Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Дуги Фібоначчі | Азбука трейдера

 1. Дуги Фібоначчі в терміналі МТ4
 2. Як налаштувати дуги Фібоначчі
 3. Як користуватися дугами Фібоначчі
 4. резюме

Як вже зрозуміло з назви, цей індикатор заснований на знаменитих числах Фібоначчі, які, в свою чергу, є не що інше, як математичне відображення золотого перетину.

Золотий перетин це пропорція, що лежить в основі розвитку всього нашого світу

Що таке золотий перетин ви напевно чули. Це пропорція лежить, якщо можна так висловитися, в основі всього світобудови. Золотий перетин проглядається буквально у всьому, починаючи від будови найпростіших черепашок і закінчуючи пропорціями людського тіла. Так що там говорити, навіть форма нашої галактики представляє не що інше, як спіраль Архімеда (а в основі спіралі Архімеда лежить той самий золотий перетин). Іншими словами можна сказати, що вектор розвитку всього сущого, підпорядкований принципу золотого перетину. Саме це припущення і лежить в основі використання чисел Фібоначчі для прогнозування цінового руху.

Дуги Фібоначчі (далі по тексту ДФ) представляють собою дугові рівні, нанесені одна за одною на відстані пропорційному числах Фібоначчі. Базою для побудови дуг, служать два значних екстремуму, через які проходить лінія тренда.

Дуги Фібоначчі в терміналі МТ4

Давайте розглянемо принцип побудови ДФ з використанням стандартних інструментів вбудованих в торговий термінал MetaTrader4.

Зайдіть в меню «Вставка» - «Фібоначчі», і виберіть пункт «Дуги».

На екрані з'явиться перехресті прицілу зі значком у вигляді декількох дуг. Наведіть це перехрестя на перший важливий екстремум і зафіксуйте першу точку лінії тренда клацанням лівої кнопки миші. Потім наведіть його на другий значимий екстремум і зафіксуйте другу точку лінії тренда.

Потім наведіть його на другий значимий екстремум і зафіксуйте другу точку лінії тренда

Дуги відобразилися на ціновому графіку. При бажанні ви можете підкоригувати їх положення, переміщаючи першу, другу або середню точки на лінії тренда (для того, щоб ці точки підсвітити, по лінії потрібно двічі клацнути мишею). Тепер давайте розглянемо можливості настройки ДФ.

Для того, щоб перейти в меню настройки дуг Фібоначчі, досить натиснути правою кнопкою мишки по будь-якого місця цінового графіка і у випадаючому меню вибрати пункт «Список об'єктів».

Перед вами з'явиться наступне вікно. Виберіть рядок об'єкта Fibo Arcs і натисніть кнопку «Властивості».

У випадаючому вікні властивостей ви побачите чотири вкладки:

Загальні. Тут можна налаштувати параметри візуального відображення лінії тренда утворює дуги, а саме її тип, товщину і колір (ну і при бажанні змінити ім'я і (або) задати опис об'єкта).

Тут можна налаштувати параметри візуального відображення лінії тренда утворює дуги, а саме її тип, товщину і колір (ну і при бажанні змінити ім'я і (або) задати опис об'єкта)

Рівні Фібоначчі. За замовчуванням тут задані три рівня Фібоначчі утворюють три дуги (це рівні 38.2, 50, 61.8). При необхідності ви можете додати нові дуги, ввівши для них відповідні значення рівнів. Додавання рівнів здійснюється шляхом натискання на кнопку «Додати», а видалення - на кнопку «Видалити».

Додавання рівнів здійснюється шляхом натискання на кнопку «Додати», а видалення - на кнопку «Видалити»

Тут же ви можете змінити стиль відображення дуг, задавши їх колір, тип лінії і товщину.

Параметри. Тут відображаються координати двох базових точок, які ви розставляли по значимим екстремумів при нанесенні дуг на графік. Ці координати відображені у вигляді часу і значення ціни.

Поставивши галочку в пункті «Еліпс» ви отримаєте замкнуті дуги у вигляді еліпсів (на всіх картинках вище саме така форма відображення). На мій погляд, така форма більш зручна, так як дає більшу кількість точок дотику з графіком ціни.

Нарешті, можете поекспериментувати з масштабом. Чим більше його значення, тим більш витягнутими стають дуги по вертикалі. Цей параметр можна використовувати для тонкої настройки дуг під конкретний ціновий графік.

Відображення. Тут можна встановити ті таймфрейме на яких ви хочете бачити дуги Фібоначчі. За замовчуванням варто відображення на графіках з усіма таймфрейме.

Як налаштувати дуги Фібоначчі

Коли нарешті з'явиться дуг на графіку, вам необхідно правильно їх налаштувати. Для початку, я б порадив додати до них ще пару рівнів (78.6 і 100). Взагалі, при бажанні, можете додати всі ці рівні:

 • 23.6
 • 38.2
 • 50
 • 61.8
 • 78.6
 • 100
 • 123.6
 • 138.2
 • 161.8

Налаштуйте ДФ під конкретний графік таким чином, щоб вони по максимуму відображали рівні підтримки і опору на минулому періоді історії. Тоді велика ймовірність того, що дуги дадуть важливі рівні і в другій половині графіка (там, де вони спрямовані в майбутнє цінового розвитку).

Для настройки міняйте положення базових точок лінії тренда (попередньо клікнувши по ній подвійним клацанням миші) і значення параметра «Масштаб» (у вкладці «Параметри» див. Вище).

Як користуватися дугами Фібоначчі

Принцип використання дуг Фібоначчі такий же, як і принцип використання звичайних рівнів підтримки і опору. По суті, вони і являють ті самі рівні, тільки з урахуванням фактора часу. Якщо звичайний рівень підтримки є функція тільки однієї величини (ціни), то дуга Фібоначчі це більш складна функція вже від двох величин (ціни і часу).

Використання дуг Фібоначчі дозволяє визначати цільові рівні, рівні корекції тренда, рівні відкатів ціни

Використання дуг Фібоначчі дозволяє визначати цільові рівні, рівні корекції тренда, рівні відкатів ціни

На цьому малюнку показаний графік CAD / JPY з нанесеними на нього дугами Фібоначчі. На момент побудови дуг, нам було видно цінова історія розташована зліва від вертикальної пунктирною лінії. Дуги були налаштовані таким чином, щоб зачепити ряд важливих екстремумів на ціновій історії (всі екстремуми, утворені на дугах обведені червоними кружками).

Як бачите, розвиток історії (права частина графіка щодо пунктирною лінії) показало силу рівнів утворених дугами Фібоначчі.

Стратегія торгівлі з використанням дуг Фібоначчі будується на тому, що ціна буде або відбиватися від них (утворюючи вищезазначені екстремуми), або пробивати їх. Залежно від цього виставляються відповідні відкладені ордери. Як вже було сказано вище, стратегія торгівлі по дугам Фібоначчі, аналогічна стратегіям торгівлі за звичайними рівнями підтримки / опору.

резюме

Дуги Фібоначчі це інструмент технічного аналізу ринку, який, безумовно, заслуговує на увагу трейдера. При правильному використанні цей інструмент може принести чимало хороших, прибуткових трейдів.

Крім перерахованих вище моментів, при використанні ДФ слід враховувати наступні нюанси:

 1. Використовуйте ДФ на таймфрейме не менш H1. Це відсіє безліч помилкових сигналів породжених простий волатильністю ціни.
 2. Використовуйте ДФ тільки в поєднанні з іншими інструментами технічного аналізу. Не варто застосовувати їх в якості єдиного сигналу на відкриття позицій, завжди шукайте додаткового підтвердження від індикаторів , патернів і т.п.

На цьому поки все. Якщо у вас, шановний читачу, з'явилися питання, то, будь ласка, задавайте їх у коментарях.

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают