Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Хостинг і конструктор сайтів uCoz - xBB.uz

Плутанина починається вже на стадії авторизації. Є пароль адміністратора, а є призначений для користувача, що йде разом з адресою електронної поштової скриньки в ролі логіна і призначений для редагування вмісту сторінок. Якщо забудете, де і коли що вводити, то не зможете увійти ні в панель управління, ні як звичайний користувач, який одночасно є адміністратором, ні як адмін, який ... Хоча, давайте-но краще розповім про хостингу і конструкторі сайтів uCoz по порядку.

Російськомовна версія системи uCoz стартувала 29 жовтня 2005-го року, а влітку 2007-го з'явилася і англомовна. Народонаселення, спраглому створювати більш просунуті сайти , Ніж на інших безкоштовних сервісах, даний проект сподобався настільки, що в 2009-му навіть удостоївся премії Open Web Awards.

Не дивно, адже плюшки, що роздаються uCoz, були для тих років дуже смачними: готові шаблони дизайнів, форум, блог, каталог статей, фотоальбом, сховище файлів, гостьова книга і так далі. Навіть міні-чат передбачений для любителів поговорити. Практично все, що мешканцеві всесвітньої павутини потрібно для щастя.

Сайти в системі uCoz кинулися куховарити старі й малі, школяр і пенсіонер, письменник і спамер, робітник і селянин, інженер і студентка, хакер і фарбована блондинка. Там з'явилися і портали для графоманів, де зозулі хвалили солов'їв за відповідні похвали, і добірки найсвіжіших вірусів з піратським софтом, і сайти навчальних закладів, і клуби ігроманів (лудоманів), і взагалі що завгодно.

Адміністрація люб'язно дозволила використовувати сервіс в комерційних цілях - заробляти в мережі хто як може, але бажано чесно. Мовляв, робіть що хочете, але тільки не забирайте логотип uCoz, інакше ваш сайт випиляємо.

В результаті на uCoz кинулася натовп веб-продвіженцев, які стали пачками створювати так звані сайти-сателіти на цьому безкоштовному хостингу. Сайт-сателіт (або сат) - це сайт, призначений не для людей, а для пошукових машин. Його завдання - посилатися на сайти-акцептори, демонструючи їх нібито високу популярність.

У підсумку, засилля сатов на uCoz-е підірвало довіру пошукових систем до цього хостингу, що сильно ускладнює просування сайтів , На ньому розташовані. Хочете мати популярний сайт для людей, - розщедріться на платний хостинг.

Ваш покірний слуга теж вирішив подивитися, що ж там за місце таке, чому туди народ натовпами кинувся.

Плутанина, про яку сказано на самому початку, виникає через те, що новий користувач реєструється не в uCoz, а в Unet. Після реєстрації потрапляє в якусь особисту панель, де і створює сайти в системі uCoz. Пароль від панелі є вже перевірений адміністратором сайту. А вміст сайту доведеться заливати і редагувати з призначеним для користувача паролем, вказуючи адресу e-mail в якості логіна.

І ось сайт успішно зареєстрований, обрані потрібні блоки (каталог статей, блог, форум, кому що треба, потім можна буде додати відсутню). Всі адміністративні дії виробляються в панелі управління, але вже не Unet, а самого сайту. Щось на кшталт кабінету адміністратора. Там і блоки вибираються, і категорії редагуються, і віддаляється непотрібне, і дизайн налаштовується.

Втім, дизайн краще вибрати відразу і потім з ним не мучитися. Єдине, що можна зробити, це в панелі управління сайтом увійти в розділ меню «Дизайн - Швидка заміна ділянок шаблонів» і поміняти «Мій сайт» на що-небудь більш конкретне.

Ну а в розділі «Управління дизайном (CSS)» можна, наприклад, за допомогою редактора WYSIWYG видалити ідіотські позначки на кшталт «Рейтинг матеріалу» і «Кількість читачів», настирливо з'являються під кожним текстом. Хоча, звичайно, якщо ви надалі маєте намір хизуватися рейтингами і кількістю прочитали, тоді прибирати нічого не треба.

Що дійсно необхідно зробити негайно, так це зайти в редагування «першого контейнера» і випиляти посилання «Друзі сайту» у відповідному блоці. Або поміняти на свої.

На uCoz є і платні послуги. Зв'язок зі службою підтримки, дозвіл на закачування великих файлів, приховування лічильника статистики. Ну і, звичайно, відсутність реклами, пхали на кожну сторінку.

Якщо раніше це був цілком пристойний світло-зелений блок у правому верхньому кутку, який відключався одним кліком, не псував зовнішній вигляд і жити не заважав, то тепер рекламу вставляють всередину сторінки, чхаючи на дизайн. Білий довгий банер на темному тлі - просто жах якийсь. Схоже на вимагання. Мовляв, поки не заплатиш, продовжимо спотворювати твій сайт.

Але сама карколомна з платних послуг - сайт того, хто розщедрюється, що не буде видалений, якщо протягом сорока днів на нього ніхто не заходив.

Ось так ось: мучилися, розбиралися, вникали, працювали, а потім поїхали у відпустку і відклали працю над своїм ресурсом. Повернулися - а в поштовій скриньці вже лежить повідомлення, мовляв, сайт визнаний неактивним і відключений. Добре хоч можна протягом двох тижнів включити назад, не відразу все зносять. Такий безкоштовний хостинг, однако.

Оскільки все пізнається в порівнянні, то дозволю собі зробити оне. Причому, порівнювати буду з по-справжньому популярними конкурентами. Наприклад, з Народ.Ру і Сайти Google.

