Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Громадянство РФ для українців в 2017 році отримати стало легше

З 1 вересня в Росії вступили в силу поправки до закону "Про громадянство". Вони спрощують отримання паспорта РФ для українців. Такі заходи - асиметричні - Москва вибрала у відповідь на введення Києвом посиленого контролю на кордоні для росіян, який запрацює через два місяці.

За офіційними даними за 2016 рік, офіційно в Росії працює і постійно проживає понад 2 млн українців. Понад 5,5 млн українців перетнули кордон з РФ в цьому році. Частина з них - нелегальні трудові мігранти.

Скільки конкретно українських громадян планують отримати паспорт РФ або вже запустили цю процедуру - невідомо. але, в зв'язку зі спрощенням процедури , Шанси на успішне вирішення їх питання різко збільшилася.

Гудбай, Європа. Українці знайшли вигідну заміну роботі в Польщі і Росії

"Вести" розшукали в Росії українку, уродженку Донбасу, яка проживає в Підмосков'ї і однією з перших записалася на дану програму. На наше прохання, Тетяна Р. розповіла, як просувається отримання російського документа по "легкої" процедури.

"Отримати хоч скільки-небудь серйозний дозвільний документ в Росії я намагалася більше року, - каже Тетяна. - рухи тіла було зроблено багато, але особливо далеко я не просунулася.

Федеральна міграційна служба, яка курирує всі ці заходи, - сама бюрократична структура, з якою я стикалася за весь час проживання в Росії. Причепитися до кожної коми в прямому сенсі слова - це про ФМС.

Але, на щастя для нас, мігрантів, ввели цю "спрощенку". Пишу "щастя", тому що ініціював її особисто Путін. А коли відмашку на чергову інновацію дає президент, значить, це буде працювати.

На держпослуг "Оформлення громадянства для носіїв російської мови" (так вона називається правильно) я записалася в вересні. Тоді, коли про це ще мало хто знав, чергу на подачу основного пакету документів вже була розписана на півтора місяця вперед. Зараз, коли новина про програму серед наших мігрантів поширилася, біля ФМС ні припаркуватися, ні проштовхнутися.

Яка пообіцяла знищити людство Софія стала першим в світі роботом, який отримав громадянство

У моєму пакеті документів були:

 • нотаріально завірений цивільний паспорт;
 • міграційна карта і реєстрація;
 • архівна довідка про те, що мої мама і батько постійно проживали в Брянській області (це обов'язковий документ);
 • паспорти батьків;
 • свідоцтво про шлюб батьків;
 • моє свідоцтво про народження;
 • сертифікат державного зразка, що підтверджує, що я - носій російської мови.

Також до всього цього додавалася моя анкета - її треба було скачати в інтернеті і заповнити від руки. У документі описувалися всі документи, які я додаю, а також автобіографія і взагалі вся-вся таємниця.

Не можу сказати, що мій пакет документів був ідеальним. Були помилки і в анкеті, яку самій, без ста грам і з першого разу правильно - заповнити складно. Але все пройшло успішно. В першу чергу допомогла донецька прописка. Мені навіть здається, що у російських силовиків взагалі є негласна відмашка про те, щоб "донецьких не мочити". Окремої розповіді заслуговує іспит на знання російської мови. Його можна здати в Рунда, МГУ і ще парі найзнаменитіших вузів.

"На ** р з пляжу". У МВС прокоментували спрощене отримання громадянства для українців в Росії

Треба сказати, що іспит - платний. Держмито, в перерахунку на долари - більше $ 100. Для уродженців непідконтрольних Києву територій Донбасу знижка в чотири рази - $ 25.

У цьому іспиті є кілька модулів: лексика, граматика, читання, аудіювання, письма та говоріння.

Складним тестування назвати не можна. Велика частина питань - нікчемна для грамотного людини. Проблема в тому, що їх дуже багато. А на останньому етапі довелося розповісти кілька правил зі шкільної програми з російської мови та літератури. Інших "студентів" просили, наприклад, прочитати напам'ять улюблений вірш чи розповісти про своє хобі. Таких, хто б не здав, не було. Не можу сказати, що це сталося через те, що викладач когось тягнув за вуха. Швидше, просто вимагав від кожного за здібностями.

Тепер, маючи статус носія російської мови, пройшовши медогляд, будучи з повністю візувати пакетом документів, я чекаю наступного етапу ".

На питання, навіщо їй російське громадянство, Тетяна відповідає так: "По-перше, хочу вивільнитися з міграційних лещат: не ходити постійно продовжувати реєстрацію, не платити купу нерезидентних податків. Крім того, я не планую повертатися в Україну.

Тут, в Росії, теж медом НЕ намазано: і корупції, і бюрократії хоч греблю гати. Але те, що відбувається в Україні, мені точно не подобається.

І жоден з наших мігрантів, з яким я спілкувалася, повертатися не планує. Ми один одному часто задаємо одне риторичне запитання: "А куди повертатися?" Причому ми ведемо мову навіть не про Донбас, а в основному про економічну ситуацію в країні. Одним-єдиним "безвізовим" закордонним паспортом Порошенко нас не купить ".

Нагадаємо, 31 липня президент Росії Володимир Путін підписав закон , Який спрощує порядок надання українцям громадянства РФ.

У Держдумі РФ спрощення назвали "Скасуванням кріпосного права пана Порошенка" . А ось Україна розцінює прийняття російським керівництвом закону, який спрощує прийняття отримання паспорта Росії громадянами України, як повна зневага міжнародного права .

Як повідомлялося, г лава Служби безпеки України Василь Грицак пропонує законодавчо заборонити відвідування Росії депутатами, політиками і громадськими діячами.

Ми один одному часто задаємо одне риторичне запитання: "А куди повертатися?

Новости

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,