Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Хостинг і конструктор сайтів uCoz - xBB.uz

Плутанина починається вже на стадії авторизації. Є пароль адміністратора, а є призначений для користувача, що йде разом з адресою електронної поштової скриньки в ролі логіна і призначений для редагування вмісту сторінок. Якщо забудете, де і коли що вводити, то не зможете увійти ні в панель управління, ні як звичайний користувач, який одночасно є адміністратором, ні як адмін, який ... Хоча, давайте-но краще розповім про хостингу і конструкторі сайтів uCoz по порядку.

Російськомовна версія системи uCoz стартувала 29 жовтня 2005-го року, а влітку 2007-го з'явилася і англомовна. Народонаселення, спраглому створювати більш просунуті сайти , Ніж на інших безкоштовних сервісах, даний проект сподобався настільки, що в 2009-му навіть удостоївся премії Open Web Awards.

Не дивно, адже плюшки, що роздаються uCoz, були для тих років дуже смачними: готові шаблони дизайнів, форум, блог, каталог статей, фотоальбом, сховище файлів, гостьова книга і так далі. Навіть міні-чат передбачений для любителів поговорити. Практично все, що мешканцеві всесвітньої павутини потрібно для щастя.

Сайти в системі uCoz кинулися куховарити старі й малі, школяр і пенсіонер, письменник і спамер, робітник і селянин, інженер і студентка, хакер і фарбована блондинка. Там з'явилися і портали для графоманів, де зозулі хвалили солов'їв за відповідні похвали, і добірки найсвіжіших вірусів з піратським софтом, і сайти навчальних закладів, і клуби ігроманів (лудоманів), і взагалі що завгодно.

Адміністрація люб'язно дозволила використовувати сервіс в комерційних цілях - заробляти в мережі хто як може, але бажано чесно. Мовляв, робіть що хочете, але тільки не забирайте логотип uCoz, інакше ваш сайт випиляємо.

В результаті на uCoz кинулася натовп веб-продвіженцев, які стали пачками створювати так звані сайти-сателіти на цьому безкоштовному хостингу. Сайт-сателіт (або сат) - це сайт, призначений не для людей, а для пошукових машин. Його завдання - посилатися на сайти-акцептори, демонструючи їх нібито високу популярність.

У підсумку, засилля сатов на uCoz-е підірвало довіру пошукових систем до цього хостингу, що сильно ускладнює просування сайтів , На ньому розташовані. Хочете мати популярний сайт для людей, - розщедріться на платний хостинг.

Ваш покірний слуга теж вирішив подивитися, що ж там за місце таке, чому туди народ натовпами кинувся.

Плутанина, про яку сказано на самому початку, виникає через те, що новий користувач реєструється не в uCoz, а в Unet. Після реєстрації потрапляє в якусь особисту панель, де і створює сайти в системі uCoz. Пароль від панелі є вже перевірений адміністратором сайту. А вміст сайту доведеться заливати і редагувати з призначеним для користувача паролем, вказуючи адресу e-mail в якості логіна.

І ось сайт успішно зареєстрований, обрані потрібні блоки (каталог статей, блог, форум, кому що треба, потім можна буде додати відсутню). Всі адміністративні дії виробляються в панелі управління, але вже не Unet, а самого сайту. Щось на кшталт кабінету адміністратора. Там і блоки вибираються, і категорії редагуються, і віддаляється непотрібне, і дизайн налаштовується.

Втім, дизайн краще вибрати відразу і потім з ним не мучитися. Єдине, що можна зробити, це в панелі управління сайтом увійти в розділ меню «Дизайн - Швидка заміна ділянок шаблонів» і поміняти «Мій сайт» на що-небудь більш конкретне.

Ну а в розділі «Управління дизайном (CSS)» можна, наприклад, за допомогою редактора WYSIWYG видалити ідіотські позначки на кшталт «Рейтинг матеріалу» і «Кількість читачів», настирливо з'являються під кожним текстом. Хоча, звичайно, якщо ви надалі маєте намір хизуватися рейтингами і кількістю прочитали, тоді прибирати нічого не треба.

Що дійсно необхідно зробити негайно, так це зайти в редагування «першого контейнера» і випиляти посилання «Друзі сайту» у відповідному блоці. Або поміняти на свої.

На uCoz є і платні послуги. Зв'язок зі службою підтримки, дозвіл на закачування великих файлів, приховування лічильника статистики. Ну і, звичайно, відсутність реклами, пхали на кожну сторінку.

Якщо раніше це був цілком пристойний світло-зелений блок у правому верхньому кутку, який відключався одним кліком, не псував зовнішній вигляд і жити не заважав, то тепер рекламу вставляють всередину сторінки, чхаючи на дизайн. Білий довгий банер на темному тлі - просто жах якийсь. Схоже на вимагання. Мовляв, поки не заплатиш, продовжимо спотворювати твій сайт.

Але сама карколомна з платних послуг - сайт того, хто розщедрюється, що не буде видалений, якщо протягом сорока днів на нього ніхто не заходив.

Ось так ось: мучилися, розбиралися, вникали, працювали, а потім поїхали у відпустку і відклали працю над своїм ресурсом. Повернулися - а в поштовій скриньці вже лежить повідомлення, мовляв, сайт визнаний неактивним і відключений. Добре хоч можна протягом двох тижнів включити назад, не відразу все зносять. Такий безкоштовний хостинг, однако.

Оскільки все пізнається в порівнянні, то дозволю собі зробити оне. Причому, порівнювати буду з по-справжньому популярними конкурентами. Наприклад, з Народ.Ру і Сайти Google.

Народ.Ру, що належить Яндексу, раніше був в СНД найпопулярнішим. Потім працівники сервісу подивилися на uCoz, почухали ріпи і зрозуміли, що треба б і собі зробити що-небудь подібне. Але тільки простіше. Розділили сторінку шаблону на блоки, куди можна вставляти тексти та малюнки - і готово. Вийшов Народ2.Ру. Причому, навіть своє власне доменне ім'я підключати начебто дозволили.

Якщо движок uCoz працює швидко, без гальм (хоча іноді перетворюється в один великий глюк), то на Народ2.Ру навісили стільки скриптів (навіть більше, ніж на Я.ру!), Що комп'ютер стогне від натуги, намагаючись їх обробити.

Найкращий з усіх безкоштовних хостингів - Сайти Google. Ваш покірний слуга перепробував багато і переконався, що за легкістю створення і витонченості управління зрівнятися не може ні один. Ну і що, що безкоштовно надається лише сто мегабайт, адже в будь-який момент можна зробити ще один сайт (з тієї ж самої обліковим записом на Google!), Наприклад, спеціально під файловий архів. І управляти обома сайтами на сусідніх вкладках в браузері.

Панель адміністратора розроблялася напевно під керівництвом Капітана Очевидність, ніякої плутанини з паролями, можна приховати свій логін (що дуже корисно в плані безпеки), підписатися якимось псевдонімом в профілі ... і ніякої реклами! Краса! Більш того, можна заробляти на рекламі самому, додавши Google AdSence (або що там у них нині є).

Для школярів, пенсіонерів, фарбованих блондинок і інших громадян, які не мають ні найменшого поняття про скрипти і гіпертекстової розмітки, також підійде безкоштовний хостинг Sitecity.Ру. Він призначений для викладання текстів і фотографій. Легкий (у всіх сенсах), швидкий, але з рекламою у верхній частині сторінок. Правда, якщо в браузері відключений JavaScript , То банер не з'явиться. Втім, кого він дратує, той може натиснути на хрестик і закрити його без будь-яких наслідків.

Незважаючи ні на що, uCoz і раніше залишається популярним безкоштовним хостингом. В першу чергу - на просторах СНД, хоча вищезгаданий сервіс Сайти Google русифікований відмінно. У чому ж секрет популярності uCoz?

По-перше, звичайно, солодкі булочки. Припустимо, що директор школи викликав вчителя інформатики і дав завдання, мовляв, друже, створи-но ти для нас сайт . З форумом, гостьовою, фотоальбомом, формою зворотного зв'язку, свистульки і дзвіночками. Щоб все як у людей.

Учитель зітхає важко, але відмовитися не може. Йому ще треба комп'ютерний клас обслуговувати, ремонтувати Windows, раскуроченную учнями, вичищати віруси, а в добі всього лише двадцять чотири години.

Ось і йде він на uCoz, де можна сфабрикувати потрібне досить швидко, вибравши щось підходяще з сотень готових шаблонів.

По-друге, осудна доменне ім'я. У сенсі, домен третього рівня з * .ucoz.ru, * .clan.su або навіть * .at.ua, що виглядає дуже красиво. Легко запам'ятати, коротко і на перший погляд більш престижно, ніж * .narod.ru.

Однак доля сайту на uCoz непередбачувана. Він може непрацюючий кілька днів. Його іноді блокують без видимих ​​причин, змушуючи писати чолобитні в службу підтримки. А одного разу всім, хто не користувався платними послугами, піднесли «сюрприз» - припинили пускати на їх сайти пошукових роботів. Індексувалися в кращому випадку лише заголовки статей.

Та й взагалі, випиляти сайт можуть в будь-який момент, якщо не дуже адекватна адміністрація раптом буде не в настрої.

Про неадекватність свідчать їх дії на загальному форумі проекту, звідки прибирають повідомлення про дірки в безпеці.

Крім того, адміністративні права одного разу надали п'ятнадцятирічному школяреві, який не забарився ними скористатися для збору паролів і злому безлічі облікових записів. Потім, звичайно, каялися в офіційному блозі, але було вже пізно.

Підводжу підсумки. Вам до зарізу потрібний сайт зі свистульки і дзвіночками, пляшками та іншими смаколиками? Тоді ризик використання сервісу uCoz буде виправданим.

Якщо ж вам просто потрібна сторінка в мережі, де ви хочете ділитися творчістю, розміщувати що-небудь корисне (наприклад, поради з комп'ютерної безпеки і використанню Linux), без надмірностей, то підійде навіть wordpress.com. Дана платформа цілком придатна для створення пристойних ресурсів, навіть зі статичними сторінками на додаток до стрічки новинок.

Ділитися статтями і фотографіями можна і на Citecity.Ру (там навіть гостьова включається), і на Веб-сайтах Google, і навіть на Народ.Ру, якщо не престижний вид доменного імені вас не дуже-то турбує.

Так чи інакше, але сама ідея сервісу uCoz є непоганий. Можна навіть сказати, прогресивної. Правда, з реалізацією поки не складається. В основному, через людський фактор. Проте, світ змінюється, тому є надія, що розвиток uCoz триватиме в правильному напрямку. Чого, власне кажучи, даного сервісу і бажаємо.

Автор: vanilinkin, спеціально для xBB.uz, 25.05.2011

Попередні публікації:

Останнє редагування: 2011-05-25 20:41:11

Мітки матеріалу: хостинг , ucoz , конструктор сайтів , конструктор сайтів ucoz , хостинг і хостинг , хостинг і конструктор сайтів ucoz

У чому ж секрет популярності uCoz?
Вам до зарізу потрібний сайт зі свистульки і дзвіночками, пляшками та іншими смаколиками?

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,