Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

High Definition відео - в маси!

  1. теорія З моменту виходу на нашому сайті статті D-VHS «D-Theatre» в дії пройшло менше півроку,...
  2. висновки

теорія

З моменту виходу на нашому сайті статті D-VHS «D-Theatre» в дії пройшло менше півроку, а в області перегляду фільмів High Definition (High Definition) в домашніх умовах відбулися великі зміни. 7 січня цього року Microsoft оголосила про початок масованого застосування своєї технології WMV HD для поширення high definition-контента. Було заявлено, що на ринок виходить 16 фільмів в HD, що використовують в якості носія звичайні DVD-диски. Серед фірм-продюсерів відзначалися такі помітні, як Artisan Home Entertainment, National Geographic, Luc Besson, MacGillivray Freeman Films. У прес-релізі йшлося, що користувачі можуть використовувати свої ПК на базі Windows XP з процесором Pentium 4 2,4 ГГц і вище і дисплеї або проектори з мінімальним роздільною здатністю 1024 × 768. З особливою любов'ю згадувалися готові медіа-центри на базі Windows XP Media Center Edition 2004.

У той час як різні альянси просувають свої стандарти перезаписуваних або read-only дискових носіїв наступного покоління: Sony - Blu-ray ємністю 23 ГБ, а Toshiba і NEC - HD DVD на 15 ГБ (де там загубився C3D ?), Microsoft вирішила отримати шматок пирога, просто запропонувавши більш ефективний спосіб компресії для приміщення високоякісного відео на існуючі носії. Власне, і придумувати особливо було нічого - WMV HD представляє собою дуже поширену на ПК технологію Windows Media 9, що з'явилася в 2002 році. Гігант «программостроенія» заздалегідь підготував грунт для успішної реалізації свого задуму: Windows Media Player дев'ятої серії під ОС Windows XP зараз присутня явно не менше, ніж на половині ПК. Тут і прагнення користувачів до установки останніх версій софта (особливо безкоштовних), і нав'язливе підштовхування до цього через опцію «Check for updates». Плюс інтегрований захист авторських прав (Digital Rights Management), щоб не відлякати виробників. Плюс постійне зростання потужності комп'ютерів користувачів і обзаведення їх великими РК-екранами і багатоканальними аудіосистемами.

Спосіб видеокомпрессии WMV останнього покоління випереджає головного конкурента DivX 5.x на HD-матеріалі за двома параметрами: якістю і меншою завантаженні процесора під час відтворення, це підтверджують експерименти маститих Ріппер-хакерів з сайту www.doom9.org (Правда, рівнів пост-процесингу та інших налаштувань у декомпресора WMV9 немає). А вже про аудіокодек можна взагалі промовчати: в той час як DivX Networks тільки готуватися включити звуковий формат як такої в шостій версії медіаконтейнера DivX (тобто це буде не AVI), Windows Media Audio 9 відмінно зберігає 5.1 і 7.1-саундтреки в складі файлів WMV . І тут не особливо важливо, що дані формати закриті, а WMV 9 взагалі невідомо що собою являє. У всякому разі, в мережі поки не вдалося знайти правдивий матеріал про використані в ньому хитрощі. Побічно можна тільки припустити, що під внутрікадровой компресії застосовується не блокова, а wavelet-технологія (хвильова), як, наприклад, в JPEG 2000. Для остаточної ясності: WMV HD - це розширені до високих дозволів профілі (настройки) кодера WMV9. В середньому кодеки від Microsoft демонструють 2 ... 3-кратну економію потоку в порівнянні з MPEG-2 і Dolby Digital / DTS. Це означає, що для запису фільму в «середньому високій якості» 1280 × 720 (співвідношення сторін 16: 9) при використанні MPEG-2 потрібно 19 Мбіт / с, а для WMV9 - 5-8 Мбіт / с в залежності від складності картинки. Звідси можна зробити ще один теоретичний висновок - для повного кінематографічної якості 1920 × 1080 буде потрібно в районі 10-16 Мбіт / с (в залежності від дозволу потік змінюється не лінійно), що вже забагато для такого носія, як DVD. Тобто на нові носії все одно доведеться переходити. Але потім.

Зараз же віддавати користувачам повне вирішення поки нерозумно. А взяти зайві гроші за перехідний - дуже правильно. Тому було відкрито спеціальний сайт www.wmvhd.com , Переадресує на міжнародний сайт Microsoft, де розміщені для вільного скачування шматочки як вже вийшли, так і очікуваних фільмів. Надихнувшись якими, автор вирішив будь-що-будь отримати продаються тільки в США і Канаді 2-дискові набори « Coral Reef Adventure »(16 $),« T2 - Extreme DVD »(15 $) і« Do Amazing Things with Windows XP »(Безкоштовний промо-диск, оплачується тільки доставка).

Наведемо інформацію про вимоги до комп'ютера для відтворення HD контенту з сайту Microsoft: Мінімальна конфігурація
для програвання відео формату 720p
Microsoft Windows XP
Windows Media Player 9
2,4 ГГц процесор
384 МБ пам'ять
64 МБ відеокарта
1024 × 768 дозвіл екрана
16-бітна звукова карта
колонки
оптимальна конфігурація
для програвання відео формату 1080p з 5.1 звуком
Microsoft Windows XP
Windows Media Player 9
DirectX 9
3,0 ГГц процесор
512 МБ пам'ять
128 МБ відеокарта
1920 × 1440 дозвіл екрана
24 біт 96 кГц багатоканальна звукова карта
5.1 акустика

Практика

Зараз ентузіасти цифрового кінематографа сперечаються про те, чи вистачає роздільної здатності 1920 × 1080 для еквівалентної заміни плівки Зараз ентузіасти цифрового кінематографа сперечаються про те, чи вистачає роздільної здатності 1920 × 1080 для еквівалентної заміни плівки. Вимовляються цікаві фрази про те, що, мовляв, 35мм краще з передачі дрібних деталей. Чи не за дозволом, а саме по деталях. Відійшовши від метафізики, запевнимо читачів, що для еквівалентного перекладу в цифру фільму, знятого на IMAX (кадр плівки в 10 разів більше за площею, ніж у формату 35мм), 2 мегапікселів точно замало. Навіть ультрадорогих цифрова камера з 9 Мп. матрицею (Thomson Viper FilmStream, 4320 × 1920 році, $ 210000) «відпочиває».

Що ж нам пропонує A Great Adventure Film за 16 $? На вкладиші з коробочки Coral Reef Adventure написані гарні слова "The film is over 6 times the resolution that you'll find on the standard DVD (« Дозвіл цього фільму в 6 з гаком разів більше, ніж ви знайдете на стандартному DVD »).

Дивимося. Перший диск містить звичайне DVD-відео в форматі 480i з потоком 7,7 Мбіт / с. Нагадаємо, що буква «i» після кількості рядків означає розгорнення зображення і, по правді кажучи, для отримання реальної вертикальної чіткості, яка сприймається людиною, це кількість потрібно помножити приблизно на 0,7. А буква «р» означає прогресивну, як в кіно. Сюди включені звичайна і широкоекранна англійські версії зі звуком Dolby Digital 5.1 і DTS, французька версія в DD 5.1, фільм про зйомки, слайд-шоу на підводну тематику, вікторина та інші бонуси. На другому ж диску записані фільм в 720 p (1280 × 720 @ 6 Мбіт / с) і 1080р (1440 × 1080 @ 8 Мбіт / с) з частотою 24 кадрів / с., Що дорівнює оригінальної кіноплёночной, і шестиканальним 24-бітовим звуком з бітрейтом 440, а також всілякі демо-ролики в WMV (до речі, трохи відрізняється від викладених на вищезгаданому сайті). Давайте уявимо: DVD-якість 720 × 480 (= 0,35 Мп.) Приймемо за одиницю, тоді фільм в 1440 × 1080 містить 1,55 Мп., Т. Е. 4,4 «times». Обман виходить! Де тут шестиразове перевагу в дозволі?
Дивимося
Стандартне DVD (NTSC) якість ( повне зображення, 77 Кбайт )

Мінімальний HD-формат ( повне зображення, 171 Кбайт )

Максимальний HD-формат ( повне зображення, 341 Кбайт )

Дивимося далі. Автозапуск диска виводить дев'ятий медіаплеєр з повноцінним DVD-подібним меню чудової якості. При цьому закодовані DRM-дані зчитуються з диска і після цього можна відтворювати WMV-файли через Zoom Player Professional.

Гаразд, картинка і справді хороша і майже без артефактів, хоча для повноцінного перегляду в максимальному дозволі потрібен процесор не нижче 3 ГГц, та й то не будь-хто. Ось в ролику «The_Magic_of_Flight_1080.wmv» спостерігалося пригальмовування на самому початку (зліт птахів над озером) на процесорі 3,06 ГГц з шиною 533 МГц, а з Pentium4 3,0 ГГц на шині 800 такого не спостерігалося. Рекомендується ще 512 МБ ОЗУ і відеокарта аж з 128 Мб, незрозуміло тільки, куди може знадобитися така величезна кількість пам'яті? Звичайно, ми знаємо, що в зв'язку Media Player 9 + DirectX 9 вбудована технологія буферизації в відеопам'ять для більш гладкого перегляду на відносно малопотужних комп'ютерах, але, вибачте, в 128 МБ може увійти мало не 2 хвилини відео.
Гаразд, картинка і справді хороша і майже без артефактів, хоча для повноцінного перегляду в максимальному дозволі потрібен процесор не нижче 3 ГГц, та й то не будь-хто

До речі, гарненький Media Player Classic тут дискредитував себе показом якихось безглуздих желеподібних смуг від рухомих об'єктів, з яких можна було зрозуміти, що форма макроблоків в WMV 9 все-таки прямокутна. :)

Середньостатистичний 17 "РК-монітор з його 1280 × 1024 теоретично вже може обмежувати задоволення від перегляду по вирішенню.
Середньостатистичний 17 РК-монітор з його 1280 × 1024 теоретично вже може обмежувати задоволення від перегляду по вирішенню

Може, але не буде! Як показало більш ретельне вивчення скріншотів всіх 3 джерел, уніфікованих за максимальним розміром, реально ми маємо занижену чіткість на рівні 1280 × 720 = 0,92 Мп, а це в 2,6 рази більше NTSC DVD. Що теж непогано, але далеко до реальних «кіношних» 2 Мп. Остання цифра відноситься до фільмів на D-VHS, яких в онлайн-магазині фірми «Ера» продається безліч, але ... за 75 $. Тобто по співвідношенню «ціна / піксель» WMV HD вигідніше, тим більше що на дисковому носії. Може, але не буде

Третя реінкарнація другого фільму про Термінатора з'явилася минулого літа, за місяць до виходу останньої серії «Повстання машин». Це був перший 2-дисковий набір, який містить фільм в WMV HD і взагалі перший з HD-контентом. Не будемо описувати, що є на першому диску, це можна подивитися тут , А ось на другому є DVD-Video частина, на якій записані 2 ролика про створення T2, і розділ DVD-ROM, що включає 4 редактора зображень в стилі «Зроби з себе Чурмінатора», InterActual Player і, нарешті, шуканий фільм в форматі 1440 × 816 @ 6,3 Мбіт / с з 6-канальним 16-бітовим звуком @ 485 Кбіт / с. «Де ж обіцяні 1080 p?» - можете запитати ви. Справа в тому, що оригінальне співвідношення сторін одно 2,35: 1. У поданій брошурі довго розжовується то, як круто хлопці з Artisan і THX взяли і перегнали плівку в анаморфное суперформат 1920 × 1080, задіявши кожен піксель зображення і провівши цифрову чистку картинки.

А що дісталося споживачу? В DVD зроблений letterbox з 365 ефективних ліній (прогресивне кодування), а в high definition - 816. Це необхідно для того, щоб дивитися кіно в його «рідний» широкоекранної пропорції 2,35: 1, розтягуючи відео 16: 9 ще на третину. DVD призначений для перегляду на широкоекранних телевізорах, які, в порівнянні зі звичайними, ширше якраз на третину, а InterActual Player, необхідний для відтворення, автоматично розтягує зображення.

Все б добре, але для отримання 30-денний ліцензії на перегляд необхідне підключення до Інтернету, де по IP-адресою відстежується географічне положення ПК і з'являється ось така невесела табличка:

Відважними героями робилися успішні спроби зняття захисту, але вони не варті докладених титанічних зусиль хоча б тому, що, як виявилося ...
Відважними героями робилися успішні   спроби   зняття захисту, але вони не варті докладених титанічних зусиль хоча б тому, що, як виявилося
DVD-формат, 720 × 480 ( повне зображення, PNG 413 Кбайт )

HD-формат, 1440 × 816 ( повне зображення, PNG 1080 Кбайт )

High definition - це фікція! Для отримання порівняльного скриншота довелося використовувати безкоштовний шматочок T2_1080.wmv з сайту Microsoft, і розтин показав, що на DVD чіткість ВИЩЕ, незважаючи на наявні артефакти компресії MPEG-2. Бажають переконатися в цьому можуть самостійно привести кадри до однакового вирішення і гортати їх в якомусь переглядачі туди-сюди, тому що це найзручніший спосіб порівняння. Ми ж наводимо шматочок з іншого кадру, на якому добре видно, наприклад, відмінність в передачі текстури землі, і ця різниця на користь 480p, незважаючи на процедуру перетворення 24 кадрів / с в телевізійні 30 кадрів / с (т.зв. «3: 2 pulldown »), Що явно не додає чіткості NTSC DVD.
High definition - це фікція

Третій диск, «Do Amazing Things», що містить 3 короткометражки від BMW films (все в 720p), відмовився відтворюватися, т. К. Початкове меню зависала при відображенні. Вдалося встановити, що потрібно поводити мишею в нижній частині екрана, поки з курсору не вийде рука, після клацання по таємного пункту «Replay» ще раз прокручується заставка, під якою натискаєш Skip і потрапляєш вже в робоче меню. Так що пафосна напис на обкладинці «with Windows XP, Yes You Can» все-таки виправдала себе;).
Третій диск, «Do Amazing Things», що містить 3 короткометражки від BMW films (все в 720p), відмовився відтворюватися, т

10-хвилинні бойовики закодовані з бітрейтом 5,5 Мбіт / с + 5.1-звук в форматі 16 біт / 48 кГц / 384 Кбіт / с. Якість зображення пропонуємо вам оцінити самостійно, для цього ми відібрали сцени з мінімумом руху (зверніть увагу на рваний американський прапор), із зображенням водної поверхні, дуже важкою для кодування, і з плавним градієнтним фоном, на якому відчувається зернистість плівки. Нагадуємо вам, що для коректної оцінки якості одних статичних кадрів недостатньо, т. К. Відеокомпресії спеціально адаптована під наш зір, не помічає деталі в швидко рухомих об'єктах. Так що нехай вас не бентежать квадратики на стрибає в воду людині - в русі ця сцена виглядає «на ура». Краще подивіться, як добре вийшли хвилі :).
10-хвилинні бойовики закодовані з бітрейтом 5,5 Мбіт / с + 5

Так би і закінчився поточний огляд трьома дисками, але завдяки стандарту цифрового мовлення DVB (до речі, Росія офіційно прийняла його 27 травня 2004 року), у нас з'явився DVD з Європи з «записом по трансляції» кінофільму «Перевізник» англійською мовою в стандарті 720p. Правда, з повного вертикального дозволу задіяно тільки 544 рядки, т. К. Формат 2,35: 1. Закодовано в 2 проходу за допомогою WMV 9 VCM з бітрейтом 6,2 Мбіт / с, звук DD 5.1 @ 384 Кбіт / с. WMV 9 VCM - це вільно розповсюджуваний кодек для Video Codec Manager (вбудованої в OC системи управління), що дозволяє з будь-Video for Windows-сумісної програми вибирати його для стиснення відео. Саме тому розширення AVI. Якість дуже високе і на статичних, і на динамічних сценах. Можна ж, якщо захотіти! Пропонований кадр на самому DVD взагалі не містить видимих ​​спотворень від компресії. У Мережі доступні російські субтитри до «Перевізнику», але необхідний плеєр, здатний синхронізувати їх з відео, т. К. На початку фільму присутній заставка телекомпанії, зсувна початок фільму.

висновки

Стандарт DVD-Video, що з'явився майже 10 років тому, з'явився справжнім локомотивом нових технологій, що до цього не було під силу жодному іншому масовому відеоформатів. В даний час існує безліч пристроїв з фізичним дозволом, що перевищує можливості старих ТВ стандартів - проектори, плазмові панелі і телевізори, LCD-телевізори. В Азії та Штатах зі змінним успіхом впроваджується HDTV-мовлення. У побутовій сфері йде підготовка до впровадження HD-DVD і Blu-ray носіїв і побутових плеєрів / рекордерів на їх основі, з форматами аж до 720p і 1080i.

Microsoft поспішає, як мінімум, заробити дивіденди в такий модною сфері, як HD Video на ПК, а може бути, навіть зміцнитися в побутовій сфері. Деякі китайські виробники вже зробили прототипи побутових WMV HD плеєрів . Подивимося, що з цього вийде, конкуренти не сплять. Незважаючи на явно неоднозначне враження від перегляду фільмів високої чіткості (або «високої чіткості» в лапках, як Terminator 2 Extreme DVD), ясно, що потенціал у цій технології є. На жаль, поки не трапилося жодного файлу з субтитрами, а адже в медіаконтейнера WMV є для них місце. Ще одним неприємним сюрпризом є звужений до 16-240 діапазон яскравості на дисках з WMV HD (для кращого стиснення). Підтримуються і багатомовні саундтреки, а в підготовлюваний Windows Media Player 10 ще що-небудь виникне :). На даний момент кількість доступних DVD-дисків з фільмами в HD розширено і становить 6.

Багато хто, напевно, прочитавши огляд, задалися непусті запитання, а чи можна самому робити high definition в побутових умовах? Здається, ринок побутових відеокамер впритул підійшов до цього. Стандарт DV, розроблений, як і DVD, ще в 1995, досяг свого максимуму і, перемігши всіх, вичерпав себе кількісно. Багатьом уже не вистачає тієї чіткості, з якою знімають все. Чи не тому, що її не вистачає, а тому, що навіть в побутових відеостандарті повинен бути low-end і high-end. Раніше це були «аналог» і «цифра», а зараз все з нетерпінням чекають матеріального втілення прийнятого минулим вереснем стандарту HDV .

Першою ластівкою компактної напівпрофесійної камери високої роздільної здатності рік тому стала розробка JVC HD 10 , Яка знімає в 720р на звичайну касету miniDV. На жаль, при всій своїй революційності, вона страждала такими слабкими крильцям, що тільки спланувавши з гнізда, плавно опустилася на землю. Як крила для птиці, так світлочутливість для камери. 35 люкс - це не та цифра, з якої можна показуватися (підлозі) професіоналам. Та й грунт (монтажна середа) була непідготовлена ​​для посадки. Так що розбилася пташка ...

Будемо сподіватися, що у компанії Sony, яка готується до запуску лінійки HDV-камер, виліт буде успішніше, ніж у випадку з її ж лінійкою MicroMV. Ми обов'язково будемо висвітлювати цю тему в міру появи моделей. Де і на чому дивитися - також логічно очікуване продовження цієї матеріалу. Окремої розмови заслуговує і монтаж / кодування / авторінг HD-контенту. Так що стежте за анонсами і відвідуйте наш новий розділ «Цифрове Відео» !

Що ж нам пропонує A Great Adventure Film за 16 $?
Де тут шестиразове перевагу в дозволі?
Рекомендується ще 512 МБ ОЗУ і відеокарта аж з 128 Мб, незрозуміло тільки, куди може знадобитися така величезна кількість пам'яті?
«Де ж обіцяні 1080 p?
А що дісталося споживачу?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно