Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Фейк: Україна відкриє табору для біженців з Сирії в трьох областях

американське видання BuzzFeed опублікувало матеріал, присвячений українсько-турецьких відносин, назвавши його «Туреччина-Україна-Європа - новий шлях для біженців». Новина повідомляє, що в ході візиту прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана в Анкару 14 березня, «Україна запропонувала допомогу Анкарі в прийомі мігрантів (ред. - з Сирії), з метою прискорити реалізацію спільних проектів». Також, посилаючись на Українське Агентство Новин (Укрінформ), BuzzFeed повідомляє, що «відкриття центрів прийому біженців заплановано на території Одеської, Херсонської та Миколаївської областей».

Далі в матеріалі міркують, звідки ж Україна візьме гроші для цього проекту, і піднімають питання, чи загрожує це розривом міграційної домовленості між ЄС і Туреччиною?

Публікація завершується висновком про те, що «очевидно Туреччина ... шукає способи позбутися від сирійських біженців» та «напевно, Європа тепер зіткнеться з новими потоками нелегальних мігрантів, тепер прибувають з України».

американське видання   BuzzFeed   опублікувало матеріал, присвячений українсько-турецьких відносин, назвавши його «Туреччина-Україна-Європа - новий шлях для біженців»

Скріншот новини на BuzzFeed

Однак Укрінформ Хіба ж не писав про ніяких домовленостей між Україною і Туреччиною про прийом біженців з Сирії, а також не писав про нібито плани відкривати табори для біженців в Одеській, Херсонській та Миколаївській областях.

У своєму матеріалі BuzzFeed вставив пост в Facebook якогось Юрія Коваля , Який опублікував посилання на блог сайту «Все Новини». На сайті «Все Новини» повідомлення було опубліковано в розділі «Народний блог» Миколою Добринюком , Який раніше нічого не публікував в блогах на цьому ресурсі. У записі, окрім короткого коментаря, нібито скріншот новини на сайті Укрінформу.

У записі, окрім короткого коментаря, нібито скріншот новини на сайті Укрінформу

Скріншот сайту vsenovosti.info

info

Нечисленні публікації Миколи Добринюка на «повернутись до списку»

При цьому в самій статті на сайті Укрінформу (як в російської , Так і в української і англійської версіях) немає цитати про центрах прийому біженців в трьох областях України. Більш того, ця фраза нібито належала директорові Інституту близькосхідних досліджень Ігор Семиволос, який коментував результати візиту українського прем'єра до Анкари.

Частина новини на Укрінформ, з якої нібито був зроблений скріншот

У коментарі для StopFake автор даної публікації на Укрінформі Юрій Сандул підтвердив, що Ігор Семиволос нічого не говорив про табори біженців в Україні, а він, відповідно, нічого такого не писав. Також і в публікацію на сайті ніяких правок не вносив. Про це також свідчить збережений варіант статті Укрінформу в кеш-пам'яті від 16 березня.

Про це також свідчить збережений варіант статті Укрінформу в кеш-пам'яті від 16 березня

Директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос також запевняє, що не говорив нічого про табори для біженців, коментуючи візит В. Гройсмана в Анкару для Укрінформу. Експерт припустив, що ця додана кимось фраза і сама тема, поширена в ЗМІ, могла бути спланованою акцією спецслужб, з метою посіяти паніку і показати Європі, що нібито такі країни як Туреччина і Україна несуть загрозу наступної хвилі міграційного кризи.

«Давайте подивимося, кому це вигідно - тільки російським спецслужбам, тому що така інформація покликана посіяти паніку. Адже біженців сприймають як загрозу. Крім цього - це пряма акція проти української влади, оскільки стаття стосувалася візиту прем'єра Гройсмана до Туреччини. далі одеський ресурс повідомив про це , Посилаючись вже на BuzzFeed і, хоча говорить про спотворення інформації, проте підносить інформацію у вигляді чуток. Метод поширення чуток, паніка і створення невідомості - давно відомий метод ще радянських спецслужб », - сказав І. Семиволос.

В окремому пості на Facebook Ігор Семиволос виклав ситуацію з вигаданої цитатою, приписується йому.

«Фразочки про табори для біженців засунули в мою цитату», - написав І. Семиволос на Фейсбуці.

Семиволос на Фейсбуці

Пост Ігоря Семиволоса в Фейсбуці

Крім цього на сайті Кабінету Міністрів України, за результатами візиту прем'єра в Анкару 14 березня , Описали всі сфери нинішнього і потенційного співробітництва України та Туреччини, і ніде не йдеться про відкриття таборів для біженців з Сирії.

Крім цього на сайті Кабінету Міністрів України,   за результатами візиту прем'єра в Анкару 14 березня   , Описали всі сфери нинішнього і потенційного співробітництва України та Туреччини, і ніде не йдеться про відкриття таборів для біженців з Сирії

Одна з публікацій на сайті kmu.gov.ua, присвячена співробітництву України та Туреччини

Перевірка нібито скриншота новини Укрінформ через Photoshop показала, що шуми на зображенні розподілені нерівномірно, що може свідчити і про обробку в фоторедакторі.

Однак як запевняють комп'ютерні фахівці, зробити такого роду підроблений скріншот зі вставленим текстом можна через інструменти в браузері. При цьому зміни на сервер не потраплять, але фальшивий скріншот зробити вийде.

При цьому зміни на сервер не потраплять, але фальшивий скріншот зробити вийде

Перевірка «скриншота» з Укрінформу в фоторедакторі Photoshop

Таким чином, весь матеріал про потенційного напливі сирійських мігрантів через Україну, а також про відкриття таборів для біженців, на сайті BuzzFeed був заснований на вигаданій цитаті, яку ніколи не говорив ні український експерт, ні публікував Укрінформ.

Далі в матеріалі міркують, звідки ж Україна візьме гроші для цього проекту, і піднімають питання, чи загрожує це розривом міграційної домовленості між ЄС і Туреччиною?

Новости

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,