Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Де взяти базу для email розсилки

 1. # 1 - Купівля готової бази email
 2. # 2 - Лід-магніт
 3. Спосіб # 3 - Реклама по чужим баз
 4. # 4 - Банерна реклама
 5. # 5 - Збір емейлів зі свого сайту
 6. # 6 - Контекстна реклама
 7. # 7 - Соціальні мережі
 8. Висновок: коли розмір не має значення

На момент написання даної статті, моя особиста передплатна база становить 11 432 людини. Всі ці люди самостійно і добровільно залишили мені свої адреси електронної пошти, щоб я міг відправляти їм листи. І в цій статті я розповім вам про 7 способи, де взяти базу для email розсилки, які перевірив особисто.

Крім того, в кінці ми розберемо фінансове питання - чи достатньо такої кількості передплатників для нормального заробітку на розсилці? І скільки взагалі треба мати емейлів в базі, щоб заробляти.

Зміст статті:

І давайте розглянемо всі ці способи по порядку.

# 1 - Купівля готової бази email

# 1 - Купівля готової бази email

Найшвидший спосіб отримати велику кількість емейлів для розсилки - це купити готову базу. Але як і всі швидкі способи, цей спосіб найдорожчий і найменш ефективний. Емейл розсилка - це абсолютно особливий вид контент-маркетингу.

Написання емейлів швидше схоже на розмову, ніж на писання. А розмовляти ми любимо з конкретною людиною. Тобто за кожною розсилкою варто автор - і передплатники хочуть бачити листи саме цього автора.

Якщо хтось вкрав базу відомого автора на 500 000 чоловік, і продав вам її за «смішні» десять тисяч рублів - не думайте, що тепер ви зможете заробляти стільки ж, скільки початковий автор розсилки.

Купівля готових баз - це СПАМ, з усіма його негативними наслідками. Звичайно, навіть СПАМ розсилку можна вести по-розумному і отримувати непогані доходи. Але в більшості случаеви не зможете навіть відбити свої витрати. Тому я рекомендую вам купувати готові бази тільки якщо ви хочете зробити розсилку в секторі b2b, з якоїсь дуже вузької цільової аудиторії. Детальніше про це можете прочитати у статті «Спам розсилка email по-білому» (Відкриється в новій вкладці).

Даний варіант «збору» емейлів себе виправдовує тільки в тому випадку, якщо немає ніяких інших способів отримати собі передплатників. В іншому набагато ефективніше збирати емейли легальними способами. Даний варіант я поставив першим, тому що більшість початківців емейл-маркетологів чомусь вважають, що найкраще бази саме купувати.

Зараз ми розглянемо інші способи отримання емейлів, і ви зрозумієте чому я так вважаю.

# 2 - Лід-магніт

Тут і далі ми будемо говорити про збір емейлів в обмін на якийсь безкоштовний подарунок новому передплатнику. На сьогоднішній день це найефективніший спосіб легального отримання великої кількості передплатників, які вам довіряють.

У двох словах для тих, хто поки не мав справи ні з якими лід-магнітами. Ви вибираєте тему для своєї емейл розсилки, і робите якийсь невеликий навчальний інфопродукт по цій темі. Це може бути pdf книжка або відеоуроки, або навіть аудіозапис, або ще що-небудь.

Далі ви пропонуєте людям, хто цікавиться цією темою, залишити свій емейл, щоб ви вислали на нього посилання для скачування даного подарунка. В результаті, по-перше, людина виявляється в вашій базі даних. А по-друге, ця людина відразу переймається до вас певною довірою (але для цього ваш лід-магніт повинен бути дійсно корисним, а не просто за типом «наллю воду, все одно ж це безкоштовно»).

Скажу вам по секрету - успіх всієї вашої емейл розсилки на 90% залежить саме від якості безкоштовного продукту, який ви дасте своїй аудиторії з самого початку. Тому що це - перше враження про вас, як про автора. І якщо воно буде поганим, то «другого враження» вже може і не бути.

Якщо вас бентежить етична сторона питання (мовляв це не зовсім чесно - брати емейли за подарунок, а потім пропонувати щось купити), то на дозвіллі подумайте ось про що. Розвивати відносини потрібно крок за кроком. І відразу щиросердно розповідати людям про всі свої плани на цю розсилку - просто нерозумно.

Це все одно як хлопець запрошував би дівчину на побачення, і питаючи її номер телефону говорив би приблизно наступне: «Я беру в тебе номер, щоб запросити на побачення, і там я постараюся визначити, чи вдасться мені з тобою переспати чи ні. Я в будь-якому випадку буду робити спроби затягнути тебе в ліжко, і бажано прямо з першого ж побачення «.

Як ви думаєте, багато телефонів назбирав би такий пікапер? Ні, відносини треба розвивати поступово. Спочатку треба познайомитися, придивитися один до одного. А якщо комусь щось не сподобається - вони завжди зможуть відписатися від вас в один клік. А будь все так відверті з перших кроків - рід людський давно б перервався.

До речі, якщо ви хочете познайомитися і придивитися до мене - ось посилання на мій основний лід-магніт (Хоча мені самому це слово чомусь сильно не подобається).

Спосіб # 3 - Реклама по чужим баз

Спосіб # 3 - Реклама по чужим баз

Припустимо, що у вас є лід-магніт. І тепер ваше завдання - рекламувати його всюди, де тільки можна. І далі ми подивимося, де саме ви можете це робити найбільш ефективно.

Найвигідніший варіант - це реклама по чужим підписних баз. Суть цього способу в тому, що ви знаходите людей, які вже давно ведуть розсилку схожої тематики, і за певну ціну відправляєте по готовій базі лист з пропозицією перейти і підписатися на вашу розсилку (отримати ваш лід-магніт).

Тут найважливіше - знайти якісну передплатну базу. Багато емейл-маркетологи настільки дістали свої підписні листи рекламою, що ті вже ні на що не реагують. Тобто формально у людини 50 000 передплатників, а по факту вони майже всі - мертві душі (листи не відкривають, на посилання не клацають).

Я рекомендую вам перш за все шукати сайти і блоги по вашій темі. Як правило всі блогери ведуть свою розсилку. І якщо ви знайдете добре розкручений блог, де багато коментарів, і де є своя сформована аудиторія навколо певного автора - швидше за все ваша реклама буде успішною.

Інша справа, що не всі блогери погодяться давати вашу рекламу. Але треба пробувати і шукати. До речі, ще раз повертаючись до питання вибору теми для емейл розсилки - вибирайте досить широку тему, щоб у вас були конкуренти і партнери. А то виявиться, що піарити вашу розсилку власне і ніде.

Якщо раптом ви знайшли відмінний блог, але його автор ніяк не погоджується на рекламу в розсилці - не впадайте у відчай. Є інші варіанти.

# 4 - Банерна реклама

# 4 - Банерна реклама

Ви можете використовувати знайдений блог, навіть якщо вас не пускають в розсилку. Напевно на цьому блозі автор дає рекламу у вигляді банерів в статті, сайдбарі або шапці (всі блогери так роблять - вони з цього власне і живуть).

І ви теж цілком можете розмістити свій банер і отримувати трафік на сторінку з пропозицією підписки. Успіх вашої кампанії багато в чому буде залежати від того, наскільки сильно відвідувачі довіряють автору блога. Якщо є довіра до нього (їй), то частина цієї довіри «переллється» і на вас.

І тоді всі ваші конверсії будуть набагато вище. З мінусів - банерна реклама, звичайно, менш ефективна, ніж реклама по емейл розсилки. Емейл розсилка - це взагалі самий «інтимний» канал продажів, тому що ми пишемо людям безпосередньо. Власне тому багато авторів вас до себе в розсилку і не пустять.

З плюсів - баннерка завжди стОит набагато дешевше. Навіть на дуже сильно розкрученому блозі ви можете повісити свій банер всього за 50 - 100 рублів за цілий день. Якщо у вас є п'ятдесят рублів, значить ви можете вже сьогодні почати отримувати гарячих передплатників собі в базу.

Але не хочеться завжди залежати від чужих блогів і настрою авторів цих блогів, правильно? Значить треба зробити власний блог, зі своїм блек джек і банерами.

# 5 - Збір емейлів зі свого сайту

Є дві причини, чому я спеціально виділив даний спосіб набору бази для email розсилки. По-перше, на своєму блозі або сайті конверсію треба ще налаштувати. А по-друге, ... Але давайте почнемо з першого.

Чомусь блоги рідко використовуються саме як засіб збору емейл бази. Таке відчуття, що автори просто не вміють / не хочуть / гребують слідувати тенденціям інтернет-маркетингу. І тому вони вперто намагаються заробити на контекстній рекламі, а в сайдбарі у них висять пропозиції «підписатися на оновлення блогу».

Як результат - блогу вже 5-8 років, у нього відвідуваність від 10 000 уникав на добу, а розмір підписаний бази 6000 чоловік (це я вам реальний приклад наводжу).

Звичайно, конвертувати пошуковий трафік в підписку це не так просто, але все реально. Наприклад у мого блогу, де ви зараз перебуваєте, середня конверсія в підписку 3% від загальної кількості відвідувачів. Запитайте будь-якого веб-майстри - це дуже хороший показник.

А робиться це просто за рахунок того ж самого лід-магніту. До речі, якщо ви не хочете з принципу псувати мені показники - підпишіться, будь ласка на мою розсилку «Автостопом до мільйона» . Книгу я там дійсно постарався написати якісну і корисну.

Але якщо ви теж не хочете брати приклад з «убогих ИнфоБизнес», то можете звичайно підписувати і на оновлення блогу. Просто знайте, що вам тоді доведеться вивести відвідуваність блогу на рівень 20 000+ уникав на добу, щоб заробляти хоча б 100 тисяч рублів на місяць на рекламі (і то не факт, що вийде). А ось передплатна база швидко дасть вам ці гроші.

Так, до речі, по-друге. Блог розкручувати потрібно довго. Реально довго. Особливо якщо це ваш перший блог або сайт - ви багато зробите неправильно, заплутаєтеся, і вам часто доведеться все починати спочатку. Однак тільки блог зможе вам дати найгарячіших і безкоштовних передплатників.

Тому я рекомендував би вам спочатку освоїти більш швидкі способи прямого набору email баз (як наприклад той, про який я розповім нижче), а паралельно потихеньку займатися своїм блогом, не розраховуючи на швидкі результати.

Швидкі результати ми будемо брати у Яндекса.

# 6 - Контекстна реклама

# 6 - Контекстна реклама

Найшвидший спосіб отримати більшу легальну передплатну базу - це запустити рекламу в Яндекс Директ. Існують і інші системи контекстної реклами, але Директ - найякісніший і масовий на сьогоднішній день.

За допомогою прямої реклами ви зможете отримувати по 50 - 100 передплатників на добу. При чому це будуть досить теплі передплатники, якщо ви правильно налаштуєте контекстну рекламу . Вони будуть холодні з точки зору довіри до вас (бо це відверта платна реклама, і люди будуть це знати).

Але вони будуть теплими з точки зору зацікавленості у вирішенні якоїсь проблеми. Ви будете давати рекламу по тим запитам, за якими жоден нормальний діректолог ніколи рекламуватися не буде. Тобто ви будете працювати за інформаційними запитами (зі словами «що», «як», «де» та ін.) А класична школа контекстної реклами вчить орієнтуватися на комерційні запити (зі словами «купити», «замовити», «ціна» та ін.)

Але ми збираємо базу для побудови довгострокових відносин. Це двокрокового продажу, і на першому кроці ми просто залучаємо зацікавлену аудиторію.

Єдиний мінус даного способу - це ціна. Вам доведеться платити за кожен клік по вашій об'яві, і як тільки ви перестанете платити - потік трафіку вичерпається. Вартість одного передплатника через контекстну рекламу може досягати 60 - 100 рублів, в залежності від теми.

Тому вам треба спочатку продумати, як саме ви збираєтеся заробляти на емейл розсилки , І тільки потім запускайте дорогу рекламу.

До речі, на рахунок дорогої реклами. Давайте наостанок розглянемо ще один цікавий спосіб збору підписаний бази для email розсилки.

# 7 - Соціальні мережі

# 7 - Соціальні мережі

Логічно було б припустити, що поряд з контекстною рекламою ми могли б використовувати таргетовану рекламу (наприклад вконтакте) для набору бази. І це логічно, але неправильно. З соціальних мереж ви будете отримувати найдорожчих і найхолодніших передплатників.

Причин тому кілька, але основна - це небажання користувачів VK йти з улюбленої і затишній соціальної мережі в «великий інтернет». Крім того, в соцмережах люди розважаються і спілкуються, і дуже неохоче переходять на якісь ділові теми.

Тому збирати базу в соцмережах можна, але робити це потрібно правильно. Я б вам рекомендував підписувати людей не в емейл лист, а в свою групу або паблік в тому ж самому контакті. Так ціна одного передплатника для вас стане в 5-10 разів нижче.

Так, паблік вконтакте це не зовсім те ж саме, що база емейлів. Залучення та продажу в паблік завжди будуть набагато нижче. Але з іншого боку, добре розкручений паблік працює на довіру. Припустимо, що у вас 100 000 подпісічков в email базі. Але про це знаєте тільки ви.

А 10 - 20 тисяч передплатників у вашому паблік бачать все, і це говорить на користь вашої експертність. І потім це теж дуже благотворно позначиться на продажах. Тому, резюмуючи, можу сказати, що набирати саме емейл базу через таргетовану рекламу - не найбільш вдала ідея.

За допомогою таргета добре розкручувати особистий бренд, а потім вже пропонувати тим, хто з вами знаком через соцмережі якісь свої товари або послуги. Тут можна працювати взагалі без підписаний бази (кому як подобається).

І на завершення давайте все ж відповімо на важливе питання - скільки вам треба передплатників, щоб нормально заробляти на email розсилці.

Висновок: коли розмір не має значення

Як вже зрозуміло з підзаголовка, я прихильник тієї ідеї, що не так важливо, де взяти базу для email розсилки. Набагато важливіше - вміння вибудувати з цією базою правильні довгострокові відносини.

У вас може бути 50 тисяч емейлів, а доходи будуть низькими. Або ж у вас може бути всього 2-3 тисячі емейлів, і ви будете регулярно «слухати» з підписного листа по кілька сот тисяч рублів на місяць (я знаю такі приклади).

Тому я б вам рекомендував думати категоріями якості, а не кількості. А найважливіше для якості - це перше враження (дивись пункт # 2 даної статті).

Не намагайтеся «отмонетізіровать» тих, хто довірив вам свій емейл з перших же хвилин. Дайте базі час настоятися і перейнятися до вас довірою. Тоді ви отримаєте відмінний актив, який буде вас годувати ще дуже довго.

А поки напишіть в коментарях нижче, якими способами збору емейл бази ви користуєтеся? Може бути я упустив щось важливе?

Не забудьте завантажити мою книгу «Автостопом до мільйона» . Там я показую вам найшвидший шлях з нуля до першого мільйона в інтернеті (витримка з особистого досвіду за 10 років =)

До скорого!

Крім того, в кінці ми розберемо фінансове питання - чи достатньо такої кількості передплатників для нормального заробітку на розсилці?
Як ви думаєте, багато телефонів назбирав би такий пікапер?
Але не хочеться завжди залежати від чужих блогів і настрою авторів цих блогів, правильно?
А поки напишіть в коментарях нижче, якими способами збору емейл бази ви користуєтеся?
Може бути я упустив щось важливе?

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,