Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Держава відвернулася від жертв МММ

Держава не несе відповідальності за людей, які втратили гроші в МММ, повідомив прем'єр Дмитро Медведєв. Раніше соцопитування показували, що більшість росіян чекають саме від держави заходів по припиненню діяльності засновника МММ Сергія Мавроді Держава не несе відповідальності за людей, які втратили гроші в МММ, повідомив прем'єр Дмитро Медведєв

Фото: РИА Новости

Держава не візьме на себе відповідальність за кошти росіян, втрачені у фінансовій піраміді МММ Сергія Мавроді. Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв сьогодні заявив, що ті, хто в третій раз «грає» в МММ, самі винні в своїх фінансових втратах.

«Не можна грати в МММ три рази поспіль. Якщо ти один раз гроші відніс і втратив, а потім туди тебе знову відомий об'єкт покликав і каже: неси сюди, так, це піраміда, це хороша штука. І він знову несе. Але чому держава повинна за це відповідати? Це ризикована річ. Якщо людина це робить, він сам ризикує своїми грошима. - заявив сьогодні Дмитро Медведєв на зустрічі з активом партії «Єдина Росії» під час свого візиту на Далекий Схід. - Якщо людина три рази грає в МММ, то напевно, у нього з грамотністю важко ». (Цитата з сайту «Єдиної Росії»)

На зустрічі з партійним активом «ЕР» Медведєв заявив, що завдання партії - вчити людей, як правильно розпоряджатися грошима.

Раніше в квітні цього року ВЦИОМ проводив опитування серед росіян з приводу діяльності МММ. 46% респондентів (всього було опитано 1,6 тисячі осіб в 46 регіонах Росії) заявляли, що МММ припинить своє існування через втручання держави. 66% опитаних наполягали, що влада повинна будь-що-будь припинити діяльність проекту Мавроді.

Два тижні тому, 16 червня, засновник найвідомішої в Росії фінансової піраміди Сергій Мавроді оголосив про закриття МММ-2011. Відеозвернення до вкладників він розмістив на своєму сайті.

Зараз, судячи з інформації на сайті МММ-2011, під ударом можуть опинитися понад 35 млн вкладників. Вони поповнять список жертв піраміди Сергія Мавроді, яку він створив в 1992 році і яка в 1997 році була визнана судом банкрутом. У МММ зразка 1990-х, нагадаємо, взяли участь близько 15 млн осіб, а визнані потерпілими близько 10 тисяч чоловік. Загальна сума боргу Мавроді перед вкладниками складає, за даними судових приставів, близько 5 млрд рублів.

Вкладники МММ-2011 теж не все отримають свої гроші, визнав Мавроді в своєму відеозверненні. Піраміда більше існувати не може через те, що «навідкривали» кримінальні справи, пояснив Мавроді. «Ну, коротше кажучи, в нинішній ситуації - треба дивитися правді в очі - продовження МММ-2011 неможливе», - сказав Сергій Мавроді. - Долгов завжди більше, ніж ресурсів ».

За його словами, виплати вкладникам все ж будуть проводитися, в тому числі завдяки зібраним коштам МММ-2012. Першими гроші отримають вкладники, які вклали в МММ-2011 до 10 тисяч рублів. Далі - вклали від 10 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. І так далі. Таким чином, Мавроді вирішив, за його словами, підтримати саму соціально незахищену групу вкладників. Як значилося на сайті, вкладникам обіцяли прибутковість від 30% до 75% по надприбутковим вкладами за рік.

Сьогодні сайт МММ працює з перебоями, в ряді офісів, в які намагався додзвонитися кореспондент BFM.ru, не брали трубку.

Хвиля паніки після оголошеного «режиму спокою» пройшла. Зараз за виплатами звернулося тільки близько 40% із загальної маси вкладників, розповів BFM.ru Сергій, один з керівників осередку МММ в Архангельську. «25% приблизно отримали свій виграш, 15% отримають його, скажімо так, частинами», - розповів він BFM.ru. - Для виплат ми використовуємо гроші і МММ-2011 і МММ-2012 ».

Раніше в системі МММ на два тижні - з 31 травня до 15 червня - були заморожені будь-які виплати в рамках так званого «режиму спокою». Крім того, Мавроді оголосив про створення нової піраміди - МММ-2012 - для того, щоб відновити приплив коштів в МММ-2011.

Проблеми з виплатами почалися, за словами Мавроді, через повідомлення ЗМІ про порушену проти нього кримінальну справу. «На жаль, доводиться констатувати, що в Системі все ж почалася паніка. Останньою краплею стало позавчорашні радісні крики всіх практично ЗМІ про нову кримінальну справу по шахрайству. Нібито вже порушена. (Брехня, на самій-то справі. Як завжди. Але тут вже! .. Учасників теж можна зрозуміти. Нерви щось не сталеві! Щоб такий потік брехні і наклепу щоденної витримувати », - написав Мавроді в своєму блозі.

Представники осередків МММ в регіонах стверджували в розмові з BFM.ru, що паніки серед вкладників немає, але люди, дійсно, стали звертатися за роз'ясненнями ситуації в системі. «Прізвище Мавроді асоціюється з його проектами», - пояснював BFM.ru Віктор з Бєлгорода.

Сергій Мавроді на той момент був фігурантом кримінальної справи про підбурюванні до незаконного підприємництва. Справа в Новосибірській області було заведено на главу відділення МММ в Коливань Олексія Астаф'єва, який зібрав, за даними слідства, 10 млн рублів з жителів регіону. Слідчі прийшли до висновку, що йому допомагав Мавроді. Крім того, в самому проекті Мавроді слідчі виявили ознаки незаконної підприємницької діяльності та шахрайства (ст. 171 і ст. 159 КК).

Нагадаємо, ще в січні 2011 року експертна рада ФАС з розвитку конкуренції на фінансових ринках визнав схему МММ-2011 фінансовою пірамідою. Цей висновок було направлено в МВС. Але приводу для порушення справи проти засновника піраміди у слідчих не було, так як в ГСУ МВС не мали заяв від потерпілих вкладників. Проте, прокурор Москви Сергій Куденеев в травні цього року направив поліцейським слідчим постанову з вимогою порушити проти Мавроді кримінальну справу за статтею «Замах на шахрайство» (ч. 3 ст. 30, ч. 4 ст. 159 КК РФ).

У регіонах також є звернення до поліції від жителів, які не отримали свої кошти - зокрема, в Казані і Нефтекамске. Люди зверталися в свої осередки МММ за виплатами та в період дії «режиму спокою», і до його введення.

Вже 7 червня головне слідче управління ГУ МВС Росії порушило справу стосовно невстановлених осіб , Створили МММ-2011, за ч. 3 ст. 30-й, ч. 4 ст. 159 КК РФ (замах на шахрайство, вчинене організованою групою в особливо великому розмірі). Вона передбачає до 10 років позбавлення волі.

Однак в блогах учасники МММ повідомляли про те, що проблеми з виплатами в піраміді з'явилися набагато раніше. 14 травня один з учасників проекту Артем розповів, що в його осередку борг по виплатах вкладникам досяг 30 млн рублів, а виплати не проводяться вже майже два місяці. Така ж проблема існує і в інших осередках, стверджував блогер.

Додамо, зараз слідчі намагаються встановити місцезнаходження Мавроді для допиту у цій кримінальній справі. Мавроді ж спілкується з вкладниками, публікуючи на сайті проекту свої звернення. У блозі він повідомив, що відповідати на листи не може «через свого підпілля», але пошту читає і «реагує».

Раніше його адвокат Роман Табачков заявляв BFM.ru, що в діях Мавроді відсутній склад злочину і що його клієнт «невинний чесна людина, а все, що зараз відбувається - це свавілля і беззаконня з боку правоохоронних органів».

Відзначимо, про діяльність Мавроді можуть дізнатися і любителі книг. Зараз, наприклад, на сайті МММ-2011 розміщена реклама книги творця фінансової піраміди «Спокуса-2» з анотацією автора: «Відразу скажу, перед вами чисто художній твір. Чи не спогади-мемуари, не інструкція з будівництва пірамід, не "досліди успішного ведення бізнесу», дуже останнім часом модні, немає. Чисто художній твір. Роман. Скажу також, що я вважаю свій літературний дар навіть вище фінансового. Втім, читайте і самі робіть висновки. Прав я чи ні. І самі давайте оцінки. Одне можу обіцяти твердо: нудно вам не буде. Це я вам гарантую. А в іншому вже ... Отже, вперед! ».

Літературний дар Мавроді оцінюється в 129 рублів за книгу (ціна на сайті Ozon.ru). На Ozon також вказується, що бажаючі можуть разом з цією книгою придбати комплект з шести книг «ПіраМММіда. Син Люцифера », а також видання« ПіраМММіда ». Всі разом обійдеться в 400 рублів.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Але чому держава повинна за це відповідати?
Ru в ваші джерела новин?

Новости