Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Голосовий пошук Яндекс і Google, як включити і налаштувати

 1. Голосовий пошук Яндекс і Google
 2. Як включити і налаштувати голосовий пошук Яндекс
 3. На комп'ютері
 4. На телефоні
 5. Як включити і налаштувати голосовий пошук Google
 6. На комп'ютері або ноутбуці
 7. на смартфоні
 8. Як встановити голосовий пошук на комп'ютері
 9. Чому не працює голосовий пошук

Стрімкий прогрес сучасних технологій дозволяє додавати в їх використання все більше можливостей. Однією з таких можливостей є голосовий пошук Яндекс і Google. Найбільшою популярністю голосовий пошук користується у власників смартфонів, тому як голосовий набір там набагато простіше. Але можливо встановити його і на комп'ютер.

Розберемо, як включить і налаштувати голосовий пошук в найпоширеніших на території Росії пошукових системах - Яндекс і Google, які використовують технологію розпізнавання мови.

Читайте також: Контекстна реклама Яндекс і Google

Голосовий пошук Яндекс і Google

Все більша кількість людей починає користуватися голосовим пошуком. Ця технологія дозволяє створити пошуковий запит без необхідності використання клавіатури. При тому її зручність полягає в тому, що зовсім не обов'язково встановлювати будь-які додатки. Достатньо всього лише мати простий смартфон і вихід в Інтернет. У самих же пошукових системах - Яндекс і Google - вже вбудована функція, що дозволяє розпізнавати людську мову. Тому, відкривши в браузері одну з цих пошукових систем, ви вже зможете пізнати всю зручність сучасних технологій.

У кожної з пошукових систем є власний голосовий помічник, через який і здійснюється введення мовного запиту. Наприклад, у Яндекс його роль виконує стандартний модуль для звичайного голосового пошуку «Яндекс.Строка». Також варто згадати і голосовий помічник «Аліса». Спочатку інформація про появу даної технології для пошукача Яндекс була оприлюднена в травні 2017 року. 10 жовтня того ж року вже відбувся офіційний запуск «Аліси» в якості голосового помічника для пошукача від Яндекс. Але другий варіант є більше інтелектуальним помічником, для простого використання голосового пошуку відмінно підійде і «Яндекс.Строка».

Для основного же конкурента російського пошукача - Гугл'а - подібною технологією є «Google Now». З цим же «хлопцем» все трохи заплутаніше і складніше. Справа в тому, що на момент появи цієї технології вона була досконалою інновацією для широкого кола користувачів. В якості офіційної дати інтегрування «Google Now» в пошукову систему браузера було ухвалене 15 травня 2013. Однак, перші звістки про цю розробку з'явилися ще в 2011 році.

Перевагою голосового пошуку перед звичайним введенням запиту з клавіатури є швидкість його набору, можливість не відволікатися від виконання різних справ, а також робити це з брудними руками ... Як говорить «Аліса»: «Жарт». Насправді ж це нововведення перевернуло звичне сприйняття пошукових систем і суттєво розширило горизонт їх можливостей. Голосові помічники двох найбільших на теренах російського інтернет-простору пошукових систем розпізнають різні тембри голосу, його гучність, чіткість і дикцію. Це дозволяє перетворити мова в правильний варіант голосового запиту та швидко видати необхідні результати пошуку.

Це цікаво: Як проіндексувати сайт в Яндекс і Google

Як включити і налаштувати голосовий пошук Яндекс

Варто зауважити, що голосовий пошук може бути проведений як з комп'ютера або ноутбука, так і з телефону. А тому слід розглянути обидва варіанти.

На комп'ютері

Почнемо, мабуть, з голосового пошуку від Яндекс на комп'ютері. Про наявність такої можливості говорить значок мікрофона всередині пошукового рядка (в правій її частині).

Натисніть на іконку і якщо ви це робите вперше, Яндекс запросить у вас дозвіл на доступ до мікрофона. Необхідно натиснути «Дозволити».

Надалі, при натисканні на неї з'являється спливаюче віконце, яке пропонує вам вимовити слово або фразу, які і стануть пошуковим запитом.

Якщо ви передумали вводити запит голосом - натисніть на клавіатурі клавішу «Esc» в лівому верхньому кутку.

У цьому випадку зручно те, що дана можливість вже буд в пошуковий рядок на сторінці Яндекс. До того ж використання технології не має на увазі прив'язку до яндекс.браузер - їй можна скористатися і, зайшовши на сторінку Яндекс з будь-якого іншого браузера. В цьому випадку подивитися мінімальні настройки можна прямо на сторінці. Для цього потрібно клікнути по значку захищеного з'єднання в правій частині адресного рядка і вибрати режим використання мікрофона.

Для цього потрібно клікнути по значку захищеного з'єднання в правій частині адресного рядка і вибрати режим використання мікрофона

Як правило, він включений за замовчуванням. В іншому ж випадку - його потрібно буде включити простим кліком у відповідному полі. При відкритті налаштувань перед вами буде графа, в якій буде пропонуватися вибрати мікрофон для запису голосових повідомлень і деякі дозволу для його використання.

Як таких, складнощів з налаштуванням використання мікрофона в Яндексі немає. Перераховані настройки актуальні, як для персональних комп'ютерів, так і для ноутбуків.

Читайте також: Як додати сайт в Яндекс Довідник

На телефоні

Трохи інакше йде справа з використанням цієї функції на смартфоні. Тут все набагато простіше. Отже, заходимо на головну сторінку Yandex і в пошуковому рядку натискаємо на значок мікрофона.

Також спливає вікно, в якому стверджується, що можна говорити.

Для налаштувань доступу сайту пошукової системи до пристроїв запису на телефон, натисніть на значок захищеного з'єднання. Тут можна заборонити доступ, дозволити завжди або дозволяти тільки за запитом.

Стаття в тему: Що таке Google Assistant

Як включити і налаштувати голосовий пошук Google

Аналогічна ситуація нас чекає і при використанні голосового пошуку в Google - поділ між комп'ютерами з ноутбуками і телефонами.

На комп'ютері або ноутбуці

Так само, як і в першому випадку - при використанні голосового пошуку в Гугл з комп'ютера, в правій частині пошукового рядка можна знайти значок мікрофона, який, правда, буде трохи відрізнятися - у Гугла він різнокольоровий.

При першому використанні голосового пошуку, Google, також попросить дозвіл доступу до вашого мікрофона.

Після цього, можна буде сказати, що ви хочете знайти.

Вийти з режиму голосового пошуку можна також натиснувши Esc.

Якщо ви хочете заборонити Гуглу доступ до мікрофона на вашому ноутбуці або комп'ютері, тисніть на значок захищеного з'єднання і встановлюйте потрібні налаштування.

Якщо ви хочете заборонити Гуглу доступ до мікрофона на вашому ноутбуці або комп'ютері, тисніть на значок захищеного з'єднання і встановлюйте потрібні налаштування

На сьогоднішній день Google так само має вбудовану функцію (хоча, скоріше, навпаки - Яндекс «так само має», тому як Гугл був першим в цьому питанні), яка не потребує установки програми. У цьому випадку досить зайти з будь-якого браузера в дану пошукову систему.

Читайте також: Налаштування Google Analytics

на смартфоні

Так як на всіх смартфонах, під управлінням операційної системи Android, Google є пошуковою системою за умовчанням, то і голосовий пошук може бути включений на екрані блокування екрану або в будь-якому іншому місці, де до нього є швидкий доступ.

Плюс, Google може розпізнавати не тільки людську мову, а й музику.

В іншому ж, голосовий пошук Google на телефоні, ні чим не відрізняється від використання цієї ж функції з десктопного пристрою або планшета.

Як встановити голосовий пошук на комп'ютері

Але можна піти далі і встановити програми голосового запиту вже безпосередньо на комп'ютері. В залежності від уподобань - Яндекс це або Google - потрібно зайти на офіційний сайт яндекс.браузер або Google Chrome і встановити звідти пошуковий рядок з підтримкою голосових запитів. Сама установка займає всього лічені секунди, після чого на вашій панелі завдань на комп'ютері з'являється відповідний рядок пошуку із позначкою мікрофона. При натисканні на «мікрофон» з'явиться підказка у вигляді команди «Говоріть ...». Тепер можете вимовити слово або фразу, які необхідно шукати в якості запиту.

Також можна призначити активацію голосом. Для цього у Яндекса потрібно вимовити «Слухай, Яндекс», а у Google «Окей, Гугл». Після чого з'явиться та сама команда для озвучування запиту голосом. Результати пошуку будуть виводитися в браузері, який відзначений як головний на даному комп'ютері.

Чому не працює голосовий пошук

Але іноді трапляється так, що після коректної установки система не працює з використанням голосового запиту. Причин тому може бути декілька. Наприклад, часто нормальному функціонуванню голосового пошуку заважає робота антивіруса і / або блокування реклами. В цьому випадку їх можна або тимчасово відключити (що не особливо бажано), або відкоригувати їх роботу в налаштуваннях. Також можливі неполадки в роботі мікрофона - це можуть бути як неправильні настройки (або невірно вибрано пристрій введення), так і несправності в самому мікрофоні. Буває і таке, що користувач самостійно відключає голосовий активацію або використання мікрофона. А потім, забувши про це, безуспішно намагається зробити голосовий пошук.

Дивіться також: Чому не працюють гифки в Інстаграме

Рідше буває виникнення складнощів з голосовим пошуком при використанні рідкісних і не поширених браузерів. Для цього потрібно просто скористатися яндекс.браузер, Google Chrome, Opera або Mozilla Firefox. Дані браузери при правильних налаштуваннях і справно працюючому мікрофоні підтримують функцію голосового пошуку. Це - найбільш поширені складності, які виникають при використанні даної можливості цих двох пошукових систем. У невеликому числі випадків можуть виникати конфлікти з самою операційною системою - вирішується проблема зміною налаштувань або її перевстановлення.

Новости