Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Диск відновлення системи Windows 7 і Образ системи Windows 7

 1. Диск відновлення системи Windows 7 і Образ системи Windows 7 Щоб було з чого відновити операційну...
 2. Як виконується відновлення операційної системи?
 3. Корисна посилання
 4. Диск відновлення системи Windows 7 і Образ системи Windows 7
 5. Створення образу системи Windows 7
 6. Як виконується відновлення операційної системи?
 7. Корисна посилання
 8. Диск відновлення системи Windows 7 і Образ системи Windows 7
 9. Створення образу системи Windows 7
 10. Як виконується відновлення операційної системи?
 11. Корисна посилання
 12. Диск відновлення системи Windows 7 і Образ системи Windows 7
 13. Створення образу системи Windows 7
 14. Як виконується відновлення операційної системи?
 15. Корисна посилання
 16. Диск відновлення системи Windows 7 і Образ системи Windows 7
 17. Створення образу системи Windows 7
 18. Як виконується відновлення операційної системи?
 19. Корисна посилання

Диск відновлення системи Windows 7 і Образ системи Windows 7

Диск відновлення системи Windows 7 і Образ системи Windows 7

Щоб було з чого відновити операційну сістемуWindows 7 при збої, потрібно спочатку ці кошти відновлення створити. Як?

Натискаємо кнопку Пуск, потім натискаємо "Панель управління", там відкриваємо "Система і безпека" і, нарешті, добираємося до того, що шукаємо, а саме "Архівація і відновлення".

Далі запускаємо програми Windows 7 "Резервне копіювання або відновлення файлів». І бачимо в основному вікні програми наступні опції:

«Створення образу системи» і
«Створити диск відновлення системи».

Диск відновлення системи Windows 7 - це завантажувальний диск, вставляєш його в CD- / DVD-дисковод, і комп'ютер завантажується (!) З завантажувального диска, а не з диска C :, з якого завантаження чомусь не відбувається.

За допомогою завантажувального диска можна завантажити комп'ютер, якщо операційна система ПК не працює. Після завантаження ПК з диска відновлення системи Windows 7 можна відновити операційну систему ПК. А для цього вже знадобиться образ системи.

Звертаю увагу, що для отримання більш детальної інформації Ви можете підписатися на безкоштовний електронний курс " Створюємо кошти відновлення Windows 7 ", Який складається з десяти уроків.

Образ системи Windows 7 - це архів операційної системи в стані, яке було на момент її архівації. Тобто образ системи - це така архівна копія ОС, яка дозволяє згодом відновити операційну систему, повністю збігається з операційною системою на момент архівації. Що архівували, то і отримали в результаті відновлення системи!

Диск відновлення системи Windows 7 досить створити один раз. Чого не скажеш стосовно способу системи Windows 7. Так як операційна система постійно змінюється і доповнюється, чим частіше будемо створювати образ системи Windows 7, тим точніше ми зможемо відновити систему з збереженого в архіві образу.

Натискаємо на пропоновану опцію «Створити диск відновлення системи» і слідуємо інструкції на екрані. Для створення диска відновлення системи нам знадобиться CD- / DVD-пристрій з можливістю запису на ньому дисків, і знадобиться одна чиста CD- або DVD- «болванка». Краще для цього використовувати не перезаписувані диски, щоб потім ненароком не стерти цей дуже важливий диск.

Створений таким чином диск відновлення системи Windows 7 потрібно акуратно підписати, як це рекомендує програма «Архівація та відновлення» і покласти туди, звідки його можна буде витягти в надзвичайній ситуації.

Якщо Ви користуєтеся мобільним пристроєм (наприклад, ноутбук або нетбук), то диск відновлення системи краще возити з собою. Хіба мало що може трапитися в поїздці ?!

Якщо на ПК немає пристрою для запису CD- / DVD-дисків, то потрібно скористатися зовнішнім, що підключається через USB-порт , Пристроєм. По іншому ніяк!

Це ж зовнішній пристрій знадобиться і при відновленні системи в разі її збою. Тому таке зовнішній пристрій краще возити з собою в поїздки, якщо передбачається активна робота на ПК в дорозі і поза домом (або офісу) з можливими плачевними наслідками для операційної системи.

Створення образу системи Windows 7

Для створення образу системи Windows 7 нам знадобиться зовнішній жорсткий диск з файлової системою NTFS . Причому, це може бути той же диск, на який створюється архів даних користувача . Головне, щоб на цьому зовнішньому жорсткому диску вистачало місце для розміщення образу системи та архіву даних користувача.

Підключаєте зовнішній жорсткий диск, і натискаєте на опцію «Створення образу системи». Після деякої задумі комп'ютер запропонує вибрати один з можливих дисків, на які можна записати образ системи. Вибираємо зовнішній жорсткий диск (в нашому прикладі - це зовнішній диск E :), натискаємо «Далі»:

Вибираємо зовнішній жорсткий диск (в нашому прикладі - це зовнішній диск E :), натискаємо «Далі»:

Потім з'явиться вікно підтвердження параметрів архівації, в якому ми повинні підтвердити обраний диск для архівації образу системи. Підтвердження здійснюється шляхом натискання на кнопку «Архивировать»:

Підтвердження здійснюється шляхом натискання на кнопку «Архивировать»:

Після підтвердження архівації починається власне створення образу системи на зазначеному зовнішньому жорсткому диску. У вікні «Створення образу системи» «повзе» зелений покажчик «Виконується збереження архіву», показуючи наскільки виконана архівація:

У вікні «Створення образу системи» «повзе» зелений покажчик «Виконується збереження архіву», показуючи наскільки виконана архівація:

Перед закінченням архівації образу системи буде поставлено питання про необхідність створення диска відновлення системи. Ми можемо відповісти «Ні», так як вже зробили диск відновлення системи, використовуючи відповідну опцію в основному вікні «Архівація та відновлення».

Якщо ж диск відновлення системи не був створений раніше, то корисно відповісти «Так» на пропонований питання, щоб цей диск створити.

Нагадаю, що образ системи, створений на зовнішньому жорсткому диску, сам по собі не може бути відновлений на ПК, де не завантажується операційна система. Для цього якраз і потрібен диск відновлення системи:

Для цього якраз і потрібен диск відновлення системи:

Після закінчення архівації образу системи в вікні «Створення образу системи» з'явиться напис «Архівація виконана успішно». Залишається тільки закрити вікно створення образу системи, натиснувши на кнопку «Закрити»:

Залишається тільки закрити вікно створення образу системи, натиснувши на кнопку «Закрити»:

Таким чином, ми створили один раз образ системи - архів операційної системи для можливого подальшого відновлення її в разі можливих збоїв.

Щоб ця процедура створення образу системи виконувалася регулярно, необхідно при налаштуванні автоматичної архівації відзначити галочку навпроти опції «Включити образ системи», як це показано на наступному малюнку:

Тепер ми в безпеці. У нас є диск відновлення системи, з якого можна запустити ПК випадку відмови ОС. І у нас є образ системи на зовнішньому жорсткому диску, з якого ми можемо відновити операційну систему на момент її останньої архівації.

Як виконується відновлення операційної системи?

«Ти зараз таке почуєш, що краще б тобі цього не чути!» - говорив один з героїв фільму «Людина з бульвару Капуцинів».

Це я про те, що кожному з нас краще б не зустрічатися з проблемою відновлення ОС. Але якщо вже доведеться, то будемо знати, як це робиться.

Отже, ПК «мертвий», не завантажується. Тоді беремо диск відновлення системи Windows 7, вставляємо його в CD- / DVD-пристрій і намагаємося завантажити комп'ютер з цього диска. Не завжди виходить так просто.

Іноді потрібно ще залізти в BIOS ПК, щоб вказати там опцію «Первісна завантаження з CD- / DVD-диска». Як це робити, описувати не буду, так як в кожному конкретному випадку, для кожного конкретного ПК це робиться по-своєму.

Це описується в документації до ПК або в документації до материнської плати ПК, або в документації до BIOS. Так як меню BIOS найчастіше пишеться англійською мовою, то ключовим словом при пошуку відповідних опцій меню повинно бути англійське слово «boot» (читається, як «бут» з довгим звуком «у», а перекладається, як «завантаження»).

Після завантаження ПК за допомогою диска відновлення системи, підключаємо зовнішній жорсткий диск зі збереженим на ньому чином системи до USB-порту ПК. Після чого вибираємо із запропонованого меню по відновленню системи з образу системи відповідні опції. Зазначаємо, що систему треба відновити, що образ системи зберігається на зовнішньому жорсткому диску такому-то. І все. Подальшу роботу програма відновлення робить автоматично. Потрібно тільки набратися терпіння, і ні в якому разі не вимикати ПК, поки відновлення не закінчиться.

По завершенні відновлення системи з образу системи, потрібно вийняти диск відновлення системи з CD- / DVD-пристрої, подумки йому подякувати за надані послуги (!), І прибрати його на колишнє місце до наступного випадку (краще б цього випадку більше не було!) .

І потім слід перезавантажити ПК. Якщо все пройшло нормально, то до нашої радості і задоволення система повернеться до того стану, в якому вона була на момент створення резервної копії образу системи.
А якщо немає? Значить, не пощастило ...

«Закруглення»

Закінчити ремонт неможливо, його можна тільки припинити - так говорить народна мудрість. Також і з питаннями архівації та відновлення системи і даних. Кінця і краю немає в методах і способах виконання цих процедур.
Тому треба «закруглятися».

А які ще є способи відновлення працездатності операційної системи? Багато чого є.

Наприклад, деякі користувачі доходять до того, що встановлюють на свій ПК дві операційні системи, наприклад, Windows і Linux. І працюють з Windows до тих пір, поки вона не відмовить. Після відмови Windows вони завантажують Linux, і, користуючись її засобами, вручну відновлюють Windows.

- Так можна?
- А чому б і ні. Якщо це допомагає у відновленні Windows.

Можна мати два диска С: з попередньо встановленими на них операційними системами Windows. Один - варто всередині ПК, інший - лежить на полиці (в ящику і т.п.) і чекає своєї черги. Якщо щось трапиться чого, виймаємо з ПК один диск і вставляємо інший. Накладно? Так, але зате надійно і практично!

Для збереження даних користувачів можна застосовувати так звані хмарні технології , Що дозволяють зберігати дані користувачів (всі або частково) на віддаленому сервері. Доступ до цього віддаленого носія на сервері здійснюється за допомогою Інтернету. Всі питання збереження і відновлення даних в разі можливих збоїв бере на себе компанія, що надає доступ до «хмари».

Шкода, що не можна таким чином зберігати файли операційної системи, хоча хто забороняє, наприклад, записувати образ системи в процесі архівації на «хмарний» диск? Будь ласка…

Перелік способів і методів можна продовжувати до нескінченності. Нам важливо не стільки розуміння самих методів, скільки визнання того факту, що і операційну систему, і дані користувачів потрібно архівувати. Робити це потрібно періодично, не забувати це робити, не лінуватися це робити.

І тоді можна бути майже впевненим в тому, що система і дані будуть в цілості й схоронності. Майже? Так, майже, так як не можна скидати з рахунків його величність випадок. Може повезти, а може - й ні.

Тим, хто архівує операційну систему і власні дані, везе набагато більше і значно частіше. Перевірено досвідченим шляхом мільйонами користувачів ПК. Доведено на практиці.

Пропоную приєднатися до більшості везунчиков.

- Ви коли останній раз виконували архівацію операційної системи і своїх даних? Жодного разу?! В минулому році?! Минулого тижня?! Вчора ?!
- Зроблю сегодня !!!

Корисна посилання

Що нам радить Microsoft (розробник всіх операційних систем Windows) з питання "Створення резервних копій та відновлення системи комп'ютера", можна дізнатися, перейшовши за посиланням:

https://support.microsoft.com/ru-ru/help/17127/windows-back-up-restore

Додаткові матеріали:

1. Чому не працює операційна система?

2. Три способи відновлення операційної системи Windows 7

3. Архівація даних засобами Windows 7

4. Відновлення даних з архіву, створеного за допомогою програми Windows 7 "Резервне копіювання та відновлення»

5. Як створити образ системи Windows 10


Автор: Юрій Воробйов


Диск відновлення системи Windows 7 і Образ системи Windows 7

Диск відновлення системи Windows 7 і Образ системи Windows 7

Щоб було з чого відновити операційну сістемуWindows 7 при збої, потрібно спочатку ці кошти відновлення створити. Як?

Натискаємо кнопку Пуск, потім натискаємо "Панель управління", там відкриваємо "Система і безпека" і, нарешті, добираємося до того, що шукаємо, а саме "Архівація і відновлення".

Далі запускаємо програми Windows 7 "Резервне копіювання або відновлення файлів». І бачимо в основному вікні програми наступні опції:

«Створення образу системи» і
«Створити диск відновлення системи».

Диск відновлення системи Windows 7 - це завантажувальний диск, вставляєш його в CD- / DVD-дисковод, і комп'ютер завантажується (!) З завантажувального диска, а не з диска C :, з якого завантаження чомусь не відбувається.

За допомогою завантажувального диска можна завантажити комп'ютер, якщо операційна система ПК не працює. Після завантаження ПК з диска відновлення системи Windows 7 можна відновити операційну систему ПК. А для цього вже знадобиться образ системи.

Звертаю увагу, що для отримання більш детальної інформації Ви можете підписатися на безкоштовний електронний курс " Створюємо кошти відновлення Windows 7 ", Який складається з десяти уроків.

Образ системи Windows 7 - це архів операційної системи в стані, яке було на момент її архівації. Тобто образ системи - це така архівна копія ОС, яка дозволяє згодом відновити операційну систему, повністю збігається з операційною системою на момент архівації. Що архівували, то і отримали в результаті відновлення системи!

Диск відновлення системи Windows 7 досить створити один раз. Чого не скажеш стосовно способу системи Windows 7. Так як операційна система постійно змінюється і доповнюється, чим частіше будемо створювати образ системи Windows 7, тим точніше ми зможемо відновити систему з збереженого в архіві образу.

Натискаємо на пропоновану опцію «Створити диск відновлення системи» і слідуємо інструкції на екрані. Для створення диска відновлення системи нам знадобиться CD- / DVD-пристрій з можливістю запису на ньому дисків, і знадобиться одна чиста CD- або DVD- «болванка». Краще для цього використовувати не перезаписувані диски, щоб потім ненароком не стерти цей дуже важливий диск.

Створений таким чином диск відновлення системи Windows 7 потрібно акуратно підписати, як це рекомендує програма «Архівація та відновлення» і покласти туди, звідки його можна буде витягти в надзвичайній ситуації.

Якщо Ви користуєтеся мобільним пристроєм (наприклад, ноутбук або нетбук), то диск відновлення системи краще возити з собою. Хіба мало що може трапитися в поїздці ?!

Якщо на ПК немає пристрою для запису CD- / DVD-дисків, то потрібно скористатися зовнішнім, що підключається через USB-порт , Пристроєм. По іншому ніяк!

Це ж зовнішній пристрій знадобиться і при відновленні системи в разі її збою. Тому таке зовнішній пристрій краще возити з собою в поїздки, якщо передбачається активна робота на ПК в дорозі і поза домом (або офісу) з можливими плачевними наслідками для операційної системи.

Створення образу системи Windows 7

Для створення образу системи Windows 7 нам знадобиться зовнішній жорсткий диск з файлової системою NTFS . Причому, це може бути той же диск, на який створюється архів даних користувача . Головне, щоб на цьому зовнішньому жорсткому диску вистачало місце для розміщення образу системи та архіву даних користувача.

Підключаєте зовнішній жорсткий диск, і натискаєте на опцію «Створення образу системи». Після деякої задумі комп'ютер запропонує вибрати один з можливих дисків, на які можна записати образ системи. Вибираємо зовнішній жорсткий диск (в нашому прикладі - це зовнішній диск E :), натискаємо «Далі»:

Вибираємо зовнішній жорсткий диск (в нашому прикладі - це зовнішній диск E :), натискаємо «Далі»:

Потім з'явиться вікно підтвердження параметрів архівації, в якому ми повинні підтвердити обраний диск для архівації образу системи. Підтвердження здійснюється шляхом натискання на кнопку «Архивировать»:

Підтвердження здійснюється шляхом натискання на кнопку «Архивировать»:

Після підтвердження архівації починається власне створення образу системи на зазначеному зовнішньому жорсткому диску. У вікні «Створення образу системи» «повзе» зелений покажчик «Виконується збереження архіву», показуючи наскільки виконана архівація:

У вікні «Створення образу системи» «повзе» зелений покажчик «Виконується збереження архіву», показуючи наскільки виконана архівація:

Перед закінченням архівації образу системи буде поставлено питання про необхідність створення диска відновлення системи. Ми можемо відповісти «Ні», так як вже зробили диск відновлення системи, використовуючи відповідну опцію в основному вікні «Архівація та відновлення».

Якщо ж диск відновлення системи не був створений раніше, то корисно відповісти «Так» на пропонований питання, щоб цей диск створити.

Нагадаю, що образ системи, створений на зовнішньому жорсткому диску, сам по собі не може бути відновлений на ПК, де не завантажується операційна система. Для цього якраз і потрібен диск відновлення системи:

Для цього якраз і потрібен диск відновлення системи:

Після закінчення архівації образу системи в вікні «Створення образу системи» з'явиться напис «Архівація виконана успішно». Залишається тільки закрити вікно створення образу системи, натиснувши на кнопку «Закрити»:

Залишається тільки закрити вікно створення образу системи, натиснувши на кнопку «Закрити»:

Таким чином, ми створили один раз образ системи - архів операційної системи для можливого подальшого відновлення її в разі можливих збоїв.

Щоб ця процедура створення образу системи виконувалася регулярно, необхідно при налаштуванні автоматичної архівації відзначити галочку навпроти опції «Включити образ системи», як це показано на наступному малюнку:

Тепер ми в безпеці. У нас є диск відновлення системи, з якого можна запустити ПК випадку відмови ОС. І у нас є образ системи на зовнішньому жорсткому диску, з якого ми можемо відновити операційну систему на момент її останньої архівації.

Як виконується відновлення операційної системи?

«Ти зараз таке почуєш, що краще б тобі цього не чути!» - говорив один з героїв фільму «Людина з бульвару Капуцинів».

Це я про те, що кожному з нас краще б не зустрічатися з проблемою відновлення ОС. Але якщо вже доведеться, то будемо знати, як це робиться.

Отже, ПК «мертвий», не завантажується. Тоді беремо диск відновлення системи Windows 7, вставляємо його в CD- / DVD-пристрій і намагаємося завантажити комп'ютер з цього диска. Не завжди виходить так просто.

Іноді потрібно ще залізти в BIOS ПК, щоб вказати там опцію «Первісна завантаження з CD- / DVD-диска». Як це робити, описувати не буду, так як в кожному конкретному випадку, для кожного конкретного ПК це робиться по-своєму.

Це описується в документації до ПК або в документації до материнської плати ПК, або в документації до BIOS. Так як меню BIOS найчастіше пишеться англійською мовою, то ключовим словом при пошуку відповідних опцій меню повинно бути англійське слово «boot» (читається, як «бут» з довгим звуком «у», а перекладається, як «завантаження»).

Після завантаження ПК за допомогою диска відновлення системи, підключаємо зовнішній жорсткий диск зі збереженим на ньому чином системи до USB-порту ПК. Після чого вибираємо із запропонованого меню по відновленню системи з образу системи відповідні опції. Зазначаємо, що систему треба відновити, що образ системи зберігається на зовнішньому жорсткому диску такому-то. І все. Подальшу роботу програма відновлення робить автоматично. Потрібно тільки набратися терпіння, і ні в якому разі не вимикати ПК, поки відновлення не закінчиться.

По завершенні відновлення системи з образу системи, потрібно вийняти диск відновлення системи з CD- / DVD-пристрої, подумки йому подякувати за надані послуги (!), І прибрати його на колишнє місце до наступного випадку (краще б цього випадку більше не було!) .

І потім слід перезавантажити ПК. Якщо все пройшло нормально, то до нашої радості і задоволення система повернеться до того стану, в якому вона була на момент створення резервної копії образу системи.
А якщо немає? Значить, не пощастило ...

«Закруглення»

Закінчити ремонт неможливо, його можна тільки припинити - так говорить народна мудрість. Також і з питаннями архівації та відновлення системи і даних. Кінця і краю немає в методах і способах виконання цих процедур.
Тому треба «закруглятися».

А які ще є способи відновлення працездатності операційної системи? Багато чого є.

Наприклад, деякі користувачі доходять до того, що встановлюють на свій ПК дві операційні системи, наприклад, Windows і Linux. І працюють з Windows до тих пір, поки вона не відмовить. Після відмови Windows вони завантажують Linux, і, користуючись її засобами, вручну відновлюють Windows.

- Так можна?
- А чому б ні. Якщо це допомагає у відновленні Windows.

Можна мати два диска С: з попередньо встановленими на них операційними системами Windows. Один - варто всередині ПК, інший - лежить на полиці (в ящику і т.п.) і чекає своєї черги. Якщо щось трапиться чого, виймаємо з ПК один диск і вставляємо інший. Накладно? Так, але зате надійно і практично!

Для збереження даних користувачів можна застосовувати так звані хмарні технології , Що дозволяють зберігати дані користувачів (всі або частково) на віддаленому сервері. Доступ до цього віддаленого носія на сервері здійснюється за допомогою Інтернету. Всі питання збереження і відновлення даних в разі можливих збоїв бере на себе компанія, що надає доступ до «хмари».

Шкода, що не можна таким чином зберігати файли операційної системи, хоча хто забороняє, наприклад, записувати образ системи в процесі архівації на «хмарний» диск? Будь ласка…

Перелік способів і методів можна продовжувати до нескінченності. Нам важливо не стільки розуміння самих методів, скільки визнання того факту, що і операційну систему, і дані користувачів потрібно архівувати. Робити це потрібно періодично, не забувати це робити, не лінуватися це робити.

І тоді можна бути майже впевненим в тому, що система і дані будуть в цілості й схоронності. Майже? Так, майже, так як не можна скидати з рахунків його величність випадок. Може повезти, а може - й ні.

Тим, хто архівує операційну систему і власні дані, везе набагато більше і значно частіше. Перевірено досвідченим шляхом мільйонами користувачів ПК. Доведено на практиці.

Пропоную приєднатися до більшості везунчиков.

- Ви коли останній раз виконували архівацію операційної системи і своїх даних? Жодного разу?! В минулому році?! Минулого тижня?! Вчора ?!
- Зроблю сегодня !!!

Корисна посилання

Що нам радить Microsoft (розробник всіх операційних систем Windows) з питання "Створення резервних копій та відновлення системи комп'ютера", можна дізнатися, перейшовши за посиланням:

https://support.microsoft.com/ru-ru/help/17127/windows-back-up-restore

Додаткові матеріали:

1. Чому не працює операційна система?

2. Три способи відновлення операційної системи Windows 7

3. Архівація даних засобами Windows 7

4. Відновлення даних з архіву, створеного за допомогою програми Windows 7 "Резервне копіювання та відновлення»

5. Як створити образ системи Windows 10


Автор: Юрій Воробйов


Диск відновлення системи Windows 7 і Образ системи Windows 7

Диск відновлення системи Windows 7 і Образ системи Windows 7

Щоб було з чого відновити операційну сістемуWindows 7 при збої, потрібно спочатку ці кошти відновлення створити. Як?

Натискаємо кнопку Пуск, потім натискаємо "Панель управління", там відкриваємо "Система і безпека" і, нарешті, добираємося до того, що шукаємо, а саме "Архівація і відновлення".

Далі запускаємо програми Windows 7 "Резервне копіювання або відновлення файлів». І бачимо в основному вікні програми наступні опції:

«Створення образу системи» і
«Створити диск відновлення системи».

Диск відновлення системи Windows 7 - це завантажувальний диск, вставляєш його в CD- / DVD-дисковод, і комп'ютер завантажується (!) З завантажувального диска, а не з диска C :, з якого завантаження чомусь не відбувається.

За допомогою завантажувального диска можна завантажити комп'ютер, якщо операційна система ПК не працює. Після завантаження ПК з диска відновлення системи Windows 7 можна відновити операційну систему ПК. А для цього вже знадобиться образ системи.

Звертаю увагу, що для отримання більш детальної інформації Ви можете підписатися на безкоштовний електронний курс " Створюємо кошти відновлення Windows 7 ", Який складається з десяти уроків.

Образ системи Windows 7 - це архів операційної системи в стані, яке було на момент її архівації. Тобто образ системи - це така архівна копія ОС, яка дозволяє згодом відновити операційну систему, повністю збігається з операційною системою на момент архівації. Що архівували, то і отримали в результаті відновлення системи!

Диск відновлення системи Windows 7 досить створити один раз. Чого не скажеш стосовно способу системи Windows 7. Так як операційна система постійно змінюється і доповнюється, чим частіше будемо створювати образ системи Windows 7, тим точніше ми зможемо відновити систему з збереженого в архіві образу.

Натискаємо на пропоновану опцію «Створити диск відновлення системи» і слідуємо інструкції на екрані. Для створення диска відновлення системи нам знадобиться CD- / DVD-пристрій з можливістю запису на ньому дисків, і знадобиться одна чиста CD- або DVD- «болванка». Краще для цього використовувати не перезаписувані диски, щоб потім ненароком не стерти цей дуже важливий диск.

Створений таким чином диск відновлення системи Windows 7 потрібно акуратно підписати, як це рекомендує програма «Архівація та відновлення» і покласти туди, звідки його можна буде витягти в надзвичайній ситуації.

Якщо Ви користуєтеся мобільним пристроєм (наприклад, ноутбук або нетбук), то диск відновлення системи краще возити з собою. Хіба мало що може трапитися в поїздці ?!

Якщо на ПК немає пристрою для запису CD- / DVD-дисків, то потрібно скористатися зовнішнім, що підключається через USB-порт , Пристроєм. По іншому ніяк!

Це ж зовнішній пристрій знадобиться і при відновленні системи в разі її збою. Тому таке зовнішній пристрій краще возити з собою в поїздки, якщо передбачається активна робота на ПК в дорозі і поза домом (або офісу) з можливими плачевними наслідками для операційної системи.

Створення образу системи Windows 7

Для створення образу системи Windows 7 нам знадобиться зовнішній жорсткий диск з файлової системою NTFS . Причому, це може бути той же диск, на який створюється архів даних користувача . Головне, щоб на цьому зовнішньому жорсткому диску вистачало місце для розміщення образу системи та архіву даних користувача.

Підключаєте зовнішній жорсткий диск, і натискаєте на опцію «Створення образу системи». Після деякої задумі комп'ютер запропонує вибрати один з можливих дисків, на які можна записати образ системи. Вибираємо зовнішній жорсткий диск (в нашому прикладі - це зовнішній диск E :), натискаємо «Далі»:

Вибираємо зовнішній жорсткий диск (в нашому прикладі - це зовнішній диск E :), натискаємо «Далі»:

Потім з'явиться вікно підтвердження параметрів архівації, в якому ми повинні підтвердити обраний диск для архівації образу системи. Підтвердження здійснюється шляхом натискання на кнопку «Архивировать»:

Підтвердження здійснюється шляхом натискання на кнопку «Архивировать»:

Після підтвердження архівації починається власне створення образу системи на зазначеному зовнішньому жорсткому диску. У вікні «Створення образу системи» «повзе» зелений покажчик «Виконується збереження архіву», показуючи наскільки виконана архівація:

У вікні «Створення образу системи» «повзе» зелений покажчик «Виконується збереження архіву», показуючи наскільки виконана архівація:

Перед закінченням архівації образу системи буде поставлено питання про необхідність створення диска відновлення системи. Ми можемо відповісти «Ні», так як вже зробили диск відновлення системи, використовуючи відповідну опцію в основному вікні «Архівація та відновлення».

Якщо ж диск відновлення системи не був створений раніше, то корисно відповісти «Так» на пропонований питання, щоб цей диск створити.

Нагадаю, що образ системи, створений на зовнішньому жорсткому диску, сам по собі не може бути відновлений на ПК, де не завантажується операційна система. Для цього якраз і потрібен диск відновлення системи:

Для цього якраз і потрібен диск відновлення системи:

Після закінчення архівації образу системи в вікні «Створення образу системи» з'явиться напис «Архівація виконана успішно». Залишається тільки закрити вікно створення образу системи, натиснувши на кнопку «Закрити»:

Залишається тільки закрити вікно створення образу системи, натиснувши на кнопку «Закрити»:

Таким чином, ми створили один раз образ системи - архів операційної системи для можливого подальшого відновлення її в разі можливих збоїв.

Щоб ця процедура створення образу системи виконувалася регулярно, необхідно при налаштуванні автоматичної архівації відзначити галочку навпроти опції «Включити образ системи», як це показано на наступному малюнку:

Тепер ми в безпеці. У нас є диск відновлення системи, з якого можна запустити ПК випадку відмови ОС. І у нас є образ системи на зовнішньому жорсткому диску, з якого ми можемо відновити операційну систему на момент її останньої архівації.

Як виконується відновлення операційної системи?

«Ти зараз таке почуєш, що краще б тобі цього не чути!» - говорив один з героїв фільму «Людина з бульвару Капуцинів».

Це я про те, що кожному з нас краще б не зустрічатися з проблемою відновлення ОС. Але якщо вже доведеться, то будемо знати, як це робиться.

Отже, ПК «мертвий», не завантажується. Тоді беремо диск відновлення системи Windows 7, вставляємо його в CD- / DVD-пристрій і намагаємося завантажити комп'ютер з цього диска. Не завжди виходить так просто.

Іноді потрібно ще залізти в BIOS ПК, щоб вказати там опцію «Первісна завантаження з CD- / DVD-диска». Як це робити, описувати не буду, так як в кожному конкретному випадку, для кожного конкретного ПК це робиться по-своєму.

Це описується в документації до ПК або в документації до материнської плати ПК, або в документації до BIOS. Так як меню BIOS найчастіше пишеться англійською мовою, то ключовим словом при пошуку відповідних опцій меню повинно бути англійське слово «boot» (читається, як «бут» з довгим звуком «у», а перекладається, як «завантаження»).

Після завантаження ПК за допомогою диска відновлення системи, підключаємо зовнішній жорсткий диск зі збереженим на ньому чином системи до USB-порту ПК. Після чого вибираємо із запропонованого меню по відновленню системи з образу системи відповідні опції. Зазначаємо, що систему треба відновити, що образ системи зберігається на зовнішньому жорсткому диску такому-то. І все. Подальшу роботу програма відновлення робить автоматично. Потрібно тільки набратися терпіння, і ні в якому разі не вимикати ПК, поки відновлення не закінчиться.

По завершенні відновлення системи з образу системи, потрібно вийняти диск відновлення системи з CD- / DVD-пристрої, подумки йому подякувати за надані послуги (!), І прибрати його на колишнє місце до наступного випадку (краще б цього випадку більше не було!) .

І потім слід перезавантажити ПК. Якщо все пройшло нормально, то до нашої радості і задоволення система повернеться до того стану, в якому вона була на момент створення резервної копії образу системи.
А якщо немає? Значить, не пощастило ...

«Закруглення»

Закінчити ремонт неможливо, його можна тільки припинити - так говорить народна мудрість. Також і з питаннями архівації та відновлення системи і даних. Кінця і краю немає в методах і способах виконання цих процедур.
Тому треба «закруглятися».

А які ще є способи відновлення працездатності операційної системи? Багато чого є.

Наприклад, деякі користувачі доходять до того, що встановлюють на свій ПК дві операційні системи, наприклад, Windows і Linux. І працюють з Windows до тих пір, поки вона не відмовить. Після відмови Windows вони завантажують Linux, і, користуючись її засобами, вручну відновлюють Windows.

- Так можна?
- А чому б ні. Якщо це допомагає у відновленні Windows.

Можна мати два диска С: з попередньо встановленими на них операційними системами Windows. Один - варто всередині ПК, інший - лежить на полиці (в ящику і т.п.) і чекає своєї черги. Якщо щось трапиться чого, виймаємо з ПК один диск і вставляємо інший. Накладно? Так, але зате надійно і практично!

Для збереження даних користувачів можна застосовувати так звані хмарні технології , Що дозволяють зберігати дані користувачів (всі або частково) на віддаленому сервері. Доступ до цього віддаленого носія на сервері здійснюється за допомогою Інтернету. Всі питання збереження і відновлення даних в разі можливих збоїв бере на себе компанія, що надає доступ до «хмари».

Шкода, що не можна таким чином зберігати файли операційної системи, хоча хто забороняє, наприклад, записувати образ системи в процесі архівації на «хмарний» диск? Будь ласка…

Перелік способів і методів можна продовжувати до нескінченності. Нам важливо не стільки розуміння самих методів, скільки визнання того факту, що і операційну систему, і дані користувачів потрібно архівувати. Робити це потрібно періодично, не забувати це робити, не лінуватися це робити.

І тоді можна бути майже впевненим в тому, що система і дані будуть в цілості й схоронності. Майже? Так, майже, так як не можна скидати з рахунків його величність випадок. Може повезти, а може - й ні.

Тим, хто архівує операційну систему і власні дані, везе набагато більше і значно частіше. Перевірено досвідченим шляхом мільйонами користувачів ПК. Доведено на практиці.

Пропоную приєднатися до більшості везунчиков.

- Ви коли останній раз виконували архівацію операційної системи і своїх даних? Жодного разу?! В минулому році?! Минулого тижня?! Вчора ?!
- Зроблю сегодня !!!

Корисна посилання

Що нам радить Microsoft (розробник всіх операційних систем Windows) з питання "Створення резервних копій та відновлення системи комп'ютера", можна дізнатися, перейшовши за посиланням:

https://support.microsoft.com/ru-ru/help/17127/windows-back-up-restore

Додаткові матеріали:

1. Чому не працює операційна система?

2. Три способи відновлення операційної системи Windows 7

3. Архівація даних засобами Windows 7

4. Відновлення даних з архіву, створеного за допомогою програми Windows 7 "Резервне копіювання та відновлення»

5. Як створити образ системи Windows 10


Автор: Юрій Воробйов


Диск відновлення системи Windows 7 і Образ системи Windows 7

Диск відновлення системи Windows 7 і Образ системи Windows 7

Щоб було з чого відновити операційну сістемуWindows 7 при збої, потрібно спочатку ці кошти відновлення створити. Як?

Натискаємо кнопку Пуск, потім натискаємо "Панель управління", там відкриваємо "Система і безпека" і, нарешті, добираємося до того, що шукаємо, а саме "Архівація і відновлення".

Далі запускаємо програми Windows 7 "Резервне копіювання або відновлення файлів». І бачимо в основному вікні програми наступні опції:

«Створення образу системи» і
«Створити диск відновлення системи».

Диск відновлення системи Windows 7 - це завантажувальний диск, вставляєш його в CD- / DVD-дисковод, і комп'ютер завантажується (!) З завантажувального диска, а не з диска C :, з якого завантаження чомусь не відбувається.

За допомогою завантажувального диска можна завантажити комп'ютер, якщо операційна система ПК не працює. Після завантаження ПК з диска відновлення системи Windows 7 можна відновити операційну систему ПК. А для цього вже знадобиться образ системи.

Звертаю увагу, що для отримання більш детальної інформації Ви можете підписатися на безкоштовний електронний курс " Створюємо кошти відновлення Windows 7 ", Який складається з десяти уроків.

Образ системи Windows 7 - це архів операційної системи в стані, яке було на момент її архівації. Тобто образ системи - це така архівна копія ОС, яка дозволяє згодом відновити операційну систему, повністю збігається з операційною системою на момент архівації. Що архівували, то і отримали в результаті відновлення системи!

Диск відновлення системи Windows 7 досить створити один раз. Чого не скажеш стосовно способу системи Windows 7. Так як операційна система постійно змінюється і доповнюється, чим частіше будемо створювати образ системи Windows 7, тим точніше ми зможемо відновити систему з збереженого в архіві образу.

Натискаємо на пропоновану опцію «Створити диск відновлення системи» і слідуємо інструкції на екрані. Для створення диска відновлення системи нам знадобиться CD- / DVD-пристрій з можливістю запису на ньому дисків, і знадобиться одна чиста CD- або DVD- «болванка». Краще для цього використовувати не перезаписувані диски, щоб потім ненароком не стерти цей дуже важливий диск.

Створений таким чином диск відновлення системи Windows 7 потрібно акуратно підписати, як це рекомендує програма «Архівація та відновлення» і покласти туди, звідки його можна буде витягти в надзвичайній ситуації.

Якщо Ви користуєтеся мобільним пристроєм (наприклад, ноутбук або нетбук), то диск відновлення системи краще возити з собою. Хіба мало що може трапитися в поїздці ?!

Якщо на ПК немає пристрою для запису CD- / DVD-дисків, то потрібно скористатися зовнішнім, що підключається через USB-порт , Пристроєм. По іншому ніяк!

Це ж зовнішній пристрій знадобиться і при відновленні системи в разі її збою. Тому таке зовнішній пристрій краще возити з собою в поїздки, якщо передбачається активна робота на ПК в дорозі і поза домом (або офісу) з можливими плачевними наслідками для операційної системи.

Створення образу системи Windows 7

Для створення образу системи Windows 7 нам знадобиться зовнішній жорсткий диск з файлової системою NTFS . Причому, це може бути той же диск, на який створюється архів даних користувача . Головне, щоб на цьому зовнішньому жорсткому диску вистачало місце для розміщення образу системи та архіву даних користувача.

Підключаєте зовнішній жорсткий диск, і натискаєте на опцію «Створення образу системи». Після деякої задумі комп'ютер запропонує вибрати один з можливих дисків, на які можна записати образ системи. Вибираємо зовнішній жорсткий диск (в нашому прикладі - це зовнішній диск E :), натискаємо «Далі»:

Вибираємо зовнішній жорсткий диск (в нашому прикладі - це зовнішній диск E :), натискаємо «Далі»:

Потім з'явиться вікно підтвердження параметрів архівації, в якому ми повинні підтвердити обраний диск для архівації образу системи. Підтвердження здійснюється шляхом натискання на кнопку «Архивировать»:

Підтвердження здійснюється шляхом натискання на кнопку «Архивировать»:

Після підтвердження архівації починається власне створення образу системи на зазначеному зовнішньому жорсткому диску. У вікні «Створення образу системи» «повзе» зелений покажчик «Виконується збереження архіву», показуючи наскільки виконана архівація:

У вікні «Створення образу системи» «повзе» зелений покажчик «Виконується збереження архіву», показуючи наскільки виконана архівація:

Перед закінченням архівації образу системи буде поставлено питання про необхідність створення диска відновлення системи. Ми можемо відповісти «Ні», так як вже зробили диск відновлення системи, використовуючи відповідну опцію в основному вікні «Архівація та відновлення».

Якщо ж диск відновлення системи не був створений раніше, то корисно відповісти «Так» на пропонований питання, щоб цей диск створити.

Нагадаю, що образ системи, створений на зовнішньому жорсткому диску, сам по собі не може бути відновлений на ПК, де не завантажується операційна система. Для цього якраз і потрібен диск відновлення системи:

Для цього якраз і потрібен диск відновлення системи:

Після закінчення архівації образу системи в вікні «Створення образу системи» з'явиться напис «Архівація виконана успішно». Залишається тільки закрити вікно створення образу системи, натиснувши на кнопку «Закрити»:

Залишається тільки закрити вікно створення образу системи, натиснувши на кнопку «Закрити»:

Таким чином, ми створили один раз образ системи - архів операційної системи для можливого подальшого відновлення її в разі можливих збоїв.

Щоб ця процедура створення образу системи виконувалася регулярно, необхідно при налаштуванні автоматичної архівації відзначити галочку навпроти опції «Включити образ системи», як це показано на наступному малюнку:

Тепер ми в безпеці. У нас є диск відновлення системи, з якого можна запустити ПК випадку відмови ОС. І у нас є образ системи на зовнішньому жорсткому диску, з якого ми можемо відновити операційну систему на момент її останньої архівації.

Як виконується відновлення операційної системи?

«Ти зараз таке почуєш, що краще б тобі цього не чути!» - говорив один з героїв фільму «Людина з бульвару Капуцинів».

Це я про те, що кожному з нас краще б не зустрічатися з проблемою відновлення ОС. Але якщо вже доведеться, то будемо знати, як це робиться.

Отже, ПК «мертвий», не завантажується. Тоді беремо диск відновлення системи Windows 7, вставляємо його в CD- / DVD-пристрій і намагаємося завантажити комп'ютер з цього диска. Не завжди виходить так просто.

Іноді потрібно ще залізти в BIOS ПК, щоб вказати там опцію «Первісна завантаження з CD- / DVD-диска». Як це робити, описувати не буду, так як в кожному конкретному випадку, для кожного конкретного ПК це робиться по-своєму.

Це описується в документації до ПК або в документації до материнської плати ПК, або в документації до BIOS. Так як меню BIOS найчастіше пишеться англійською мовою, то ключовим словом при пошуку відповідних опцій меню повинно бути англійське слово «boot» (читається, як «бут» з довгим звуком «у», а перекладається, як «завантаження»).

Після завантаження ПК за допомогою диска відновлення системи, підключаємо зовнішній жорсткий диск зі збереженим на ньому чином системи до USB-порту ПК. Після чого вибираємо із запропонованого меню по відновленню системи з образу системи відповідні опції. Зазначаємо, що систему треба відновити, що образ системи зберігається на зовнішньому жорсткому диску такому-то. І все. Подальшу роботу програма відновлення робить автоматично. Потрібно тільки набратися терпіння, і ні в якому разі не вимикати ПК, поки відновлення не закінчиться.

По завершенні відновлення системи з образу системи, потрібно вийняти диск відновлення системи з CD- / DVD-пристрої, подумки йому подякувати за надані послуги (!), І прибрати його на колишнє місце до наступного випадку (краще б цього випадку більше не було!) .

І потім слід перезавантажити ПК. Якщо все пройшло нормально, то до нашої радості і задоволення система повернеться до того стану, в якому вона була на момент створення резервної копії образу системи.
А якщо немає? Значить, не пощастило ...

«Закруглення»

Закінчити ремонт неможливо, його можна тільки припинити - так говорить народна мудрість. Також і з питаннями архівації та відновлення системи і даних. Кінця і краю немає в методах і способах виконання цих процедур.
Тому треба «закруглятися».

А які ще є способи відновлення працездатності операційної системи? Багато чого є.

Наприклад, деякі користувачі доходять до того, що встановлюють на свій ПК дві операційні системи, наприклад, Windows і Linux. І працюють з Windows до тих пір, поки вона не відмовить. Після відмови Windows вони завантажують Linux, і, користуючись її засобами, вручну відновлюють Windows.

- Так можна?
- А чому б ні. Якщо це допомагає у відновленні Windows.

Можна мати два диска С: з попередньо встановленими на них операційними системами Windows. Один - варто всередині ПК, інший - лежить на полиці (в ящику і т.п.) і чекає своєї черги. Якщо щось трапиться чого, виймаємо з ПК один диск і вставляємо інший. Накладно? Так, але зате надійно і практично!

Для збереження даних користувачів можна застосовувати так звані хмарні технології , Що дозволяють зберігати дані користувачів (всі або частково) на віддаленому сервері. Доступ до цього віддаленого носія на сервері здійснюється за допомогою Інтернету. Всі питання збереження і відновлення даних в разі можливих збоїв бере на себе компанія, що надає доступ до «хмари».

Шкода, що не можна таким чином зберігати файли операційної системи, хоча хто забороняє, наприклад, записувати образ системи в процесі архівації на «хмарний» диск? Будь ласка…

Перелік способів і методів можна продовжувати до нескінченності. Нам важливо не стільки розуміння самих методів, скільки визнання того факту, що і операційну систему, і дані користувачів потрібно архівувати. Робити це потрібно періодично, не забувати це робити, не лінуватися це робити.

І тоді можна бути майже впевненим в тому, що система і дані будуть в цілості й схоронності. Майже? Так, майже, так як не можна скидати з рахунків його величність випадок. Може повезти, а може - й ні.

Тим, хто архівує операційну систему і власні дані, везе набагато більше і значно частіше. Перевірено досвідченим шляхом мільйонами користувачів ПК. Доведено на практиці.

Пропоную приєднатися до більшості везунчиков.

- Ви коли останній раз виконували архівацію операційної системи і своїх даних? Жодного разу?! В минулому році?! Минулого тижня?! Вчора ?!
- Зроблю сегодня !!!

Корисна посилання

Що нам радить Microsoft (розробник всіх операційних систем Windows) з питання "Створення резервних копій та відновлення системи комп'ютера", можна дізнатися, перейшовши за посиланням:

https://support.microsoft.com/ru-ru/help/17127/windows-back-up-restore

Додаткові матеріали:

1. Чому не працює операційна система?

2. Три способи відновлення операційної системи Windows 7

3. Архівація даних засобами Windows 7

4. Відновлення даних з архіву, створеного за допомогою програми Windows 7 "Резервне копіювання та відновлення»

5. Як створити образ системи Windows 10


Автор: Юрій Воробйов


Диск відновлення системи Windows 7 і Образ системи Windows 7

Диск відновлення системи Windows 7 і Образ системи Windows 7

Щоб було з чого відновити операційну сістемуWindows 7 при збої, потрібно спочатку ці кошти відновлення створити. Як?

Натискаємо кнопку Пуск, потім натискаємо "Панель управління", там відкриваємо "Система і безпека" і, нарешті, добираємося до того, що шукаємо, а саме "Архівація і відновлення".

Далі запускаємо програми Windows 7 "Резервне копіювання або відновлення файлів». І бачимо в основному вікні програми наступні опції:

«Створення образу системи» і
«Створити диск відновлення системи».

Диск відновлення системи Windows 7 - це завантажувальний диск, вставляєш його в CD- / DVD-дисковод, і комп'ютер завантажується (!) З завантажувального диска, а не з диска C :, з якого завантаження чомусь не відбувається.

За допомогою завантажувального диска можна завантажити комп'ютер, якщо операційна система ПК не працює. Після завантаження ПК з диска відновлення системи Windows 7 можна відновити операційну систему ПК. А для цього вже знадобиться образ системи.

Звертаю увагу, що для отримання більш детальної інформації Ви можете підписатися на безкоштовний електронний курс " Створюємо кошти відновлення Windows 7 ", Який складається з десяти уроків.

Образ системи Windows 7 - це архів операційної системи в стані, яке було на момент її архівації. Тобто образ системи - це така архівна копія ОС, яка дозволяє згодом відновити операційну систему, повністю збігається з операційною системою на момент архівації. Що архівували, то і отримали в результаті відновлення системи!

Диск відновлення системи Windows 7 досить створити один раз. Чого не скажеш стосовно способу системи Windows 7. Так як операційна система постійно змінюється і доповнюється, чим частіше будемо створювати образ системи Windows 7, тим точніше ми зможемо відновити систему з збереженого в архіві образу.

Натискаємо на пропоновану опцію «Створити диск відновлення системи» і слідуємо інструкції на екрані. Для створення диска відновлення системи нам знадобиться CD- / DVD-пристрій з можливістю запису на ньому дисків, і знадобиться одна чиста CD- або DVD- «болванка». Краще для цього використовувати не перезаписувані диски, щоб потім ненароком не стерти цей дуже важливий диск.

Створений таким чином диск відновлення системи Windows 7 потрібно акуратно підписати, як це рекомендує програма «Архівація та відновлення» і покласти туди, звідки його можна буде витягти в надзвичайній ситуації.

Якщо Ви користуєтеся мобільним пристроєм (наприклад, ноутбук або нетбук), то диск відновлення системи краще возити з собою. Хіба мало що може трапитися в поїздці ?!

Якщо на ПК немає пристрою для запису CD- / DVD-дисків, то потрібно скористатися зовнішнім, що підключається через USB-порт , Пристроєм. По іншому ніяк!

Це ж зовнішній пристрій знадобиться і при відновленні системи в разі її збою. Тому таке зовнішній пристрій краще возити з собою в поїздки, якщо передбачається активна робота на ПК в дорозі і поза домом (або офісу) з можливими плачевними наслідками для операційної системи.

Створення образу системи Windows 7

Для створення образу системи Windows 7 нам знадобиться зовнішній жорсткий диск з файлової системою NTFS . Причому, це може бути той же диск, на який створюється архів даних користувача . Головне, щоб на цьому зовнішньому жорсткому диску вистачало місце для розміщення образу системи та архіву даних користувача.

Підключаєте зовнішній жорсткий диск, і натискаєте на опцію «Створення образу системи». Після деякої задумі комп'ютер запропонує вибрати один з можливих дисків, на які можна записати образ системи. Вибираємо зовнішній жорсткий диск (в нашому прикладі - це зовнішній диск E :), натискаємо «Далі»:

Вибираємо зовнішній жорсткий диск (в нашому прикладі - це зовнішній диск E :), натискаємо «Далі»:

Потім з'явиться вікно підтвердження параметрів архівації, в якому ми повинні підтвердити обраний диск для архівації образу системи. Підтвердження здійснюється шляхом натискання на кнопку «Архивировать»:

Підтвердження здійснюється шляхом натискання на кнопку «Архивировать»:

Після підтвердження архівації починається власне створення образу системи на зазначеному зовнішньому жорсткому диску. У вікні «Створення образу системи» «повзе» зелений покажчик «Виконується збереження архіву», показуючи наскільки виконана архівація:

У вікні «Створення образу системи» «повзе» зелений покажчик «Виконується збереження архіву», показуючи наскільки виконана архівація:

Перед закінченням архівації образу системи буде поставлено питання про необхідність створення диска відновлення системи. Ми можемо відповісти «Ні», так як вже зробили диск відновлення системи, використовуючи відповідну опцію в основному вікні «Архівація та відновлення».

Якщо ж диск відновлення системи не був створений раніше, то корисно відповісти «Так» на пропонований питання, щоб цей диск створити.

Нагадаю, що образ системи, створений на зовнішньому жорсткому диску, сам по собі не може бути відновлений на ПК, де не завантажується операційна система. Для цього якраз і потрібен диск відновлення системи:

Для цього якраз і потрібен диск відновлення системи:

Після закінчення архівації образу системи в вікні «Створення образу системи» з'явиться напис «Архівація виконана успішно». Залишається тільки закрити вікно створення образу системи, натиснувши на кнопку «Закрити»:

Залишається тільки закрити вікно створення образу системи, натиснувши на кнопку «Закрити»:

Таким чином, ми створили один раз образ системи - архів операційної системи для можливого подальшого відновлення її в разі можливих збоїв.

Щоб ця процедура створення образу системи виконувалася регулярно, необхідно при налаштуванні автоматичної архівації відзначити галочку навпроти опції «Включити образ системи», як це показано на наступному малюнку:

Тепер ми в безпеці. У нас є диск відновлення системи, з якого можна запустити ПК випадку відмови ОС. І у нас є образ системи на зовнішньому жорсткому диску, з якого ми можемо відновити операційну систему на момент її останньої архівації.

Як виконується відновлення операційної системи?

«Ти зараз таке почуєш, що краще б тобі цього не чути!» - говорив один з героїв фільму «Людина з бульвару Капуцинів».

Це я про те, що кожному з нас краще б не зустрічатися з проблемою відновлення ОС. Але якщо вже доведеться, то будемо знати, як це робиться.

Отже, ПК «мертвий», не завантажується. Тоді беремо диск відновлення системи Windows 7, вставляємо його в CD- / DVD-пристрій і намагаємося завантажити комп'ютер з цього диска. Не завжди виходить так просто.

Іноді потрібно ще залізти в BIOS ПК, щоб вказати там опцію «Первісна завантаження з CD- / DVD-диска». Як це робити, описувати не буду, так як в кожному конкретному випадку, для кожного конкретного ПК це робиться по-своєму.

Це описується в документації до ПК або в документації до материнської плати ПК, або в документації до BIOS. Так як меню BIOS найчастіше пишеться англійською мовою, то ключовим словом при пошуку відповідних опцій меню повинно бути англійське слово «boot» (читається, як «бут» з довгим звуком «у», а перекладається, як «завантаження»).

Після завантаження ПК за допомогою диска відновлення системи, підключаємо зовнішній жорсткий диск зі збереженим на ньому чином системи до USB-порту ПК. Після чого вибираємо із запропонованого меню по відновленню системи з образу системи відповідні опції. Зазначаємо, що систему треба відновити, що образ системи зберігається на зовнішньому жорсткому диску такому-то. І все. Подальшу роботу програма відновлення робить автоматично. Потрібно тільки набратися терпіння, і ні в якому разі не вимикати ПК, поки відновлення не закінчиться.

По завершенні відновлення системи з образу системи, потрібно вийняти диск відновлення системи з CD- / DVD-пристрої, подумки йому подякувати за надані послуги (!), І прибрати його на колишнє місце до наступного випадку (краще б цього випадку більше не було!) .

І потім слід перезавантажити ПК. Якщо все пройшло нормально, то до нашої радості і задоволення система повернеться до того стану, в якому вона була на момент створення резервної копії образу системи.
А якщо немає? Значить, не пощастило ...

«Закруглення»

Закінчити ремонт неможливо, його можна тільки припинити - так говорить народна мудрість. Також і з питаннями архівації та відновлення системи і даних. Кінця і краю немає в методах і способах виконання цих процедур.
Тому треба «закруглятися».

А які ще є способи відновлення працездатності операційної системи? Багато чого є.

Наприклад, деякі користувачі доходять до того, що встановлюють на свій ПК дві операційні системи, наприклад, Windows і Linux. І працюють з Windows до тих пір, поки вона не відмовить. Після відмови Windows вони завантажують Linux, і, користуючись її засобами, вручну відновлюють Windows.

- Так можна?
- А чому б ні. Якщо це допомагає у відновленні Windows.

Можна мати два диска С: з попередньо встановленими на них операційними системами Windows. Один - варто всередині ПК, інший - лежить на полиці (в ящику і т.п.) і чекає своєї черги. Якщо щось трапиться чого, виймаємо з ПК один диск і вставляємо інший. Накладно? Так, але зате надійно і практично!

Для збереження даних користувачів можна застосовувати так звані хмарні технології , Що дозволяють зберігати дані користувачів (всі або частково) на віддаленому сервері. Доступ до цього віддаленого носія на сервері здійснюється за допомогою Інтернету. Всі питання збереження і відновлення даних в разі можливих збоїв бере на себе компанія, що надає доступ до «хмари».

Шкода, що не можна таким чином зберігати файли операційної системи, хоча хто забороняє, наприклад, записувати образ системи в процесі архівації на «хмарний» диск? Будь ласка…

Перелік способів і методів можна продовжувати до нескінченності. Нам важливо не стільки розуміння самих методів, скільки визнання того факту, що і операційну систему, і дані користувачів потрібно архівувати. Робити це потрібно періодично, не забувати це робити, не лінуватися це робити.

І тоді можна бути майже впевненим в тому, що система і дані будуть в цілості й схоронності. Майже? Так, майже, так як не можна скидати з рахунків його величність випадок. Може повезти, а може - й ні.

Тим, хто архівує операційну систему і власні дані, везе набагато більше і значно частіше. Перевірено досвідченим шляхом мільйонами користувачів ПК. Доведено на практиці.

Пропоную приєднатися до більшості везунчиков.

- Ви коли останній раз виконували архівацію операційної системи і своїх даних? Жодного разу?! В минулому році?! Минулого тижня?! Вчора ?!
- Зроблю сегодня !!!

Корисна посилання

Що нам радить Microsoft (розробник всіх операційних систем Windows) з питання "Створення резервних копій та відновлення системи комп'ютера", можна дізнатися, перейшовши за посиланням:

https://support.microsoft.com/ru-ru/help/17127/windows-back-up-restore

Додаткові матеріали:

1. Чому не працює операційна система?

2. Три способи відновлення операційної системи Windows 7

3. Архівація даних засобами Windows 7

4. Відновлення даних з архіву, створеного за допомогою програми Windows 7 "Резервне копіювання та відновлення»

5. Як створити образ системи Windows 10


Автор: Юрій Воробйов


Як виконується відновлення операційної системи?
Як?
Хіба мало що може трапитися в поїздці ?
Як виконується відновлення операційної системи?
А якщо немає?
А які ще є способи відновлення працездатності операційної системи?
Так можна?
Накладно?
Шкода, що не можна таким чином зберігати файли операційної системи, хоча хто забороняє, наприклад, записувати образ системи в процесі архівації на «хмарний» диск?
Майже?

Новости