Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Експорт даних в Microsoft SQL Server 2014 за допомогою модуля "ODBC Database"

Для Win2000 - Windows 10 (2016) (Server, x86, x64). Остання версія: 4.4.1 build 603. 3 червня 2019.

Опис проблеми:

Я хочу записати лог файли від нашої АТС в базу даних MS SQL 2014. Я встановив модуль "ODBC database" і протестував ODBC з'єднання за допомогою ODBC адміністратора і все виглядає працюючим.

вимоги:

 • Advanced Serial Data Logger (ASDL) Professional або пробна версія;
 • Модуль "ASCII data parser and query" для Advanced Serial Data Logger;
 • Модуль "DDE server" для Логгер (опціонально, для тестування);
 • Модуль "ODBC database" для Логгер.

Мається на увазі що:

Ви підготували змінні парсеру для експорту.

Для даного прикладу дані підготовлені в попередній частині .

Також ви можете переглянути інші приклади парсинга даних (Різні типи парсеров)

Рішення:

Зауваження: Цей процес досить складний і може виявитися важким для непідготовленого користувача.

Мається на увазі, що у вас є доступ до бази даних, і ви можете керувати нею. Спочатку, створіть таблицю в базі даних. Ви можете зробити це в існуючій базі даних або створити нову БД. Найбільш просто зробити це з використанням Enterprise Manager для Microsoft SQL Server. Це програмне забезпечення поставляється разом зі стандартною програмою установки, і ви можете знайти ярлик для цієї програми в меню "Microsoft SQL Server" в групі "Пуск -> Програми". У цьому прикладі ми створили таблицю з ім'ям "PBX_LOG_DATA" в тестовій базі даних "Northwind". Структура таблиці показана на рис.1 нижче.

USE [test] GO CREATE TABLE [dbo]. [PBX_LOG_DATA] ([ID] [decimal] (10, 0) IDENTITY (1,1) NOT NULL, [CALL_TIME] [datetime] NULL, [DURATION] [datetime] NULL , [CALLER_PHONE] [nvarchar] (40) NULL, [DIALED_PHONE] [nvarchar] (40) NULL, CONSTRAINT [PBX_LOG_DATA_PK] ​​PRIMARY KEY ([ID] ASC)) ON [PRIMARY] GO

Рис.1. Експорт даних в MS SQL. Таблиця SQL.

Зверніть увагу, що ми додали в таблицю 4 колонки, для всіх змінних парсеру, які ми визначили раніше. Ви можете додати додаткові колонки або використовувати таблицю з вашої структурою.

Зауваження: Ви повинні вказати унікальні імена колонок. Заборонено використання в якості імені колонки зарезервованих слів ANSI92 SQL. У цьому прикладі ми могли б використовувати ім'я "Datetime" для першої колонки. Але оскільки це зарезервоване слово, то ми додали префікс "d_", для того, щоб щось було не так від зарезервованого слова.

Тепер таблиця готова і прийшов час налаштувати права доступу до неї в властивості SQL Server. У SQL, кожен користувач має строго певні права доступу до певних об'єктів бази даних. У нашому випадку, новий користувач може бути створений, або дозволений доступ вже існуючого облікового запису. Також ви можете налаштувати з'єднання від імені адміністратора, який має всі права, але з міркувань безпеки рекомендується використовувати обліковий запис адміністратора тільки для налагодження і тестування. Ми створили користувача з ім'ям "uvt", і встановили для нього "Northwind" як базу даних за замовчуванням (рис.2).

2)

Рис.2. Експорт даних в MS SQL. Новий користувач.

За замовчуванням, користувач має права, присвоєні ролі бази даних "public". Тому необхідно видати права на запис в створену таблицю для цієї ролі або тільки для конкретного користувача (рис.3).

Рис.3. Експорт даних в MS SQL. Права ролі "Public".

USE [test] GO GRANT SELECT, INSERT ON [dbo]. [PBX_LOG_DATA] TO your_user_name GO

Модуль "ODBC database" використовує джерела даних ODBC для доступу до бази даних SQL Server 2014. Джерело даних можна створити і налаштувати з "Адміністратора ODBC з'єднань". Ви можете відкрити його з групи "Адміністрування" панелі управління. Також ви можете відкрити вікно адміністратора зі сторінки "З'єднання" клікнувши на кнопці "Налаштувати" ( рис.11 поз. # 3 ). У вікні адміністрування ви повинні створити новий користувальницький або системний джерело даних ODBC. Системні джерела даних ODBC (виберіть закладку в поз. # 1 на рис.4) використовуються, якщо програма буде використовуватися в режимі сервісу. Ми додамо новий користувальницький джерело даних, якшо по кнопці "Додати" (поз. # 2 на рис.4).

Рис.4. Експорт даних в MS SQL. Адміністрування джерел даних ODBC

Майстер налаштування нового з'єднання з'явиться на екрані (рис.5). На першій сторінці необхідно вибрати драйвер бази даних SQL Server (поз. # 1 на рис.5) і клікнути на кнопку "Далі". Якщо в списку драйверів немає драйвера для SQL Server, тоді вам необхідно встановити клієнтську частину для Microsoft SQL Server з того ж диска, що і сам Microsoft SQL Server 2014.

Якщо в списку драйверів немає драйвера для SQL Server, тоді вам необхідно встановити клієнтську частину для Microsoft SQL Server з того ж диска, що і сам Microsoft SQL Server 2014

Рис.5. Налаштування джерела даних для SQL Server. Крок 1.

На наступній сторінці (рис.6), вкажіть ім'я джерела даних ODBC (в нашому випадку TEST), невелике текстовий опис і виберіть ваш сервер зі списку. Якщо сервера немає в списку, то перевірте, що сервер запущений і доступний в мережі. Після вказівки всіх значень клікніть на кнопці "Далі".

Рис.6. Налаштування джерела даних для SQL Server. Крок # 2.

На наступній сторінці (рис.7) ми вказали використовуватися режим авторизації SQL Server (поз. # 1), оскільки був доданий новий користувач. Далі введіть ім'я користувача та пароль (поз. # 2).

# 2)

Рис.7. Налаштування джерела даних для SQL Server. Крок # 3.

На наступній сторінці (рис.8) ми вибираємо нашу базу даних - "Northwind" і залишаємо інші опції без змін.

Рис.8. Налаштування джерела даних для SQL Server. Крок # 4.

На останній сторінці (рис.9) ми повинні протестувати з'єднання з нашою базою даних. Просто клацніть на кнопці "Тестувати".

Просто клацніть на кнопці Тестувати

Рис.9. Налаштування джерела даних для SQL Server. Останній крок.

Добре, база даних і таблиця готові. Тепер необхідно відкрити вікно налаштування модуля "ODBC database" і в ньому відкрити сторінку "Спільне", за допомогою кнопки на лівій стороні вікна (рис. 10).

Рис.10. Експорт даних в MS SQL. База даних ODBC. Включення.

Перемикач в позиції №1 дозволяє включити запис в базу даних і опція в позиції №2 вказує на те, що з'єднання з базою даних буде підтримуватися постійно. Це мінімізує час запису в базу даних, але в, той же час, може блокувати запис даних від інших користувачів.

На другій сторінці "З'єднання" (рис. 11) ви можете вказати параметри з'єднання з вашою базою даних. Тут в позиції №1 потрібно вибрати ім'я створеного джерела даних ODBC, який ми створили раніше. Зверніть увагу, що якщо ви створили джерело даних після відкриття вікна, то необхідно натиснути кнопку "Оновити", щоб він з'явився в списку. Потім вкажіть логін і пароль для доступу до бази даних в позиції №2.

Рис.11. Експорт даних в MS SQL. База даних ODBC. Опції з'єднання.

У нашому прикладі додаткові атрибути з'єднання не потрібні.

На третій сторінці "Обробка помилок" модуля "ODBC database" (рис.12), вкажіть, як програма повинна реагувати на помилки, що виникають під час запису в базу даних.

Рис.12. Експорт даних в MS SQL. База даних ODBC. Обробка помилок.

У цьому прикладі була обрана остання опція (поз. # 1) оскільки дозволяє не зупиняти запис в базу даних, якщо сталася якась помилка. Інші варіанти зазвичай використовуються при настройці і відладці конфігурації програми.

Остання сторінка "язування" (рис.13) дуже важлива. На це сторінці необхідно пов'язати колонки створеної таблиці в базі даних і змінні парсеру.

Рис.13. Експорт даних в MS SQL. База даних ODBC. Зв'язування.

Ви можете додати нові елементи на цій сторінці, клікнувши на кнопці "Додати" (рис.13, поз. # 6). У цьому випадку, перед додаванням нового елемента, програма запитає вас про ім'я таблиці (рис.13, поз. # 1), а потім і ім'я колонки (рис.13, поз. # 2). Ім'я таблиці повинно бути таким же, що ви вказали при створенні таблиці в базі даних. Додавання елементів, що описують колонки таблиці досить трудомісткий процес. Набагато простіше додати всі елементи, клікнувши на кнопці "Імпортувати" (рис.13, поз. # 7).

Однак перед тим як натиснути кнопку "Імпортувати" ви повинні налаштувати з'єднання з базою даних, як описано вище. У нашому випадку наступне вікно з'явиться на екрані (рис.14) і ви повинні вибрати необхідну таблицю зі списку (рис.14, поз. # 1), а потім клікнути на кнопку "OK".

Рис.14. Експорт даних в MS SQL. База даних ODBC. Вибір таблиці.

Кожна колонка описується наступними параметрами:

 1. Ім'я змінної парсеру - це ім'я, яке ми визначили в парсером. Ви можете вибрати ім'я змінної зі списку, коли ви клікніть на посилання поруч з цією властивістю;
 2. Тип даних - тип даних колонки в базі даних. Програма буде намагатися конвертувати змінну парсеру в цей тип даних, використовуючи стандартні системні функції;
 3. Значення за замовчуванням - це значення буде використовуватися, коли дані не можуть бути перетворені в зазначений тип даних.

Будь ласка, клікніть на кнопці "OK" у вікні налаштування модуля "ODBC database" і потім на кнопці "OK" у вікні налаштування конфігурації.

Добре, всі налаштування завершені і ми готові до запису даних від АТС в базу даних.

Якщо ви налаштували все вірно, то при вдалій записи в базу даних програма буде відображати відповідне повідомлення в головному вікні програми, в списку повідомлень програми.

Супутні статті:

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно