Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Чому голосовий пошук - головний тренд 2017

 1. Siri, розкажи про популярність голосового пошуку
 2. ОK, Google, які сфери захопить голосовий пошук?
 3. Кортан, як підготувати сайт до голосового пошуку?
 4. Розмовні НЧ запити
 5. питальні фрази
 6. Мікророзмітки і карта сайту
 7. мобільність

Голосовий пошук стрімко набирає популярність. Згідно з дослідженням компанії MindMeld в 2013 році всього 15% власників смартфонів зверталися до voice-асистенту. А вже в жовтні 2015 року через 1,800 опитаних дорослих власників смартфонів в США 41,6% сказали, що почали користуватися голосовим помічником або пошуком.

Найпоширеніший «співрозмовник» - Siri, з нею говорять 40,4% опитаних. «ОК, Google» щодня вимовляють 25,9% користувачів, Cortana - 6,1%, Amazon Echo і Alexa - 2,1%. На інших голосових помічників доводиться 0,4%, а 37% опитаних уникають розмов зі смартфоном.

Siri, розкажи про популярність голосового пошуку

Фактори, які впливають на зростання популярності голосового пошуку:

 • Збільшення числа мобільних користувачів (в жовтні 2016 року трафік з мобільних і планшетів вперше перевищив десктопний), які більше схильні використовувати hands-free сервіси.
 • Розвиток можливостей голосових помічників в нових смартфонах (наприклад, синхронізація Siri з не-apple додатками, можливість «розмовляти» з чат-ботом Google Allo), що стимулює користувачів використовувати їх.
 • Еволюція Google RankBrain, який обробляє 100% пошукових запитів, максимально точно інтерпретуючи намір користувача, навіть якщо він використовує розмовну мову.

Зупинимося докладніше на останньому пункті. Як система знаходить спільну мову з користувачем, щоб видати результати по голосовому запитом? Для початку, вона перетворює його в текст, а вже потім видає відповідь як на звичайний друкований запрос.То є, якщо ви скажете «викликати таксі» і напишете те ж саме в пошуковому рядку, то отримаєте ідентичний результат. Але заковика в тому, що ми озвучуємо і пишемо запит, використовуючи різні слова.

Ключові слова як основа пошукової оптимізації сайтів почали втрачати свою силу з 2011 року, коли алгоритм Google Panda став очищати видачу від ресурсів з контентом, переповненим ключовими словами і позбавленим користі. З розвитком голосового пошуку роль ключових слів стає ще більш неоднозначною, так як на перше місце виступає розмовну мову.

І ось тут і приходить на допомогу Шерлок і Ватсон від Google - семантичний пошук і RankBrain, які успішно підбирають релевантні результати пошуку навіть для самих складних розмовних запитів.

ОK, Google, які сфери захопить голосовий пошук?

Щоб зрозуміти, сайти яких тематик торкнеться голосовий пошук, потрібно подивитися на структуру голосового запиту. Наприклад, при традиційному пошуку фітнес-центру користувач пише в рядок «фітнес центр + місто (район, вулиця)». Але коли ви промовляєте запит голосовому помічнику, той уже знає ваше місце розташування. Тому запит звучить приблизно так: «покажи фітнес-центри поруч зі мною». Якщо подивитися статистику за запитом «поруч зі мною» в Google Тренди по Росії за 2016 рік, можна побачити стабільний поступове зростання його популярності. Щоб зрозуміти, сайти яких тематик торкнеться голосовий пошук, потрібно подивитися на структуру голосового запиту

З цього можна зробити висновок, що голосовий пошук торкнеться всіх сайтів, що мають певну геопривязку.

Також досить часто голосовим пошуком користуються, щоб отримати швидку відповідь на питання. Наприклад, «хто написав роман ідіот?». Або запити, що вимагають більш детального відповіді, як «історія створення роману ідіот». Якщо сайт передбачає відповідь на запит такого роду, потрібно обов'язково фокусуватися на голосовому пошуку. Це стосується і новинних порталів - користувачі часто шукають актуальну інформацію з мобільних пристроїв за допомогою голосу.

Кортан, як підготувати сайт до голосового пошуку?

Поки пошукові системи не дають конкретних рекомендацій щодо голосового пошуку, але, як це часто буває в SEO, знайти спільну мову з ними допоможе статистика.

Розмовні НЧ запити

Перше, що потрібно зробити, - це розширити семантичне ядро ​​за рахунок низькочастотних запитів з довгим хвостом (longtail). Адже на відміну від досить точних текстових запитів в 2-3 слова, голосові містять 3-5 слів в більш розмовному стилі. Щоб сформувати список таких запитів, скористайтеся спеціальними SEO-сервісами типу Serpstat або SE Ranking. Їх бази агрегує ключові слова з Яндекс.Вордстата, Google.Adwords, Вебмастера Bing, а також Парс пошукові підказки Яндекс, Google, Yahoo, Bing.

питальні фрази

У 27% випадків ми запитуємо щось у пошукової системи, особливо якщо використовуємо голосовий пошук. Це чітко видно в дослідженні, проведеному на старті розвитку голосових помічників. Експерти проаналізували, як збільшилася кількість питальних запитів і отримали вражаючі цифри.

Підлаштується під цей тренд допоможе у відповідь контент - «FAQ» або Довідковий центр на сайті.

Мікророзмітки і карта сайту

Щоб пошуковій системі було легше розпізнати контент на вашому сайті, використовуйте мікророзмітки Shema.org. Вона допоможе правильно структурувати мікродані, такі як адреса компанії, номер телефону, ціни і т. Д.

Зробіть інформацію на сайті доступною для голосових асистентів за допомогою локального SEO - додайте актуальні контактні дані, схему проїзду від основних транспортних магістралей.

мобільність

Голосовий і мобільних пошук нерозривно пов'язані, як ми писали вище. Тому для початку перевірте, чи адаптований сайт для мобільних пристроїв, за допомогою Google Mobile Friendly . Далі - подивіться на яких позиціях по ключових запитах ви перебуваєте в мобільній видачі. Зростання мобільного трафіку в 2016 році був відзначений усіма SEO-аналітиками, тому мобільність просто необхідна вашому сайту. Цілком ймовірно, що в 2017 голосовий пошук повторить успіх мобільного - і відзначить початок нової епохи пошукової оптимізації.

І нехай Google поки не коментує зростаючу популярність голосового пошуку в зв'язку з алгоритмами ранжирування, слід бути на крок попереду. Тим більше факти говорять самі за себе.

Кортан, як підготувати сайт до голосового пошуку?
Як система знаходить спільну мову з користувачем, щоб видати результати по голосовому запитом?
ОK, Google, які сфери захопить голосовий пошук?
Наприклад, «хто написав роман ідіот?
Кортан, як підготувати сайт до голосового пошуку?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно