Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

HTTPS або HTTP: чи є різниця для SEO

У Серпень 2014 Google анонсував: сайти, які використовують захищений протокол HTTPS, отримають перевагу у видачі, і з плином часу цей фактор ранжування буде ставати все важливішим

У Серпень 2014 Google анонсував: сайти, які використовують захищений протокол HTTPS, отримають перевагу у видачі, і з плином часу цей фактор ранжування буде ставати все важливішим. У грудні стало відомо, що в 2015 році Google Chrome почне позначати сайти, що працюють по протоколу HTTP, як небезпечні. Однак SEO-спільнота відреагувала без ентузіазму: примарні поки вигоди в майбутньому повністю перекриваються можливими від перенесення на нову адресу втратами вже сьогодні.

Мода чи необхідність?

HTTPS не є окремим протоколом. Це звичайний HTTP, що працює через шифровані транспортні механізми SSL і TLS. Він забезпечує захист від атак-прослушок мережевого з'єднання: атак і атак типу. Для забезпечення захисту при цьому необхідно, щоб використовувалися шифрувальні кошти, і сертифікат сервера був перевірений і йому довіряли.

Історично HTTPS використовувався в Інтернеті переважно для шифрування платіжних трансакцій і електронних листувань. В кінці 2000-х років і на початку 2010-х HTTPS почав широко впроваджуватися для підтвердження автентичності сторінок на всіх видах сайтів, забезпечуючи збереження призначених для користувача облікових даних і підтримуючи приватність їх електронних листувань, персональних даних та історії завантажень браузера.

Як в Google, на даний момент тільки 10% проіндексованих веб-адрес використовують HTTPS. Для 30% пошукових запитів у видачі зустрічається хоча б один захищений URL. Всі сервіси Google вже використовують HTTPS.

Зазвичай сайти використовують SSL-шифрування на сторінках, які потребують безпечного з'єднання, і тільки одиниці переносять на HTTPS весь сайт. Згідно з останніми, тільки 4,2% з топ-10 000 сайтів перенаправляє користувачів на SSL / HTTPS за замовчуванням, в той час як для перших мільйона сайтів ця частка падає до 1,9%.

Переваги для SEO

Google вже почав враховувати наявність HTTPS на сайтах в якості фактора ранжування, однак мова поки що йде тільки про 1% пошукових запитів. Які ще переваги може принести наявність зашифрованих з'єднань?

1. Більше реферальних даних

Коли трафік приходить з сайту, який використовує HTTPS, на сайт, який використовує HTTP, дані про джерело переходу. У звітах систем аналітики такий трафік показується як прямий, і це проблема, так як ви не знаєте, звідки в дійсності прийшли користувачі. Однак якщо трафік приходить на зашифрований адресу, захищена реферальная інформація зберігається, і неважливо, чи використовувався на сайті-джерелі переходу HTTP або HTTPS.

2. Безпека і довіру

Багато хто вважає, що HTTPS актуально тільки для ресурсів, на якій знаходяться особисті дані і передавальних, наприклад, інформацію про платіжні картки. Але насправді навіть звичайні тематичні майданчики можуть виграти від використання HTTPS / SSL шифрування.


  • HTTPS підтверджує, що сайт - єдиний адресат, з яким повинен спілкуватися сервер.
  • HTTPS запобігає участь в каналі передачі даних будь-яких третіх осіб.
  • HTTPS шифрує будь-які комунікації, включаючи URL'и, що захищає, наприклад, історію завантажень браузера.

Наявність HTTPS збільшує довіру до бізнесу, і тому може бути корисно навіть без урахування бонусів в пошуковому ранжируванні.

Так у чому підступ?

Google рідко розкриває конкретні чинники ранжирування сайтів, обмежуючись загальними рекомендаціями для вебмайстрів. Тим більш несподівана стало повідомлення пошукача. Схоже, таким чином Google намагається мотивувати вебмайстрів використовувати HTTPS. І це не дивно, адже HTTPS відрізняється від інших чинників ранжирування: його впровадження включає чималі ризики і складності.

1. Всі спочатку

Пошукова система розглядає HTTP- і HTTPS-версії сайту як два різних інтернет-ресурсу. При цьому новий сайт з SSL-шифруванням буде дійсно новим з усіма наслідками, що випливають звідси проблемами, тобто якийсь час, поки пошукова машина не зрозуміє, що це дзеркало основного сайту, і не «склеїть» адреси, новий майданчик не зможе розраховувати на вислугу свого батька.

З цього приводу вже:

2. Проблеми зі швидкістю

Так як HTTPS вимагає деякої додаткової комунікації між серверами, це в потенціалі може знижувати швидкість передачі даних, особливо якщо сайт і без того нешвидко вантажиться. Додамо сюди той факт, що швидкість завантаження веб-сторінок сама по собі є чинником ранжирування. Однак є і хороша новина: негативних наслідків для швидкості можна уникнути, якщо слідувати. Крім того, як зазначає сам Google, для завантаження сайту по захищеному протоколу потрібно всього 10 додаткових кілобайт на сесію, що відповідає менш 1% завантаження процесора і 2% затримки підключення до мережі.

3. Ціна

Сьогодні веб-майстрам доступні різні види SSL-сертифікатів від компаній Symantec, GeoTrust, Thawte, Comodo, TrustWave тощо. Ціни коливаються від 1000 до 80 000 руб. / Рік і залежать від розміру ключа шифрування, наявності підтримки інтернаціоналізованих доменних імен (ось вам і ще один мінус кириличних доменів), доступності фіз. особам і т.д. Ось приклад від Nic.ru і.

Натисніть, щоб збільшити

4. Не все ще готове

HTTPS все ще залишається новою технологією для вебу з усіма наслідками, що випливають. Іноді старі веб-додатки зазнають труднощів з HTTPS адресами. Якщо ви працюєте в AdSense, то ви також можете помітити, так як Google відключить від вас SSL-несумісних рекламодавців.

А чи був хлопчик?

Нарешті, згадаємо недавнє, яке не виявило ніякого впливу HTTPS на позиції у видачі.

Про відсутність кореляції між шифруванням на сайтах і позиціями повідомляли і.

Співзасновник Raven Tools Джон Хеншо (Jon Henshaw) інтернет-маркетологам поки утриматися від перенесення сайтів на нові адреси. За його словами, віддача поки не варто витрачених часу, праці і падіння трафіку, до яких призведе переклад сильного HTTP-сайту на HTTPS. У той же час Сирус Шепард (Cyrus Shepard), співробітник провідного видання про SEO Moz.com, не відволікатися від куди більш продуктивних SEO-активностей: збору посилань, локальної оптимізації, оптимізації швидкості завантаження, контент-маркетингу і т.д.

Мода чи необхідність?
Які ще переваги може принести наявність зашифрованих з'єднань?
Так у чому підступ?
А чи був хлопчик?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают