Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Довгоочікуване оновлення Блокнота в Windows 10

Включений до складу Windows 1.0 в 1985 році, штатний текстовий редактор Блокнот має історію настільки ж довгу, як і сама операційна система. Нинішня Windows змінилася до невпізнання, чого не можна сказати про Блокноті, які витерпіли порівняно невеликі зміни. Він як і раніше працює тільки з простими текстовими документами, в ньому немає підтримки тегів і стилів, властивої більшості текстових процесорів, а історія дій вміщує тільки один крок.

Не дивно, що багато користувачів, не дочекавшись свого часу розширення функціоналу Блокнота, перейшли на сторонні текстові редактори начебто Notepad ++. І ось, нарешті, здійснилося. У інсайдерської збірці Windows 10 17713 розробники Microsoft вперше за довгі роки внесли в Блокнот більш-менш значних змін. Перше, на що б хотілося звернути увагу, це оновлений пошук. Відтепер Блокнот стане автоматично запам'ятовувати введений в пошуковий рядок текст, роблячи таким чином повторний пошук в файлах більш швидким і зручним.

Друге поліпшення торкнулося редагування тексту. Тепер, завдяки реалізації підтримки «гарячої» комбінації Ctrl + Backspace можна буде видаляти слова цілком - функція, доступна в Microsoft Word, Notepad ++ і багатьох інших сторонніх текстових редакторах. Реалізована в оновленні Блокнота також і функція, спрямована на поліпшення читабельності тексту, а саме масштабування тексту за допомогою швидких клавіш. Хочете збільшити текст? Натисніть Ctrl + +, бажаєте зробити його дрібніше, натисніть Ctrl + -.

Також ви можете відновити масштабування за умовчанням, натиснувши комбінацію Ctrl + 0. Ці ж функції доступні в оновленому Блокноті з головного текстового меню «Вид». І ще одне маленьке, але корисне для редагують конфігураційні файли користувачів поліпшення. Якщо відключити в Блокноті перенесення тексту, з'явиться відображення номерів рядків і стовпців, приблизно так само, як в популярному «програмістські» редакторі Notepad ++.

Хочете збільшити текст?

Новости