Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Етапи створення і ведення блогу для інтернет-магазину

 1. Що таке блог інтернет-магазину?
 2. Навіщо потрібен блог для інтернет-магазину?
 3. 6 переваг блогу
 4. Покупці будуть любити вас
 5. поліпшення індексації
 6. Налагодження контакту з цільовою аудиторією
 7. Розширення бази даних
 8. Безкоштовна реклама
 9. отримання популярності
 10. Труднощі при веденні блогу
 11. З чого почати створення?
 12. Особливості використання ключових запитів
 13. Чим наповнювати цей розділ?
 14. динамічний контент
 15. Як зробити блог ще більш ефективним?
 16. підводимо підсумки

Власники інтернет-магазину бажають залучати покупців, конвертуючи трафік, а клієнти хочуть отримувати якісні товари, читати описи, поради щодо вибору. І якщо у власників торгових майданчиків з асортиментом і якістю проблем немає, то з інформацією все складніше, адже багато хто просто забувають про існування такого простого інструменту, як блог. Навіщо він потрібен, які завдання допоможе вирішити? Ми даємо відповіді на найпоширеніші питання прямо зараз!

Що таке блог інтернет-магазину?

Блог - окремий розділ магазину, заповнений текстами, картинками, відеозаписами. Протягом тривалого часу інструмент залишався недооціненим, але сьогодні ситуація змінилася. Можна підвищувати продажу, вкладаючи мінімальну кількість грошей, залучати людей, грамотно ведучи інформаційний розділ:

 • впроваджуйте в пости УТП;
 • ненав'язливо пропонуйте відвідувачам підписатися, залишити коментар, пройти тестування. Аналізуючи отримані дані, ви будете краще розуміти вимоги ЦА, зможете розширити базу, поліпшити індексацію.

Створення коштує дешево: маленької торговому майданчику буде потрібно лише один креативний, працездатний і досвідчений SEO-копірайтер. Спеціаліст буде займатися пошуком інформації, написанням текстів, їх розміщенням, модерацією, остання необхідна для видалення СПАМ-відгуків, сторонньої реклами.

Навіщо потрібен блог для інтернет-магазину?

Люди приходять в інтернет-магазин не тільки за речами або аксесуарами. У сучасних покупців є бажання довго вибирати вироби, отримувати про них вичерпну інформацію.

Наприклад, ви займаєтеся продажем блендерів, але не ведете свій блог. Замовник, відчуваючи природне бажання дізнатися більше про товар, шукає інформацію, але потрапляє в хороший блог іншого магазину, де продаються такі ж блендери, як і у вас. Тут є вичерпні описи, виконана красива перелинковка з прямими посиланнями, що ведуть до товарів. Де він зробить замовлення? Правильно, у конкурента!

Тому давайте виділимо основні завдання блогу:

 • підштовхує до здійснення покупки;
 • допомагає утримати увагу відвідувачів;
 • забезпечує ненав'язливу рекламу;
 • є ефективним інструментом, що допомагає довести перевагу ваших товарів над товарами конкурентів;
 • забезпечує безкоштовну і швидку рекламу;
 • підвищує привабливість сайту для пошукових роботів.

Інструмент універсальний, якщо ви правильно подасте інформацію, то зможете конвертувати трафік, збільшуючи B2B і B2C-продажу.

6 переваг блогу

Чи не хочете, щоб покупці йшли до конкурентів? Подбайте про створення блогу на стадії заповнення сайту, додаючи статті хоча б 1-2 рази на тиждень, що залежить від специфіки бізнесу. Давайте розглянемо всі переваги цього розділу.

Покупці будуть любити вас

За статистикою інтернет-магазини з блогом мають велику відвідуваність, ніж аналогічні торговельні майданчики без розділу з корисним вмістом. Потенційні замовники шукають розваги, не завжди знаючи про те, який товар хочуть купити, тому їх потрібно переконувати, підштовхувати, розписуючи все вигоди і переваги співробітництва.

Чудове наповнення, прикрашене зображеннями, відео, фотографіями, відгуками, допоможе ЦА прийняти правильне рішення. Наявність блогу - не панацея, якщо ви публікуєте завідомо неправдиві дані, занадто солодкі відгуки.

Наявність блогу - не панацея, якщо ви публікуєте завідомо неправдиві дані, занадто солодкі відгуки

поліпшення індексації

Цей розділ - не просто безкоштовний бонус, а інструмент, що допомагає поліпшити індексацію. Кожна стаття доповнена метатегами, пошуковими запитами, внутрішніми посиланнями, що підвищує загальну вагу сайту для пошукових роботів. Трафік починає рости завдяки пошуковим системам і користувачам, які охоче діляться цікавими постами.

Налагодження контакту з цільовою аудиторією

Текстове наповнення можна адаптувати під кожен сегмент ЦА, що дозволить утримати покупців з різними інтересами, віком, статтю. Важливе правило - відкриті коментарі, створюють сприятливе середовище для живого спілкування. Обов'язково ведіть з клієнтами діалог, саме під постами покупці залишають питання про роботу магазину, тому допомагайте їм, даючи вичерпні відповіді.

Розширення бази даних

Можна дістати контакти людей без зайвих тимчасових і матеріальних витрат. Достатньо лише постійно пропонувати відвідувачам залишити електронну адресу, номер телефону. Інструмент потужний, часто він працює краще, ніж холодні дзвінки та інші методи залучення покупців. Не потрібно буде робити email-розсилку, купувати чужу контактну базу, дарувати подарунки!

Клієнт, підписуючись, повинен здійснювати мінімальну кількість цільових дій. Якщо йому доведеться відкривати багато сторінок, виконуючи переходи, то він втратить бажання залишати свої контактні дані.

Якщо йому доведеться відкривати багато сторінок, виконуючи переходи, то він втратить бажання залишати свої контактні дані

Безкоштовна реклама

Якщо блог справді цікавий, корисний, смішний, то замовники виберуть вас. Вони будуть ділитися посиланнями, допомагаючи безкоштовно залучити нових читачів, які стають в перспективі покупцями. Всього кілька перерепостов приведуть десятки нових клієнтів, безкоштовна вірусна реклама розлетиться по інтернету. Уникайте помилок, які стають причиною невдачі:

 • публікація чужих статей;
 • нецікаві, неписьменні статті;
 • величезну кількість реклами;
 • занадто агресивні заклики до дії;
 • несвоєчасна модерація;
 • рідкісне оновлення.

Ви повинні публікувати унікальну, дуже цікаву інформацію, банальний контент нікого не зацікавить.

отримання популярності

Посилання на блог розміщують на сторонніх майданчиках безкоштовно або за певну плату. Статті виглядають менш нав'язливо, ніж пряма реклама, гарантуючи швидкий результат:

 • впізнаваність бренду, магазину;
 • м'який маркетинг;
 • лідируючі позиції в бізнес-сегменті;
 • лояльність з боку користувачів.

На перших порах власники блога повинні вкласти в розкрутку матеріальні засоби, залучаючи передплатників, які будуть вступати в групи в соціальних мережах, расшарівая пости. Зауважимо, що ваші вкладення окупляться дуже швидко!

Труднощі при веденні блогу

1. Необхідні стартові вкладення.

2. Часті оновлення, постійний розвиток, в іншому випадку вкладені гроші не окупляться.

3. Постійний контроль з боку власника або SEO-фахівця: модерація, робота з незадоволеними замовниками, створення і публікація матеріалів.

З чого почати створення?

У вас є сайт і невеликий бюджет для розвитку - це прекрасно, залишилося знайти досвідченого SEO-копірайтера або добре знайомого з інтернет-маркетингом співробітника.

Другий крок - складання приблизного плану роботи. Потрібно оцінити поле діяльності, знайти відповідні теми, пошукати фотостоки, де розміщують унікальні картинки. Тему для публікацій необхідно вибирати ретельно, з огляду на наступні фактори:

 • особливості цільової аудиторії;
 • специфіку товарів;
 • регіональність;
 • тип продажів (B2B, B2C).

Перед розробкою стратегії обов'язково відвідайте сайти конкурентів, проаналізуйте частоту додавання статей, кількість фото, відео. Після цього заповніть власний план, розписавши теми, терміни публікації, обсяг, ключові слова.

Особливості використання ключових запитів

Для просування краще вибирати низькочастотні і середньочастотні ключові слова. Розглянемо приклад:

 • ви займаєте B2C-продажами жіночих речей;
 • вибираючи КС, уникайте словосполучень «жіночий одяг», «жіночий одяг великих розмірів»;
 • використовуйте більш вузькі словосполучення «купити спідницю годе», «футболки з квітами для жінок».

Підібрати правильні слова через Google Тренди або Яндекс Wordstat зможе недосвідчений користувач, обов'язково варто використовувати близько 65% низькочастотних запитів, що поліпшують індексацію.

Чим наповнювати цей розділ?

Наповнення - найскладніше ланка, адже для роботи з контентом доведеться залучати фахівця вузького профілю. Створювати матеріали можна самостійно, але це складна і тимчасово-витратна робота. Весь контент, який використовується для наповнення, умовно поділяють на кілька груп:

 • рекламні та інформаційні пости;
 • новинні, корпоративні тексти;
 • нейтральний контент, який розважає користувачів.

Ви можете використовувати одну з груп, але краще розміщувати статті різної тематики, що дозволить збільшити коло цільових читачів. Рекламні тексти можуть розповідати про нові надходження, бонусних програмах, відгуках, їх необхідно оформляти як огляди, майстер-класи, експертні думки.

Інформаційні пости - це розповіді про модні новинки, практичні поради, що стосуються товарів або продукції з каталогу. В кінці таких статей необхідно розміщувати ненав'язливий заклик до дії, 1-2 посилання на каталог, що допоможе відвідувачам швидко знайти потрібний продукт.

Створюючи нейтральні статті, використовуйте будь-які теми: новини, зоряна хроніка, кіноіндустрія. Тексти будуть розважати відвідувачів, тому їх варто доповнювати фото, відео, тематичними картинками.

динамічний контент

Не забудьте про динамічному контенті - це коментарі, відгуки, огляди, активні обговорення. Проведіть конкурс з хорошим, але недорогим призом (знижка, купон, пробники парфумів), попросивши замовників надіслати через месенджер огляди їх покупок, доповнені фото. Реальні огляди опублікуйте на сайті, що підвищить лояльність ЦА.

Часто в коментарях публікують СПАМ-рекламу, її необхідно відразу видаляти. А ось реальні негативні відгуки видаляти не варто, власник магазину вийде із ситуації переможцем, відкрито відповівши незадоволеному клієнту, пообіцявши йому подарунок, знижку або щось інше.

Як зробити блог ще більш ефективним?

Розділ потребує постійних оновленнях, удосконалення, тому обов'язково дотримуйтесь нижченаведеними рекомендаціями:

 • внутрішня перелінковка. Ця робота має на увазі прошивку всіх сторінок посиланнями. Перелінковка поліпшить оптимізацію;
 • додайте іконки соціальних мереж і внутрішній пошук, за допомогою останнього люди знайдуть цікаві для них пости;
 • не забудьте про категорії «Новинки», «Читаю зараз», «Популярні записи»;
 • робите оновлення не менше 1-3 разів на тиждень.

Ці маленькі хитрощі зроблять розділ зручним, красивим, тому потенційні клієнти не захочуть йти. Подбайте про створення груп в популярних соціальних мережах:

 • Twitter;
 • Facebook;
 • Instagram.

Twitter;  Facebook;  Instagram

Учасники будуть активно ділитися своїми враженнями про співпрацю, залишаючи коментарі, побажання, відгуки. У групах варто публікувати відомості про акції, бонусної програмі, свіжих надходженнях, які привернуть передплатників.

підводимо підсумки

Підводячи підсумок, скажемо про те, що блогінг сьогодні є найкращим способом залучення, утримання, збереження клієнтів. Потрібно пам'ятати про те, що всі матеріали повинні бути правдивими, не варто брати тексти з чужих сайтів, адже це карається. Якщо бажаєте запозичити у кого-то матеріал, то дотримуйтесь ряд правил:

 • переконайтеся, що тексти, фото, відео доступні для копіювання;
 • обов'язково дайте посилання на першоджерело на своєму сайті, отримавши дозвіл власника контенту.

Не зупиняйтеся, починаючи працювати над блогом, додаючи пости 2-4 рази в тиждень. Слідкуйте за новинами, тримайте руку на пульсі модних тенденцій, що стосуються вашого бізнесу, використовуйте гарячі новини, адже відвідувачі будуть активно їх обговорювати.

Що таке блог інтернет-магазину?
Навіщо потрібен блог для інтернет-магазину?
Навіщо він потрібен, які завдання допоможе вирішити?
Що таке блог інтернет-магазину?
Навіщо потрібен блог для інтернет-магазину?
Де він зробить замовлення?
З чого почати створення?
Чим наповнювати цей розділ?
Як зробити блог ще більш ефективним?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно