Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Де знайти передплатників розсилки: 9 способів зібрати базу email-адрес

 1. 1. Поставте на сайт форму підписки
 2. 2. Пишіть корисну розсилку
 3. 3. Запропонуйте знижку за підписку
 4. 4. Розіграйте подарунки
 5. 5. Дайте пряме посилання на форму підписки
 6. 6. Влаштуйте безкоштовний вебінар
 7. 7. Роздавайте книги і відеокурси за e-mail
 8. 8. Збирайте офлайн-підписки
 9. 9. Обмінюйтеся контентом

Ми вже писали, ніж хороша email-розсилка і чому кожен інтернет-магазин повинен її використовувати. Відмінно. Але кому розсилати?

Насамперед клієнтам. Вони вводять свою адресу при покупці і потрапляють в список розсилки автоматично. Хорошим тоном буде відправити їм сповіщення, що тепер будуть приходити листи.

А як залучити тих, хто ще не купив?

Не завантажуйте і не купуйте бази адрес. Це невдячна справа і марна трата грошей. Люди повинні підписуватися самі. Ось дев'ять способів:

1. Поставте на сайт форму підписки

Першим ділом:

 1. Створіть форму підписки. Залиште одна обов'язкова поле для електронної адреси, можна додати поле для імені. Решта - зайве. Чим менше треба вводити даних, тим охочіше люди підписуються.
 2. Додайте форму на сайті на видному місці. Краще в декількох місцях (зверху, праворуч, внизу, на головній сторінці та на сторінці з товарами). Ще варіант - спливаючі вікна (pop-up). Одних вони дратують, інших спонукають підписатися. Потрібно тестувати.
 3. Поясніть, що це і навіщо. Розкажіть, що буде в розсилці і як часто вона буде приходити. Наприклад: «Підпишіться на розсилку. Ми даємо поради по стилю і повідомляємо про знижки 2 рази в тиждень ».

Ми даємо поради по стилю і повідомляємо про знижки 2 рази в тиждень »

Форма підписки на розсилку блогу Еквіда

Зробіть кілька форм, проведіть А / Б-тестування (тексту, розташування, оформлення) і виберіть найефективніший варіант. Для тестування використовуйте Content Experiments від Google Analytics або спеціальні програми .

2. Пишіть корисну розсилку

Користь - головний критерій гарною розсилки. Якщо збираєтеся завалювати пошту передплатників рекламою або краденими статтями, краще взагалі не починати.
Будьте винахідливі, надсилайте в листах корисну і цікаву інформацію. Нехай ваша розсилка стане розвагою, навчанням і натхненням, а не дратівливим спамом. Ось тут добре написано, як писати корисну розсилку .

Більше користі - більше довіри передплатників. Якщо довіряють, будуть ділитися розсилкою з друзями і купувати товари.

3. Запропонуйте знижку за підписку

Підштовхніть до покупки тих, хто сумнівається покупців - запропонуйте знижку або безкоштовну доставку за підписку на розсилку. У Еквід-магазині використовуйте для цього інструмент «Купони» .

Або обіцяйте (і стримаєте слово) давати всім передплатникам ексклюзивні знижки або запрошувати на ранні розпродажі.

4. Розіграйте подарунки

Періодично влаштовуйте розіграші на сайті або в соціальних мережах. Зробіть підписку на розсилку одним з обов'язкових умов. Не забувайте про трьох правилах успішного розіграшу:

 1. Зрозумілі і легко здійснимі умови участі.
 2. Крутий подарунок.
 3. Обмежений час. Нагадуйте, що конкурс скоро закінчиться. В цьому випадку добре спрацює таймер зворотного відліку.

5. Дайте пряме посилання на форму підписки

Розсильні сервіси генерують спеціальну сторінку, присвячену підписці на вашу розсилку (наприклад, Mailchimp так робить ). Посиланням на цю сторінку зручно ділитися в соціальних мережах.

Припустимо, покупець написав позитивний відгук про товар. Відповідайте йому вдячністю, розкажіть, що незабаром виходить нова колекція і запропонуйте підписатися на розсилку, щоб дізнатися про дату виходу.

Другий спосіб поділитися посиланням: створіть на сайті окрему сторінку з формою підписки і мінімумом іншої інформації. Надсилайте на неї всіх, кому пропонуєте підписатися.

Таку сторінку з підпискою можна використовувати, коли магазин ще не відкрився. Напишіть, що зовсім скоро ви почнете продавати круті продукти (тут знову стане в нагоді таймер зворотного відліку). Запропонуйте відвідувачам підписатися на розсилку, щоб вони першими дізналися про відкриття і опинилися в числі 100 покупців, які отримають бонус: купон на знижку або подарунок за перше замовлення.

6. Влаштуйте безкоштовний вебінар

Розкажіть клієнтам і передплатникам сторінок в соцмережах, як ви працюєте. Особливо цікаво, якщо ви самі виробляєте товар.

Спробуйте різні варіанти:

 1. Розкажіть про нові товари, про їх особливості. Наприклад, звідки береться ваш екомёд, ніж хороші фітнес-батончики з новим смаком або які властивості у останньої партії органічних шампунів.
 2. Покажіть, як робите товар. Що додаєте в торти, з яких матеріалів шиєте черевики, як придумуєте оформлення кухлів.
 3. Запросіть експерта: модного дизайнера (якщо у вас сайт з одягом) або тренера ролер-школи (якщо продаєте скейти і ролики). Нехай він протестує ваші товари, розповість про їх особливості та дасть професійні поради.

Відповідайте на запитання глядачів. Вебінар - це інтерактивний захід, і в цьому ще один його великий плюс.

Природно, щоб потрапити на вебінар, бажаючі повинні будуть підписатися на розсилку. Зробіть обмежене число місць, щоб створити відчуття унікальності пропозиції.

В допомогу добірка сервісів для проведення вебінарів.

7. Роздавайте книги і відеокурси за e-mail

Це схоже на другий пункт. Але там зазначено головного принцип для довгострокової роботи, а тут швидкий спосіб добрати передплатників.

Влаштовуйте періодично роздачі крутого контенту. Це можуть бути відеокурси, електронні книги, чек-листи і збірники порад. Пропонуйте їх окремо за e-mail.

Наприклад, ви власник магазину косметики і у вас є відеокурс від відомого візажиста, якого немає у вільному доступі. Даруйте його за підписку. Або самостійно зніміть таке відео, запросивши талановитого молодого візажиста.

Якщо ви самостійно робите прикраси, зніміть майстер-клас, як зробити одне з них. І не бійтеся втратити покупців. Найчастіше їм цікаво тільки подивитися, до самостійного виготовлення доберуться одиниці.

8. Збирайте офлайн-підписки

Підтримуйте онлайн-магазин за межами мережі. Відвідуйте події, близькі вам по тематиці: творчі ярмарки, майстер-класи, тематичні розпродажі. Існує інший спосіб тимчасовий магазин в торговому центрі. При покупці просите заповнити анкети. Влаштуйте офлайн-розіграш на такому заході, зібравши з учасників дані.

9. Обмінюйтеся контентом

Діліться контентом на сторонніх майданчиках:

 1. Знайдіть блоги, близькі до вашої тематики, і запропонуйте їм опублікувати вашу авторську статтю. Активне посилання зі статті повинна вести на ваш сайт або на форму підписки.
 2. Співпрацюйте в соцмережах з спільнотами за інтересами: пропонуйте їм новини або обмінюйтеся корисними матеріалами.
 3. Домовтеся про розміщення в розсилці іншого інтернет-магазину. Чи не конкурента, а такого, який може бути цікавий вашим покупцям. Наприклад, магазин прикрас може співпрацювати з магазином одягу. А магазин спорттоварів - з магазином здорового харчування. Нехай вони розмістять невеличкий матеріал з посиланням на підписку в вашої розсилки, а ви - в їх розсилці.

***

Зібрати базу передплатників - це перший крок. Другий крок - відправляти такі листи, які будуть читати.

Але, навіть якщо ви відправляєте супер-корисні розсилки, старі передплатники починають читати рідше. Це нормально. У людей змінюються інтереси, з'являються нові справи. А іноді нові передплатники пропадають, якщо підписалися заради знижки і розсилка не захопила. Теж нічого страшного.

Тому третій крок - чистити списки розсилки. Відписувався тих, хто не відкривав ваших листів по півроку. Попередньо відправте їм лист виду: «Якщо хочете читати розсилку, переходите за цим посиланням. Якщо більше нецікаво, відпишіться або почекайте тиждень. Ми самі отпишись всіх, хто мовчить ».

Спробуйте популярні розсильні сервіси і читайте більше про email-розсилку в попередніх статтях:

 1. Welcome-email. Як справити перше враження.
 2. Email-маркетинг: як збільшити продажі інтернет-магазину.
 3. Email-рассилкаінтернет-магазину в свята: підготовка і приклади.

про автора

Аліна Вашурін - PR-директор в Еквіде. Пише, щоб надихати і просвіщати читачів про все, що пов'язано з електронною комерцією. Любить подорожувати і бігає марафони.

Але кому розсилати?
А як залучити тих, хто ще не купив?

Новости