Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Голосове управління комп'ютером в Windows 7

 1. Спосіб 1: Typle
 2. Спосіб 2: Speaker
 3. Спосіб 3: Laitis
 4. Спосіб 4: «Аліса»
 5. Чи допомогла вам ця стаття?

Розвиток технологій не стоїть на місці, надаючи все більше можливостей користувачам

Розвиток технологій не стоїть на місці, надаючи все більше можливостей користувачам. Однією з таких функцій, яка з розряду новинок вже стала переходити в наше повсякденне життя, є голосове управління пристроями. Особливою популярністю вона користується у людей з обмеженими можливостями. Давайте дізнаємося, за допомогою яких способів можна вводити команди голосом на комп'ютерах з Windows 7.

Читайте також: Як включити Cortana в Windows 10

Якщо в Windows 10 є вже вбудована в систему утиліта під назвою Cortana, що дозволяє управляти комп'ютером голосом, то в більш ранніх операційних системах, включаючи Віндовс 7, такого внутрішнього інструменту немає. Тому в нашому випадку єдиним варіантом організувати голосове управління є установка сторонніх програм. Про різних представників такого програмного забезпечення ми і поговоримо в даній статті.

Спосіб 1: Typle

Однією з найпопулярніших програм, що надає можливість управління голосом комп'ютером на Віндовс 7, є Typle.

 1. Після завантаження активуйте виконуваний файл цього додатка для початку процедури його інсталяції на комп'ютер. У вітальній оболонці установника тисніть «Next».
 2. У вітальній оболонці установника тисніть «Next»

 3. Далі відображається ліцензійна угода на англійській мові. Щоб прийняти його умови, тисніть «I Agree».
 4. Щоб прийняти його умови, тисніть «I Agree»

 5. Потім з'являється оболонка, де користувач має можливість вказати директорію установки програми. Але без істотних причин змінювати поточні настройки не слід. Для активації процесу інсталяції просто натисніть «Install».
 6. Для активації процесу інсталяції просто натисніть «Install»

 7. Після цього протягом буквально кількох секунд буде виконана процедура установки.
 8. Після цього протягом буквально кількох секунд буде виконана процедура установки

 9. Відкриється віконце, де буде повідомлятися, що операція по інсталяції виконана успішно. Для того щоб запустити програму негайно після установки і розмістити її іконку в стартовому меню, поставте позначки відповідно близько позицій «Run Typle» і «Launch Typle on Startup». Якщо ви не бажаєте цього робити, то, навпаки, зніміть прапорець біля відповідної позиції. Для виходу з вікна установки тисніть "Finish".
 10. Для виходу з вікна установки тисніть Finish

 11. Якщо ви при завершенні роботи в установнику залишили позначку близько відповідної позиції, то відразу ж після його закриття буде відкрито вікно інтерфейсу Typle. Для початку в програмі потрібно додати нового користувача. Для цього натисніть на панелі інструментів на іконку «Додати користувача». Ця піктограма містить в собі зображення людського обличчя і знак «+».
 12. Ця піктограма містить в собі зображення людського обличчя і знак «+»

 13. Потім потрібно вписати назву профілю в поле «Введіть ім'я». Сюди можете внести дані абсолютно довільно. В поле «Введіть ключове слово» потрібно вказати конкретне слово позначає дію, наприклад, «Відкрий». Слідом за цим клацніть по червоній кнопці і після звукового сигналу скажіть дане слово в мікрофон. Після того як ви скажете фразу, повторно натисніть на цю ж кнопку, а потім клацайте по «Додати».
 14. Після того як ви скажете фразу, повторно натисніть на цю ж кнопку, а потім клацайте по «Додати»

 15. Потім відкриється діалогове вікно з питанням «Чи хотіли б ви додати цього користувача?». Тисніть «Так».
 16. Тисніть «Так»

 17. Як бачимо, ім'я користувача і прикріплене до нього ключове слово відобразиться в основному вікні Typle. Тепер тисніть на іконку «Додати команду», яка являє собою зображення руки з зеленим значком «+».
 18. Тепер тисніть на іконку «Додати команду», яка являє собою зображення руки з зеленим значком «+»

 19. Відкривається віконце, в якому потрібно буде вибрати, що саме ви будете запускати за допомогою голосової команди:
  • програми;
  • Закладки інтернету;
  • Файли Windows.

  Шляхом установки галочки біля відповідного пункту відображаються елементи обраної категорії. Якщо ж ви бажаєте переглянути повний набір, то встановіть позначку близько позиції «Виділити все». Потім виберіть елемент у списку, який збираєтеся запускати голосом. В поле «Команда» відобразиться його найменування. Потім натисніть на кнопку «Запис» з червоним кружечком праворуч від цього поля і після звукового сигналу скажіть ту фразу, яка в ньому відображена. Після цього тисніть кнопку «Додати».

 20. Після цього тисніть кнопку «Додати»

 21. Відкриється діалогове віконце, де буде питатися «Хотіли б ви додати цю команду?». Тисніть «Так».
 22. Тисніть «Так»

 23. Після цього виходьте з вікна додавання командної фрази, натиснувши кнопку «Закрити».
 24. Після цього виходьте з вікна додавання командної фрази, натиснувши кнопку «Закрити»

 25. На цьому додавання голосової команди завершено. Для того щоб запустити потрібну програму голосом, натисніть «Почати говорити».
 26. Для того щоб запустити потрібну програму голосом, натисніть «Почати говорити»

 27. Відкриється діалогове вікно, де буде повідомлятися: «Поточний файл був змінений. Чи хочете ви записати зміни? ». Тисніть «Так».
 28. Тисніть «Так»

 29. З'являється вікно збереження файлу. Перейдіть в директорію, де мають намір зберегти об'єкт з розширенням tc. В поле «Ім'я файлу» введіть його довільну назву. Тисніть «Зберегти».
 30. Тисніть «Зберегти»

 31. Тепер, якщо ви скажете в мікрофон вираз, яке відображається в полі «Команда», то запуститься додаток або інший об'єкт, зазначений навпроти нього в області «Дії».
 32. Тепер, якщо ви скажете в мікрофон вираз, яке відображається в полі «Команда», то запуститься додаток або інший об'єкт, зазначений навпроти нього в області «Дії»

 33. Повністю аналогічним чином можна записувати і інші командні фрази, за допомогою яких будуть запускатися програми або виконуватися певні дії.

Головний недолік даного способу полягає в тому, що розробники в даний час не підтримують програму Typle і її не можна завантажити на офіційному сайті. До того ж спостерігається не завжди коректне розпізнавання російської мови.

Спосіб 2: Speaker

Таку програму, яка допоможе управляти комп'ютером голосом, називається Speaker.

 1. Після скачування запустите інсталяційний файл. З'явиться вітальне віконце «Майстра установки» додатка Speaker. Тут просто тисніть «Далі».
 2. Тут просто тисніть «Далі»

 3. З'являється оболонка прийняття ліцензійної угоди. Якщо є бажання, то прочитайте його, а потім ставте радіокнопку в положення «Я приймаю ...» і натисніть «Далі».
 4. » і натисніть «Далі»

 5. У наступному вікні можна вказати директорію інсталяції. За замовчуванням це стандартний каталог додатків і без потреби даний параметр змінювати не потрібно. Тисніть «Далі».
 6. Тисніть «Далі»

 7. Далі відкриється вікно, де можна встановити назву іконки програми в меню «Пуск». За замовчуванням це «Speaker». Ви можете залишити це найменування або замінити на будь-яке інше. Потім натисніть «Далі».
 8. Потім натисніть «Далі»

 9. Тепер відкриється віконце, де методом установки позначки близько відповідної позиції можна розмістити значок програми на «Робочому столі». Якщо вам це не потрібно, зніміть галочку і натисніть «Далі».
 10. Якщо вам це не потрібно, зніміть галочку і натисніть «Далі»

 11. Після цього відкриється вікно, де будуть дані короткі характеристики параметрів установки на основі тієї інформації, яку ми ввели на попередніх етапах. Для активування інсталяції натисніть «Встановити».
 12. Для активування інсталяції натисніть «Встановити»

 13. Буде виконана процедура установки Speaker.
 14. Буде виконана процедура установки Speaker

 15. Після її закінчення в «Майстрі установки» відобразиться повідомлення про успішну інсталяції. Якщо необхідно, щоб програма була активована негайно після закриття установника, то залиште позначку близько відповідної позиції. Тисніть «Завершити».
 16. Тисніть «Завершити»

 17. Після цього запуститься невелике вікно програми Speaker. У ньому буде сказано, що для розпізнавання голосу потрібно натиснути на середню кнопку мишки (скролл) або на клавішу Ctrl. Для додавання нових команд слід клікнути по знаку «+» в цьому віконці.
 18. Для додавання нових команд слід клікнути по знаку «+» в цьому віконці

 19. Відкривається віконце додавання нової командної фрази. Принципи дій в ньому аналогічні тим, які ми розглядали в попередній програмі, але з більш широким функціоналом. Перш за все, виберіть тип дії, який ви збираєтеся виконати. Це можна зробити, клацнувши по полю з списком, що випадає.
 20. Це можна зробити, клацнувши по полю з списком, що випадає

 21. У розкрився переліку будуть наступні варіанти:
  • Вимкнути комп'ютер;
  • Перезавантажити комп'ютер;
  • Поміняти розкладку (мова) клавіатури;
  • Зробити (скріншот) знімок екрана;
  • Я додаю посилання або файл.
 22. У розкрився переліку будуть наступні варіанти:  Вимкнути комп'ютер;  Перезавантажити комп'ютер;  Поміняти розкладку (мова) клавіатури;  Зробити (скріншот) знімок екрана;  Я додаю посилання або файл

 23. Якщо перші чотири дії не вимагають додаткового уточнення, то при виборі останнього варіанта потрібно вказати, яку саме посилання або файл ви бажаєте відкрити. В цьому випадку потрібно в розташоване вище поле перетягнути об'єкт, який збираєтеся відкривати за допомогою голосових команд (виконуваний файл, документ і т.д.) або ввести посилання на сайт. У цьому випадку адреса буде відкритий в браузері за замовчуванням.
 24. У цьому випадку адреса буде відкритий в браузері за замовчуванням

 25. Далі в розташоване в віконці справа полі введіть командну фразу, після проголошення якої буде виконуватися призначений вами дію. Тисніть на кнопку «Додати».
 26. Тисніть на кнопку «Додати»

 27. Після цього команда буде додана. Таким чином можна додавати практично необмежену кількість різних командних фраз. Переглянути їх список можна, натиснувши по напису «Мої команди».
 28. Переглянути їх список можна, натиснувши по напису «Мої команди»

 29. Відкриється вікно з переліком внесених командних виразів. При необхідності можете очистити список від будь-якого з них, клацнувши по напису «Видалити».
 30. При необхідності можете очистити список від будь-якого з них, клацнувши по напису «Видалити»

 31. Програма буде працювати в треї і для того, щоб виконати дію, яке попередньо було внесено до списку команд, потрібно клацнути Ctrl або коліщатком мишки і вимовити відповідне кодове вираз. Необхідна дія буде виконано.

На жаль, дана програма, як і попередня, в даний момент вже не підтримується виробниками і її не можна завантажити на офіційному сайті. Також до мінусів можна віднести той факт, що додаток розпізнає голосову команду із внесеним текстової інформації, а не за попередньою начитці голосом, як це було з Typle. Це означає, що потрібно більше часу на виконання операції. Крім того, Speaker відрізняється нестабільністю в роботі і може не на всіх системах функціонувати коректно. Але в цілому, він надає набагато більше можливостей з управління комп'ютером, ніж це робить Typle.

Спосіб 3: Laitis

Наступна програма, призначення якої полягає в управлінні голосом комп'ютерами на Віндовс 7, називається Laitis.

 1. Laitis хороший тим, що досить лише активувати інсталяційний файл і вся процедура по установці буде виконана в фоновому режимі без вашої безпосередньої участі. Крім того, цей інструмент, на відміну від попередніх програм, надає досить великий перелік вже готових командних виразів, які значно різноманітніший, ніж у вищеописаних конкурентів. Наприклад, можна здійснювати навігацію по сторінці. Для того щоб переглянути список заготовлених фраз, перейдіть у вкладку «Команди».
 2. Для того щоб переглянути список заготовлених фраз, перейдіть у вкладку «Команди»

 3. У вікні, всі команди розділені на колекції, відповідні певною програмою або сфері дій:
  • Google Chrome (41 команда);
  • Вконтакте (82);
  • Windows програми (62);
  • Windows хоткеі (30);
  • Skype (5);
  • YouTube HTML5 (55);
  • Робота з текстом (20);
  • Веб-сайти (23);
  • Налаштування Laitis (16);
  • Адаптивні команди (4);
  • Сервіси (9);
  • Миша і клавіатура (44);
  • Спілкування (0);
  • Автозаміна (0);
  • Word 2017 рус (107).

  Кожна колекція, в свою чергу, ділиться на категорії. У категоріях написані самі команди, причому виконати одну і ту саму дію можна шляхом проголошення декількох варіантів командних виразів.

 4. У категоріях написані самі команди, причому виконати одну і ту саму дію можна шляхом проголошення декількох варіантів командних виразів

 5. При натисканні на команді у віконці відображається повний перелік голосових виразів, які їй відповідають, і дій, що викликаються нею. А при натисканні на іконку олівця можна її відредагувати.
 6. А при натисканні на іконку олівця можна її відредагувати

 7. Всі командні фрази, які відображаються у вікні, доступні для виконання відразу ж після запуску Laitis. Для цього достатньо просто сказати відповідне вираз в мікрофон. Але при необхідності користувач може додавати нові колекції, категорії і команди, натиснувши на знак «+» у відповідних місцях.
 8. Але при необхідності користувач може додавати нові колекції, категорії і команди, натиснувши на знак «+» у відповідних місцях

 9. Щоб додати новий командний фрази у вікні під написом «Голосові команди» впишіть то вираз, при вимові якого ініціюється дію.
 10. Щоб додати новий командний фрази у вікні під написом «Голосові команди» впишіть то вираз, при вимові якого ініціюється дію

 11. Тут же будуть автоматично додані всі можливі поєднання даного виразу. Тисніть по значку «Умова».
 12. Тисніть по значку «Умова»

 13. Буде відкритий список умов, де і можна вибрати відповідне.
 14. Буде відкритий список умов, де і можна вибрати відповідне

 15. Після того як умова відобразилося в оболонці, натисніть іконку «Дія» або «Веб-дія», в залежності від мети.
 16. Після того як умова відобразилося в оболонці, натисніть іконку «Дія» або «Веб-дія», в залежності від мети

 17. Із списку, виберіть конкретну дію.
 18. Із списку, виберіть конкретну дію

 19. Якщо ви вибрали перехід на веб-сторінку, доведеться додатково вказати її адресу. Після того як всі необхідні маніпуляції проведені, тисніть «Зберегти зміни».
 20. Після того як всі необхідні маніпуляції проведені, тисніть «Зберегти зміни»

 21. Командна фраза буде додана в список і готова до застосування. Для цього достатньо просто вимовити її в мікрофон.
 22. Для цього достатньо просто вимовити її в мікрофон

 23. Крім того, перейшовши у вкладку «Налаштування», можна вибрати зі списків сервіс розпізнавання тексту і сервіс вимови голосу. Це корисно, якщо поточні сервіси, які встановлені за замовчуванням, не справляються з навантаженням або з іншої причини недоступні в даний час. Тут же можна вказати і деякі інші параметри.

Тут же можна вказати і деякі інші параметри

В цілому потрібно відзначити, що використання Laitis для управління голосом Windows 7 надає набагато більше можливостей з маніпулювання ПК, ніж застосування всіх інших, описаних в даній статті програм. За допомогою зазначеного інструменту ви можете задати практично будь-яка дія на комп'ютері. Також дуже важливим є той факт, що розробники в даний час активно підтримують і оновлюють ці програми.

Спосіб 4: «Аліса»

Однією з нових розробок, які дозволяють організувати управління Віндовс 7 голосом, є голосовий помічник від компанії Яндекс - «Аліса».

 1. Після запуску інсталятора програми. Він виконає процедуру установки і настройки в фоновому режимі без вашої безпосередньої участі.
 2. Він виконає процедуру установки і настройки в фоновому режимі без вашої безпосередньої участі

 3. Після завершення процедури інсталяції на «Панелі інструментів» з'явиться область «Аліса».
 4. Після завершення процедури інсталяції на «Панелі інструментів» з'явиться область «Аліса»

 5. Для активації голосового помічника потрібно клікнути по піктограмі в формі мікрофона або сказати: «Привіт, Аліса».
 6. Для активації голосового помічника потрібно клікнути по піктограмі в формі мікрофона або сказати: «Привіт, Аліса»

 7. Після цього відкриється вікно, де буде запропоновано вимовити команду голосом.
 8. Після цього відкриється вікно, де буде запропоновано вимовити команду голосом

 9. Щоб ознайомитися зі списком команд, які вміє виконувати дана програма, потрібно клікнути по знаку питання в поточному віконці.
 10. Щоб ознайомитися зі списком команд, які вміє виконувати дана програма, потрібно клікнути по знаку питання в поточному віконці

 11. Відкриється перелік можливостей. Щоб дізнатися, яку фразу треба вимовити для виконання конкретної дії, клацніть по відповідному пункту списку.
 12. Щоб дізнатися, яку фразу треба вимовити для виконання конкретної дії, клацніть по відповідному пункту списку

 13. З'явиться список команд, які потрібно вимовити в мікрофон для виконання конкретної дії. На жаль, додавання нових голосових виразів і відповідних їм дій в актуальній версії «Аліси» не передбачено. Тому доведеться використовувати тільки ті варіанти, які є в даний час. Але Яндекс постійно розвиває і вдосконалює даний продукт, а тому, цілком можливо, незабаром варто очікувати від нього нових можливостей.

Але Яндекс постійно розвиває і вдосконалює даний продукт, а тому, цілком можливо, незабаром варто очікувати від нього нових можливостей

Незважаючи на те, що в Windows 7 розробниками не був передбачений вбудований механізм управління комп'ютером голосом, дану можливість можна реалізувати за допомогою стороннього програмного забезпечення. Для цих цілей існує чимало програм. Одні з них максимально прості і передбачені для виконання найбільш частих маніпуляцій. Інші ж програми, навпаки, дуже просунуті і містять в собі величезну базу командних виразів, але крім того дозволяють додавати ще нові фрази і дії, тим самим функціонально максимально наближаючи голосове управління до стандартного управління через мишку та клавіатуру. Вибір конкретного додатка залежить від того, для яких цілей і як часто ви маєте намір його використовувати.

Чи допомогла вам ця стаття?

ТАК НІ

Чи хочете ви записати зміни?
Чи допомогла вам ця стаття?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно