Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

HTTPS або HTTP: чи є різниця для SEO

У Серпень 2014 Google анонсував: сайти, які використовують захищений протокол HTTPS, отримають перевагу у видачі, і з плином часу цей фактор ранжування буде ставати все важливішим

У Серпень 2014 Google анонсував: сайти, які використовують захищений протокол HTTPS, отримають перевагу у видачі, і з плином часу цей фактор ранжування буде ставати все важливішим. У грудні стало відомо, що в 2015 році Google Chrome почне позначати сайти, що працюють по протоколу HTTP, як небезпечні. Однак SEO-спільнота відреагувала без ентузіазму: примарні поки вигоди в майбутньому повністю перекриваються можливими від перенесення на нову адресу втратами вже сьогодні.

Мода чи необхідність?

HTTPS не є окремим протоколом. Це звичайний HTTP, що працює через шифровані транспортні механізми SSL і TLS. Він забезпечує захист від атак-прослушок мережевого з'єднання: атак і атак типу. Для забезпечення захисту при цьому необхідно, щоб використовувалися шифрувальні кошти, і сертифікат сервера був перевірений і йому довіряли.

Історично HTTPS використовувався в Інтернеті переважно для шифрування платіжних трансакцій і електронних листувань. В кінці 2000-х років і на початку 2010-х HTTPS почав широко впроваджуватися для підтвердження автентичності сторінок на всіх видах сайтів, забезпечуючи збереження призначених для користувача облікових даних і підтримуючи приватність їх електронних листувань, персональних даних та історії завантажень браузера.

Як в Google, на даний момент тільки 10% проіндексованих веб-адрес використовують HTTPS. Для 30% пошукових запитів у видачі зустрічається хоча б один захищений URL. Всі сервіси Google вже використовують HTTPS.

Зазвичай сайти використовують SSL-шифрування на сторінках, які потребують безпечного з'єднання, і тільки одиниці переносять на HTTPS весь сайт. Згідно з останніми, тільки 4,2% з топ-10 000 сайтів перенаправляє користувачів на SSL / HTTPS за замовчуванням, в той час як для перших мільйона сайтів ця частка падає до 1,9%.

Переваги для SEO

Google вже почав враховувати наявність HTTPS на сайтах в якості фактора ранжування, однак мова поки що йде тільки про 1% пошукових запитів. Які ще переваги може принести наявність зашифрованих з'єднань?

1. Більше реферальних даних

Коли трафік приходить з сайту, який використовує HTTPS, на сайт, який використовує HTTP, дані про джерело переходу. У звітах систем аналітики такий трафік показується як прямий, і це проблема, так як ви не знаєте, звідки в дійсності прийшли користувачі. Однак якщо трафік приходить на зашифрований адресу, захищена реферальная інформація зберігається, і неважливо, чи використовувався на сайті-джерелі переходу HTTP або HTTPS.

2. Безпека і довіру

Багато хто вважає, що HTTPS актуально тільки для ресурсів, на якій знаходяться особисті дані і передавальних, наприклад, інформацію про платіжні картки. Але насправді навіть звичайні тематичні майданчики можуть виграти від використання HTTPS / SSL шифрування.


  • HTTPS підтверджує, що сайт - єдиний адресат, з яким повинен спілкуватися сервер.
  • HTTPS запобігає участь в каналі передачі даних будь-яких третіх осіб.
  • HTTPS шифрує будь-які комунікації, включаючи URL'и, що захищає, наприклад, історію завантажень браузера.

Наявність HTTPS збільшує довіру до бізнесу, і тому може бути корисно навіть без урахування бонусів в пошуковому ранжируванні.

Так у чому підступ?

Google рідко розкриває конкретні чинники ранжирування сайтів, обмежуючись загальними рекомендаціями для вебмайстрів. Тим більш несподівана стало повідомлення пошукача. Схоже, таким чином Google намагається мотивувати вебмайстрів використовувати HTTPS. І це не дивно, адже HTTPS відрізняється від інших чинників ранжирування: його впровадження включає чималі ризики і складності.

1. Всі спочатку

Пошукова система розглядає HTTP- і HTTPS-версії сайту як два різних інтернет-ресурсу. При цьому новий сайт з SSL-шифруванням буде дійсно новим з усіма наслідками, що випливають звідси проблемами, тобто якийсь час, поки пошукова машина не зрозуміє, що це дзеркало основного сайту, і не «склеїть» адреси, новий майданчик не зможе розраховувати на вислугу свого батька.

З цього приводу вже:

2. Проблеми зі швидкістю

Так як HTTPS вимагає деякої додаткової комунікації між серверами, це в потенціалі може знижувати швидкість передачі даних, особливо якщо сайт і без того нешвидко вантажиться. Додамо сюди той факт, що швидкість завантаження веб-сторінок сама по собі є чинником ранжирування. Однак є і хороша новина: негативних наслідків для швидкості можна уникнути, якщо слідувати. Крім того, як зазначає сам Google, для завантаження сайту по захищеному протоколу потрібно всього 10 додаткових кілобайт на сесію, що відповідає менш 1% завантаження процесора і 2% затримки підключення до мережі.

3. Ціна

Сьогодні веб-майстрам доступні різні види SSL-сертифікатів від компаній Symantec, GeoTrust, Thawte, Comodo, TrustWave тощо. Ціни коливаються від 1000 до 80 000 руб. / Рік і залежать від розміру ключа шифрування, наявності підтримки інтернаціоналізованих доменних імен (ось вам і ще один мінус кириличних доменів), доступності фіз. особам і т.д. Ось приклад від Nic.ru і.

Натисніть, щоб збільшити

4. Не все ще готове

HTTPS все ще залишається новою технологією для вебу з усіма наслідками, що випливають. Іноді старі веб-додатки зазнають труднощів з HTTPS адресами. Якщо ви працюєте в AdSense, то ви також можете помітити, так як Google відключить від вас SSL-несумісних рекламодавців.

А чи був хлопчик?

Нарешті, згадаємо недавнє, яке не виявило ніякого впливу HTTPS на позиції у видачі.

Про відсутність кореляції між шифруванням на сайтах і позиціями повідомляли і.

Співзасновник Raven Tools Джон Хеншо (Jon Henshaw) інтернет-маркетологам поки утриматися від перенесення сайтів на нові адреси. За його словами, віддача поки не варто витрачених часу, праці і падіння трафіку, до яких призведе переклад сильного HTTP-сайту на HTTPS. У той же час Сирус Шепард (Cyrus Shepard), співробітник провідного видання про SEO Moz.com, не відволікатися від куди більш продуктивних SEO-активностей: збору посилань, локальної оптимізації, оптимізації швидкості завантаження, контент-маркетингу і т.д.

Мода чи необхідність?
Які ще переваги може принести наявність зашифрованих з'єднань?
Так у чому підступ?
А чи був хлопчик?

Новости

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,