Народ.Ру, що належить Яндексу, раніше був в СНД найпопулярнішим. Потім працівники сервісу подивилися на uCoz, почухали ріпи і зрозуміли, що треба б і собі зробити що-небудь подібне. Але тільки простіше. Розділили сторінку шаблону на блоки, куди можна вставляти тексти та малюнки - і готово. Вийшов Народ2.Ру. Причому, навіть своє власне доменне ім'я підключати начебто дозволили.

Якщо движок uCoz працює швидко, без гальм (хоча іноді перетворюється в один великий глюк), то на Народ2.Ру навісили стільки скриптів (навіть більше, ніж на Я.ру!), Що комп'ютер стогне від натуги, намагаючись їх обробити.

Найкращий з усіх безкоштовних хостингів - Сайти Google. Ваш покірний слуга перепробував багато і переконався, що за легкістю створення і витонченості управління зрівнятися не може ні один. Ну і що, що безкоштовно надається лише сто мегабайт, адже в будь-який момент можна зробити ще один сайт (з тієї ж самої обліковим записом на Google!), Наприклад, спеціально під файловий архів. І управляти обома сайтами на сусідніх вкладках в браузері.

Панель адміністратора розроблялася напевно під керівництвом Капітана Очевидність, ніякої плутанини з паролями, можна приховати свій логін (що дуже корисно в плані безпеки), підписатися якимось псевдонімом в профілі ... і ніякої реклами! Краса! Більш того, можна заробляти на рекламі самому, додавши Google AdSence (або що там у них нині є).

Для школярів, пенсіонерів, фарбованих блондинок і інших громадян, які не мають ні найменшого поняття про скрипти і гіпертекстової розмітки, також підійде безкоштовний хостинг Sitecity.Ру. Він призначений для викладання текстів і фотографій. Легкий (у всіх сенсах), швидкий, але з рекламою у верхній частині сторінок. Правда, якщо в браузері відключений JavaScript , То банер не з'явиться. Втім, кого він дратує, той може натиснути на хрестик і закрити його без будь-яких наслідків.

Незважаючи ні на що, uCoz і раніше залишається популярним безкоштовним хостингом. В першу чергу - на просторах СНД, хоча вищезгаданий сервіс Сайти Google русифікований відмінно. У чому ж секрет популярності uCoz?

По-перше, звичайно, солодкі булочки. Припустимо, що директор школи викликав вчителя інформатики і дав завдання, мовляв, друже, створи-но ти для нас сайт . З форумом, гостьовою, фотоальбомом, формою зворотного зв'язку, свистульки і дзвіночками. Щоб все як у людей.

Учитель зітхає важко, але відмовитися не може. Йому ще треба комп'ютерний клас обслуговувати, ремонтувати Windows, раскуроченную учнями, вичищати віруси, а в добі всього лише двадцять чотири години.

Ось і йде він на uCoz, де можна сфабрикувати потрібне досить швидко, вибравши щось підходяще з сотень готових шаблонів.

По-друге, осудна доменне ім'я. У сенсі, домен третього рівня з * .ucoz.ru, * .clan.su або навіть * .at.ua, що виглядає дуже красиво. Легко запам'ятати, коротко і на перший погляд більш престижно, ніж * .narod.ru.

Однак доля сайту на uCoz непередбачувана. Він може непрацюючий кілька днів. Його іноді блокують без видимих ​​причин, змушуючи писати чолобитні в службу підтримки. А одного разу всім, хто не користувався платними послугами, піднесли «сюрприз» - припинили пускати на їх сайти пошукових роботів. Індексувалися в кращому випадку лише заголовки статей.

Та й взагалі, випиляти сайт можуть в будь-який момент, якщо не дуже адекватна адміністрація раптом буде не в настрої.

Про неадекватність свідчать їх дії на загальному форумі проекту, звідки прибирають повідомлення про дірки в безпеці.

Крім того, адміністративні права одного разу надали п'ятнадцятирічному школяреві, який не забарився ними скористатися для збору паролів і злому безлічі облікових записів. Потім, звичайно, каялися в офіційному блозі, але було вже пізно.

Підводжу підсумки. Вам до зарізу потрібний сайт зі свистульки і дзвіночками, пляшками та іншими смаколиками? Тоді ризик використання сервісу uCoz буде виправданим.

Якщо ж вам просто потрібна сторінка в мережі, де ви хочете ділитися творчістю, розміщувати що-небудь корисне (наприклад, поради з комп'ютерної безпеки і використанню Linux), без надмірностей, то підійде навіть wordpress.com. Дана платформа цілком придатна для створення пристойних ресурсів, навіть зі статичними сторінками на додаток до стрічки новинок.

Ділитися статтями і фотографіями можна і на Citecity.Ру (там навіть гостьова включається), і на Веб-сайтах Google, і навіть на Народ.Ру, якщо не престижний вид доменного імені вас не дуже-то турбує.

Так чи інакше, але сама ідея сервісу uCoz є непоганий. Можна навіть сказати, прогресивної. Правда, з реалізацією поки не складається. В основному, через людський фактор. Проте, світ змінюється, тому є надія, що розвиток uCoz триватиме в правильному напрямку. Чого, власне кажучи, даного сервісу і бажаємо.

Автор: vanilinkin, спеціально для xBB.uz, 25.05.2011

Попередні публікації:

Останнє редагування: 2011-05-25 20:41:11

Мітки матеріалу: хостинг , ucoz , конструктор сайтів , конструктор сайтів ucoz , хостинг і хостинг , хостинг і конструктор сайтів ucoz

У чому ж секрет популярності uCoz?
Вам до зарізу потрібний сайт зі свистульки і дзвіночками, пляшками та іншими смаколиками?

Новости

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно