикою, виник при запуску ком'юніті Центральної виборчої комісії (ЦВК). Не встиг президент Росії Володимир Путін підписати указ про призначення думських виборів, як в ЖЖ виникло співтовариство izbircom. Ініціатором цієї дії став голова ЦВК Володимир Чуров, а на роль кураторів він запросив широко відомих блогерів з політичним ухилом - Інну Смбатян і Самсона Шоладемі. Спільнота izbircom розпочало роботу з 3 вересня 2007 року (перші два тижні - в тестовому режимі).


"Мене завжди цікавила політика. Я все одно постійно в цій каші, - пояснила Інна Смбатян свій прихід в проект izbircom кореспонденту" Стандарту ". - Коли бачиш все зсередини - картина інша постає. Хто б міг подумати, що ЦВК працює мало не круглі добу? А ми там і правда до півночі часом сидимо, інформацію обробляємо. А Чуров так взагалі з кабінету не виходить. Дивуюся, як людина так працює - робота в кожну секунду. до речі, відразу скажу: працюємо ми на голому ентузіазмі. А то деякі навигадували, що ЦВК нам неміряні гроші виплив чивает ".


"Коли ми приступали до роботи, ми не знали, як це все буде виглядати - все змінювалося в процесі. І те, що є на даний момент, я ще вважаю напівфабрикатом, - ділиться міркуваннями Самсон Шоладемі. - Про нормально функціонуючому співтоваристві ЦВК можна буде говорити в середині жовтня. Зараз ми методом проб і помилок ще намацуємо правильний підхід. А потім, почекайте, ще не час. Ось почнеться реальна агітаційна кампанія по всім телеканалам і газетам, у нас в блозі теж таке почнеться! "


Приколись, чувак!


Парламентські вибори в Росії ще далеко, а Інтернет вже вирує. "До виборів ще більше двох місяців, а в ЖЖ-спільнотах вже давним-давно обговорюється ця тема, проводяться голосування, аналізуються різні ситуації, даються прогнози. Ще думські-то не пройшли, а вже про президентські говорять. Особисто мені часом страшно: я перестала бачити в ЖЖ пости, які не стосуються виборів ", - говорить Інна Смбатян.


Самсон Шоладемі призводить пояснення цієї ситуації: "Не всі політичні сили в рівній мірі мають доступ до традиційних засобів масової інформації, в першу чергу телебаченню, тому багато хто шукає компенсацію в Інтернеті. А Рунет - зона вільна, практично державою неконтрольована. Так само як і блоги . Тому з початком передвиборної парламентської кампанії ми вже спостерігаємо різку політизацію і без того політизованого російського сегмента ЖЖ ". Йому вторить Валерій Федоров з ВЦИОМ: "Інтернет вже став серйозним комунікаційним інструментом. Звичайно, він не може змагатися з телебаченням, яке є основним джерелом інформації для росіян. Але телебачення - дуже дорога річ, і мало хто може дозволити собі не те що володіння власним каналом, а навіть просто попадання в ефір. Тому всі політичні гравці шукають більш дешеві варіанти донесення свого послання до аудиторії ". Микита Бєлих особливо виділяє свободу Інтернету від цензури: "Інтернет залишається чи не єдиним по-справжньому вільним інформаційним простором, де залишилася свобода слова, де кожен може висловити і обгрунтувати свою позицію".


Влітку 2007 року в Ізраїлі пройшла конференція BlogFerence, і її перша секція мала промовисту назву "блоггерство як політичний інструмент". Серед спікерів там був і російський інтернет-журналіст і директор по блогам компанії SUP Антон Носик. Тема його доповіді теж була "говорить" - "Роль блогів в російській політичній системі".


Рунет настільки політизувалося, що у багатьох це вже почало викликати відторгнення. "Інтернет - вільний простір, тому люди чинять опір настільки різкого впровадження політики на" свою територію ". Багато негативно відреагували на вихід ЦВК в ЖЖ - всім відразу здалося, що це чергова агітаційна політика", - говорить Інна Смбатян.
Але більшість політичних діячів впевнені, що інтернет-середовище вкрай важлива для просування ідей в уми виборців, і мають намір посилювати участь в ній. "У ході виборів до Держдуми СПС планує найактивнішим чином використовувати всі можливості Інтернету: пряму банерну рекламу, інформаційні ресурси, як партійні, так і громадські, а також блоги", - розкриває карти Микита Бєлих.


Інтерес до інтернет-середовищі та ІТ проявила і ЛДПР - в середині вересня ця партія навіть провела "круглий стіл" "Високі технології. Велика політика". Серед питань, що обговорювалися на цьому "круглому столі", першими були такі: "Як високі технології впливають на передвиборний і виборчий процес?" і "Чи можна перешкодити виборчого процесу за допомогою ІТ?". Правда, після млявою дискусії там було заявлено, що Інтернет як середовище для агітації мало цікавить політиків з ЛДПР через низьку ефективність, оскільки, на їхню думку, "активні користувачі Мережі - це нецільова аудиторія".


Самсон Шоладемі також сумнівається в дієвості прямої агітації в Інтернеті. "У виборчих кампаніях блоги можуть зіграти роль зливного бачка. Будемо відверті: росіяни політизовані блоги - це хороший і практично безкоштовний полігон для обкатки якихось технологій, ідей, запуску чуток і т. Д. Саме цьому напрямку політпіарщікі, що працюють в блогах, будуть приділяти більшу увагу, - вважає Шоладемі. - Навряд чи хтось розраховує, що зможе агітацією в блогах залучити простих блогерів-виборців на свій бік. Все, в кінцевому рахунку, прямо і побічно буде працювати на одну думку, вкладаємо в голову блогерів: "Типу, чувак, сходи 2 грудня на головне шоу року - проголосуй, відірвися, приколись!"


Інна Смбатян впевнена, що блог Центрвиборчкому, не вдаючись до прямої агітації, приверне до голосування багатьох виборців. "Блоги інформують дуже добре. Я сама сумнівалася, буду голосувати чи ні. Тепер знаю точно - буду, - каже вона. - Зараз в блогах сидить не тільки молодь. Звичайно, в основному це аудиторія 18-35 років. Але її-то як раз і потрібно залучати ".


Чи не блогом єдиним


Центрвиборчком не має наміру обмежувати сферу застосування информтехнологий однієї лише блогосферою. Правда, всі інші ІТ-додатки чи зможуть вплинути на хід голосування - в кращому випадку вони підвищать явку виборців на дільниці. ЦВК вже уклав угоду з найбільшими операторами мобільного зв'язку щодо інформування громадян про хід голосування за допомогою SMS-повідомлень. За словами голови ЦВК Володимира Чурова, в день виборів до Держдуми, 2 грудня 2007 року, оператори стільникового зв'язку будуть за спеціальним запитом абонентів розсилати дані про явку виборців, а після дев'ятої години вечора на мобільні телефони тих, хто підписався будуть надходити результати опитування на виході з виборчих дільниць (exit-polls) і попередні підсумки голосування.


За словами Володимира Чурова, обсяг інформації з операторами стільникового зв'язку визначено. "Це будуть дані про явку виборців і про відсотки, які набирають партії, - каже голова ЦВК. - Інформація буде розсилатися по 85 суб'єктам Федерації". Денис Аксьонов, заступник гендиректора контент-провайдера "Авант Мобайл", стверджує, що саме стільникові мережі, а не блоги та інші інтернет-додатки повинні стати основним каналом інформування про підготовку та хід виборів. "Проникнення мобільного зв'язку в Росії становить понад 110%, в той час як проникнення Інтернету - лише 21%, - говорить Денис Аксьонов. - Тому ми вважаємо, що необхідно звернути пильну увагу на проекти, які розраховані на абонентів стільникових мереж - в тому числі і в передвиборний період ". Як повідомила "Стандарту" прес-служба ВАТ "ВимпелКом", поки немає точної інформації про те, яким чином планується сповіщати абонентів: чи буде це платна підписка на відповідну послугу або звичайний запит на короткий номер.


Вперше система SMS-інформування про хід голосування була апробована в жовтні 2006 року на виборах в Новгородську обласну думу. Тоді "Система представлення виборцям інформації про підготовку, хід та підсумки виборчої кампанії на абонентські пристрої мобільного зв'язку" працювала в пілотному режимі. Для реалізації дослідної системи SMS-інформування в Новгородській області залучено три оператора стільникового зв'язку: МТС, "Мегафон" і "Вимпелком". Повний пакет повідомлень (до 30 SMS), що включав інформацію про підготовку, хід та попередні результати голосування, коштував 51,83 - 54 руб. (В залежності від оператора). Зокрема, попередні підсумки голосування надавалися на наступну добу після дня виборів в 00:00, 03:00, 6:00 і 10:00 годині.


Досвід виявився успішним, і система використовувалася на кількох регіональних виборах в 2007 році. Зокрема, результати голосування у вигляді коротких повідомлень розсилав "ВимпелКом", при цьому вартість кожного SMS становила 11,85 руб. (включаючи ПДВ). "Ініціатором послуги був ЦВК, а" Вимпелком "лише здійснював її технічну реалізацію", - зазначив представник цієї стільникової компанії.


При підготовці до парламентських виборів ЦВК розширив SMS-проект. Тепер інформація про них буде доступна не тільки абонентам "великий стільникового трійки", але і передплатникам регіональних операторів мобільного зв'язку. З ініціативи Центрвиборчкому і Федерального центру інформатизації (ФЦИ) при ЦВК, розроблений спеціальний програмно-технічний комплекс (ПТК) "Мобільний портал", на базі якого виборцям буде надаватися інформація про підготовку, хід та попередні підсумки виборчої кампанії федерального і регіонального рівня.


Головним розробником ПТК "Мобільний портал", за підсумками відкритого конкурсу, стало ФГУП НДІ "Схід", яке в свою чергу запросило в якості субпідрядника групу "Меркатор". Представники цієї групи вказують, що вона спеціалізується на "ефективному поданні інформації". "Інформаційні кліпи, презентації, фільми, доповіді - їх коник", - зауважила в розмові з кореспондентом "Стандарту" прес-секретар ВАТ "Мегафон" Марина Белашева.


Завдання стільникових компаній в проекті "Мобільний портал", за словами Белашева, - надати технологічні ресурси для пропуску трафіку, а контентну складову буде робити "Меркатор". "Крім нас в розробці і реалізації ПТК" Мобільний портал "брали участь ТОВ" Систематика "і ЗАТ" РНТ ", - розповів" Стандарту "директор студії оперативної графіки групи" Меркатор "Олег Фіношкін.


"Мобільний портал" підтримує інтерактивні сервіси, якими користуються більшість абонентів стільникового зв'язку (SMS, MMS, WAP). Відповідно, виборець зможе отримувати інформацію у вигляді текстових повідомлень (SMS) російською мовою або мультимедійних графічних зображень (MMS). Для управління підпискою на послуги мобільного зв'язку розроблений максимально просту мову запитів.


"Для зручності абонентів і охоплення потенційних передплатників передбачається залучити до взаємодії з ПТК" Мобільний портал "22 оператора стільникового зв'язку стандарту GSM і CDMA", - говорить Олег Финошин. Програмний комплекс, за його словами, буде задіяний з 19 листопада по 10 грудня 2007 року.


"Інформація на мобільні телефони про хід і попередні підсумки виборів депутатів Держдуми РФ надається в режимі" запит-відповідь ". Тобто в кожен момент часу абонент зможе дізнатися поточну інформацію про хід і попередні підсумки виборів", - зазначає Олег Финошин. Вартість передплати на сервіс і SMS-повідомлень оператори стільникового зв'язку повинні встановити до 1 листопада 2007 року.


Для оперативного вирішення технічних питань по роботі ПТК з 19 листопада по 10 грудня 2007 року підключена безкоштовна "гаряча лінія" з кодом 8-800, доступна на всій території Росії і розгорнуть багатоканальний центр технічної підтримки абонентів.


Алло, ЦВК!


У застосуванні информтехнологий для забезпечення виборів зацікавлений і Російський фонд вільних виборів (РФСВ), який у 2001 році заснували Центрвиборчком, Інститут соціально-політичних досліджень РАН і Московська державна юридична академія.


Для взаємодії з виборцями в період перед парламентськими і президентськими виборами РФСВ запустив проект "Гаряча лінія". Угода про співробітництво ЦВК і фонду з питань створення, розгортання та функціонування загальноросійської громадської мережі пунктів "Гарячої лінії" зв'язку з виборцями підписано 1 серпня 2007 року. За словами глави РФСВ, члена Громадської палати РФ Андрія Пржездомського, ідея "гарячих ліній" в ході виборів не нова: напередодні практично всіх виборчих кампаній їх створювали ЦВК, виборчі комісії суб'єктів РФ або громадські організації. "Така форма спілкування з виборцями завжди доводила ефективність, інформуючи їх про майбутні вибори, потенційних учасників виборчого процесу, тим самим - спонукаючи до активності", - говорить Андрій Пржездомський.


При цьому він підкреслює, що в цьому році на підтримку майбутніх парламентських виборів проект "гарячих ліній" вперше реалізується в масштабах всієї країни: буде побудована четирехступенчатая модель комунікаційного зв'язку з виборцями. Центральний пункт був розгорнутий в Московському будинку громадських організацій в день офіційного старту думської виборчої кампанії 5 вересня. "Зараз працює багатоканальний безкоштовний федеральний номер, за яким можуть дзвонити люди з будь-якого регіону Росії. У міру наближення виборів буде запущений повноцінний call-центр", - уточнює Андрій Пржездомський.


РФСВ в цьому проекті використовує можливості оператора "Комстар - ОТС", який на базі послуги Logic line забезпечує номер, а також переадресацію всіх дзвінків на нього на телефони фонду. "Комстар - ОТС" надав фонду номер в коді 8-800 з подальшою переадресацією з регіонів до Москви. В майбутньому фонд не виключає можливості створення спільно з "Комстар - ОТС" багаторівневого інформаційного меню: з його допомогою абоненти зможуть в тоновому режимі вибирати цікаві для опції меню та отримувати інформацію з виборів.


Протягом вересня "гарячі лінії" були створені в кожному федеральному окрузі, а з 1 листопада вони запрацюють і в кожному суб'єкті РФ. А в день голосування - 2 грудня - протягом доби буде працювати мобільний пункт "Гарячої лінії", який розміститься в Інформаційному центрі ЦВК.


Директор проекту "Гаряча лінія" Олександр Капустін повідомив "Стандарту": "Багато громадських організацій напередодні виборів також організують" гарячі лінії ", куди можна зателефонувати з будь-якої точки Росії. Однак, як правило, це віртуальні пункти, де інформація не обробляється належним чином. Отож її приймають, але реагувати на питання відразу не можуть, в кращому випадку їх передають до вищих інстанцій. Ми вперше розгортаємо технологічно повноцінні пункти, де щодня будуть перебувати консультанти по виборчій проблематиці і за Діяли різні засоби зв'язку з електоратом, в тому числі факсимільний зв'язок, електронна пошта, Skype. Зараз ведемо переговори з компанією "Оптіма" про організацію відеоконференц-зв'язку. На відкритті петербурзького пункту "Гарячої лінії" ми вже відпрацювали механізм відеоконференц-зв'язку між Москвою і Петербургом. З відкриттям регіональних підрозділів можливості відеоконференц-зв'язку будуть також розширюватися ".


За словами Олександра Капустіна, схема взаємодії вже відпрацьована. "Якщо з чимось не можна розібратися на місці, повідомлення піде в вищестоящий пункт, до виборчої комісії суб'єкта Федерації, Центрвиборчком, а якщо необхідно, то і до голови ЦВК. Для цього РФСВ підписав спеціальну угоду з Центрвиборчкомом, в якому чітко зафіксовано: вся виборча машина в режимі онлайн реагує на інформацію, що надходить від громадян, і приймає по ній рішення. Я думаю, у нас вийде створити унікальну систему, яка буде активно впливати на виборчий процес ".


Е-вибори


Незважаючи на активне використання ІТ у виборчому процесі, можливості електронного голосування в Росії поки не передбачається. "Що ж стосується електронних виборів (як, наприклад, в Естонії), то нам до такого ой як далеко. Хоча, було б непогано", - говорить блогер Інна Смбатян. А глава ВЦИОМ Валерій Федоров деталізує цю думку: "Просто забезпечити загальний доступ до Мережі недостатньо. Важливо легітимізувати участь в політиці за допомогою Інтернету - я маю на увазі можливість онлайнового голосування. В деяких країнах це вже стало реальністю. Наприклад, в США сьогодні багато голосують через електронну пошту. Вітчизняні інтернетчики отримають доступ до аналогічних технологій тільки після того, як у нас в повну силу запрацює закон про електронний підпис. Серед молоді сьогодні все менше тих, хто готовий витрачає Свого часу на відвідування виборчих дільниць. Але багато хто погодиться проголосувати через Інтернет, не виходячи з дому ".


мобільний портал


За допомогою ПТК "Мобільний портал" виборцям будуть доступні:


Хто б міг подумати, що ЦВК працює мало не круглі добу?
Серед питань, що обговорювалися на цьому "круглому столі", першими були такі: "Як високі технології впливають на передвиборний і виборчий процес?
Quot; і "Чи можна перешкодити виборчого процесу за допомогою ІТ?

Новости

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,