Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Гибернация в Windows 10: що це таке, як вмикати та вимикати

 1. Що таке гібернація в Windows 10
 2. Як вмикати та вимикати гібернація в Windows 10
 3. Як додати кнопку включення цього режиму в ПУСК
 4. Запускаємо гібридний сплячий режим через командний рядок
 5. Гибернация за допомогою реєстру
 6. Налаштовуємо гібридний сплячий режим в панелі управління
 7. Автоперехід від сплячого в режим гібернації
 8. Як відключити гібернацію windows 10
 9. Гибернация в Windows 10 - Підіб'ємо підсумки

Доброго часу доби

Доброго часу доби! У сьогоднішній замітці хочу розповісти Вам, що таке гібернація в windows 10, чим вона відрізняється від сплячого режиму, а також як її можна включити і відключити на комп'ютері або ноутбуці. Поговоримо про те, як зменшити або видалити файл hiberfil.sys з ПК.

Але перед тим як переходити до практичної частини, потрібно зрозуміти для чого потрібна ця функція операційної системи, і вирішити будете Ви їй користуватися чи ні.

Що таке гібернація в Windows 10

Для початку давайте розберемося, що таке Гибернация в Windows 10. Це особливе енергозберігаюче стан портативного пристрою, ноутбука або комп'ютера. Спочатку даний метод завершення роботи розроблявся виключно для ноутбуків, але через деякий час стало актуальним і затребуваним на стаціонарних ПК під управлінням Windows 10.

Щоб мати уявлення про цей режим і знати, що таке гібернація, потрібно розуміти які відмінності між ним і режимом сну. Практично всі користувачі продуктів вищевказаного бренду знайомі з функцією режим сну, перейшовши в який техніка переходить в стан зниженого енергоспоживання, а вся системна інформація тримається в ОЗУ, яка в свою чергу споживає енергію.

Даний режим можна назвати як гібридний сплячий режим, адже в ньому системні дані зберігаються на певний файл і зберігаються в BIOS, незначне енергоспоживання якого залежить від вбудованої батарейки. Всі інші процеси повністю завершуються.

Виходить зі сплячого режиму так само як і зі сну, відрізняється він тим, що перед тим як вивести систему зі сплячого режиму все повернутися до початкового значення системи зі спеціального файлу переносяться в ОЗУ, що дає можливість миттєво запустити систему.

до змісту ↑

Як вмикати та вимикати гібернація в Windows 10

Як включити гібернацію в windows 10? Необхідно зайти в меню "Пуск" і в підменю, яке завершує роботу вибрати відповідний пункт, який знаходиться разом з кнопками вимкнення і сплячого режиму.

Якщо цього режиму немає в стандартних настройках за умовчанням (нерідко зустрічається в останні оновлення ОС), тобто можливість запустити самостійно декількома способами:

 • Включаємо гібернацію Windows 10 через настройки в панелі управління;
 • Включення глибокого сну в реєстрі;
 • Запуск і вихід із режиму глибокого сну через командний рядок

Давайте розбиратися з кожним варіантом докладніше.

до змісту ↑

Як додати кнопку включення цього режиму в ПУСК

На Windows 10 гібернація не виніс окремою кнопкою, але це дуже просто виправити.

1Переходім в Панель управління, вибираємо "Обладнання і звук", а після цього переходимо в меню «Електроживлення», яке там знаходиться.

Або можна іншим способом туди потрапити, натиснути правою кнопкою на Меню «Пуск» і вибрати зі списку «Управління електроживленням»

2Затем, потрібно вибрати зліва меню дій кнопок харчування.

3Переходім в пункт зміни параметрів які не доступні, як на картинці нижче.

4Меняем дозволу в недоступних параметрах натиснувши на відповідний пункт (доступно тільки в режимі адміністратора) і нижче відзначаємо пункт "Відображати в меню завершення роботи".

Далі потрібно зберегти зміни, після чого нові настройки вступлять в силу.

до змісту ↑

Запускаємо гібридний сплячий режим через командний рядок

Даний метод дозволяє як включити режим так і відключити гібернацію в Windows 10 і підійде тим у кого, в силу особливостей, відрізняється BIOS, що часто зустрічається на сучасних моделях материнських плат, і не може скористатися стандартними прийомами.

Спочатку потрібно запустити командний рядок в режимі адміністратора.

Варіант 1. Щоб це зробити, потрібно в меню "Пуск" клікнути по іконці пошуку, прописати команду cmd, натиснути правою кнопкою миші, і запустити в режимі адміністратора, вибравши відповідний пункт. Як показано на зображенні нижче.

Варіант 2. Натиснути правою кнопкою миші на меню «Пуск» і вибрати пункт в меню «Командний рядок (адміністратор)». Для наочності картинка нижче.

Для включення або виключення гібридний сплячий режим застосовується дві команди:

powercfg -h on - щоб включити гібернацію в windows 10

powercfg -h off - щоб відключити гібернацію в windows 10

Перед -h обов'язково повинен стояти пробіл.

Перед -h обов'язково повинен стояти пробіл

до змісту ↑

Гибернация за допомогою реєстру

Завдяки системного реєстру досить просто відключити або включити гібридний сплячий режим. Спершу потрібно викликати рядок "Виконати" (зробити це можна затиснувши сполучення клавіш Win + R) і прописати regedit.

Потрапивши до реєстру необхідно знайти і вибрати HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Control \ Power, а потім там же знайти файл Hibernate Enabled (тип файлу hibernate enable повинен бути в форматі REG_DWORD).

Як відключити гібернацію в тому ж самому реєстрі? Для виходу з режиму глибокого сну досить натиснути на файл hibernate і поставити значення параметра hibernate enable 0, а якщо значення hibernate enable поставити 1, то режим включається.

до змісту ↑

Налаштовуємо гібридний сплячий режим в панелі управління

Варіант 1. Спершу в меню Пуск необхідно вибрати і перейти в «Налаштування> Система> Харчування і сплячий режим> Додаткові параметри харчування».

Або скористатися способом, трохи по легше, щоб потрапити в управління живленням ПК.

Варіант 2. Натиснути на кнопку «Пуск» правою кнопкою і вибрати з контекстного меню пункт «Управління електроживленням»

Зліва в меню необхідно вибрати пункт «Дії кнопок харчування»

Далі слід дозволити недоступні параметри в даний момент, вибравши пункт «Зміна параметрів, які зараз недоступні»

Далі поставити «чек бокс» біля сплячого режиму і вийти не забувши зберегтися перед цим.

до змісту ↑

Автоперехід від сплячого в режим гібернації

У разі, якщо потрібно змінити режим сну на гібернацію, або назад, а також за бажанням встановити час, коли комп'ютер буде переходити на даний режим в Windows 10 потрібно виконати такі кроки:

1Войті в панель управління і в меню настройки електроживлення вибрати підміню схеми настройки електроживлення для чинного режиму.

1Войті в панель управління і в меню настройки електроживлення вибрати підміню схеми настройки електроживлення для чинного режиму

2Далее потрібно вибрати пункт "змінити доп. настройки електроживлення ".

настройки електроживлення

3В вікні потрібно розгорнути вкладку "Сон" і налаштувати час переходу в режим гібернації і / або сплячий.

3В вікні потрібно розгорнути вкладку Сон і налаштувати час переходу в режим гібернації і / або сплячий

Для того, щоб гібернація Windows 10 відбувалася без проміжного сплячого режиму - потрібно при установці таймера задати відмінності в часі між сном і глибокого сну. Останній повинен вмикати раніше.

до змісту ↑

hiberfil.sys - це саме той файл, на який зберігається вся інформація з ОЗУ перед переходом в режим гібернації, а потім зберігається в BIOS до наступного активного сеансу. Цей же файл містить дані які дозволяють швидко запустити Віндовс.

Його основний недолік - досить великий розмір, адже за замовчуванням він становить 70% від оперативної пам'яті, встановленої в пристрій, що вельми критично, якщо дисковий простір зайнято важливою інформацією або якщо воно в принципі невелика. Але цей недолік також нескладно прибрати, потрібно просто знати як видалити файл hiberfil.sys або зменшити розмір hiberfil.

Що потрібно зробити для зменшення розміру файлу? Для цього потрібно виконати такі дії:

Для початку необхідно відкрити командний рядок (покрокова інструкція вище), а потім вводимо

powercfg / h / type reduced - Зменшуємо розмір файлу

powercfg / h / type full - Команда відновлює колишні розміри файлу.

до змісту ↑

Як відключити гібернацію windows 10

Для відключення глибокого сну в windows 10 потрібно провести видалення файлу hiberfil.sys, потрібно ввести команду powercfg -h off. Якщо вона не працює, але потрібно її відновити, то досить повернутися використавши команду powercfg -h on. Інформація не буде записуватися і займати пам'ять під час вимкненого режиму глибокого сну.

до змісту ↑

Гибернация в Windows 10 - Підіб'ємо підсумки

Режим глибокого сну в windows 10 немає сенсу використовувати на персональному комп'ютері, адже використання режиму сну дозволить набагато швидше відновити систему і не використовує апаратну пам'ять. Даний гібридний сплячий режим передбачений на платформі Windows 10 як вельми корисна функція для ноутбуків зі слабким акумулятором або які часто експлуатуються без підключення до мережі.

Як відключити гібернацію в тому ж самому реєстрі?
Що потрібно зробити для зменшення розміру файлу?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно