Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Групове перейменування як "двічі два".

  1. Про що ця стаття. Мова в цій статті піде про проблеми, що виникає хоч і не регулярно і часто, але...
  2. Total Commander - всьому голова.
  3. Параметри і опції перейменування.
  4. Альтернативні рішення.

Про що ця стаття.

Мова в цій статті піде про проблеми, що виникає хоч і не регулярно і часто, але зі стовідсотковою ймовірністю у кожного користувача. Як не складно здогадатися. Йтиметься про проблему групового перейменування файлів. Рано чи пізно природна лінь бере верх - і користувач припиняє якось зі смисловим навантаженням іменувати файліки, залишаючи їм замість імен моторошні «прЕгьсмоЬЬ» або стандартні інтернет-іменування. Або ж, що ще частіше, при великому обсязі скинутих з цифрового фотоапарата на комп'ютер фотографій, перейменовувати системні назви немає ніякого бажання. Рано чи пізно в таткові зберігання файлів настає такий хаос, що знайти що-небудь необхідне стає абсолютно неможливо.

Стає зрозуміло, що далі так жити не можна, але якщо перейменовувати файли вручну - обсяг роботи стає просто нереальним. Для цього те й існують численні рішення по автоматизації цього процесу - в основному це вбудовані функції файлових менеджерів, але зустрічаються і окремі утиліти. Подібні утиліти працюють як з послідовним, так і з одночасним перейменуванням файлів. Таким чином вирішується проблема групового перейменування файлів. дана стаття розповість про найбільш популярних засобах вирішення цього завдання.

Алгоритм роботи.

В більшості своїй алгоритми роботи як і вбудованих рішень. Так і окремих програм в більшості своїй схожі. Нове ім'я файлу в кожному окремому випадку (природно, піддаються налаштуванню користувача), складається з певних, незалежних один від одного елементів. Візьмемо для прикладу утиліту Rename All. Для неї граничною кількістю поєднуваних типів елементів буде дев'ять. Комбінації даних «частин» імені файлу дозволяє отримати до сотні різних імен. Тип і довжину кожного можливого елемента можна налаштувати. Їм може бути як частина старого імені файлу (виділяється по масці або префіксу), так випадкова комбінація символів, фіксована заздалегідь відома комбінація символів, дата і час, розмір файлу, і простий лічильник, привласнює назвою номер файлу в каталозі. Проте, якщо вам не потрібно перейменовувати файли "фізично", а потрібно тільки обробити список файлів, ви можете використовувати тандем з двох онлайн утиліт: додавання префікса / суфікса і заміна тексту. Також можливі й інші типи перейменування файлів наприклад, проста зміна регістра імені зі збереженням містяться в ньому символів, транслітерація імені або контекстна заміна даної частини або ж всього імені.

Total Commander - всьому голова.

Total Commander   - всьому голова

Розберемо докладно процедуру перейменування на прикладі Total Commander'а ( почитати про нього можна тут ). Цей файловий менеджер є найпопулярнішим вже тривалий час, що не дивно, враховуючи, скільки можливостей закладено в нього. Однією з таких можливостей і є групове перейменування файлів - по суті просте перейменування всіх виділених користувачем файлів з використанням таких можливостей: заміна частини рядка імені на інший рядок, нумерація файлів по порядку їх розташування в папці, дає змогу змінювати регістр назви на протилежний, видалення з імені файлу певних подстрок. У цьому файловому менеджері реалізована функція попереднього перегляду результату перейменування. для того, щоб застосувати налаштоване перейменування необхідно натиснути на кнопку «виконати». Перед цим настройка всіх можливих опцій відбувається в спеціальному вікні «Групове перейменування». Є і зарезервовані символи: «*» і «?» - замість них програма підставляє написи в дужках []. Іноді люди помиляються, налаштувавши перегляд і вважаючи, що перейменування виконано - не помиляється. Налаштування будуть застосовані лише після натискання кнопки «виконати».

Параметри і опції перейменування.

Спочатку розглянемо розділ «маски перейменування». Головним в ньому є поле «ім'я файлу» - це строкове поле, в якому користувач може визначити нові імена файлів. Кнопки нижче цього поля потрібні для вставки спецвираженій підстановки, ув'язнених в квадратні дужки, а всі символи поза дужками будуть підставлені без змін. Інші параметри досить прості і зрозумілі: «ім'я» - попереднє ім'я; «Діап» - перераховані частини попереднього імені; «Лічильник» - порядковий номер. Який можна записати в ім'я файлу; «Дата» - дата, яку також можна використовувати в імені; «Час» - використовується аналогічно «дати». У розділі «розширення» знаходиться рядок для завдання розширення переіменуемих файлів. Штучний поділ цього поля і поля «ім'я файлу» викликано турботою про безпеку користувача - щоб не порушити зв'язок файлу з використовує його програмою. Розділ «Пошук і заміна» відповідає за заміну частини рядка в поле «знайти» на частину рядка з поля «замінити на». В цьому розділі теж є підтримка «*» і «?». Окремо, поза розділів, знаходиться чекбокс «RegEx», який відповідає за включення підтримки регулярних виразів. Чекбокс ж «Subst» - включає режим повної, до останнього символу, заміни імені файлу на рядок з «замінити на».

Розділ «верхній / нижній регістр» дозволяє перетворювати регістр назви в протилежний по одному з шаблонів. Досвідчені користувачі використовують також оператори [U], [L] і [n] для перетворення частинами. Розділ «Параметри лічильника [C]» використовується для завдання параметрів лічильника. Поле «почати з» визначає початкове значення лічильника, «крок» - розмір збільшення лічильника за ітерацію, «шифр» визначає розрядність поля лічильника. У розділі «Установка» містяться основні опції процедури, що не відносяться до конкретних налаштувань. За кнопці «F2» можна вважати або записати настройки, можна зберегти налаштування функції множинного одночасного перейменування. <За замовчуванням> скидає налаштування на початкові. «Видалити запис» - видалення останнього профілю налаштувань; «Імена записів» - вибір одного зі старих профілів; «Зберегти настройки» - відповідно зберегти поточний профіль налаштувань.

Розділ <Список файлів> містить в собі список всіх перейменовувати файли, чиї нові імена записані в полі «нове ім'я». Якщо маска містить помилковий елемент, виводиться рядок <Помилка>. Порядок файлів всередині списку можна змінювати, що відіб'ється і на перейменування. Тепер потрібно сказати про кнопках, які знаходяться на даній формі: кнопка «запуск» відповідає за початок перейменування файлів; кнопка «відкат» відповідає за покрокову скасування перейменувань файлів з кроком в один перейменування. Кнопка «протокол» створює лог всієї процедури перейменування. Таким чином, за допомогою зміни всіх цих налаштувань можна в повній мірі керувати груповим перейменуванням файлів.

Альтернативні рішення.

Не тільки Total Commander можна використовувати для вирішення поставленого завдання. Однак всі інші рішення, якби вони були вбудованими в файлові менеджери або створені спеціально для групового перейменування, по суті, майже нічим не відрізняються від описаних вище алгоритмів і налаштувань. З найбільш вдалих рішень можна назвати, наприклад, Multi File Translator, Rename All, AccelMan, Unreal Commander, RenameWand і FileView.net.

Таким чином проблема групового перейменування файлів не тільки вирішувана, але і вирішується ефективно - варто лише зовсім трохи попрацювати і мета буде досягнута =)

Є і зарезервовані символи: «*» і «?
В цьому розділі теж є підтримка «*» і «?

Новости