Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Фейк: Україна відкриє табору для біженців з Сирії в трьох областях

американське видання BuzzFeed опублікувало матеріал, присвячений українсько-турецьких відносин, назвавши його «Туреччина-Україна-Європа - новий шлях для біженців». Новина повідомляє, що в ході візиту прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана в Анкару 14 березня, «Україна запропонувала допомогу Анкарі в прийомі мігрантів (ред. - з Сирії), з метою прискорити реалізацію спільних проектів». Також, посилаючись на Українське Агентство Новин (Укрінформ), BuzzFeed повідомляє, що «відкриття центрів прийому біженців заплановано на території Одеської, Херсонської та Миколаївської областей».

Далі в матеріалі міркують, звідки ж Україна візьме гроші для цього проекту, і піднімають питання, чи загрожує це розривом міграційної домовленості між ЄС і Туреччиною?

Публікація завершується висновком про те, що «очевидно Туреччина ... шукає способи позбутися від сирійських біженців» та «напевно, Європа тепер зіткнеться з новими потоками нелегальних мігрантів, тепер прибувають з України».

американське видання   BuzzFeed   опублікувало матеріал, присвячений українсько-турецьких відносин, назвавши його «Туреччина-Україна-Європа - новий шлях для біженців»

Скріншот новини на BuzzFeed

Однак Укрінформ Хіба ж не писав про ніяких домовленостей між Україною і Туреччиною про прийом біженців з Сирії, а також не писав про нібито плани відкривати табори для біженців в Одеській, Херсонській та Миколаївській областях.

У своєму матеріалі BuzzFeed вставив пост в Facebook якогось Юрія Коваля , Який опублікував посилання на блог сайту «Все Новини». На сайті «Все Новини» повідомлення було опубліковано в розділі «Народний блог» Миколою Добринюком , Який раніше нічого не публікував в блогах на цьому ресурсі. У записі, окрім короткого коментаря, нібито скріншот новини на сайті Укрінформу.

У записі, окрім короткого коментаря, нібито скріншот новини на сайті Укрінформу

Скріншот сайту vsenovosti.info

info

Нечисленні публікації Миколи Добринюка на «повернутись до списку»

При цьому в самій статті на сайті Укрінформу (як в російської , Так і в української і англійської версіях) немає цитати про центрах прийому біженців в трьох областях України. Більш того, ця фраза нібито належала директорові Інституту близькосхідних досліджень Ігор Семиволос, який коментував результати візиту українського прем'єра до Анкари.

Частина новини на Укрінформ, з якої нібито був зроблений скріншот

У коментарі для StopFake автор даної публікації на Укрінформі Юрій Сандул підтвердив, що Ігор Семиволос нічого не говорив про табори біженців в Україні, а він, відповідно, нічого такого не писав. Також і в публікацію на сайті ніяких правок не вносив. Про це також свідчить збережений варіант статті Укрінформу в кеш-пам'яті від 16 березня.

Про це також свідчить збережений варіант статті Укрінформу в кеш-пам'яті від 16 березня

Директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос також запевняє, що не говорив нічого про табори для біженців, коментуючи візит В. Гройсмана в Анкару для Укрінформу. Експерт припустив, що ця додана кимось фраза і сама тема, поширена в ЗМІ, могла бути спланованою акцією спецслужб, з метою посіяти паніку і показати Європі, що нібито такі країни як Туреччина і Україна несуть загрозу наступної хвилі міграційного кризи.

«Давайте подивимося, кому це вигідно - тільки російським спецслужбам, тому що така інформація покликана посіяти паніку. Адже біженців сприймають як загрозу. Крім цього - це пряма акція проти української влади, оскільки стаття стосувалася візиту прем'єра Гройсмана до Туреччини. далі одеський ресурс повідомив про це , Посилаючись вже на BuzzFeed і, хоча говорить про спотворення інформації, проте підносить інформацію у вигляді чуток. Метод поширення чуток, паніка і створення невідомості - давно відомий метод ще радянських спецслужб », - сказав І. Семиволос.

В окремому пості на Facebook Ігор Семиволос виклав ситуацію з вигаданої цитатою, приписується йому.

«Фразочки про табори для біженців засунули в мою цитату», - написав І. Семиволос на Фейсбуці.

Семиволос на Фейсбуці

Пост Ігоря Семиволоса в Фейсбуці

Крім цього на сайті Кабінету Міністрів України, за результатами візиту прем'єра в Анкару 14 березня , Описали всі сфери нинішнього і потенційного співробітництва України та Туреччини, і ніде не йдеться про відкриття таборів для біженців з Сирії.

Крім цього на сайті Кабінету Міністрів України,   за результатами візиту прем'єра в Анкару 14 березня   , Описали всі сфери нинішнього і потенційного співробітництва України та Туреччини, і ніде не йдеться про відкриття таборів для біженців з Сирії

Одна з публікацій на сайті kmu.gov.ua, присвячена співробітництву України та Туреччини

Перевірка нібито скриншота новини Укрінформ через Photoshop показала, що шуми на зображенні розподілені нерівномірно, що може свідчити і про обробку в фоторедакторі.

Однак як запевняють комп'ютерні фахівці, зробити такого роду підроблений скріншот зі вставленим текстом можна через інструменти в браузері. При цьому зміни на сервер не потраплять, але фальшивий скріншот зробити вийде.

При цьому зміни на сервер не потраплять, але фальшивий скріншот зробити вийде

Перевірка «скриншота» з Укрінформу в фоторедакторі Photoshop

Таким чином, весь матеріал про потенційного напливі сирійських мігрантів через Україну, а також про відкриття таборів для біженців, на сайті BuzzFeed був заснований на вигаданій цитаті, яку ніколи не говорив ні український експерт, ні публікував Укрінформ.

Далі в матеріалі міркують, звідки ж Україна візьме гроші для цього проекту, і піднімають питання, чи загрожує це розривом міграційної домовленості між ЄС і Туреччиною?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно