Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Формати відео для мобільних пристроїв

 1. Популярні формати мобільного відео
 2. Недоліки, переваги та інше
 3. Системні вимоги
 4. висновки

Вже давно мобільний телефон перестав бути просто засобом зв'язку

Вже давно мобільний телефон перестав бути просто засобом зв'язку. В даний момент його найчастіше використовують в якості фотокамери, мр3-плеєра і відео-плеєра. Якщо з першим і другим у більшості користувачів проблем не виникає, то ось перегляд відео іноді неможливий через відсутність підтримки потрібного формату файлу. Зараз, підтримкою відео-файлів також оснащуються безліч кишенькових плеєрів, які насправді є mpeg4 плеєрами, хоча за старою звичкою часто називаються мр3.

Проблему форматів покликані вирішити спеціальні програми, які дозволяють змінити формат відеоролика, іншими словами - переконвертувати.

Програм для конвертації відео файлів чимало, і у користувача є досить вільний вибір. На свій розсуд можна вибрати програму з максимально широким набором налаштувань, або ж навпаки, якусь простеньку програмку, яка навіть не вимагатиме інсталяції. Вибір є і це приємно.

Популярні формати мобільного відео

Отже, наведу кілька прикладів найпопулярніших відео-форматів для мобільних пристроїв: Отже, наведу кілька прикладів найпопулярніших відео-форматів для мобільних пристроїв:

 • 3gp (3GP);

 • AMR-NB або AAC-LC;

 • AVI;

 • MOV;

 • MP4, він же MPEG-4;

Тепер варто розповісти про кожен з форматів докладніше.

3gp (3GP) - відео формат, розроблений спеціально для телефонів третього покоління, але вийшов настільки вдалим, що незабаром став основним серед форматів для мобільних пристроїв. 3gp зберігає відео як MPEG-4 або H.263. Аудіо зберігається в форматах

AMR-NB або AAC-LC. Готові відео ролики в форматі 3gp мають малий розмір у порівнянні з іншими форматами відео, але на жаль це сильно відбивається на якості (воно дуже низька). Якщо ви раптом побачите формат 3gpp - не лякайтеся, це той же 3gp.

AVI - Audio Video Interleaveб, в дослівному перекладі це чергування аудіо і відео. Дані формат спочатку використовувався в настільних комп'ютерах, але з розвитком процесорних потужностей у телефонів і плеєрів, перекочував і в мобільні пристрої.

MOV - більш відомий як QuickTime, собственническая технологія Apple Computer для відтворення цифрового відео, звуку, тексту, анімації, музики, і панорамних зображень в різних форматах. Даний формат найбільш поширений в продукції бренду Apple, таких як iPod, iPhone і інших.

MP4, він же MPEG-4 - замислювався як спосіб передачі потокових мультимедійних файлів, в першу чергу відео, по каналах з низькою пропускною здатністю. Несподівано він завоював популярність у користувачів, завдяки тому, що дозволив розміщати повнометражні фільми тривалістю півтори-дві години в хорошій якості всього на одному компакт-диску і здійснювати обмін відео-файлами в Інтернеті.

Який розмір відео підходить для вашого пристрою? - все дуже просто, більшість пристроїв програють відео в повноекранному режимі, а значить, краще за все робити файли аналогічні дозволу дисплея Вашого пристрою.

Що ж стосується мене, то я вважаю за краще MP4 формат. Гарне співвідношення обсяг / якість, відтворюється на всіх пристроях класу, які я здобуваю, легко знайти в інтернеті без потреби перекодування (не хочу використовувати комп'ютер для того, що б просто скачати фільм на свій смарт, адже смартфон на те і смартфон, що б виконувати різні операції і не привертати до дії інші девайси).

Недоліки, переваги та інше

Про те, чи зручно дивитися відео в дорозі, можна розмірковувати нескінченно довго. Однак з кожним днем ​​в поїзді, літаку і навіть в маршрутці з'являється все більше людей, які люблять проводити час, не читаючи книги або слухаючи музику, а перед мобільним «блакитним» екраном. Хочете вступити до лав мобільних кіноглядачів, але не знаєте, як змусити ваш комунікатор, КПК або смартфон «крутити кінострічку»?

Давайте спробуємо описати ті переваги, які отримує людина, яка оволоділа мистецтвом кишенькового відео. По-перше, це мобільність. Щоб подивитися новий блокбастер, наприклад, в купе поїзда, вам не доведеться тягнути з собою громіздкий ноутбук або, взагалі, телевізор. Досить влаштуватися зручніше на своїй полиці і просто надіти навушники.

Оскільки у кишенькових пристроїв апетит до заряду акумулятора часто трохи менше, ніж у тих же ноутбуків, такий мобільний «кінозал» може забезпечити кілька годин перегляду відео. Довга дорога вже перестане бути нудною.

Недоліки у мобільного кінозалу теж є. Наприклад, це порівняно маленький екран, який не зрівняється, наприклад, з дисплеєм широкоформатного телевізора або монітора. Однак, якщо ви власник такого VGA-пристрої, як, наприклад, HTC Advantage X7500 (раніше відомого під назвою HTC Athena), на малі розміри екрану скаржитися точно не доведеться.

Інший недолік, який, однак, також все менше і менше проявляється в нових моделях мобільних пристроїв, це кут огляду, якого недостатньо для перегляду відео декількома глядачами одночасно.

Ще при перегляді мобільного відео людина практично повністю відключається від навколишнього світу - чує лише те, що звучить в навушниках, а його погляд прикутий до мобільного дисплею. Але подібний ефект може виробляти і звичайний телевізор.

На даний момент в дорогу з собою для перегляду відео можна взяти (йдемо від великих габаритів) ноутбук, нетбук, планшетний ПК або рідер (читалка), КПК, комунікатор або смартфон, телефон або плеєр. Найбільшу популярність має зараз планшетний ПК (планшетник). В основному даний пристрої володіють достатніми характеристиками, щоб переглядати відео в HD або навіть Full HD форматі, при цьому, габарити даного пристрою мінімальні (він трохи ширше, ніж сам дисплей, та й по товщині він дасть фору більшості смартфонів). Що стосується мене, то я вважаю за краще Android-смартфон Sony Ericsson Neo V. Причина того, що не користуюся планшетником в тому, що носити телефон в кишені набагато простіше (ну швидше телефон, плеєр, камеру і комп'ютер з веб-камерою) і зручніше.

Системні вимоги

Давайте тепер розберемося, що необхідно для реалізації мобільного відео. В першу чергу, потрібно впевнитися, що вашому кишеньковому «приятелеві» під силу таке завдання. Телефон, як правило, не можна використовувати для перегляду великих відеороликів, а про повнометражні фільми взагалі доведеться забути через обмеження на обсяг відтвореного контенту, що накладаються системою. Та й дивитися відео на дисплеї з роздільною здатністю менше 320х240 пікселів (QVGA), навряд чи комфортно. Тому тут більше шансів у власників смартфонів, КПК і комунікаторів.

Як показує практика, для розкодування відео в традиційних форматах (файли з дозволами WMV, AVI, MPG і т.п.) цілком достатньо процесора, що працює на тактовій частоті не менше 200 МГц. При цьому вітається наявність вбудованого графічного чіпа, який знімає значне навантаження з основного процесора.

У разі повнометражного кіно вам сто відсотків буде потрібно карта пам'яті. Оптимальний обсяг фільму, адаптованого для перегляду на мобільному екрані, становить 100-650 МБ (в залежності від діагоналі пристрої), тому, щоб забезпечити хоч якусь відеотеку, потрібно запастися картою пам'яті не менше 1 ГБ. При цьому потрібно пам'ятати, що чим більший об'єм карти пам'яті, тим більша ймовірність того, що у неї буде менше швидкість зчитування, а відповідно і ціна. Тому, купуючи картку, вибирайте модель з більшою швидкістю, а не з меншою ціною. В іншому випадку «гальма» будуть забезпечені.

І, нарешті, важлива вимога для перегляду мобільного відео - акумулятор пристрою повинен бути заряджений «під зав'язку». Заряду акумулятора, наприклад, більшості останніх моделей комунікаторів вистачає приблизно на півтора-два повнометражні фільми.

висновки

Ах так, мало не забув, які ж висновки з усього можна зробити? Ну що можна сказати з приводу вибору формату для вашого девайса. Потрібно виходити з певних критеріїв, які Ви повинні визначити самі для себе. По-перше, яке у Вас пристрій за характеристиками, по-друге, обмежений чи обсяг пам'яті, по-третє, звідки Ви будете завантажувати даний файл, по-четверте, швидкість інтернету (якщо Ви, звичайно, хочете завантажити ролик з мережі) і т.д.

PS Що ж стосується мене, то я вважаю за краще MP4 формат. Гарне співвідношення обсяг / якість, відтворюється на всіх пристроях класу, які я здобуваю, легко знайти в інтернеті без потреби перекодування (не хочу використовувати комп'ютер для того, що б просто скачати фільм на свій смарт, адже смартфон на те і смартфон, що б виконувати різні операції і не привертати до дії інші девайси).

джерела

Який розмір відео підходить для вашого пристрою?
Хочете вступити до лав мобільних кіноглядачів, але не знаєте, як змусити ваш комунікатор, КПК або смартфон «крутити кінострічку»?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно